Skocz do zawartości

Audeze LCD 2C


Salarek

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się nabyć lcd2c w dość okazyjnej cenie i idealnym stanie. Co się da z nich wycisnąć? (bo jak na razie spore rozczarowanie) Grają z audiolabem 8300cd wpiętym w Audio-gd A2 lub audiolabem 6000a. SE. Na starcie przegrały z M1570... Warto w nie inwestować (lepszy wzmacniacz, kabel, itp.)? Z góry dzięki za sugestie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak odebrałem swoje LCD 2 Shedua (czyli standardowe a nie klasyki) to na początku też mnie niczym nie urzekły szczerze mówiąc, ale im dalej w las to tylko lepiej się ich słuchało. A miałem wtedy do porównania Monoprice M1070 na skórzanych padach. Monoprice na pewno zagrały bardziej oddalonym dźwiękiem i takim "ponurym" w Hawkowym stylu; Odezi za to bliżej, ale tak jakby łagodniej delikatnie. Nie wiem jak przy nich mają się LCD2C ale niektórzy twierdzą że niby ważne na jaką sztukę się trafi... Ja tam bym się nie szczypał i skoro kupione okazyjnie to wstawił w komis, ewentualnie dał im trochę czasu na jakieś dłuższe odsłuchy i tyle. To w sumie żaden cud techniki (przynajmniej te moje byłe Odezi) a po prostu słuchawki jak każde inne. Monolithy M1570 to akurat bardzo dobre słuchawki i z pamięci to też bym ich dużo gorszymi od tamtych Odezi co miałem nie nazwał, jeśli w ogóle. Może nie miały takiego czystego sopranu ale dociążenie perkusji nawet lepsze za to. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak słuchawki Ci się nie podobają na starcie, to sprzedawaj i sie nie zastanawiaj. Najwyraźniej nie jest to Twoje brzmienie. Ja tak przykładowo miałem kiedyś z Sennheiserami HD 660s. Kombinować na zasadzie zmiany źródła czy kabla moża wtedy, kiedy słuchawki są względnie dobre, strojenie Ci odpowiada, tylko czegoś w jakimś paśmie Ci brakuje, albo czegoś jest za dużo.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Salarek napisał(a):

Udało mi się nabyć lcd2c w dość okazyjnej cenie i idealnym stanie. Co się da z nich wycisnąć? (bo jak na razie spore rozczarowanie) Grają z audiolabem 8300cd wpiętym w Audio-gd A2 lub audiolabem 6000a. SE. Na starcie przegrały z M1570... Warto w nie inwestować (lepszy wzmacniacz, kabel, itp.)? Z góry dzięki za sugestie i porady.

Jak się nie podobają to można puścić dalej. Z tym, że zanim to nastąpi to jeszcze spróbowałbym z użyciem EQ. Audeze są ponoć podatne na takie rozwiązane i feedback ludzie dają pozytywny, nawet sam producent oddzielnie sprzedaje oprogramowanie do korekcji swoich słuchawek, ale spokojnie można użyć coś darmowego jak APO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Salarek napisał(a):

Na starcie przegrały z M1570...

U mnie w ogólnej ocenie LCD-Xy i LCD-2F przegrały z nimi więc mnie to nie dziwi.

17 godzin temu, Salarek napisał(a):

Warto w nie inwestować (lepszy wzmacniacz, kabel, itp.)?

M1570 też z tego skorzystają nie tracąc przewagi nad Audeze.

Tak jak poleca @MrBrainwash spróbuj EQ np. od Oratory1990. Poprzednim razem jak miałem LCD-2F to po korekcie były lepsze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mi też polecano korektor do Dwójek swego czasu, do X'ów chyba nawet właśnie tak jak @MrBrainwashpisał zrobili jakąś wtyczkę Reveal czy jakoś tak. Nawet widziałem jedną sztukę używaną specjalnie "zestrojoną" według jakiegoś EQ ale płatnego niby. Profil dźwiękowy czy coś takiego. 

To pewnie warto spróbować zequalizować te Klasyki, zaszkodzić pewnie nie zaszkodzi a w razie ostateczności zawsze zostaje komis ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/11/2022 at 5:55 PM, Salarek said:

Udało mi się nabyć lcd2c w dość okazyjnej cenie i idealnym stanie. Co się da z nich wycisnąć? (bo jak na razie spore rozczarowanie) Grają z audiolabem 8300cd wpiętym w Audio-gd A2 lub audiolabem 6000a. SE. Na starcie przegrały z M1570... Warto w nie inwestować (lepszy wzmacniacz, kabel, itp.)? Z góry dzięki za sugestie i porady.

Ja miałem Lcd-2F i miło je wspominam. Grały z dac-80 (z dyskretnymi opampami). Kablem był Hemdall 2, a wzmacniaczem Burson soloist mk2. To było dobre połączenie. Te słuchawki "mulą" ze standardowym kablem. Z heimdallem było już szybciej i klarowniej. Soloist był w klasie A i dyskretny co pewnie też ma znaczenie. No i miałem konwerter Gustard u12 z którym dac-80 brzmiał klarowniej.

 

Te słuchawki (2f) mają piękną średnicę i przyjemny ogromny bas. Góra była za wolna jak dla mnie.

 

Można próbować ze posrebrzanym kablem słuchawkowym i srebrnych interkonektach, ale czy warto nie wiem, najlepiej przejść się z nimi do sklepu lub kogoś kto taki ma przed zakupem.

Ogólnie trzeba przyśpieszyć i "wyklarować" dla nich tor.

Kabel sluchawkowy może kosztować równowartość słuchawek, dlatego trzeba być tego świadomym.

Do tego jeszcze przydałyby się lepsze kable zasilające itd.

Może po prostu m1570 są lepsze po są nowsza konstrukcją wzorowaną na audeze.

 

Co dokladnie jest sporym rozczarowaniem?

Jakie są wszystkie elementy toru?

Jakie są dokladnie różnice z innymi sluchawkami?

Czy masz czas i pieniądze na eksperymenty z nimi?

 

Ja osobiście  dzięki ortodynamikom (lcd-2f, oppo pm-2, isine10, isine20, yamaha hp-1, yamaha hp-3, audio technica bodajże ath-2) wielu ulepszeniach w torze i niemożliwości znalezienia takich, które były by dobre we wszystkim skierowałem się w strone Staxa. Ortodynakimi nadal mam, ale znam ich wady i wiem czego się spodziewać. Produkty Audeze uważam za bardzo dobre jakościowo i dźwiękowo.

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NuYam napisał(a):

Ja miałem Lcd-2F i miło je wspominam. Grały z dac-80 (z dyskretnymi opampami). Kablem był Hemdall 2, a wzmacniaczem Burson soloist mk2. To było dobre połączenie. Te słuchawki "mulą" ze standardowym kablem. Z heimdallem było już szybciej i klarowniej. Soloist był w klasie A i dyskretny co pewnie też ma znaczenie. No i miałem konwerter Gustard u12 z którym dac-80 brzmiał klarowniej.

 

Te słuchawki (2f) mają piękną średnicę i przyjemny ogromny bas. Góra była za wolna jak dla mnie.

 

Można próbować ze posrebrzanym kablem słuchawkowym i srebrnych interkonektach, ale czy warto nie wiem, najlepiej przejść się z nimi do sklepu lub kogoś kto taki ma przed zakupem.

Ogólnie trzeba przyśpieszyć i "wyklarować" dla nich tor.

Kabel sluchawkowy może kosztować równowartość słuchawek, dlatego trzeba być tego świadomym.

Do tego jeszcze przydałyby się lepsze kable zasilające itd.

Może po prostu m1570 są lepsze po są nowsza konstrukcją wzorowaną na audeze.

 

Co dokladnie jest sporym rozczarowanie plm?

Jakie są wszystkie elementy toru?

Jakie są dokladnie różnice z innymi sluchawkami?

Czy masz czas i pieniądze na eksperymenty z nimi?

 

Ja osobiście  dzięki ortodynamikom (lcd-2f, oppo pm-2, isine10, isine20, yamaha hp-1, yamaha hp-3, audio technica bodajże ath-2) wielu ulepszeniach w torze i niemożliwości znalezienia takich, które były by dobre we wszystkim skierowałem się w strone Staxa. Ortodynakimi nadal mam, ale znam ich wady i wiem czego się spodziewać. Produkty Audeze uważam za bardzo dobre jakościowo i dźwiękowo.

 

 

 

Tor opisany wyżej. Interkonekty chorda. Co rozczarowało? - brak charakteru. M1570 np. mają swój klimat i gdyby nie waga, to nie chciałoby mi się ich zdejmować z głowy. Muzykalność, jakiś czar w nich jest, czego, wg mnie, brakuje lcd2c. Czuję jednak, źe jest w nich potencjał no i chciałbym go wydobyć. Tor rozjaśniony, w audiolabie jest sabre, z audio-gd r2r lcd2c się zupełnie nie zgrały w przeciwieństwie do m1570. Szukam większej rozdzielczości, dynamika jest w porządku, choć pewnie przydałoby się przyspieszenie.

23 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Jak się nie podobają to można puścić dalej. Z tym, że zanim to nastąpi to jeszcze spróbowałbym z użyciem EQ. Audeze są ponoć podatne na takie rozwiązane i feedback ludzie dają pozytywny, nawet sam producent oddzielnie sprzedaje oprogramowanie do korekcji swoich słuchawek, ale spokojnie można użyć coś darmowego jak APO. 

Rzeczywiście - bardzo podatne na eq, sprawdzone z APO i na kompie jest prawie ideolo. Tyle że słucham głównie z cd...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Salarek napisał(a):

Szukam większej rozdzielczości, dynamika jest w porządku, choć pewnie przydałoby się przyspieszenie.

 

Podejrzewam, że podbarwienie balans tonalny, który Cię tak czaruje przychodzi z kosztem mniejszej rozdzielczości - bo to tak działa jest coś za coś. Można szukać odpowiadającego nam balansu między tymi różnymi aspektami, wszystko na raz się raczej nie dostanie. 

 

15 godzin temu, Salarek napisał(a):

Rzeczywiście - bardzo podatne na eq, sprawdzone z APO i na kompie jest prawie ideolo.


Dzięki za feedback. 👍 Był taki moment, że rozważałem nawet dwójki i dopieszczenie ich EQ. Stwierdziłem jednak, że z tym co mam nie są one mi potrzebne do szczęścia, ale ciekawość pozostała. ;) 

 

15 godzin temu, Salarek napisał(a):

Tyle że słucham głównie z cd...


No niestety, wóz albo przewóz. Chyba, że będziesz słuchał z CD na kompie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem LCD-2 Classic, moim zdaniem  jeśli nie mają dobrej elektrowni we wzmacniaczu, to raczej wodotrysku z tego nie będzie.

U mnie były podłączane do Coplanda 215 i też tyłka nie urywało.

 

Syl.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności