Skocz do zawartości
  • 0

Jak najlepiej izolujące słuchawki. Na kablu.


Mushabelly

Pytanie

Hej.

Szukam najlepiej izolujących słuchawek. Najlepiej na kablu.

Mam Sony WF-1000XM4 i mimo włączenia ANC to za mało. Jeśli coś gra to jest ok ale momenty gdzie muszę wyłączyć dźwięk, coś przemyśleć to otoczenie już mnie rozprasza.

Znajdę w ogóle coś lepszego?

Myślałem o Beyerdynamic DT770M 80Ohm lub Beyerdynamic DT 150 ze względu na dobre opinie odnośnie izolacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, Mushabelly napisał(a):

Hej.

Szukam najlepiej izolujących słuchawek. Najlepiej na kablu.

Mam Sony WF-1000XM4 i mimo włączenia ANC to za mało. Jeśli coś gra to jest ok ale momenty gdzie muszę wyłączyć dźwięk, coś przemyśleć to otoczenie już mnie rozprasza.

Znajdę w ogóle coś lepszego?

Myślałem o Beyerdynamic DT770M 80Ohm lub Beyerdynamic DT 150 ze względu na dobre opinie odnośnie izolacji.

 

 

Customy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Piotra z Custom Art. Odnosi się ona do słuchawek dokanałowych ale podobnie będzie w przypadku wszystkich słuchawek.

 

"Większa izolacja niż w Comply nie jest praktycznie możliwa do uzyskania, ponieważ potem dźwięk przenosi już nasza głowa, szyja, tułów i fizycznie pewnych poziomów izolacji już się nie da uzyskać."

 

Zgadza się to z moimi odczuciami na temat izolacji w przypadku dokanałówek. Nieco lepszą izolację dadzą słuchawki wokółuszne ale w pewnym momencie też pojawia się problem przenoszenia dźwięków przez nasze ciało. Sprawdzałem to mając założone jednocześnie słuchawki dokanałowe oraz wokółuszne. Pomimo całkowicie zatkanych uszu dźwięki w ten właśnie sposób do nas docierają.

 

Nie wiem więc czy uda Ci się uzyskać lepszą izolację niż w przypadku Sony WF-1000XM4 bo ANC jednak bardzo dużo daje. Sądzę że więcej niż samo tłumienie pasywne. Najlepszą opcją byłyby słuchawki wokółuszne z dobrym ANC (Sony, Bose) ale tutaj dochodzi kwestia wygody.

 

PS.

 

4 godziny temu, wegiel21 napisał(a):

Customy.

 

Customy dają tłumienie na bardzo zbliżonym poziomie do pianek Comply.

Edytowane przez chrismel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pianki wytłumią lepiej niż zwykle silikony często, bo bardziej wypełniają kanał. Ale jednak pianka jest porowata, customy "zalewają" kanał w zasadzie.

Niemniej jedno i drugie przegwywa z Etami na choinkach, nawet były kiedyś robione pomiary i Etymotic to chyba najlepsze pasywne tłumienie, jakie możemy dostać. No ale nie każdy lubi aż tak głęboka aplikację słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W teorii może tak. Ale ja różnicy nie odczuwam. Słuchawek używam głównie na rowerze i największą zmianę zauważyłem w tłumieniu odgłosów wiatru podczas jazdy a nie innych dźwięków z zewnątrz. Być może wpływ na to ma użycie przeze mnie pianek w rozmiarze L przy standardowych wymiarach ucha (M) które były szczelniej dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pianki wytłumią lepiej niż zwykle silikony często, bo bardziej wypełniają kanał. Ale jednak pianka jest porowata, customy "zalewają" kanał w zasadzie.
Niemniej jedno i drugie przegwywa z Etami na choinkach, nawet były kiedyś robione pomiary i Etymotic to chyba najlepsze pasywne tłumienie, jakie możemy dostać. No ale nie każdy lubi aż tak głęboka aplikację słuchawek. 
Jest coś jeszcze mocniejszego, mianowicie Ety na customowych tipsach.
Nie każdemu to pasuje i nie na każde uszy da się tak zrobić.
Jednak wygoda izolacja na plus. Koszty też nie są jakieś duże patrząc na cene iem customowych.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój kolega używał Ety przez krótką chwilę. Głęboką aplikację jakoś przeżył ale miał słuchawki na kabelku i przy każdym gwałtowniejszym ruchu odczuwał ból. Zresztą mnóstwo osób narzeka na niewygodę przy ich stosowaniu. Można oczywiście wypróbować samemu ale szanse na powodzenie, sądząc z wpisów internetowych, oceniam jako małe. Zresztą gdyby było inaczej to pewnie znajdowałaby się w powszechnym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, chrismel napisał(a):

Mój kolega używał Ety przez krótką chwilę. Głęboką aplikację jakoś przeżył ale miał słuchawki na kabelku i przy każdym gwałtowniejszym ruchu odczuwał ból. Zresztą mnóstwo osób narzeka na niewygodę przy ich stosowaniu. Można oczywiście wypróbować samemu ale szanse na powodzenie, sądząc z wpisów internetowych, oceniam jako małe. Zresztą gdyby było inaczej to pewnie znajdowałaby się w powszechnym użyciu.

 

Dowolne Shure z piankami izolują równie dobrze co Etymotic, a nie ma problemu z niewygodą. Jakość dźwięku to już trochę inna sprawa bo z Shure to tylko Aonic 4 mi przypadły do gustu, ewentualnie Aonic 215 do słuchania na mieście, a z Etymotic prawie każdy model to dźwiękowo wysoka klasa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam. Izolacja jest zupełna.
Zupełna to nie, ale to zależy od stopnia wrażliwości słuchu lub innaczej stopnia ubytku.

Ety + custom tipsy ja nadal słyszę otoczenie ale izolacja jest na poziomie anc.

Anc dobrze tłumi jednostajny szum nie szybkie dynamiczne zmiany amplitudy w dB dźwięku. Tipsy tłumią wszystko do pewnego stopnia ale to kwestia sela i tego jak mocno tips wypełnia kanał.

Do tłumienia rozmowy wystarczy i może lepiej sprawdzić sie niż anc.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, retter napisał(a):

Zupełna to nie, ale to zależy od stopnia wrażliwości słuchu lub innaczej stopnia ubytku.

 

Porównałem w samolocie: miałem Ety z customami oraz Apple AirPods Max. Jednostajny szum silnika był cichy, lecz wciąż słyszalny przy włączonym ANC. Na Etach natomiast mogłem słuchać Chopina w całkowitej ciszy.

 

Miesiąc temu miałem badanie słuchu. Ubytków nie stwierdzono.

 

Dodam jeszcze, że na oryginalnych choinkach izolacja była najgorsza w moim przypadku. Customy zamawiałem chyba w Custom Art i idealnie wypełniają kanał słuchowy.

Edytowane przez euter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję wszystkim za propozycje.

 

Wymyśliłem że zostawię na razie Sony z WF-1000XM4 i po prostu dorzucę sobie na czas nauki/pracy stopery. Na jakości dźwięku mi nie zależy bo to jakieś wykłady itp.

 

Ewentualnie coś wokółusznego na kablu poszukam. Ale tylko dlatego że po jakiś 40 minutach na bezprzewodowych zaczyna mnie boleć głowa. Cuda jakieś ale jest jak jest, trzeba się dostosować.

 

Ewentualnie w ogóle przenieść miejsce pracy, bo źródła dźwięku ( dzieci ) się nie pozbędę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, retter napisał(a):

ochronniki słuchu

Właśnie to miałem napisać, plus do tego jakieś nieźle tłumiące dokanałówki i sumarycznie powinno być najlepiej jeśli chodzi o pasywne tłumienie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności