Skocz do zawartości

Meze Empyrean mi padły.


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

 

Kilka dni temu wyciągnalem z walizki Empy, podłączyłem pod wzmacniacz i w prawej słuchawce cisza. Przekładalem kable, podłączalem pod drugi wzmak, dalej głucha cisza w prawej słuchawce. Zdaje się padł przetwornik, ale czy napewno? Tak sam z niczego? Trochę mnie to dziwi, bo jestem przewrażliwiony na punkcie dbania o tego typu rzeczy i nie zrobiłem im nic złego. Ani ich dużo nie używałem, ani głośno nie słuchałem, ani mi nie spadły, ani nic. Zawsze się obchodzę z sluchawkami jak z jajkiem. Słuchawki leżakowały w walizce Meze. W każdym razie nie namyślając się długo napisałem do Meze i w odpowiedzi dowiaduje się, że mogę im podesłać, to mi wymienią dwa przetworniki (jednego się nie wymienia) i dostanę nową 2 letnią gwarancję, a cena za taką operacje to 1000 euro (niestety gwarancja na te słuchawki już minęła i jest to serwis poza gwarancyjny). Wszystko pięknie i fajnie, tylko tak sobie teraz myślę, czy faktycznie odrazu muszę zakładać, że to przetwornik? A jeżeli tak, to czy nie da się tego naprawić tylko trzeba wymieniać przetworniki na nówki sztuki? Zna się ktoś na tym, kto by mi mógł wziąć te słuchawki na stół operacyjny, żeby zajrzeć do środka, zrobić zabieg i je wyleczyć? :) Ewentualnie może mnie nakierujecie co mam sprawdzić samemu? Może wspólnie dojdziemy do tego jaką najlepiej będzie mi obrać drogę. Tyle tylko, że z moimi zdolnościami manualnymi może być ciężko ;)

 

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź i oczywiście pozdrawiam,

 

Michal. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Sad 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planarach najczęściej uwala się przejście z konektora kabla na ścieżkę przewodzącą membrany przetwornika. Zależnie, w jakim to miejscu i z jakiego materiału jest ścieżka, można naprawić albo nie. Same gniazda też potrafią się psuć, zwłaszcza jack. Najlepsze wydają się lubiane przez Audeze miniXLR. 

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ  Liczysz że taniej dostaniesz używki ???

Meze z początku dawało rok gw. + gw. nie byla przechodnia. 

 

Według mnie przy braku możliwości ,,samodzielnej'' naprawy jedynym sensownym krokiem będzie autoryzowany serwis.

Te ok 35 % [wartości nowych słuchawek] za przetworniki naprawdę nie wygląda żle.

 

Z drugiej strony mnie przetwornik w Lcd padł po 33m. średni przebieg to 40 - 50h tygodniowo🙂.

 

@espe0 naprawiał [lutował/wymieniał ? ] komuś ścieżki w Lcd .

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66

 

Nie mam nic przeciwko żeby wyłożyć te pieniążki za gruntowany serwis i wymianę na nowe przetworniki, bo dostanę nową gwarancję na słuchawki, które bardzo lubię. Trudno, stało się, każdemu się może przydarzyć, ale pytanie, czy to napewno przetwornik, a nie tak jak mówią chłopaki  @majkel i @marek_mże odczepił się jakiś kabelek, albo poprostu gniazdo odmówiło posłuszeństwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ poprawiłem, powinno być ,,samodzielnej''.

 

Tutaj próbka możliwości @espe0 [Lcd] - https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/page/241/

 

Warto prześledzić w/w wątek. Nikomu nie ujmując ,dla mnie w czegokolwiek ,,samodzielnej'' naprawie wybór byłby jeden🙂.

 

Edytowane przez Tommy66
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

czy nie da się tego naprawić (?)

 

 

images.jpg

 

Patrząc na to zdjęcie i robiąc dokładnie to co jegomość na zdjęciu, można sprawdzić czy to wina membrany.

 

Jednak to internetowa tajemnica Shaquille'a O’Neal'a jak to jest połączone.

 

Reasumując, jest możliwość uszkodzenia membrany przy otwieraniu przetwornika.

 

:)

Edytowane przez espe0
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w takim wypadku jak się uszkodzi membranę? Kaplica? Czujesz się na siłach żeby się podjąć takiego wyzwania? Nie wiem na ile to skomplikowana operacja. No i trzeba najpierw sprawdzić gniazda, bo może problem leży tutaj. Nie chcę mi się wierzyć, że tak o sobie padł przetwornik leżąc w walizce. Zanim je chowałem do walizki było wszystko cacy. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

I co w takim wypadku jak się uszkodzi membranę? Kaplica? Czujesz się na siłach żeby się podjąć takiego wyzwania? Nie wiem na ile to skomplikowana operacja. No i trzeba najpierw sprawdzić gniazda, bo może problem leży tutaj. Nie chcę mi się wierzyć, że tak o sobie padł przetwornik leżąc w walizce. Zanim je chowałem do walizki było wszystko cacy. 

 

Jak się uszkodzi membranę to kaplica. Jednak póki co mam 100% skuteczność :D

 

W Empyrianach przetwornik jest zintegrowany praktycznie cały. Czyli jest to taka wkładka która ma membranę, kable i gniazda w jednym.

 

Mam wolny termin na początku marca jakby co :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0

 

A jak się uszkodzi membranę, to producent wymieniając przetwornik, wymieni też membranę? Czy to już osobna historia i może się to wiązać z dodatkowymi kosztami? Może sprawdźmy najpierw te gniazda, a później się zastanowię czy nie wysłać ich odrazu do Meze, niech mi wymienia te przetworniki na nowe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

@espe0

 

A jak się uszkodzi membranę, to producent wymieniając przetwornik, wymieni też membranę? Czy to już osobna historia i może się to wiązać z dodatkowymi kosztami? Może sprawdźmy najpierw te gniazda, a później się zastanowię czy nie wysłać ich odrazu do Meze, niech mi wymienia te przetworniki na nowe... 

 

Całe wkładki wymienią, jak wcześniej o budowie wspomniałem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@waski

 

Jeszcze się za to nie zabrałem :D Leżą w pudle i czekają na rozwój wydarzen. Ale raczej wyśle je do Meze jak nie znajdę innego rozwiązania i niech mi odrazu wymienią przetworniki na nówki i dadzą nową gwarancję.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Empy polecialy do siedziby Meze. Póki co jestem bardzo zadwolony z kontaktu i podejscia do klienta 🙂👍W cenie 1000 euro dostane dwa nowe przetworniki, plus do tego nową 2 letnią na nie gwarancję, nowy pałąk i nowe grille. W zasadzie moge powiedzieć, że będę miał całkowicie odnowione słuchawki 😀 Mogę sobie też wybrać kolor i tak się zastanawiam nad wersją all black... 

 

Które ładniejsze Waszym zdaniem ? 

 

 

Meze_Empyrean_Copper.png

Meze_Empyrean_Jet_Black.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności