Skocz do zawartości

Burson CV2+ czy Chord Hugo 2 (ew. v.1)?


Rekomendowane odpowiedzi

Część, szykuje się do zakupu czegoś sensownego pod Audeze? Ktoś słuchał Bursona albo Hugo? Jakieś opinie? 

Mam LCD-2F (2019, Shedua), które grają mi genialnie już z iDSD Micro. Równie genialnie grały z Mojo, jeśli nie lepiej od iDSD. Mam też kabel kopię Entreqa Challengera, który jeszcze delikatnie wygładza brzmienie. 

Czego oczekuję? W zasadzie chciałbym, żeby DAC/AMP dawał wybitną kontrolę w basie i schodził do samych najniższych rejestrów, rozdzielczej górze, lekko rozjaśnionej, ale rozdzielczej bardzo, bardzo dobrej scenie i holografii, no i jeśli "w zestawie" byłby bliski pierwszy plan (wokal) to bym się ucieszył. Piszcie opinie, mile widziane również porównania do innych DACów oraz rekomendacje innych sprzętów. Let's go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pathos Aurium. Scenę sobie dostosujesz lampami wedle upodobania. Możesz też zmienić mu zasilanie na co zauważalnie reaguje, bo umówmy się, stockowy zasilacz ma wątpliwej jakości. Aurium jest podatny na zmiany i można się z nim fajnie pobawić. Ja z końcowych efektów jestem bardzo zadowolony. Z takimi słuchawkami jak Audeze gra wzorowo. Podpinalem do niego LCD2C i LCD3. Bas w Pathosie tez jest bardzo dobry - mocny, głęboko schodzący. Polecam👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gracjan napisał:

W zasadzie chciałbym, żeby DAC/AMP dawał wybitną kontrolę w basie i schodził do samych najniższych rejestrów, rozdzielczej górze, lekko rozjaśnionej, ale rozdzielczej bardzo, bardzo dobrej scenie i holografii, no i jeśli "w zestawie" byłby bliski pierwszy plan (wokal) to bym się ucieszył.

 

@MichalZZZ Przeczytałeś to? Bo Pathos Aurium nijak się ma do opisanych przez @Gracjana oczekiwań.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bierze pod uwagę Bursona V2, to Pathos tez się nada. W zasadzie wszystko się zgadza oprócz wzmiance o rozdzielczej i jasnej gorze, to prawda, ale Burson V2 też takiej nie posiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz MOJO to Hugo 2 będzie trochę skrętem w innym kierunku IMO (Burson to dla mnie niezbyt udany sprzęt ale to prywatna opinia).
Będzie jaśniej, bardziej rozdzielczo ale jak jednocześnie ma być wygar i potęga (ilość) to raczej celujesz w TT2.
IMHO - ja bym posłuchał - bo może wystarczy wzmak do MOJO?

A co do Pathosa i LCD2 - mnie się takie zestawienie podobało od dawna.bb7b2a8da0fe63928a3743393cf43024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i przepraszam, że się wtrąciłem. Chciałem tylko podpowiedziec, że Pathos Aurium świetnie gra z sluchawkami Audeze. Kiedy kupowałem ten wzmacniacz wybierałem między nim a wspomnianym tutaj Bursonem. Już sobie idę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Astell Kernie AK380 albo Hugo 1? Słabe tam AMPy są, ale skoro Mojo się nadał to może i one też? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V2+ idzie w tym kierunku, oferuje muzykalne, pełne brzmienie z dobrym zejściem, rozdzielczością i średnicą. Bardzo często zestawiany z Audeze zresztą.. Tyle tylko, że to już model bodajże 6-7 letni i nie wiem czy nie lepiej celować w nowsze konstrukcje. Żeby otrzymać podobny dźwięk poszedłbym w np Conductora 3X Performance, słuchawki podpiął pod XLR i wymienił mu 2 opampy Vivid na Classic. Można też pokusić się o C3 Reference, ale nie podałeś budżetu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CV+ będzie miał więcej dołu niż Hugo2 ale mniej rodzielczości i holografii.

Hugo2 ma bradzo dobrą górę i średnice, ale na dole ma tylko tyle co ma być - zaznaczone ale niekoniecznie dociążone.

Hugo2 to prawie to co chcesz - może dół dałoby się dociążyć jakimś kablem na czystej miedzi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konrad_a napisał:

CV+ będzie miał więcej dołu niż Hugo2 ale mniej rodzielczości i holografii.

Hugo2 ma bradzo dobrą górę i średnice, ale na dole ma tylko tyle co ma być - zaznaczone ale niekoniecznie dociążone.

Hugo2 to prawie to co chcesz - może dół dałoby się dociążyć jakimś kablem na czystej miedzi?

I tym utwierdziłeś mnie, że Hugo 2 jest dla mnie. Mocno zależy mi na rozdzielczości i holografii oraz na dobrej górze, bas lepiej, żeby był neutralny i pokazywał to co jest w nagraniu. Jeśli CV2+ ma mniej rozdzielczości no to może sobie faktycznie go wybije z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gracjan napisał:

I tym utwierdziłeś mnie, że Hugo 2 jest dla mnie. Mocno zależy mi na rozdzielczości i holografii oraz na dobrej górze, bas lepiej, żeby był neutralny i pokazywał to co jest w nagraniu. Jeśli CV2+ ma mniej rozdzielczości no to może sobie faktycznie go wybije z głowy. 

Oczywiście polecam przed zakupem przesłuchać, ale Hugo2 to naprawdę kawał dobrego grania w tej cenie i wg. mnie pasuje do Twoich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-2F @Gracjana jak na mój gust mają taki wygar na basie że źródłem nie trzeba już nic więcej podkreślać, a bardziej skupić się na jego kontroli :) Tylko ta góra hmmm  no nie wiem czy to dobry kierunek ... ale z przyjemnością posłucham jak będzie okazja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba kontroli dołu to może jakiś kabel na srebrze? Słucham właśnie Argentum od @saudio i basu na HEkSE jest więcej niż na kablu stockowym, ale ten bas ma świetną kontrolę. Nie wybrzmiewa nic dłużej niż trzeba.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, konrad_a napisał:

Jak trzeba kontroli dołu to może jakiś kabel na srebrze? Słucham właśnie Argentum od @saudio i basu na HEkSE jest więcej niż na kablu stockowym, ale ten bas ma świetną kontrolę. Nie wybrzmiewa nic dłużej niż trzeba.

Nie, LCD2F po prostu lubią balans. Pojawia się wówczas kontrola i porządek. I nawet watów wówczas nie musi być wiele. Taki jeden, uczciwy, nie zniekształcony powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności