Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

2:0 

 

Asysta Alby :)

4 minuty temu, Najner napisał(a):

Busquets jest przesłaby w Barcelonie, ale za to w reprezentacji również beznadziejny :)

 

To chyba oglądamy inne mecze. Dziś dzieli i rządzi w środku pola. 

 

Teraz kolejny odbiór Busiego. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

6 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

To chyba oglądamy inne mecze. Dziś dzieli i rządzi w środku pola. 

Stracił piłkę na 30 metrze przez złe przyjęcie. Z kelnerami nie ma problemu, ale z lepszą i bardziej presującą ekipą będą poważne problemy przez niego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest motorycznie słaby, to fakt. Ma też swoje lata. Niemniej nikt tak nie czyta gry jak on. Do tego te jego przerzuty czy prostopadle podania... Poezja. 

 

Torres 3:0 :)

 

Torres 4 :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Dlaczego Barcelona marnuje jego potencjał? 

Bo nie ma z kim pograć klepą (no, może Lewy i Alba potrafią). Nie gra Gavi, w Barcelonie stawia się teraz na skrzydłach na jeźdźców bez głowy (Dembele, Raphinha) albo zawodników bez umiejętności (Sergi Roberto). Zresztą to widać jak się ogląda Barcę i Hiszpanię, moim zdaniem Luis Enrique dużo lepiej go ustawia. Zresztą nie tylko jego, a cały zespół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gavi coś pięknego :) Wielka Barcelona 💪

11 minut temu, Najner napisał(a):

Bo nie ma z kim pograć klepą (no, może Lewy i Alba potrafią). Nie gra Gavi, w Barcelonie stawia się teraz na skrzydłach na jeźdźców bez głowy (Dembele, Raphinha) albo zawodników bez umiejętności (Sergi Roberto). Zresztą to widać jak się ogląda Barcę i Hiszpanię, moim zdaniem Luis Enrique dużo lepiej go ustawia. Zresztą nie tylko jego, a cały zespół ;)

 

Przepraszam, ale co za co za bzdury, to nie mogę :) Jak nie gra Gavi? Roberto gra z konieczności bo Araujo i Kounde mają kontuzje, a Bellerín nie dojeżdża. Dembele rozgrywa dobry sezon. Spójrz na liczby. Raphinie pominę, bo słabo to wygląda do tej pory. Ale ma z kim klepać, bo robi to bardzo często. 

Pedri to przecież kluczowy gracz Barcy. Często rezyser całej gry. Bez niego Barca by nie była teraz na pierwszym miejscu w lidze. Zresztą w zeszłym roku dostał nagrodę Golden Boy za gre w Barcelonie właśnie. Więc jak może mu obecna drużyna blokować potencjał? Kapitalnie się rozwija w tym klubie. Barcelona ma jedną z młodszych kadr i jest w procesie budowy zespołu. Pedri rozegrał już wiele wspaniałych spotkań i dorzucił do tego wiele nagród zawodnika meczu, a ma dopiero 19 lat. 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Wielka Barcelona w LE :lol:

Poczekaj. Daj im czas. Niech zbudują drużynę. Wrócą niedługo dobre czasy, jestem tego pewien :)

 

Nie zawsze dobrze idzie. Wystarczyło, że zawalili mecz z Interem i klops. Zdarza się. Zobacz np. jak zawodnicy Twojego Bayernu dzisiaj pograli z Japonią ;)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiej połowy nie oglądałem, a tu patrzę że Kostaryka ma 18% posiadania piłki, a Hiszpania prawie 977 podań - ciekawe czy pęknie tysiak :D Wynik widzę też ładny, i Asensio coś strzelił. Ładnie La Roja pograła, trzeba przyznać, mimo że nigdy jakoś nie fascynowałem się posiadaniem dla samego posiadania czy tiki taką, ale tutaj nie ma co - zgnietli rywala jak Cristiano puszkę po koka koli. Nieźle! 

 

Niemcy mistrzowie, grali jak zawsze, a przegrali jak nigdy :D

 

/EDIT: 1008 podań. To tyle chyba nawet Barcelona za Guardioli z Messim, Xavim, Iniestą czy omawianym Busquetsem w najwyższej formie chyba nie miała? 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka :

 

Hiszpania miała w meczu z Kostaryką więcej celnych podań (976) niż Iran, Kostaryka, Arabia Saudyjska, Japonia i Polska razem wzięte (906).

[WhoScored]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Pedri to przecież kluczowy gracz Barcy.

Nom, jest, tylko nie ma z kim grać. Barca w tym momencie nie jest gotowa do gry na europejskim poziomie, co pokazały ostatnie dwa sezony ligi mistrzów. W wykorzystaniu potencjału chodzi mi o to, żeby Pedri grał z zawodnikami na swoim poziomie i przeciwko drużynom na swoim poziomie, dzięki czemu będzie się rozwijał. Takie warunki miałby w topowych klubach Europy, do których teraz Barca nie należy, więc będę utrzymywał, że Barcelona nie wykorzystuje jego potencjału ;) 

 

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Dembele rozgrywa dobry sezon

Dembele jest głupkiem bez mózgu i musi odejść, bo nie pasuje do stylu gry Barcy i ciągle zawodzi z lepszymi rywalami. Średniaków z Majorek i Eibarów równie dobrze by kręcił Grosik ;) I piszę to wszystko z bólem serca, jako kibic Barcy od dziecka. Po prostu nie da się obecnej ekipy oglądać, kiedy jeszcze pięć lat temu Xavi, Iniesta i Messi rozbijali w pięknym stylu mistrzów Anglii, Niemiec, Włoch. Dzisiaj gra Barcy z mocnym rywalem polega na kopaniu się w czoło przez skrzydłowych i graniu w poprzek środkowych pomocników. Jeżeli uważasz, że to jest wykorzystywanie potencjału Pedriego, to obawiam się, że nigdy nie dojdzie do poziomu Iniesty (a ma na to papiery wg mnie, tylko potrzeba do tego ogarniętych kolegów z zespołu). 

 

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Barcelona ma jedną z młodszych kadr i jest w procesie budowy zespołu.

Przebudowa nigdy się nie skończy, jak święte krowy pokroju Busquetsa będą ciągle podstawowymi pomocnikami. No ale może jestem za surowy, sam nie wiem. Nie mniej od zespołu z takim budżetem zarabiającej takie pieniądze wymagam gry na najwyższym poziomie, a na razie starczy na La Ligę. 

 

A tak wracając do mundialu - super się tę Hiszpanię ogląda, tak ich właśnie zapamiętałem z ostatniego Euro. Zgrana ekipa grająca klepką, to się rzadko zdarza na poziomie reprezentacyjnym. Liczę na nich i życzę im dojścia do finału, jestem strasznie ciekawy jak te młokosy zagrają z Niemcami w niedzielę. Mam nadzieję, że wbiją gwóźdź do niemieckiej trumny ;) 

 

 

No i memik ;)

 

SmartSelect_20221123_162317_Instagram.jpg

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner

 

Jednak nie wytrzymałem i musiałem odpisać :D Niemniej nie chce mi się takimi wiecznie narzekającymi i ze wszystkiego niezadowolonymi ludźmi rozmawiać, gdyż za dużo we mnie optimizmu i nie chce się zarazić, ale czasami trzeba, choć wiem też, że niepotrzebnie podejmuje dyskusje, bo to jak rozmowa z wiatrakami. Żeby nie było za forumowicza uważam Cię za bardzo fajnego, ale w tym temacie się nie zgadzam z Tobą absolutnie. Do rzeczy. Po pierwsze jak piszesz, że nie chce Ci się oglądać obecnego zespołu, to poprostu nie ogladaj. Ja mam ogromną przyjemność z oglądania każdego meczu Barcelony i sprawia mi to wielką radość. Niezależnie z kim gramy. Każdego meczu nie mogę się doczekać. Wiesz co jest zabawne? Jak Barca nie grała skrzydłami, to było narzekanie, że klepią milion podań i nic z tego nie wynika, a jak zaczęli grać skrzydłami, to jest narzekanie, że nie klepią ;) No nie dogodzisz. Święte krowy nie wiem czy wiesz, ale zostały już odstawione na boczny tor. Gra jedynie Busi, który wciąż wiele daje drużynie. Od nowego sezonu będzie również odstawiony (bądź odejdzie) i jeszcze ludzie za nim zatęsknią, bo wciąż mimo jego wad jest jednym z najlepszych na swojej pozycji. Potwierdza to trener reprezentacji Hiszpanii i byli trenerzy Barcy - Valverde, Setien, Koeman i obecnie Xavi. Skoro wiesz lepiej od nich no to cóż, wtedy odechciewa się dyskutować, bo i tak nic nie dotrze. Przebudowa nigdy się nie skończy? Przecież niedawno się dopiero zaczęła, po erze Messiego i wspomnianych świętych krów. Zespołu z takim budżetem i zarabiającym takie pieniądze? Nie wiem czy wiesz jakie mamy długi. Jedynie nas dźwignie uratowały, żebyśmy nie zostali w tyle za najlepszymi. Ciesz się tym co jest, że mamy taki fajny, młody skład i perełki w postaci Gaviego, Pedriego, Fatiego, Araujo, Kounde, Balde itd. Doceń to, że na tym etapie sezonu pomimo odpadnięcia z Ligi mistrzów (zdarza się, trudno) prowadzimy w lidze i Real musi oglądać nasze plecy. Daj czas temu zespołowi, to i przyjdą wyniki w Europie. Naprawdę. Więcej pozytywnego myślenia życzę. Jeszcze jedno. Prime Iniesty i Xaviego przypadał z tego co pamiętam na 27-30 lat. Pedri ma dopiero 19. Raz jeszcze proszę Cię - daj mu i temu klubowi czas, bo to zupełnie coś nowego co się obecnie dzieje. Natomiast obrażanie człowieka i pisanie, że jest głupkiem bez mózgu, jest w moim mniemaniu poniżej czegokolwiek. Wątek o Grosickim przemilczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ - lajkowałbym większość Twoich postów o Barcie, Argentynie, Messim, Hiszpanii, etc., gdybym mial czas je wszystkie czytać i gdyby mi się chciało klikać "serduszko"😉 Te co przeczytałem, popieram w całości a to w dużej mierze dzięki rodzicielskim emocjom, przekonał mnie do tego mój starszy syn od lat ultras Barcy taki sam jak Ty, z tym że on ma dopiero 16 lat😉, jak na swój wiek doskonały analityk i strateg.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Ja mam ogromną przyjemność z oglądania każdego meczu Barcelony i sprawia mi to wielką radość.

Heh ;)

Screenshot_20221123_210109_Samsung Internet.jpg

 

 

16 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

z takim budżetem i zarabiającym takie pieniądze? Nie wiem czy wiesz jakie mamy długi.

Barca jest w światowym top 3 największych wydanych pieniędzy na transfery w ostatnich pięciu latach. Jest też w top 3 największych pensji wypłacanych zawodnikom na sezon. O to mi chodzi - oni nie grają na top 20 świata, a zarabiają i wydają jak top 3 ;)

 

18 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Wątek o Grosickim przemilczę.

Grosik to była hiperbola.

 

18 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Żeby nie było za forumowicza uważam Cię za bardzo fajnego

Ja też Cię lubię ;)

 

 

 

Ależ ta Kanada brzydko została pokazana przez Belgów :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner

 

Nie jestem w stanie zrobić sobie tego odwyku od Barcy od wielu wielu lat. Ale rzeczywiście bardzo przeżywam porażki Barcelony i nie jest to normalne w moim wieku. Nie lubię jak dzieciaki widzą, kiedy tata jest smutny, a mnie czymś zesmucic to trzeba się naprawdę mocno postarać. Barca umie ;) Mimo to oglądam dalej i ściskam kciuki 👍

 

@dj1978

 

Dziękuję, bardzo mi miło. 

 

Moje chłopaki też rosną na wielkich kibiców kopanej i nie tylko kibiców, bo chodzą już też do pierwszego klubiku dla maluchów :) Często gramy też razem w piłę. Z ciekawostek muszę wspomnieć, że najmłodszy na przekór kibicuje Realowi ;) Ma charakterek skubaniec. Po mamusi :D

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Najner napisał(a):

Busquets jest przesłaby w Barcelonie, ale za to w reprezentacji również beznadziejny :)

Z tym się trochę zgadzam

 

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Gra jedynie Busi, który wciąż wiele daje drużynie.

A z tym trochę nie.

 

Prawda jest gdzieś po środku. Busi faktycznie ma dobry przegląd pola i potrafi ładnie łączyć obronę i atak, problem z nim jest taki, że ma niestety zwrotność wozu z węglem. Kiepską szybkość oraz leży jak primadonna po każdym ostrzejszym starciu z rywalem. Gdyby nie fakt, że z reguły gra jako kapitan (przynajmniej w Barcelonie), to przynajmniej część z tych sytuacji nie byłoby gwizdanych, a co za tym idzie, szły by bardzo groźne akcje po jego stratach. Nie chcę nawet myśleć, co by było, gdyby on grał w lidze angielskiej. To był świetny zawodnik na erę Guardioli, gdzie było wymienianych mnóstwo podań i wystarczająco dużo czasu dla Busiego na przyjęcie i sensowne odegranie piłki. Teraz w meczach z lepszym, grającym bardziej fizycznie rywalem, który potrafi stosować agresywniejszy pressing, Busi zwyczajnie będzie popełniał dużo błędów i głupich strat. Już od kilku sezonów to zresztą widać. Ze słabszym rywalem potrafi znowu zagrać świetnie i pokazać swoje najlepsze atuty.

 

BTW Dzisiaj Hiszpania świetny mecz. Jak dobrze, że mimo pewnych opóźnień udało się podpisać kontrakt z Gavim, a do tego z bardzo wysoką klauzulą. Tak samo cieszy fakt posiadania Pedriego. To jest przyszłość Barcelony i reprezentacji. Złote pokolenie. Cieszy też debiut Balde. Bardzo utalentowany zawodnik.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności