Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacze w tym miejscu nie narzekają na brak powietrza. Do sufitu daleko, a tylnych ścian nie ma. Gramofonu to bym chciał się pozbyć szczerze mówiąc, a zamiast tego od czasu do czasu dokupuję płyty i myślę nad igłą ML 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał(a):

Jeszcze magnetofony wyjechały do komisu. Winyle chętnie bym wymienił na cd. 1:1

Cd są dla mnie najlepsze- super jakość, szybko odpalam i mało miejsca zajmują a tor mam bardzo analogowy, więc pasuje mi brzmienie.

 

Też mam magnetofon i to bardzo fajny Akai GX-75 (zabezpieczony w szafie i nieużywany kilkanaście lat). Kupuję teraz namiętnie cd z różnych źródeł. Polecam discogs do trudno dostępnych tytułów.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Cd są dla mnie najlepsze- super jakość, szybko odpalam i mało miejsca zajmują a tor mam bardzo analogowy, więc pasuje mi brzmienie.

Też jestem fanem CD.

DSC_3996 (Copy).JPG

 

DSC_3988 (Copy).JPG

Edytowane przez pablo650
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał(a):

 I Kambodży.👿

A tak i gra bardzo dobrze, nie mogę narzekać - dźwięk dynamiczny z pazurem, spora moc, ogrom gniazdek.

Dobrze wykonany, bardzo dobry pilot, prosta obsługa - jeszcze wymieniać, czy wystarczy.🤣

Najważniejsze żebym ja był zadowolony - a jestem.🙂

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Nie twierdzę, że to źle gra. Ja się po paru boję tej firmy po tym co mi kiedyś odwalił CA 640A v2

Rozumiem, a tak nawiasem byłem również właścicielem zestawu 640V2. U mnie grał przez kilka lat bezawaryjnie i obsługiwał Monitory Elac 201.

Sprzedałem i kupiłem zestaw 851, ale miałem również przez jakiś czas, pożyczony Wzmacniacz Edge A, który mi się podobał  i grał u mnie zarąbiście, ale w końcu oddałem właścicielowi i zostałem przy swoim zestawie.🙂

 

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo650 napisał(a):

właścicielem zestawu 640V2

Jeśli chodzi o wygląd to cała ta seria włącznie z 340 to moim zdaniem jedne z ładniejszych sprzętów. Potem w następcach zrobili już fronty szczotkowane i to nie było to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kubachim napisał(a):

Ładne te kolumny, co to za model? 

Monitor Audio Apex A10.

To mały monitor ale ma możliwość montażu na ścianie, nawet na suficie da się je powiesić albo stojące na stopce.

U mnie są podparte subwooferem, ale grają bardzo dobrym dźwiękiem i bas jest adekwatny do wielkości monitora, ale barwę i kontrole samego tego zakresu uważam za bardzo dobrą.

Obudowa to odlew a jakość wykonania i spasowania bardzo wysoka.

Montaż i ustawianie samego montora to banalnie prosta sprawa.

Magnetyczne maskownice i kopułka wysoko tonowa, która stosowana jest również w modelu Silver, dopełnia całości.

Podsumowując bardzo udany monitor i godny polecenia, szczególnie jak się szuka dobrego dźwięku i małej konstrukcji.

Subwoofer raczej wskazany aby dociążyć dźwięk.

 

IMG_20220708_204742 (Copy).jpg

IMG_20220708_204757 (Copy).jpg

IMG_20220708_204800 (Copy).jpg

Edytowane przez pablo650
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz, superbart napisał(a):

@Elhaz_77 pytanko-czemu za jedną kolumna masz coś co wygląda jak panel tłumiący/rozpraszający a za drugą nie?

To kaloryfer 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, superbart napisał(a):

Aha, ok ale troszkę wygląda jak jakiś panel dyfuzyjny😀.

Zgadza się, tak to wygląda, ale nie ma tu żadnego audio voodoo. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Elhaz_77 napisał(a):

Zgadza się, tak to wygląda, ale nie ma tu żadnego audio voodoo. 😜

Też myślałem, że to dyfuzor, ale nie wnikałem. 😅. Napisz co to za klocki i kolumny. Chyba zrobiłeś przemeblowanie bo jakoś luźniej.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny lokal ;)

Zestaw to:

Eversolo DMP A6 jako streamer i DAC

Audio GD NFB 1 AMP jako preamp

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR końcówka mocy

Kolumny to Paradigm SE 3

Listwa zasilająca Gigawatt, kable zasilające Wireworld Stratus, interkonekty XLR  - jeden to Kimber Kable Timbre, a drugi to czerwony Neotech, nie pamiętam symbolu.

Kable głośnikowe - Wireworld Oasis.

Gra to jak na moje ucho dobrze 

Myślę o tym, aby ewentualnie kupić jakiegoś DACa, np. Naim V1 DAC, od osób o słuchanych, a jednocześnie znających moje zamiłowanie do ciężkiego brzmienia to byłby ruch w odpowiednią stronę😁

Edytowane przez Elhaz_77
Uzupełnienie informacji
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Te lamele to na bank nie kaloryfery 😅. Przydałby się jakiś streamerek zamiast telefonu i daczek 😊.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności