Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Przepiękny finał i zwieńczenie tych mistrzostw. Przy 2:0 myślałem że już po ptokach, a meczycho dopiero się rozkręcało :) Wygrała w mojej opinii lepsza drużyna i dobrze że dla urozmaicenia nie kolejny raz Francja, a po ponad 30 latach tytuł wrócił do Argentyny. 

 

Marciniak - sędziowanie na najwyższym poziomie 💪 Jednego stempla nie zauważył ale poza tym miał bardzo trudny mecz i z obowiązków wywiązał się wzorowo. Z wyglądu i sędziowania przypomina mi Pierluigi Colinę 👌

 

Szacuneczek dla Szpakowskiego za tyle lat pracy i mimo jego pomyłek to mnie osobiście to nie przeszkadzało w oglądaniu meczów. Jeżeli miałbym oddać głos na najlepszego polskiego komentatora piłki nożnej to byłby to Maciej Iwański. 

 

Co do bramkarza Martineza :

16 minut temu, Najner napisał(a):

received_869030727693910.jpeg

to moje pierwsze skojarzenie było z :

13872299706775-101.jpg_ooooxooxox_1280x7

No niezły jajcarz z niego ! 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, x86 napisał(a):

Marciniak - sędziowanie na najwyższym poziomie

Wg Francuzów sędziowanie tragedia 🤡🤡🤡🤡

 

SmartSelect_20221218_211644_Messenger.jpg

 

 

@Undertaker obiektywny Madridista, rzadko to widzę, szacun. Ja jestem cholernie zadowolony i wdzięczny, że miałem szczęście aktywnie oglądać początek, prime i koniec kariery Leo i Cristiano. Co za czasy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał(a):

Wg Francuzów sędziowanie tragedia 🤡🤡🤡🤡

Hehehe :D Zagryzą żabimi udkami, popiją wykręcającym żuchwę francuskim winem i na pewno im przejdzie :) No chyba, że na ulicach pokażą zachowania, za które to im będzie można wystawić jeszcze niższą notę ;) Przegrywać to trzeba umieć. Sami piłkarze obydwu drużyn pokazali klasę. 

 

Zauważyliście jak "szprytnie" kamerzysta nie uchwycił momentu podania ręki Szanownego Emira Kataru Pani Sędzinie ? Sam gest wyciągniętej ręki było jednak widać. Ubieranie Messiego w biszt też trochę żenujące ale byli gospodarzami, a tych we własnym domu trzeba uszanować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam się zastanawiałem co to za szejkowe wdzianko Leo otrzymał, cóż sam Messi przede wszystkim się pewnie cieszył ze zdobycia tytułu, a dla emira to wiadomo że super promocja kraju. Właściwie ciężko sobie wyobrazić lepsze dla Katarczyków mistrzostwa. Raz, że emocje i mecze na niebotycznym poziomie, dwa w finale Kylian i Leo. Obaj obecnie w PSG. Może jedynie finał Argentyna-Portugalia byłby większym wydarzeniem z czysto marketingowego punktu widzenia i właśnie takim last dance dwóch wybitnych, najlepszych w ostatnich latach piłkarzy na świecie. No ale nie ma co gdybać, bo akurat ten mundial to był turniej przede wszystkim tych dwóch piłkarzy którzy dzisiaj grali jeśli patrzymy pod kątem indywidualnym, bo drużynowo to jak to w sporcie drużynowym wypadałoby wyróżnić więcej piłkarzy jak chociażby tego wspomnianego wyżej szalonego bramkarza Argentyny. 

 

@NajnerDzięki, tak samo mógłbym napisać w drugą stronę :) Wiesz, mi się wydaje że na stronach Realu czy Barcelony to większość jednak poddaje się emocjom towarzyszącym rywalizacji i trudno jest docenić rywala. Ale są osoby które potrafią jednak zdobyć się na gratulacje kiedy pogratulować jest czego tak jak dzisiaj. Zobaczymy jak Mbappe i Haaland udźwigną rywalizację w dłuższej perspektywie, ja osobiście bym sobie życzył żeby Vini mocniej namieszał, wiadomo, kibice Barcy pewnie liczą na Fatiego (o ile mu zdrowie pozwoli) i kto wie - może ktoś nowy namiesza. Niemniej jednak kibicować w czasach Crisa i Leo to była czysta przyjemność! 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Undertaker napisał(a):

No właśnie sam się zastanawiałem co to za szejkowe wdzianko Leo otrzymał, cóż sam Messi przede wszystkim się pewnie cieszył ze zdobycia tytułu, a dla emira to wiadomo że super promocja kraju. Właściwie ciężko sobie wyobrazić lepsze dla Katarczyków mistrzostwa. Raz, że emocje i mecze na niebotycznym poziomie, dwa w finale Kylian i Leo. Obaj obecnie w PSG. Może jedynie finał Argentyna-Portugalia byłby większym wydarzeniem z czysto marketingowego punktu widzenia i właśnie takim last dance dwóch wybitnych, najlepszych w ostatnich latach piłkarzy na świecie. No ale nie ma co gdybać, bo akurat ten mundial to był turniej przede wszystkim tych dwóch piłkarzy którzy dzisiaj grali jeśli patrzymy pod kątem indywidualnym, bo drużynowo to jak to w sporcie drużynowym wypadałoby wyróżnić więcej piłkarzy jak chociażby tego wspomnianego wyżej szalonego bramkarza Argentyny. 

Nie nie wiem czy "ciężko sobie wyobrazić lepsze dla Katarczyków mistrzostwa". Być może sportowo tak, ale ogólnie to nie jestem przekonany. Z tego co wiem to swego czasu wyrażali rozczarowanie z powodu surowej oceny tych mistrzostw ze strony "świata". W końcu przed imprezą i na jej początku krytyka się nasiliła, m.in. przez wypowiedzi Blattera o tym, że przyznanie mundialu Katarowi było błędem. Poza tym z tego co pamiętam to zakładali że będzie o kilkadziesiąt procent więcej kibiców niż było. Zakładam, że konkretne refleksje i podsumowania zaczną przychodzić jak kurz opadnie. Ogólnie nie jestem przekonany czy wizerunkowo Katar zyska na tej imprezie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wdziankiem to się nie czepiajcie - jak jakiegoś księcia/króla go udekorowali mam takie trochę wrażenie - chcieli oddać cesarzowi, co cesarskie . :)  Mekambe by takiego pewnie nie dostał :) :P . W końcu okazja do tego była znakomita. Jednakże trochę przedwcześnie tam mówili w tv czy tam komentujący mecz, że to koniec definitywny Messiego z MŚ czy reprezentacją. Sam zainteresowany tak nie powiedział, aczkolwiek w glorii chwały odchodzić też coś :) .

 

Bardzo fajnie, że Argentyna wygrała i że Messi skompletował nazwijmy to Złotego Szlema, skoro ma już wszystko - bardzo fajny dzień w historii futbolu :);) .

 

Statystyki 8 ostatnich rzutów karnych Francji tylko nie wiem czy to na MŚ czy ME też - 3 zwycięstwa, 5 porażek, a na MŚ ostatni karny obroniony przez bramkarza to przez "łysola" Fabiana Bartheza w 1998 r. Ogólnie to jednak o ile zawodników od iluś tam lat mają topowych, to co do bramkarzy nie kojarzę u nich super golkiperów klasy choćby Olivera Kahna czy Ikera Casillasa. I z całym szacunkiem dla Llorisa, ale nie ma ten bramkarz wielkiej charyzmy, choćby by postraszyć trochę rywala, zaczarować go w bramce, potańczyć itp. Trochę inaczej niż jego odpowiednik po argentyńskiej stronie, który czuje się pewnie przy bronieniu karnych i widać, że jest dobry w te "małe gierki".

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał(a):

Wg Francuzów sędziowanie tragedia 🤡🤡🤡🤡

Dokładnie, symulującego w polu karnym Żabojada powinno się wyrzucić z boiska, a nie tylko żółtą pokazać :D.
Chociaż dla mnie Argentyna grała najbardziej nieczystą grę w całym turnieju. Alvarez jest tego wizytówką. Irytujący typ. Argentyna to taki drugi Urugwaj. Tylko chyba jeszcze nikogo nie pogryźli. Sędziowie powinni ich byli bardziej temperować. Może też o to chodziło Francuzom.
Tak czy owak, Francja mogła strzelić na 4:3. Messi Messim, ale ich bramkarz zrobił robotę. Bez niego nie byliby mistrzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argentyna grała ładny, dobrze zorganizowany, mądry futbol na wyprzedzenie i kreowali dzisiaj grę, szybko wyprowadzając akcje póki mieli siłę z Messi jako dyrygentem gry :) . Francja przez 70 minut nie istniała. Swoją drogą gdyby nie bierna postawa jeśli idzie o zmiany trenera, a jak już dokonana to defensywna - zdjęcie Di Marii - to pewnie Argentyna wygrałaby w regulaminowym czasie, bo potrzebne było Argentynie świeże paliwo, kiedy zaczęli opadać z sił, a trener przegapił ten moment - z ławki dużo lepsze zmiany robił Deszampon.. A dzisiejszy mecz wcale brutalny nie był. Ostre i niesportowe to było spotkanie Holandii z Argentyną. Nomen omen - dla mnie Argentyna dzisiaj była po prostu piłkarsko lepsza, ale jak to oni w tym turnieju - jak zawsze przewagę byli w stanie roztrwonić ;) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy to jednak potrafią - zwalniać trenera po sukcesie :D Ale okej. Zobaczymy, może teraz Lewemu taktyka będzie odpowiadać, a reszta naszego złotego pokolenia dostanie nagle wiatru w żagle i zacznie grać. Jakaś afera niby z premiami była czego nie śledziłem, na to chyba już niektórzy zrzucają. Dobrze że piłka klubowa powoli wraca a na polskim podwórku niech się dzieje co chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Undertaker napisał(a):

Polacy to jednak potrafią - zwalniać trenera po sukcesie :D 

 

Sukces to był niesamowity, wyjść z grupy z założeniem, że i tak mecz w ćwierćfinale się po prostu przeje*ie 😏

 

IMHO dobrze, że Michniewicz wyleciał. Żadnego sukcesu nie osiągnął, brudy jakie nie były cały czas się za nim ciągnęły, a w kadrze granie po znajomości (czyt. Krychowiak). Naturalnie nie liczę, że w przyszłości będzie lepiej, ale trener z taką przeszłością i takim kolesiostwem to nie była dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, micbud napisał(a):

no jak pokazuje historia polskiej piłki, tak, sukces niesamowity. A brudy to głównie media robiły, a polaczki łykały na ślepo. Co zrobić, takie życie, liczy się klikalność

 

Dosłownie niebywały sukces.

 

Jasne, głównie media, ja też nie jestem za wyciąganiem brudów bez konkretnych dowodów, ale smród się ciągnął czy tego chcemy czy nie, a to nie jest kadrze potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, że kadrowicze nie widzieli go na tym stanowisku to co zrobić. Wywalić kadrowiczów lub trenera. Możliwe, że wywalenie kadrowiczów byłoby lepszym rozwiązaniem, kto wie. 
Michniewicz swoje zrobił i sukces odniósł. Z grupy wyszedł i nikt mu tego nie odbierze, mogą go cmoknąć. Zouza uciekł, wzięli Michniewicza a teraz nara. Trochę słabo to wygląda. Oczywiście z Argentyną i Meksykiem graliśmy fatalnie. Jestem zdania, że gdybyśmy z Meksykiem grali jak z Francją to byśmy wygrali (chociaż to złotonogi nie trafił karnego, a nie Michniewicz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszło, że Niemcy nie wychodząc z grupy 2x z rzędu na dużej imprezie zostawiają trenera, a Polacy którzy wyszli pierwszy raz od xx lat na mistrzostwach i drugi w XXI na turnieju takiej rangi - wywalają bo styl się nie podobał :D Czy tam piłkarze mają z trenerem nie po drodze. Nie no, jak tam panuje taka atmosfera że z jednej strony krytykujemy kołcza bo taktyka była nie taka, ale z drugiej strony sami piłkarze do dziennikarzy gadają że "nie oczekujmy niczego bo nie mamy jakości", to albo mamy zgniłe jabłka w szatni albo ja nie wiem co się odstawia. Ale nie mój cyrk, nie moje zabawki jak to się mówi. Po prostu taka decyzja wydaje mi się nielogiczna ale nie wiem czym tam się kierują związkowcy czy piłkarze, bo może się okaże że to oni sobie trenera wybierają. Messi, nie wiem czy to prawda, ale ponoć kiedyś też sobie do kadry trenerów wybierał i się obrażał bo coś tam, widać kilka lat musiało minąć i mentalność mu się zmieniła i teraz cieszy się z pucharu który tak chciał mieć. Zobaczymy jak nasi wyjdą na takim kombinowaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Dosłownie niebywały sukces.

 

Jasne, głównie media, ja też nie jestem za wyciąganiem brudów bez konkretnych dowodów, ale smród się ciągnął czy tego chcemy czy nie, a to nie jest kadrze potrzebne.

Nieno, bywały. Tak z raz na 30pare lat 😁ze smrodem to jak w tym dowcipie, oskarżyli człowieka o kradzież, on nic nie ukradł, uniewinnili. Ale wiadomo, niesmak pozostał 

22 minuty temu, Undertaker napisał(a):

Do czego to doszło, że Niemcy nie wychodząc z grupy 2x z rzędu na dużej imprezie zostawiają trenera, a Polacy którzy wyszli pierwszy raz od xx lat na mistrzostwach i drugi w XXI na turnieju takiej rangi - wywalają bo styl się nie podobał :D Czy tam piłkarze mają z trenerem nie po drodze. Nie no, jak tam panuje taka atmosfera że z jednej strony krytykujemy kołcza bo taktyka była nie taka, ale z drugiej strony sami piłkarze do dziennikarzy gadają że "nie oczekujmy niczego bo nie mamy jakości", to albo mamy zgniłe jabłka w szatni albo ja nie wiem co się odstawia. Ale nie mój cyrk, nie moje zabawki jak to się mówi. Po prostu taka decyzja wydaje mi się nielogiczna ale nie wiem czym tam się kierują związkowcy czy piłkarze, bo może się okaże że to oni sobie trenera wybierają. Messi, nie wiem czy to prawda, ale ponoć kiedyś też sobie do kadry trenerów wybierał i się obrażał bo coś tam, widać kilka lat musiało minąć i mentalność mu się zmieniła i teraz cieszy się z pucharu który tak chciał mieć. Zobaczymy jak nasi wyjdą na takim kombinowaniu :D

No nie wiesz? Taki naród polski. Nie ma sensu im się wtrącać. Zostawić samych sobie i się nawzajem pozagryzają dla kasy, władzy, idei itd. A Niemcy się będą trzymać razem, choćby przez 32 lata z grupy nie wyszli.

 

Piłkarze dobrze mówią, ze nie maja jakości, to nie Argentyna, czy Francja. Z czegoś pismaki musza kręcić kliki. Z odpadnięcia z grupy nie mogą, to się takich słówek czepiają lub innych wydumanych afer premiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w jakimś serwisie informacyjnym ktoś się wypowiadał, że Michniewicz rzekomo "skłócał ludzi wszędzie tam gdzie pracował", no to ja się pytam w jakim świetle stawia to PZPN który tak pieczołowicie wybierał trenera do poprowadzenia repki w barażach i potem jak rozumiem dalej na MŚ? Teraz to prezes Boniek wygląda na szefa no bo zbajerował go nie kto inny jak Bajerant Siwy. Cyrk na kółkach. Ale okej, niech się tak dalej bawią, niedługo eliminacje do Euro i zobaczymy jak kadra wypadnie. :D Francuzi może wytransferują nam Dembele to będzie miał kto Lewemu patelnie wykładać. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym Czesiem. Było, minęło. 

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

Do czego to doszło, że Niemcy nie wychodząc z grupy 2x z rzędu na dużej imprezie zostawiają trenera, a Polacy którzy wyszli pierwszy raz od xx lat na mistrzostwach i drugi w XXI na turnieju takiej rangi - wywalają bo styl się nie podobał

Bez przesady. Nie porównujmy osiągnieć faceta, który wygrał ligę, zdobył LM itp, z Czesiem który wygrał...No właśnie. Co wygrał Czesio. Nawet Legii mało nie spuścił. Kogo i po co bronicie? Gościa o największej liczbie kontaktów telefonicznych z Fryzjerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet kto to ten Fryzjer. Nie interesuje mnie Ekstraklasa. Wiem tylko tyle, że ktoś go tam zatrudnił po cyrku jaki się odstawił z pewnym Portugalczykiem, gdzie wybieranie trenera przypominało wizytę nowobogackiego audiofila w salonie audio. No ale wybrali w trudnym dla kadry momencie, wyniki zrobił. Awans był. Historyczne wyjście z grupy. A tu nagle coś nie pasuje? Wychodzą "smrody" o których wcześniej co, nie było wiadomo? A może nikt nie chciał wziąć takiej reprezentacji w takim momencie, bo można było się sparzyć? Dziś powiedzą że trener bez charyzmy. Mi nie chodzi już o konkretne osiągnięcia Michniewicza bądź ich brak, a raczej o to jak to wszystko u nas funkcjonuje. Ale co mi tam w sumie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności