Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe typu bullet do maks 1000 zł


Mihu83

Pytanie

Panie i Panowie... trwają poszukiwania przyzwoitych doków w stylu Aune E1(kształt).

 

Spory segment rynku iemów, to w tej chwili konstrukcje OTE i tu bez problemu znajdę coś, co zagra tak jak chcę, np. Letshuoer S12 Pro.

Niestety, problem w tym, że konstrukcja OTE jest dla mnie trochę upierdliwa, zaczynając od na ogół grubych i ciężkich kabli, po problem z dopasowaniem do prawego kanału słuchowego - prowadzenie za uchem powoduje wyślizgiwanie się słuchawki z kanału, słaby seal i w związku z tym, wieczne poprawianie ułożenia słuchawek.

 

Rozglądam się za dokami typu bullet, z dobrą izolacją, w budżecie powiedzmy od 100 zł do maksymalnie 700 - 1000 zł. Dźwięk raczej równiejszy, z dobrym, punktowym, raczej twardszym sub basem i bez podbić w środkowym i wyższym basie. Góra czysta, zwiewna, bez tendencji do sybilantów.

W sumie, granie w stylu S12 Pro byłoby mile widziane(pomarzyć), choć jest to lekka V-ka.

 

Dostępność: najlepiej sklepy w PL, ewentualnie europejskie Amazony.

 

To co u nas wypatrzyłem i po części testowałem:

 

- Aune E1 - dopasowanie bardzo dobre, izolacja spoko, kabelek lekki, niestety... ich dźwięk mi zupełnie nie leży, szczególnie dół, którego jest dla mnie za dużo i potrafi włazić na inne pasma.

- HiFiman RE-400 - miałem dawno temu, ale pamiętam że fajnie leżały w uchu, izolacja była również ok, jedynie wykonanie było wątpliwej jakości. Dźwięku już nie pamiętam, ale na pewno była to inna szkoła niż E1, bardziej średnicowo i raczej chudo na dole. Nie wiem czy na dzień dzisiejszy są warte uwagi. 

- Etymotic - miałem MK5, HF3 i ER3XR. Lubiłem te słuchawki, ale na chwilę obecną ich obecność na rodzimym rynku jest żadna.

- Final Audio E4000 - dopasowanie i wykonanie fajne. Izolacja słaba, dźwięk zbyt miękki/gładki/ciepły jak na mój gust.

- Final Audio E2000/3000 - tych nie słuchałem. Warto wziąć je pod uwagę?

- Fostex TE-07 - natknąłem się na nie przypadkiem. Starsza konstrukcja, która chyba przeszła bez echa.

 

Grado coś tam miało, ale to już ponad budżet, więc odpadają.

 

Ktoś, coś?

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zamiast Hifiman RE 400 weź RE 800 Silver. Dużo lepsze granie niż 400. Masz trzy opcje zakupu: oficjalny sklep Hifiman 99$ plus 36$ wysyłka albo aliexpress 50-53$ z wysyłką, amazon.de 143,06 euro z wysyłką. Polski za drogi bo ok 1200 pln

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słucham z Fiio BTR 7, ale sprawdzę jutro z Velvet. Nawet BTR 5 napędza je, więc może i smartfon uciągnie. 

Działają ok z Velvet, ok 65-70 % głośności i jest głośno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Zamiast Hifiman RE 400 weź RE 800 Silver. Dużo lepsze granie niż 400. Masz trzy opcje zakupu: oficjalny sklep Hifiman 99$ plus 36$ wysyłka albo aliexpress 50-53$ z wysyłką, amazon.de 143,06 euro z wysyłką. Polski za drogi bo ok 1200 pln

 

RE800.jpg

 

Aż zęby bolą od samego spojrzenia na wykres ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykres wykresem ale w praktyce nie ma sybilantów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności