Skocz do zawartości

Miejscówka nad morzem na tydzień- mamy urlop 11-22 lipca


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

może macie do polecenia miejscówkę nad morzem na tydzień (mamy urlop 11-22 lipca)- żona naciska a ja nie chcę nigdzie latać więc wybieram Bałtyk 😀.

W sumie to jest mi obojętne gdzie, chcemy trochę cywilizacji i atrakcji dla synka i niedaleko morze z buta.

Dziekuję.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lobuz1 zmienił(a) tytuł na Miejscówka nad morzem na tydzień- mamy urlop 11-22.06
  • lobuz1 zmienił(a) tytuł na Miejscówka nad morzem na tydzień- mamy urlop 11-22 lipca

Portobello albo Mila Maris w Ustce - byłem i tu i tu i polecam. Ale nie wiem czy coś znajdziesz. Trochę późno na szukanie, ale może się uda ;) 

 

Sama Ustka całkiem ładna, jest trochę przyzwoitych knajp i super duża, dzika plaża po drugiej stronie falochronu (ta od strony miasta jest mocno zatłoczona).

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał:

Sama Ustka całkiem ładna, jest trochę przyzwoitych knajp i super duża, dzika plaża po drugiej stronie falochronu (ta od strony miasta jest mocno zatłoczona).

Dobrze wiedzieć, bo już mam Ustkę zarezerwowaną :D A knajpy też lubię zwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artorias napisał:

Dobrze wiedzieć, bo już mam Ustkę zarezerwowaną :D A knajpy też lubię zwiedzać.

Będzie Pan zadowolony :D Plaża zachodnia - wielka, nie przeludniona i czystsza woda ale miejscami z głębokim brzegiem. Sąsiaduje z nią czysty i ładny las do spacerów. Wschodnia część gwarna i mocno komercyjna. Ale im dalej od promenady tym przyjemniej (przynajmniej dla mnie).

Jest kilka mini muzeów - ciekawe i nie pozorne z (mam nadzieję że wciąż) tanimi biletami muzeum minerałów. Bunkry Bluchera to z kategorii "trzeba odwiedzić". Z parkowaniem blisko morza w sezonie to misja niewykonalna ale jest duży bezpłatny parking miejski w razie czego :

https://tiny.pl/935n6

 

Portobello nie tylko oferuje noclegi. Można pójść zjeść obiad (nie próbowałem) albo wypić kawę w samym porcie z fajnym widokiem. Najlepszy widok to knajpa z tarasem po drugiej stronie kanału. Kładka działa i można śmigać za darmo pomiędzy stroną wschodnią a zachodnią.

 

Miłego urlopu - choć ja unikam samej Ustki w sezonie. Mam swoją miejscówkę na plażing i bezpłatny parking leśny w okolicach jednostki wojskowej Lędowo :) 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nadmorskie miejscowości najlepiej odwiedzać IMHO w czerwcu, ewentualnie początkiem września jak jeszcze jest pogoda - wtedy jest względnie pusto, ale już powoli się knajpy budzą do życia. Ja byłem teraz w czerwcu właśnie w Ustce i jeszcze w Łebie (na 3-4 dni i tu i tu - IMHO więcej to nie ma za bardzo co robić w takich mieścinkach) - super sprawa. Ludzi mało, ceny za wynajem jeszcze nie typowo sezonowe (co innego w knajpach). Na Ustce na plaży zachodniej nie było prawie nikogo i psiak się mógł wybiegać jak szalony. A i pogoda super, może na taki mocny plażing to nie ale i tak się trochę opaliliśmy :)

 

No ale wiadomo, jedzie się wtedy kiedy jest urlop ;) 

 

btw. jakby ktoś w Łebie był kiedyś i lubił ryby, to polecam zajrzeć do smażalni Stawros - prowadzona od kilku lat przez bardzo fajne małżeństwo. Jak ktoś chce zjeść rybkę nad morzem, to lepszej nie jadłem ;)

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał:

No ale wiadomo, jedzie się wtedy kiedy jest urlop ;)

No i w tym cały problem. Jedziemy większą ekipą, więc trzeba było najdogodniejszy termin dla wszystkich ogarnąć.

 

Dzięki za rady @cpu1 @Dirian Wezmę je sobie do serca. Bardzo chętnie korzystam z wiedzy i doświadczenia innych. Zwłaszcza, że człowiek w obcym miejscu, będzie trochę zagubiony. Często na własnej skórze trzeba sprawdzać, jak się nie ma zaufanego źródła informacji i można się przez to przejechać. Tak przynajmniej będę wiedział, co w pierwszej kolejności brać pod uwagę, a to już bardzo dużo. Info o parkingu też bardzo przydatne, bo sprawdzaliśmy połączenia do Ustki i pociągiem wychodzi fatalnie, więc trzeba autem jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się własnie urlop zaczął i też myślałem, żeby pojechać nad morze. Ponad 20 lat temu byłem ostatni raz. Myślałem o Łebie, bo blisko jest Wydma Łącka i park narodowy/krajobrazowy. Ale samemu trochę się nie chce jechać, a i już chyba za późno, żeby coś wynająć, z tego co tu piszecie. Myślałem, że może jest jak w górach - jedziesz w ciemno i jakaś babina oferuje pokoje, stojąc na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w okolicach Ustki warto również odwiedzić Słowiński Park Narodowy, unikalne wydmy na skalę europejską, przy odrobinie szczęścia można zaobserwować Bielika (dwie sztuki niezdolne do lotu można podglądać w schronisku na szlaku dydaktycznym w okolicach Czołpina, ale występują również w środowisku naturalnym w pobliżu jeziora Łebsko). To tak gdybyście mieli ochotę na mniej komercyjne rozrywki ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Saiya-jin napisał:

Myślałem, że może jest jak w górach - jedziesz w ciemno i jakaś babina oferuje pokoje, stojąc na ulicy.

 

Jest szansa coś znaleźć, jak pochodzisz po mieście to na pewno gdzieś w okienku będzie tabliczka "wolne pokoje". No ale zawsze tam jakieś ryzyko jest, że jednak nie będzie. Też nie wiem jak w to lato wygląda sytuacja nad morzem, pewnie dużo osób zrezygnowała z zagranicznych wycieczek z wiadomych powodów i przyjechała nad polskie morze. W Gdyni / Sopocie / Gdańsku jest straszny tłok, chyba więcej ludu niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dirian napisał:

Portobello albo Mila Maris w Ustce - byłem i tu i tu i polecam. Ale nie wiem czy coś znajdziesz. Trochę późno na szukanie, ale może się uda ;) 

Ustkę biorę pod uwagę za jakiś czas, w każdym razie nie w tym roku. Portobell nie akceptują zwierzą niestety, Mila Maris tak, nieźle to wygląda. 

 

Gdyby ktoś brał pod uwagę zachodnie wybrzeże, to polecam Gardenia Mare Baltic Dziwnów. Byłem w tym roku w czerwcu i powiem, że warto. Na początku Dziwnowa, czyli spokój, mało ludzi, apartamentowiec na plaży, wydma "przelewa się" na dziedziniec. Zwierzęta akceptują :) Na Booking pierwsze 13 zdjęć pokazuje "nasz" apartament. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy w Apartamenty Prima w Rewalu- warte polecenia, ale kiedyś trzeba było minimum rok wcześniej rezerwować.

https://prima-rewal.pl/apartamenty/3-osobowe-apartamenty-a3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.07.2022 o 20:48, lobuz1 napisał:

Fajne miejscówki, ale zajęte. Kolega z forum knives.pl poratował i wynajmie mieszkaniem w Kołobrzegu, więc do zamkniecia. 😀

Właśnie wróciłem z Koł0brzegu i mogę śmiało polecić mieszkanko na Pomorskiej w Kołobrzegu. Super lokalizacja a właściciel- Karol to równy gość.

Jeśli kogoś zainteresuje to powołacie się na mój nick: lobuz1 z knives.pl. Ma jeszcze wolne terminy.

 

https://rezydencja.fajnewczasy.com/galeria.html

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności