Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marek_m napisał(a):

Dziurka w moim Rotelu RA-10 od zawsze mnie zadziwiała in plus. Jest naprawdę dobrze 👍

 

Hobby "nakazuje" mieć specjalistyczne wzmaki, ale rozum podpowiada "Rotel daje radę" :D  

 

Moim hobby zawsze była i jest przede wszystkim muzyka. Był czas podniet i poszukiwań, w rezultacie którego mam już taki poziom sprzętowej dobroci, że mogę bez stresu i wyrzeczeń słuchać z takiego JVC :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W pogoni za hajendem Onkyo TX-8390 został wydziedziczony i wypędzony z domu…a teraz po szukaniu niewiadomo czego okazuje się, źe ten Kopciuszek to Piękna Królewna, niedoceniony skarb!

Funkcjonalnie to jest petarda, istny wszystko mający kombajn otwarty na streaming (Tidal, Amazon Music, Qobuz, Deezer, Spotify…), dyski zewnętrzne, puszczanie bezstratnie muzyczki po upnp (na zdjęciach z aplikacji UAPP muzyka hi-res z Quobuz). Są dwie aplikacje do obsługi i działa to wszystko od ręki, z telefonu na kanapie. 
Dziurka słuchawkowa też jest okej i nawet dysponuje regulacją wzmocnienia sygnału od -12dB do 12dB.

Na pokładzie poczciwy, popularny w Onkyo dac AKM AK4458, który daję radę, ale można sobie dodać smaczku np. takim Mojo 2 (lub czasami podpinam Shanłing H7). Wyłączone wszystkie „ulepszacze” i słuchane w trybie Pure Audio.

Więc, zamiast kręcić się w kółko czasami warto zrobić krok w tył, zatrzymać się i po prostu słuchać muzyki!

a-do-budy-wchodze-tak_2017-10-30_19-30-5
 

IMG_3448.jpeg

IMG_3471.jpeg
 

IMG_3472.jpeg

 

IMG_3473.jpeg

 

IMG_3474.jpeg

 

IMG_3475.jpeg

 

IMG_3476.jpeg

 

IMG_3477.png

 

IMG_3478.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem sobie dzięki @andi (jeszcze raz dziękuje za ofiarowany sprzęt) zestaw na imprezę Sylwestrową.😀 Nie jest jakoś mega za dużo cukru w cukrze z Mojo2. Moźe wymienię na coś innego te ruskie lampy 6P14 i 6N4. Mam jeszcze jako źródło daczka Shanling H7 na AKM AK4499EX, ale brakuje chwilowo kabla 2xRCA żeby go podpiąć. Bananów do wzmacniacza też nie miałem i wyrzeźbiłem prowizorkę na kablu noname, ale zrobię dobre kabelki.

Ten potwór dysponujący mocą 2x3,5W pędzi jak złoto 8 omowe monitory JBL, potek na połowie skali a dźwięk jest pełny, nasycony z fajnym dołem, otwartą górą i zadawalającą precyzją.

IMG_3508.jpeg

 

IMG_3511.jpeg

 

IMG_3506.jpeg
 

Condora też może dzisiaj odpalę. 
 

IMG_3512.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał(a):

Moje niespełnione marzenie za młodziaka. Turbo to oryginał czy reedeycja?

Wydane przez Polton w 1983 roku.

IMG_3513.jpeg

 

IMG_3514.jpeg

 

IMG_3515.jpeg

 

IMG_3516.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 14:25, lobuz1 napisał(a):

Condora też może dzisiaj odpalę. 

Kultowy polski ghettoblaster ;)

Podobnie jak @Rafacio - marzyłem o tym sprzęcie w okresie liceum, miał go kolega z klasy, ale niedługo potem udało mi się kupić, a raczej naciągnąłem rodziców na dwukasetowego Hitachi z odczepianymi głośnikami :)

image.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bednaar napisał(a):

Kultowy polski ghettoblaster ;)

Podobnie jak @Rafacio - marzyłem o tym sprzęcie w okresie liceum, miał go kolega z klasy, ale niedługo potem udało mi się kupić, a raczej naciągnąłem rodziców na dwukasetowego Hitachi z odczepianymi głośnikami :)

image.jpeg

Pamiętam takie dwukaseciaki. Ciężko było wtedy dostać Condora, ale moja mama bardzo chciała nam go kupić i dostała od kogoś cynk, że najlepiej jechać do fabryki w Lubartowie. Wstała wcześnie rano i jechała 140km różnymi autobusami i gdy dojechała to przed sklepem fabrycznym była już spora kolejka. Przypuszczała, że pewnie się nie załapie. Nie znała się zupełnie na tym sprzęcie, ale ludzie wychodzili ze srebrnymi i mówili, że te ładniejsze. Jak przyszła jej kolej to sprzedawca oznajmił, że nie ma już srebrnych, tylko czarne…ale udało się jej go jakoś przekonać i znalazł się jeszcze jeden cały srebrny, z którym późnym wieczorem wróciła do domu 😀.

 

 

Condora dostała jedna z sióstr bo ja wtedy miałem już sprzęt Eltra CS 202, którą później jakiś lepiarz mi wzmocnił mocowo- grała trochę głośniej a następnie słuchałem jej z mniejszymi Altusami.

Eltrę CS 202, wciąż mam ale bez jednego głośnika, którego przerobiłem kiedyś i wrzuciłem do bagażnika Cinquecento Happy 900 (z elektrycznymi szybami 😊) i robił coś za pseudo subwoofer  a następnie gdzieś zaginął 🤣. Kiedyś przetrwał 2 kradzieże w Krakowie (jeździłem tam przez 2 lata do takiej małolaty 😊) bo szukali radia a ten głośnik ich nie interesował. Wtedy wszystko kradli- radio samochodowe Pioneer miałem ze zdejmowanym panelem, ale to nie wystarczało bo kradli też bazę bez panelu i sprzedawali na Wolumenie. Radyjko miałem, więc w kieszeni i wyjmowałem całość- tylko raz pokłóciłem się z dziewczyną i o nim zapomniałem. Wyjeli mi w nocy pod blokiem na Żwirki i Wigury. Zamki miałem powykręcane w każdą stronę. Kradli koła zapasowe, skrzynki z narzędziami. Raz nawet przyłapałem trzech małolatów na gorącym uczynku pod Wolumenem, gdziemwyskoczyłem na zakupy, ale wtedy latałem Maluchem. Robię się sentymentalny w tym wieku 😅. EOT.

 

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Ciężko było wtedy dostać Condora, ale moja mama bardzo chciała nam go kupić i dostała od kogoś cynk, że najlepiej jechać do fabryki w Lubartowie.

Z Łodzi musiałbym jechać ponad 300 km ;)

W moim przypadku było tak, że miałem radiomagnetofon Hania, który już niedomagał i trułem rodzicom, że potrzebuję nowszy/lepszy sprzęt, a kumple mieli głównie takie dwukaseciaki (tylko jeden - jak wspomniałem - Condora), moja kuzynka też - miała fajnego Fishera, którego jej zazdrościłem, bo miał układ XBS - Super Bass czy coś w tym rodzaju, więc łupał sporym basem, aż dudniło i też tak chciałem. Znalazłem ogłoszenie w gazecie, że ktoś na osiedlu sprzedaje tego Hitachi, poszliśmy razem z tatą, wziąłem kasetę Pink Floyd "The Wall", zagrało dużo lepiej, niż na Hani i też łupało basem - tylko, że tutaj był po prostu zwykły bass reflex, więc kupiliśmy. Potem służył mi przez parę lat w czasach licealnych, a nawet do początku studiów. No i grał nawet lepiej, niż Fisher mojej kuzynki - miał lepszą górę, Fisher kuzynki był sporo przebasowiony :) 

A to ten Fisher:

maxresdefault.jpg

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bednaar napisał(a):

Z Łodzi musiałbym jechać ponad 300 km ;)

W moim przypadku było tak, że miałem radiomagnetofon Hania, który już niedomagał i trułem rodzicom, że potrzebuję nowszy/lepszy sprzęt, a kumple mieli głównie takie dwukaseciaki (tylko jeden - jak wspomniałem - Condora), moja kuzynka też - miała fajnego Fishera, którego jej zazdrościłem, bo miał układ XBS - Super Bass czy coś w tym rodzaju, więc łupał sporym basem, aż dudniło i też tak chciałem. Znalazłem ogłoszenie w gazecie, że ktoś na osiedlu sprzedaje tego Hitachi, poszliśmy razem z tatą, wziąłem kasetę Pink Floyd "The Wall", zagrało dużo lepiej, niż na Hani i też łupało basem - tylko, że tutaj był po prostu zwykły bass reflex, więc kupiliśmy. Potem służył mi przez parę lat w czasach licealnych, a nawet do początku studiów. No i grał nawet lepiej, niż Fisher mojej kuzynki - miał lepszą górę, Fisher kuzynki był sporo przebasowiony :) 

Basik musiał być no i góra cyk, cyk. 😅

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Basik musiał być no i góra cyk, cyk. 😅

No a jak :) Ten moj Hitachi tak miał, a Fisherowi brakowało tego cykcyk, za to basu miał więcej. Potem jak miałem swój pierwszy wzmacniacz Unitra Fonica PW-7010 - to początkowo słuchałem tylko z włączonym Loudness :D  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 14:25, lobuz1 napisał(a):

Skompletowałem sobie dzięki @andi (jeszcze raz dziękuje za ofiarowany sprzęt) zestaw na imprezę Sylwestrową.😀 Nie jest jakoś mega za dużo cukru w cukrze z Mojo2. Moźe wymienię na coś innego te ruskie lampy 6P14 i 6N4. Mam jeszcze jako źródło daczka Shanling H7 na AKM AK4499EX, ale brakuje chwilowo kabla 2xRCA żeby go podpiąć. Bananów do wzmacniacza też nie miałem i wyrzeźbiłem prowizorkę na kablu noname, ale zrobię dobre kabelki.

Ten potwór dysponujący mocą 2x3,5W pędzi jak złoto 8 omowe monitory JBL, potek na połowie skali a dźwięk jest pełny, nasycony z fajnym dołem, otwartą górą i zadawalającą precyzją.

IMG_3508.jpeg

 

IMG_3511.jpeg

 

IMG_3506.jpeg
 

Condora też może dzisiaj odpalę. 
 

IMG_3512.jpeg

Też miałem kiedyś Condora ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elhaz_77 napisał(a):

Też miałem kiedyś Condora ;)

Pamiętam, jak u kumpla słuchaliśmy tego Condora: bass i treble na maksa, pokrętło "wide" - poszerzające scenę stereo - też na maksa, wtedy to dopiero grało - bum bum i cyk cyk :D

W Hani też miałem coś a'la "wide" - to się nazywało "super stereo" :D

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20240109_223408.thumb.jpg.c19282300b7442d242af8745221d4f50.jpg

K9pro ess

Shanling em5

Smsl sp400

Cayin idac-6 mk2 

Aune S17pro 

Wiim pro plus 

IMG_20240109_223424.jpg

Hifiman he1000se 

Hifiman Edition XS 

Fiio ft3

Hifiman R-9

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

IMG_3868.jpeg

👍🫶❤️

Powinieneś taka grafikę ze strzałkami zrobić co jest co w zestawie 

Gratulejce jak mówi nasz redaktor z redakcji rolnej !

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

👍🫶❤️

Powinieneś taka grafikę ze strzałkami zrobić co jest co w zestawie 

Gratulacje jak mówi nasz redaktor z redakcji rolnej !

Dzięki:

Dzisiaj gra od rana taki tor:

1.  Transport CD Shanling ET3

po AES

2. Dac Norma Audio DS1 VAR

po XLR

3. Niimbus US5Pro jako Pre

po XLR

4. Integra Rotel RA1572 MKIi

Dwa oddzielne kable CHORD Clearway X na kolumnę (jeden na niskotonowy i drugi na ten górny współosiowy średniotonowy i wysokotonowy)

5. Kolumny Fyne Audio F501

 

Można tu jeszcze sporo zdziałać, ale mi się już nie chce. Gra pełnym dźwiękiem, jedwabiście- bez cyfrowego nalotu, analogowo, dynamicznie, ze wzorową separacją, bardzo szeroko i głęboko.

 

 

IMG_3869.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

@lobuz1 bardzo ciekawy zestaw !

A teraz słucham w 2 opcji- jako pre Sinus Audio OTL 6AS7 z lampami:

 

6AS7G Marconi/RCA, double D-getter, black plate, copper rods, x-rare!  
ECC82 12AU7 Valvo, 30 degrees declined O-getter, 1959 long plate, tests NOS



IMG_3871.jpeg
 


 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

IMG_3868.jpeg

Widzę coraz więcej pudełek u ciebie. Ja za to zmniejszam ich ilość i pozbywam się sprzętu z niszowych firm. Choć CD chyba zostanie z sentymentu do Cyrusa. .

IMG_20240223_191301.jpg

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rafacio napisał(a):

Widzę coraz więcej pudełek u ciebie. Ja za to zmniejszam ich ilość i pozbywam się sprzętu z niszowych firm. Choć CD chyba zostanie z sentymentu do Cyrusa.

IMG_20240223_191301.jpg


Te dwa cedeki na dole nieużywane- Atoll lub Onkyo (choć się wacham bo ma zmieńiarkę na 6 płyt i to fajnie działa jako transport i słuchania na kilka godzin do tzw kotleta)  pojedzie pewnie do innej lokalizacji, jak jeden przetwornik. Na zdjęciu brakuje jeszcze gramofonu, którego ostatnio mniej słucham z lenistwa. Mam też serwer Nas z którego biorę pliki. Meble robiłem na zamówienie według mojego projektu- musiały tam wejść 2 pełnowymiarowe klocki obok siebie a w szufladach i szafce odpowiednie miejsce na płyty LP i CD. Na płyty mam coraz mniej miejsca- sporo tych mniej słuchałem wywiozłem do mojego domu rodzinnego.

 

Odsuń Yamahę bardziej na środek jeśli jest tam zabudowana  boczna ścianka w szafce- będzie lepsza wentylacja.

 

 

IMG_3875.jpeg
 

IMG_3877.jpeg

 

IMG_3879.jpeg

IMG_3880.jpeg
 

IMG_3881.jpeg

 

IMG_3883.jpeg
 

IMG_3884.jpeg

 

IMG_3885.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności