Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne otwarte do 1500zł


loathe

Pytanie

Cześć wszystkim,

Nadal szukam słuchawek wokółusznych do 1500zł. będę głownie słuchał na nich muzyki jazzowej/bluesowej tj. Hiromi, Svensson Trio, Adam Bałdych Quartet, Black Country,Now Rod, Katie Melua etc. W grę tylko wchodzą nowe sztuki.

Napędzał będę je NADem 356BEE (służącym jako końcówka mocy). Mój dac to M2TECH HIFACE.

Wypożyczyłem sobie Sennheisery HD650, ale to nie to.

Czego oczekuję od dźwięku:

-potęgi brzmiania- chciałbym aby dźwięk był duży i angażujący. Chcę się czuć jak na dobrze nagłośnionym koncercie.

- w miare płaskiej charakterystyki- bardzo lubię bliską średnicę i nie przepadam za dużym basem.

- duża scena- nie chcę czuć ciasnoty w dźwięku, co niestety doskwiera mi w HD650.

 

Warunek konieczny to fabryczny przewód min 3metry.

Mój najbliższy typ to AKG K712. Co proponujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

  

W dniu 30.10.2023 o 17:03, Pioj napisał(a):

Bo tego wzmacniacza nie potrzebujesz dla zasady, tylko po to by ustawić cyfrowy preamp na -11dB jeśli masz zamiar podbić 20Hz o +11dB

 

Tak, jest podbicie o +6dB i +19dB. Na początku użytkowania klikałem sobie pilotem i bałem się, że rozwaliłem ATH990Z, bo tak ryknęły na +19. Ale one nie potrzebują żadnego wzmocnienia (tylko bez tego toppinga dźwięk dużo gorszy był). ;) 

 

W dniu 30.10.2023 o 20:59, neonlight napisał(a):

Producent podaje, a sprzęt swoje.. ;)

To pociągnie Topping, czy nie? :P 

Do rocka lepiej HD650, czy HD600? Po opisie skłaniałbym się ku 650 (bardziej wyważone, więcej basu, ale podobno nie za wiele).

 

..a może coś jeszcze innego rzucicie? Fostexy trochę poza budżetem, bo pod 3K podchodzą, na razie wolałbym coś za 1,5-2K.

Wiem, wiem - najlepiej to posłuchać itp.  Ale trzeba wiedzieć plus minus czego, bo różne sklepy mają różne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@syzygy87 nie mam pojęcia, czy pociągnie, ja mam uraz do tej firmy, bo jeden sprzęt miał nierówno grające kanały, a drugi z podanych ~2W/32ohm to może z 600mW miał, nie dał rady wysterować HE400i, a taki mocarz z opisów w sieci. 😆

 

Ja tam używam HD650 do wszystkiego, bo lubię ich bezpieczne brzmienie. Jak szukasz czegoś bardziej efekciarskiego, to proponuję zapolować na Denon AH-D7000, wtedy nie będzie żadnego problemu z odpowiednim ich napędzeniem, jedynie złapać dobrą synergię ze sprzętem i jazda. ;)

 

Tu jest jakaś oferta, ale czy aktualna?! 🤷

 

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=312963508

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.11.2023 o 19:03, syzygy87 napisał(a):

  

..a może coś jeszcze innego rzucicie? Fostexy trochę poza budżetem, bo pod 3K podchodzą, na razie wolałbym coś za 1,5-2K.

Wiem, wiem - najlepiej to posłuchać itp.  Ale trzeba wiedzieć plus minus czego, bo różne sklepy mają różne słuchawki.


Co do HD650 i HD600 się nie wypowiadam, bo słuchałem ich wieki temu.

Fostexów warto posłuchać. Na OLX są 2 oferty w okolicach 2tys.
Myślę, że można zapolować na jakąś jeszcze trochę niższą cenę. 
Ja swoje też będę sprzedawał. Jeszcze ich nigdzie nie wystawiałem. W komplecie dodatkowy krótki kabel Audeos  oraz pady z owczej skóry   Mimo, że bardzo lubię te słuchawki i wyparły one u mnie  zdecydowanie Hawki i Owle jako słuchawki do sluchania przed snem, to jednak Sony Z7 są jeszcze wygodniejsze i lepiej izolują, więc to one zostają. Jakby ktoś był zainteresowany posłuchaniem i był na Śląsku to zapraszam. 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

syzygy87:

ULTRASONE Signature NATURAL - Słuchawki nauszne Hi-FI (mp3store.pl) i zamykasz temat słuchawek do metalu. Jest scena, potęga, dynamika. Nie porzebują duzo mocy, a nawet prawie wcale jej nie potrzebują. Sennki, Hifimany itp to dobre do plumkania dla wymuskanych uszków.

 

 

Sam się zastanawiam czy ich sobie nie kupić.🤔 Tylko to mp3store mi podpadło, a dopóki się gniewam na kogoś to u niego nie kupuję.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

syzygy87:

ULTRASONE Signature NATURAL - Słuchawki nauszne Hi-FI (mp3store.pl) i zamykasz temat słuchawek do metalu. Jest scena, potęga, dynamika. Nie porzebują duzo mocy, a nawet prawie wcale jej nie potrzebują. Sennki, Hifimany itp to dobre do plumkania dla wymuskanych uszków.

 

 

Sam się zastanawiam czy ich sobie nie kupić.🤔 Tylko to mp3store mi podpadło, a dopóki się gniewam na kogoś to u niego nie kupuję.

Takie dobre do metalu ? jest opcja studyjne raczej sprawdzają się do tej nuty , ciekawe jak się mają do Sennheiser Hd 25 podobno legenda do ostrych brzmień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Rafacio napisał(a):

syzygy87:

ULTRASONE Signature NATURAL - Słuchawki nauszne Hi-FI (mp3store.pl) i zamykasz temat słuchawek do metalu. Jest scena, potęga, dynamika. Nie porzebują duzo mocy, a nawet prawie wcale jej nie potrzebują. Sennki, Hifimany itp to dobre do plumkania dla wymuskanych uszków.

 

 

Sam się zastanawiam czy ich sobie nie kupić.🤔 Tylko to mp3store mi podpadło, a dopóki się gniewam na kogoś to u niego nie kupuję.

 

No właśnie to coraz rzadziej jest stricte metal - np. teraz siedzę mocno w Phideaux - takie prog/art rockowe granie, jest gitara, ale też piękne wokale, elektronika, instrumenty orkiestrowe itp. Z gitarowych to w elektrycznego bluesa się mocno wciągnąłem i oprócz Bonamassy zacząłem słuchać Sonny Landreth, Michael Burks, Tony Joe White i takich tam mniej znanych wykonawców. Crosses płytę wydało i słuchałem dużo w ciągu ostatniego miesiąca - tam dużo elektroniki. No dobra, Till Lindemann wydał solową płytę, więc ostatnio też codziennie słucham.

 

...ale nie jest tak, że cały czas leci u mnie Rammstein, Gojira, Slipknot, Strapping Young Lad itp. - choć tych wykonawców lubię.

Więc nie muszą one być do takiego na maksa łojenia ;) Choć wiem, że nie znajdę słuchawek do wszystkiego, to bardziej teraz celowałbym w takie lżejsze klimaty, niekoniecznie podwójną stopę. 

I np. z tych par słuchawek, co aktualnie równocześnie używam - tak, ATH m50x mają większego kopa przy Rammstein, ale i tak po chwili lepiej mi się słucha na ATH 990Z (może też dzięki Toppingowi).

 

Te ultrasone mają małe muszle/przetworniki - to może na ulicę w przyszłości zamiast ATH M50x? 😜 A w domu mogę szaleć z wielkością - to musi mieć jakieś znaczenie? ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, blackromek napisał(a):

Takie dobre do metalu ? jest opcja studyjne raczej sprawdzają się do tej nuty , ciekawe jak się mają do Sennheiser Hd 25 podobno legenda do ostrych brzmień 


Mam zarówno HD660s, jak i HD25, i te drugie to legenda, ale wśród dj-ów. Co do słuchawek mi najbardziej podpadły HD660s, a słucham zarówno metalu/elektroniki jak i lżejszych brzmień. HD660s robią naprawdę efekt wow z programem sonarworks. Wtedy wszystkie bolączki Senków idą w niepamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam od miesiąca HD650. Początkowe wrażenie - dźwięk wyraźniejszy, ale ostry i suchy, nawet drażniący momentami górą. Nie popłakałem się ze szczęścia przy pierwszych odsłuchach 😜 

Jednak teraz słucha mi się na nich super - więcej słychać w porównaniu do ATH-A990Z. Gitara tnie bardzo ostro - ale gitarą, nie wali basem. Nieraz słyszę nowe partie gitary, tam gdzie w głowie miałem tylko, że jest bas. Nie rozumiem, czemu one nie są rekomendowane do rocka? Chyba mają średnicę w miarę ok?

 

Z kolei porównując do ATH M50x - Vka straszna, którą teraz słyszę bardzo wyraźnie. Pomiędzy A990Z a M50 nie było aż takiego przeskoku, ale teraz jest bardzo wyraźny. Opatulone gitary basem, że ledwie je słychać.. :) Pułapka luksusu - teraz zmiana słuchawek przenośnych? :D 

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, syzygy87 napisał(a):

Chyba mają średnicę w miarę ok?

Akurat średnice to HD650 (i HD600 również) mają moim zdaniem bardzo dobrą (lepszą niż sporo droższe HD800).

 

7 godzin temu, syzygy87 napisał(a):

Z kolei porównując do ATH M50x - Vka straszna, którą teraz słyszę bardzo wyraźnie.

Chętnie wziąłbym je na warsztat, one mają potencjał, tylko strojenie zbyt agresywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Perul napisał(a):

Akurat średnice to HD650 (i HD600 również) mają moim zdaniem bardzo dobrą (lepszą niż sporo droższe HD800).

 

Właśnie tak czuję, ale mam małe doświadczenie ;) Dlaczego zatem nie do rocka i metalu (pojawiały się takie opinie)? Gitary brzmią tak soczyście jak nigdy. I wreszcie je słyszę porządnie - po 20 latach słuchania muzyki gitarowej... Ciężko przerwać słuchanie i iść spać :D 

 

13 minut temu, Perul napisał(a):

Chętnie wziąłbym je na warsztat, one mają potencjał, tylko strojenie zbyt agresywne.

Ogólnie to je lubię i trochę świadomie na tę Vkę przystałem, bo na ulicy miało być "funowo". Ale trochę teraz przepaść się zrobiła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, syzygy87 napisał(a):

Ale trochę teraz przepaść się zrobiła..

No to modami, można tą przepaść znacznie zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepaść między zamkniętymi słuchawkami a HD650 zawsze będzie, bo HD6X0 to po prostu rewelacyjne słuchawki. Czasem jak wracam do HD600 to zaskakują mnie tym że wcale nie są gorsze od nowszych i droższych :)

Powyżej HD6X0 zaczyna się mocne diminishing returns.

ATH-M50x pozostaje ci zequalizować lub fizycznie zmodyfikować żeby były spokojniejsze ale nie ma co się oszukiwać, nie dojdą one nigdy do poziomu HD650

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, syzygy87 napisał(a):

Dlaczego zatem nie do rocka i metalu (pojawiały się takie opinie)?

Bo najczęściej wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia o takiej muzyce. Tylko jakieś wyobrażenie o niej wyniesione np. z lekcji religii.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Pioj napisał(a):

ATH-M50x pozostaje ci zequalizować (...) żeby były spokojniejsze ale nie ma co się oszukiwać, nie dojdą one nigdy do poziomu HD650

 

 

Yep, szybki i prosty sposób, aby zaadresować rozlazły bas.

 

Screenshot_20240131-085615_Edge.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/r7wa83eb53da6fh/Audio Technica ATH-M50x.pdf?dl=0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

szybki i prosty sposób, aby zaadresować rozlazły bas

Ale one nie mają rozlazłego basu, tylko taki dobrze "kopiący". Dla mnie problemem w nich była raczej wyższa średnica, a nie bas. Fakt, że słuchałem ich wieki temu, kiedy miałem niższe wymagania co do jakości basu niż obecnie, ale mimo to myślę, że nadal wyższa średnica byłaby dla mnie większym problemem. No i względem HD600/650 to niedobór niższej - ale pogrubiając membrany bierne właśnie się te proporcje zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Perul napisał(a):

Ale one nie mają rozlazłego basu, tylko taki dobrze "kopiący". Dla mnie problemem w nich była raczej wyższa średnica, a nie bas. Fakt, że słuchałem ich wieki temu, kiedy miałem niższe wymagania co do jakości basu niż obecnie, ale mimo to myślę, że nadal wyższa średnica byłaby dla mnie większym problemem. No i względem HD600/650 to niedobór niższej - ale pogrubiając membrany bierne właśnie się te proporcje zmienia.

 

Tak, subiektywnie mogą nie mieć bo od 200Hz jest mocny spadek, ale całościowo niska średnica jest maskowana przez bas. Nie usłyszymy zalania średnicy bo jej jako tako nie słyszymy w tym wypadku. ;) Dokładnie to jest relacjonowane:

 

W dniu 30.01.2024 o 14:31, syzygy87 napisał(a):

Vka straszna (...) Opatulone gitary basem, że ledwie je słychać.. :) 

 

20240131_184846.png

 

However, too much mid bass can give the sound a sense of bloat, or even yield the dreaded midrange "bleed" in which lower midrange notes are masked and smeared by excessive mid bass presence. Ideally, mid bass tapers off by 200Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności