Skocz do zawartości

Klub nieAnonimowych Audioholików


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dokładnie jak luksusowe - niektóre zegarki - nie działa za bardzo.

1 minutę temu, bakus1233 napisał:

Dokładnie, nie da się tym jeździć po wielu drogach, bo niskie. Złomnik testował :D 

 

 

To już słuchawki lepsze, z tych luksusów wszystkich - wracając do tematu dyskusji…

 

 

6 godzin temu, bakus1233 napisał:

Polecam wszystkim zakup tanich słuchawek do 100zł i korzystanie wyłącznie z nich przez pół roku lub nawet dłużej. Po takim czasie powrót do słuchawek hajendowych jest niesamowity :D 

Tak jest. To tzw efekt odstawienia. Znaczy, im dłuższe odstawienie, tym większe ssanie.

Ja miałem odstawienie  w latach 2017 - 2020. Jak w 2021 wystartowałem ponownie, to przerobiłem więcej sprzętu w rok niż w całej karierze…

Dobra, przesadziłem.

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Undertaker napisał:

Ale ja słyszałem że Lambo to cienki samochód i że piłkarze dostają kontuzji łydek od siedzenia/jeżdżenia nimi. 

To już lepiej Fiatem Pandą się bujać po zakrętach :D

 

18 minut temu, bakus1233 napisał:

Dokładnie, nie da się tym jeździć po wielu drogach, bo niskie. Złomnik testował :D 

 

No dobra widzę już, że analogie do Abyssów się w świecie samochodowym zdarzają. :P

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, manuelvetro napisał:

Bo mnie się wydaje, ze jak lambo toru, tak Abyssy wymagają porządnego, skórzanego fotela z masażem…

:P 

Zgadzam się. Będzie odpowiedni, masz moje słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na dobry początek dnia w pracy kupiłem TWS Tivoli. Dawno (2 miesiące, po za płytami nie kupowałem nic z audio) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczę co Tivoli wymodzilo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 18:02, manuelvetro napisał:

Ja ostatni nabytek poczyniłem 28.01.2022 w postaci k271 od Szanownego Kolegi @chico99 

Zatem jestem wolny od audio(zakupo)holizmu już piąty dzień!

A to, że negocjowałem ze sklepem zakup dt880 się nie liczy :P 

Także, Panowie, zeruję licznik. Reszta wyzerowana.

 

A75AC4BE-D6D3-41F0-A686-6CC698B40301.jpeg

600ohm, także, wicie, rozumicie… musiałem je mieć.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-beyerdynamic-dt880600-edition/
mogłem nie czytać, ale jak analogie do T1v1…

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marek_m napisał:

 

A może by tak utworzyć "Forumowy Fundusz Ratunkowy" - na wypadek niepodziewanej wizyty komornika :D 

Popieram pomysł.

Tymczasem musiałem radzić sobie sam…

 

EBC62446-BA95-4B8F-B333-301D205126B9.jpeg

Są i dobre strony…

 

To już tydzień wolności od audiouzaleznienia ;) 

 

Nawrot niby był, ale jakby go nie było…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak długo długo nic, a potem wystarczy jakaś jedna recenzja, jeden wpis i człowiek sobie zaczyna myśleć "co by było gdyby...", wyobraża sobie brzmienie nowych zabawek, mija trochę czasu i w końcu kupuję coś :D Może być kabelek albo pady albo jakiś ******łowaty filtr od Beyera, ale każda zmiana i nowość cieszy.

 

Kolekcję mimo wszystko staram się raczej trzymać w ryzach, tak żeby się nie rozpasała, bo potem to już tylko wyrzuty sumienia mnie dręczą, że sprzęt się kurzy i wiem, że jakbym się uparł to naprawdę byłbym w stanie żyć z jedną parą słuchawek stacjonarnych i jedną portable, ale póki mnie nic nie ciśnie to po co się ograniczać ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dobre TWSy, trza było wziąść :)

20220204_180035~2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 18:11, Jaro54 napisał:

Kolejne dobre TWSy, trza było wziąść :)

20220204_180035~2.jpg

Jak dobre, to jak nie, jak, tak? A jak jeszcze tanie?

Także sami widzicie, bycie prezesem nie jest łatwe.

Spieszę z wytłumaczeniem.

Otóż, prawdą jest, że podtrzymuję swe postanowienie, by nie kupować

(Gdyż piniendzy nie mam za bardzo i to nawet nie przez polski nieład, tylko zwyczajnie, przez własną rozrzutność, brak zmysłu gospodarskiego i ślinotok na słuchawki) 

Ale... Panowie, jedno ale, czy tam dwa...

Jak wyżej kolega @Jaro54służy przykładem - dobrze i tanio kupić, to jest mniejszy grzech, a czasem nawet nie ma grzechu, a jest zasługa.

Także, więc mój zakup P1 za ułamek wartości ich rynkowej i jeszcze mniejszy ułamek wartości sonicznej, ufam, że będzie mi przebaczony...

Jeszcze, to dwa :ph34r:, przyznam, że z  @majkelem kombinujemy, coś o czym zawsze marzyłem, dla mnie, czyli prawdziwy sportowy, nowoczesny GTI - prosto z Krakowa, majkel go tam czyści, czy poleruje, nie wiem, ale zamierzam, prawda, szacher macher jakiś zrobić na budżecie domowym, czy na stróża nocnego pójdę, czy do biedronki w weekendy, nie wiem jeszcze, ale Panowie, każdy prawdziwy mężczyzna musi mieć GTI !!!

A potem, szlus, nic nie kupuje, żona mnie z domu wyrzuci...

Może jakaś zbiórkę na adwokata mi zorganizujecie, albo się okaże, że mamy audiokolegów adwokatów i jakoś, tak, pomogą biedakowi :ph34r: ... 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, manuelvetro napisał:

dobrze i tanio kupić, to jest mniejszy grzech, a czasem nawet nie ma grzechu

Cytat

Raz to nie zdrada.
Pierwszy raz to nie zdrada.
Jak się nie jest do końca z kimś to też nie zdrada
Jak się włoży sam koniuszek to też nie zdrada.
Na wczasach też nie zdrada. 
Jak chłop w wojsku to tez nie zdrada.
Kiedy mąz w delegacji nooo to wiadomo.
Kiedy przebywa za granicą.
Po alkoholu - nie zdrada. To się nie wie co się robi.
Po francusku - nie zdrada.
Bez całowania w usta to też nie zdrada.

Tak mi się skojarzyło 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak PX ci się widzą Manu ? Mam P1 też z dropa i kabelek uniwersalny do nich (też z Meeaudio) i uważam je za bardzo fajne sluchawki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jaro54 napisał:

I jak PX ci się widzą Manu ? Mam P1 też z dropa i kabelek uniwersalny do nich (też z Meeaudio) i uważam je za bardzo fajne sluchawki. 

Siedzę w nich odkąd rozpakowałem. Zjadłem w nich obiad, odkurzyłem, zmyłem podłogę, rozmawiałem z żoną (pilot) zjadłem kolację, zrobiłem śniadanie na jutro rodzinie, pisałem na forum, wiadomo.... i do tej pory nie wyjąłem z uszu. 7 godzina leci. Jeszcze w nich pójdę spać. xdp100 i 300r, iphone11, iPad mini, samsung m21 - ze wszystkiego grają fajno. Najlepiej szły z ipada mini i z xdp300r - ale tam lecę na lossless z Apple Music, iPad streaming a pionek ma kartę w lossless z Apple Music. Nigdy nie miałem tak wygodnych IEM, one zostały stworzone dla mnie, bo mnie IEM-y męczyły - dyskomfortem w uszach, mniej lub bardziej, ale wszystkie. A te, cholery, na miarę szyte :P 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności