Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

A ja słuchałem zarówno mojo, jak i Go Bara i mojo nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Za to Go Bar mnie powalił od samego początku. Na tyle, że nie czuję potrzeby szukania dalej 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka produktów IFI a na ostatnim AVS słuchałęm Gryphona i jakiegoś stacka ZEN(oddzielny dac i amp) - co tylko potwierdziło moje wrażenia, że to taki zwyczajnie grający sprzęt. Zawalają rynek ciągle tym samym produktem(PCB) aż do porzygania ZEN DACi i AMPY, małe zmiany, nowa farba, marketingowy bełkot i dawaj....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PioterD napisał(a):

nawet T50RP50th nie byłyby tu stratne

Bo to nie są bardzo wymagające słuchawki, 100-200mW w zupełności im wystarcza do poprawnego grania (a może nawet i mniej). Używam w pracy T40rp mk2 (zmodyfikowanych oczywiście) i grają praktycznie tak samo z integry w płycie głównej jak ze wzmaka HAinfo U2 plus v1 (600mW). No może głębia sceny ciut lepsza w HAinfo, ale to trzeba się naprawdę szybko przepiąć, żeby zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuman napisał(a):

Miałem kilka produktów IFI a na ostatnim AVS słuchałęm Gryphona i jakiegoś stacka ZEN(oddzielny dac i amp) - co tylko potwierdziło moje wrażenia, że to taki zwyczajnie grający sprzęt. Zawalają rynek ciągle tym samym produktem(PCB) aż do porzygania ZEN DACi i AMPY, małe zmiany, nowa farba, marketingowy bełkot i dawaj....

Zen dac też wg mnie nic specjalnego nie pokazuje. Za to Gryphon mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, wyciągał bardzo dużo szczegółów z muzyki i miał znakomitą jakość góry. Tylko do niego trzeba podpiać coś cieplejszego od Beyerów, dlatego ostatecznie go zwróciłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Bo to nie są bardzo wymagające słuchawki

Zgadzam się, chociaż pod względem czułości (około 101dB/1V) są na poziomie K612pro - wrzucam jedne i drugie do worka umiarkowanie wymagających, potencjometr na jednych i drugich mam w tym samym miejscu. Fostexy przy tym samym napięciu potrzebują około 2x więcej prądu ze względu na przeszło 2krotnie niższą impedancję, ale jak się ich nie rozkręca dalej niż 105-110dB to dongle bez problemu dają radę. DT150 i K712 są z kolei łatwiejsze, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w specyfikacji jak i we własnych odsłuchach 🙂 

 

A w temacie około-donglowym - przyszły do mnie kabelki TAKIE w wersjach 40Gbit i 10Gbit usb-c - usb-c, oraz usb-c - usb-A; ktoś ostatnio pytał o krótkie kable. Działają bez zastrzeżeń z Shanlingiem UA1plus i Win11. Dźwięk moim zdaniem taki sam jak na kablu fabrycznym Shanlinga.

Godzinę temu, Play napisał(a):

Gryphon mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, wyciągał bardzo dużo szczegółów z muzyki i miał znakomitą jakość góry

To ciekawe bo sam konstruktor ZenStacka V1 (Thorsten Loesch) pozycjonował go wyżej pod kątem jakości dźwięku i oczywiście znacznie wyżej pod względem napędowym niż Gryphona o którym wypowiadał się dość umiarkowanie pozytywnie - jako nie do końca udaną próbę stworzenia przekombinowanego kombo all-in-one - jeden z pierwszych owoców większego wpływu marketingowców iFi na finalny produkt aniżeli samych inżynierów dźwięku. Sekcja wzmacniacza w Gryphonie jest gorzej skonstruowana niż np. w xCan'ie. Natomiast odrzucając BT, znacznie lepiej dołozyć kasy do iDSD Micro Signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen ampa nie słuchałem, więc się na temat całego stacka nie wypowiadam. Za to sam zen dac z dziurki nie pokazał wg mnie nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen Dac (V2) to dla mnie taka dźwiękowa papka, zbyt gładkie granie ze słabym detalem i kiepsko kontrolowanym basem. Podobno po połączeniu w stacka jest lepiej, ale jakoś ostatecznie szkoda mi było kasy na takie eksperymenty.

 

Gryphona osobiście wspominam dobrze, mocno uniwersalny sprzęt, choć przez to trochę nudny. Jako all-in-one sprawdza się jednak bardzo dobrze. Miałem go z rok i nie było słuchawek które zagrały na nim źle - a akurat w tamtym roku zmieniałem je często ;) 

 

Z iFi najbardziej podobał mi się iFi micro iDSD Signature, nie była to moja szkoła grania ale jeśli ktoś szuka dobrej jakości dźwięku po ciepłej stronie mocy, to w zasadzie strzał w dziesiątkę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy bardzo wysoko ocenił nowego Questyle M12i. Podobnie jak z poprzednimi Questyle m15/m12 na papierze w kwestii mocy jest bardzo słabo, ale Questyle inaczej podaje prąd (nie znam się na tym, może jakiś elektrotechnik wytłumaczy :P) i takie HD600 z dziurki 3.5 grają podobno bez problemu.

 

Screenshot_20240321_101441_YouTube.jpg

 

Screenshot_20240321_101434_YouTube.jpg

 

SmartSelect_20240321_101642_YouTube.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Najner napisał(a):

w kwestii mocy jest bardzo słabo, ale Questyle inaczej podaje prąd (nie znam się na tym, może jakiś elektrotechnik wytłumaczy

 Moc to iloczyn napięcia i prądu. Ten dongiel maksymalnie daje 2V na wyjściu a przy impedancjach poniżej 300ohm maksymalnie 1.8V. Patrząc na power output oznacza to że prądu daje bardzo bardzo mało. Nic dziwnego że HD600 grają dobrze bo one przy 2V ze względu na wysoką impedancję potrzebują zaledwie kilkanaście mA prądu -  każdy dongiel już tyle daje, od lat. Czułe IEMy też na pewno zagrają dobrze. Gorzej będzie z mało skutecznymi słuchawkami o względnie niskiej impedancji powiedzmy 50ohm i niżej.

 

Zerknalem jeszcze na ich materiały marketingowe i specyfikacje. Nie ma tam nic o wyższej wydajności prądowej ze względu na ta ich technologie wzmacniacza z priorytetem trybu prądowego (a nie napięciowego) - a na pewno warto byłoby się tym pochwalić podając konkretne wartości. Gdyby faktycznie wydajność prądowa była wyższa niż u konkurencji z dziurkami 3.5 to moc przy 32ohm powinna znacznie przekraczać 80mW, a jest daleko w drugą stronę. Mnie niestety nie przekonują zapewnienia o unikalnej współpracy z ESS oraz cena wyższa niż moje GoLink i UA1plus razem wzięte - za flagowy chip trzeba jednak zapłacić.

 

@Najner uruchomiłeś we mnie techniczną dociekliwość:) czytam ten ich patent https://patents.google.com/patent/US9614483B2/en

 

i jednak ciekaw jestem jak to jest z tym ich malutkim current-feedback-amplifier. To jest coś co rzeczywiście mogłoby mieć wpływ na odbiór szczególnie dolnych zakresów częstotliwości, nawet jeżeli w typowych pomiarach moc nie prezentuje sie jakoś nadzwyczajnie. Powinno być to już do usłyszenia w zwykłym M12 bo ta technologia również tam była zastosowana. Voltage na poziomie 2V maks oczywiście nie pozwoli pchnąć słuchawek pokroju HD600/ K612/ T50RP powyżej około 107dB SPL ale możliwe że kontrola i impact dolnych częstotliwości będzie lepszy. Ale czy znacznie czy raczej subtelnie? Nie wiem. Obstawiam że subtelnie 🙂

Edytowane przez PioterD
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Najner napisał(a):

Andy bardzo wysoko ocenił nowego Questyle M12i. Podobnie jak z poprzednimi Questyle m15/m12 na papierze w kwestii mocy jest bardzo słabo, ale Questyle inaczej podaje prąd (nie znam się na tym, może jakiś elektrotechnik wytłumaczy :P) i takie HD600 z dziurki 3.5 grają podobno bez problemu.

 

Screenshot_20240321_101441_YouTube.jpg

 

Screenshot_20240321_101434_YouTube.jpg

 

SmartSelect_20240321_101642_YouTube.jpg

 

 

 

 

 

Andy ocenił wysoko wszystkie dongle z tabeli.

Najlepszy Hiby FC6 92, najgorszy Questyle M12 82. Różnica 10, w skali 1-100.

Imo porównanie mało miarodajne...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena jest odniesiona do grupy najlepszych  (i ofc produktu tego samego producenta).

Tu masz resztę, w których różnice pewnie mogą dochodzić do 50 pkt na 100

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eKvWteIUUp61kpZcjRSxVI6NtllHzVos/edit?pli=1#gid=371576178

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PioterD napisał(a):

Ale czy znacznie czy raczej subtelnie? Nie wiem. Obstawiam że subtelnie 🙂

Czyli trzeba będzie przetestować ;) M15 bardzo mi się podobał, ale był jednak nieco zbyt analityczny jak na mój gust, wolę cieplejsze i gęstsze granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł! Myślę że artykuł przyjaźnie i wiarygodnie traktujący o temacie. W procedurze testowej i wyborze sprzętów uwzględniono też ślepe testy na wyrównanych poziomach głośności. Wybór trudnych słuchawek też bardzo fajny: HE6Se i DT880@600.

 

https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/best-portable-headphone-amp-with-built-in-dac/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiwi Ears Allegro - budżetowy dongielek na chipie ES9028Q2M. Mimo bardzo krótkiego żywota stał się bohaterem kilku mocno sprzecznych recenzji - wg jednych to sterylny, neutralny i jasny wręcz dongle, wg innych (w tym Andyego) jest ciepłą i analogową opcją dla mniej zasobnych portfeli. Cóż - po krótkim odsłuchu zdecydowanie skłaniam się ku tym uszom, które zauważyły ciepło i analogowość.

 

image.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał(a):

Ja ostatnio coraz częściej dostrzegam rozbieżność opinii o źródłach - pomiędzy sterylnością a muzykalnością i dociążeniem na tych samych sprzętach...

Być może to idzie szerzej ale jak zacząłem czytać opinie o Allegro, to za głowę się złapałem, bo potencjalny kupujący wie, że nic nie wie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne też sporo zależy od tego na jakim sprzęcie się słucha, jak ktoś ma mocno ciepło grające słuchawki, to może i nawet neutralny czy sterylny dongiel nie pomóc ;) I w drugą stronę tak samo.

 

A inna sprawa, że coraz więcej ludzi wchodzi w świat taniego audio, więc jest coraz więcej opinii, a z opiniami wiadomo jak to jest - nie każdy ma pojęcie o czym pisze, a jednak pisze. Sam jak opisuje dźwięk gdzieś na forum, to staram się opisywać raczej prostymi porównaniami, bo pewnie nie każdy wie co to jest wyższa średnica albo rozróżnia różnicę między mid bassem czy sub bassem.

 

 

Choć można też jak np. P. Ryka opisywać tak:
 

Cytat

Słuchawki grają płynnie i na otwartej przestrzeni, a medium mają tlenowe i całkowicie transparentne, choć naznaczone ruchem ciśnień i znaczną dawką drobin

 

To już chyba wolę czytać o wyższej średnicy i sub bassie 😉

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - trzeba troszkę ogarnąć pojęć, żeby mieć pojęcie o czym się pisze ;) Dodam więc tylko, że Allegro naznaczone jest imitacjami przycisków, więc żaden ruch tutaj nie pomoże. Mamy za to dawkę dwóch drobin w postaci + i - niezależnej regulacji głośności, znajdującej się zboczku :D 

Medium Allegro nie odezwało się do mnie, więc w tym temacie nie mam nic do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nazar70 napisał(a):

Dodam więc tylko, że Allegro naznaczone jest imitacjami przycisków, więc żaden ruch tutaj nie pomoże. Mamy za to dawkę dwóch drobin w postaci + i - niezależnej regulacji głośności, znajdującej się zboczku

zaraz zaraz czyli te A i B oraz krzyżak to atrapa? Co to konkurs na najgłupszy projekt?

1 godzinę temu, Dirian napisał(a):

A inna sprawa, że coraz więcej ludzi wchodzi w świat taniego audio, więc jest coraz więcej opinii, a z opiniami wiadomo jak to jest - nie każdy ma pojęcie o czym pisze, a jednak pisze.

no ostatnio jeden tutaj próbował się popisać i udowadniać że jasne i cieple to przeciwieństwa.

A pojecie muzykalność jest przeruchane chyba najbardziej ze wszystkich i ostatecznie znaczy już nic. 

Już nawet bardziej niż dynamika gdzie dla niejednego znaczy to mocny bas i górę.

 

Dla mnie dongle będący grubszym niż przejściówka i kosztujący więcej niż 150zł a nie posiadający przycisku Play/Pause jest skreślony. Jak ci ludzie używają tych sprzętów ze im to nie przeszkadza to ja nie pojmuję. Za to regulacja głośności wszem jest i to najczęściej systemowa gdzie do tej z telefonu jest raptem 15 cm.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej jakości adaptera USB C(żeński) na USB micro (męski) takiej w formie bez kabla.

Możecie coś polecić ???

 

 

2 godziny temu, Nazar70 napisał(a):

Kiwi Ears Allegro - budżetowy dongielek na chipie ES9028Q2M.

 

image.png

 

Może to miał być to ????

Screenshot_20240403-215459.png

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO KA17 "na pokładzie", na razie "wygrzewam", na porównania przyjdzie czas ;) 

image.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności