Skocz do zawartości
  • 0

Dwie czy jedna para słuchawek?


DENN

Pytanie

Cześć wszystkim ! 
Jak waszym zdaniem jest lepiej, kupić jedna ale bardzo dobra pare słuchawek do wszystkiego czy dwie pary, jedna do muzyki klasycznej, a druga do muzyki elektronicznej. Z góry jeśli złe nazywam jakiś gatunek muzyczny to przepraszam ale jestem laikiem. 
 

obecnie mam Logitech g432 ale już idzie do mnie paczka z DT 990 / 600 ohm.  
 

Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat i może z propozycjami słuchawek pod dana kategorie. Załóżmy do 1000 dla każdej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam jedne do słuchania, drugie do grania (w gre) i trzecie do zabawy z muzyką (mix i nagrywanie).

 

Jeśli chodzi o samą muzykę - myślę nad jakimś basowym potworkiem do "popu", wtedy bym miał dwie pary do muzyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg mnie to zależy w dużej mierze od trybu funkcjonowania, a nie od repertuaru. Jeśli słuchasz np. tylko przy kompie za dnia to kupiłbym jedne lepsze, uniwersalne otwarte słuchawki. Jeśli jednak słuchasz w połowie przy kompie a w połowie w komunikacji miejskiej to kupiłbym otwarte do domu i zamknięte portable na dwór zamiast np. zamkniętych jednych.

Ja na przykład mam:
- otwarte po kablu do słuchania w domu przy kompie
- otwarte BT do słuchania w łóżku gdy leżę sam
- zamknięte do słuchania przy kompie jak dzieci biegają i w łóżku gdy ktoś jest obok
- IEM na wyjazdy :)

Edytowane przez Andrewek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, DENN napisał(a):

Jak waszym zdaniem jest lepiej,


Moim zdaniem nie można stwierdzić, bo to zależy od widzimisie. 

Zobacz sobie poradnik o słuchawkach z linku  w mojej sygnaturce. Decyzja będzie bardziej doinformowana. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można też spróbować jakieś wysokiej jakości, podatne na EQ słuchawki i mieć kilka presetów, między którymi się przełączasz. Ja akurat mam tak, że lubię mieć pod ręką otwarte, zamknięte i dokanałowe. Niezależnie od sygnatury każde z nich tworzą zupełnie inne doznania sceniczne (no ale ja jestem stage-headem, nie każdy ma hopla na tym punkcie). Osobiście z jedną parą bym się raczej dosyć szybko znudził, ale to bardzo personalna sprawa, także nikt tutaj za Ciebie decyzji nie podejmie :) Niemniej na pewno znalazłoby się dobre słuchawki do klasyki, które po odpowiednim potraktowaniu EQ dałyby radę również w elektronice. Ba, sam nawet takie słyszałem, Hifiman Edition XS się nazywają :)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki ze ta licznie podzieliliście się swoją opinia. Wiem ze każdy musi podjąć decyzje sam jednak dobrze posłuchać osób które maja większe doświadczenie niż ja 😃

 

@espe0 a z jakich słuchawek korzystasz? Mam na myśli te do grania i do słuchania?

 

@Andrewek ja słucham jedynie przy komputerze, także czy będą to otwarte, zamknięte nie robi mi różnicy. Na siłowni kiedyś korzystałem z AirPods ale ostatnio rzadko z nich korzystam 

 

@MrBrainwash masz na myśli muzostajnia? Czy przeoczyłem coś na Twoim profilu? 
 

@Najner dzięki za nazwę słuchawek,  napewno poczytam o nich. A jak wyglada sprawa z podkręceniem tych słuchawek? A masz może jeszcze jakiś inne słuchawki które warto wziąć pod uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy o jaką elektronikę chodzi. Przy niektórych gatunkach, skupiających się bardziej na średnicy, wystarczy jeden model, przy innych zdecydowanie dwa, bo musi nawalać mocny bas, co przy klasyce mocno przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, espe0 napisał(a):

Creative Aurvana Live! se do gier

10 godzin temu, espe0 napisał(a):

myślę nad jakimś basowym potworkiem do "popu", wtedy bym miał dwie pary do muzyki

To nie można CALi do muzyki używać? Przecież tam się chce wymiotować od basu. 

 

 

Jak się siedzi bardzo dużo ze słuchawkami na głowie i robi rożne rzeczy poza słuchaniem muzyki to dobrze mieć dwie pary. Jakieś uniwersalne dobre do odsłuchów i coś do poniewierania w zastosowaniach gdzie na jakości dźwięku nie zależy szczególnie co by tamtych nie katować.

 

Edytowane przez Birken
literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

@Inszy

a wiec nie słucham w ogóle rocku, metalu i tego typu muzyki. Bardziej mi stronę :

mike candys, Gaullin, lucky luke, szczerze to nawet nie wiem jaki to jest dokładnie gatunek muzyczny. Czasami jakis house posłucham.

sporo słucham rapu polskiego i zagranicznego, czasami nawet jakieś disco polo 😃 także ciężko stwierdzić 

 

z klasycznej to coś w stylu Ludovico Einaudi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, DENN napisał(a):

Czasami jakis house posłucham.

sporo słucham rapu polskiego i zagranicznego, czasami nawet jakieś disco polo 😃 

 

To jak leci taki repertuar, to ja bym zdecydowanie brał dwie pary. Jakieś dość równe, szczegółowe i przestrzenne do klasyki oraz coś ciepłego, z wykopem i ukrywającego kiepskie realizacje do reszty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, DENN napisał(a):

@Andrewek ja słucham jedynie przy komputerze, także czy będą to otwarte, zamknięte nie robi mi różnicy. Na siłowni kiedyś korzystałem z AirPods ale ostatnio rzadko z nich korzystam 

Weź pod uwagę, że słuchawki otwarte z definicji zagrają znacznie lepiej niż zamknięte, przede wszystkim będą miały znacznie większą scenę, bo przetwornik ma lepsze warunki akustyczne. Są też w większości przypadków wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, DENN napisał(a):

@Inszy

a mógłbyś coś mi zaproponować? Abym mógł więcej poczytać na temat tych słuchawek 

Do klasyki Audio-Technica ATH-AD900X (cieplejsze brzmienie) lub ATH-AD700X (jaśniejsze brzmienie), ewentualnie używane Hifiman Sundara, ale one potrzebują trochę prądu, by wydobyć z siebie wszystkie możliwości, więc mile widziany dość mocny wzmacniacz słuchawkowy.

 

Do reszty, Sivga Robin lub Oriole, Meze 99 Neo albo ewentualnie Beyerdynamic DT770 Pro 80ohm, ale one mogą wyciągać za dużo syfu z nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto chyba wspomnieć też o reszcie toru. Nie każde słuchawki nadają się do każdego wzmaka i vice versa :) 

 

U mnie jest tak:

  • Sennheiser HD650 -> xDuoo TA-26
  • HiFiMan HE400i 2020 -> iFi ZEN CAN (wyjście balanced) 
  • BD Tygr 300R -> iFi ZEN CAN (wyjście SE) Do wczoraj były DT1990 Pro, ale idą na sprzedaż :( 
  • Grado SR 80x -> iFi ZEN DAC v2 (wyjście balanced).
  • Sennheiser HD650s -> iFi ZEN DAC v2 (wyjście balanced). To w biurze (do wczoraj Tygry 300R).
  • ATH-WP900 -> iFi Go Blu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak koledzy wyżej powiedziałbym, że zależy :D 

 

Dla mnie:

  • otwarte wokółuszne do słuchania w zaciszu domowym to obecnie must-have (tutaj DT1990 i HD660S ze względu na skrajnie odmienne charaktery)
  • jakieś słuchawki na miasto/siłownię, rozmawiania i generalnie w ruchu (tutaj Airpods Pro, ale mogą być jakiekolwiek fajne, małe TWS-y)
  • coś do odsłuchu na scenę (mam IE100, ale ostatnio wpadły jeszcze Fibae 5)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, DENN napisał(a):

Dzięki ze ta licznie podzieliliście się swoją opinia. Wiem ze każdy musi podjąć decyzje sam jednak dobrze posłuchać osób które maja większe doświadczenie niż ja 😃

 

@MrBrainwash masz na myśli muzostajnia? Czy przeoczyłem coś na Twoim profilu? 

 

Nope. Nie na profilu, tylko w sygnaturce. Choć by ją zobaczyć to trzeba oglądać stronę w jej nie-mobilnej wersji.

 

Ale dobra, już Ci wkleję tu link

https://daystarvisions.com/Music/index.html

5 godzin temu, Birken napisał(a):

To nie można CALi do muzyki używać? Przecież tam się chce wymiotować od basu. 

 

Wersja SE ma mniej basu niż ta pierwotna. Dla mnie na stocku są spoko, ale po EQ wg. mnie są naprawdę dobre, mogą być zrównoważone. Ich kopułki zapewniają fajną głębie muzyce, ale nie powiedziałbym, że są najprecyzyjniejsze jeśli chodzi o obrazowanie. Oba zadania mogą spełniać, ale ja je lubię w muzyce jako urozmaicenie. 

 

Do gierc fajnie 7Hz Salnotes Zero się spisują. :) jak na doki mają przejrzystą dużą scenę, a bezpośredni dźwięk daje dobrą imersje, obrazowanie jest przyzwoite. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok, dziękuję za opinie! 😃

tak naprawdę cieżko stwierdzić co wziąć, z jednej strony jedna uniwersalna para słuchawek z możliwością zmiany EQ byłaby dla mnie lepsza, ale tak naprawdę nie robi mi to różnicy, bardziej chodzi o sens. Jak wspomniał @Najner Hifiman Edition XS byłby odpowiednie pod ten repertuar ? (Polski i zagraniczy rap, elektroniczna typu mike candys, Gaullin, lucky luke, z klasyki cos w stylu Ludovico Einaudi)
tylko @Inszy napisał te słuchawki potrzebują sporo prądu i musiałbym zaopatrzyć sie w wzmacniacz słuchawkowy, tylko jaki pod te słuchawki? Jeśli chodzi o gry to raczej nie jestem wymagający bo gram jedynie w CS, Valoranta czyli jakiś większych efektów nie potrzebuje, a raczej żeby były precyzyjne w miarę :D 



Z drugiej strony posiadanie dwóch też ma zapewne swoje plusy, możliwość odsłuchy na dwa rożne sposoby. 


Czyli do teraz żebym miał małe podsumowanie, do muzyki klasyczne mogę szukać :
Audio-Technica ATH-AD900X 

ATH-AD700X 

Uniwersalne :
Hifiman 400i
Hifiman Edition XS
Beyerdynamic DT770 Pro 80ohm

SIVGA Robin

SIVGA Oriole

Meze 99 Neo


A co powiecie na temat słuchawek :
DT 990 600 ohm? właśnie takie udało mi się zamówić w bardzo okazyjnej cenie i czekam na przesyłkę. 
Sennheiser HD650
Beyerdynamic DT1990 PRO ?
Sennheiser HD 560 S?



@Suszeca gdybyś miał wybrać z tych dwóch par to co byś polecił na pierwsze porządne słuchawki, i daj znać odrazu jakiego z jakiego DACa korzystasz

Edytowane przez DENN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, DENN napisał(a):

Hifiman Edition XS byłby odpowiednie pod ten repertuar ?

 

One muszą być przede wszystkim odpowiednie do rozmiaru Twojej głowy. Są naprawdę duże (ja swoje zwróciłem) ;) 

 

1 godzinę temu, DENN napisał(a):

Sennheiser HD650
Beyerdynamic DT1990 PRO ?
Sennheiser HD 560 S?

 

Cała trójka jest Ok. Przy czym na start wziąłbym HD560s (najtańsze) ewentualnie HE400i 2020 :) 

 

Na którekolwiek słuchawki się zdecydujesz, kupuj z opcją zwrotu (praktycznie każdy sklep, przy zakupie na odległość). Będziesz mieć czas na spokojne testowanie w warunkach domowych :) 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, DENN napisał(a):


A co powiecie na temat słuchawek :
DT 990 600 ohm? właśnie takie udało mi się zamówić w bardzo okazyjnej cenie i czekam na przesyłkę. 
Sennheiser HD650
Beyerdynamic DT1990 PRO ?
Sennheiser HD 560 S?



@Suszeca gdybyś miał wybrać z tych dwóch par to co byś polecił na pierwsze porządne słuchawki, i daj znać odrazu jakiego z jakiego DACa korzystasz

DT990 600 ohm niedawno miałem i bardzo fajne słuchawki, dużo zyskują na połączeniu ze wzmakami o wyższej impedancji. Ze wzmakiem Beyera A20 to była prawdziwa magia, więc daj im przyjechać i posłuchaj, mogą przypaść do gustu :)

 

DT1990 to piękne rozwinięcie DT990 oraz DT880 - tutaj już kwestia wrażliwości na charakterystyczny peak, ale dla niektórych może to być endgame

 

HD650 do rapu i elektroniki bym zdecydowanie odpuścił, ale HD560 mogą się już sprawdzić (w zależności od jakości realizacji).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Suszec
Dobra podobno jutro mają przyjść słuchawki więc zobaczę jak się sprawują tylko obawiam się ze bez porządnego wzmacniacza to nie zagra raczej dobrze. I nie wiem czy jest  sens pakować tyle kasy w wzmacniacz czy nie lepiej kupić lepszych słuchawek, typu  HD560sDT1990 i Hifiman Edition XS. A może tak zrobię, jeśli mi się nie spodobają 990, to zamówię powyższe słuchawki przetestuje i zobaczymy. Tylko pytanie czy do tych powyższych słuchawek też potrzebuje porządnego wzmacniacza? I czy sprawdza się jako uniwersalne? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności