Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2023 o 10:01, lobuz1 napisał(a):

EC37BA0A-CBF1-437D-BD4B-684F1101D01A.jpeg

DEF1E275-2FA7-4B76-828E-977E55E1732D.jpeg

 

B5FB7350-ACD3-4F1C-B25E-5752667DABB6.jpeg

ED7A68B2-EADC-4343-A286-168641BBFC15.jpeg

808E8450-433B-47D9-AEC6-C3BA8AD01D33.jpeg

3EED09F5-0FC2-48E7-BD96-82A7AD695DB1.jpeg@

 

@lobuz1 nie masz problemów z odbiciami dźwięku ? Podłoga drewniana, dywan tylko na częsci podłogi. Jakiś procesor DSP korygujący akustykę pomieszczenia stosujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

 

@lobuz1 nie masz problemów z odbiciami dźwięku ? Podłoga drewniana, dywan tylko na częsci podłogi. Jakiś procesor DSP korygujący akustykę pomieszczenia stosujesz ?

Nie muszę gasić pożaru. Odpowiada mi to co słyszę, ale jak zawsze można pewnie coś poprawić. Jest też sofa, trochę poduch a DSP z zasady nie używam. Jest serio bardzo przyjemnie. Kolumny są postawione na izolatorach akustycznych Isoacoustics Gaia:

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/isoacoustics-gaia-3.html?gclid=CjwKCAiA8OmdBhAgEiwAShr406iu6wHP3kH4YvKHRbQKseeCM1mNCD2sETrbxfQq8Nlkx-VetAvxtRoCgmoQAvD_BwE

To pokój dzienny i ma tu tętnić normalne życie i nigdy nie będzie przystosowany w pełni akustycznie według wszystkich prawideł. Robiłem cyrki z kocami, kołdrami w różnych miejscach i rewolucyjnych zmian na plus nie usłyszałem.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 21:07, lobuz1 napisał(a):

To pokój dzienny i ma tu tętnić normalne życie i nigdy nie będzie przystosowany w pełni akustycznie według wszystkich prawideł. Robiłem cyrki z kocami, kołdrami w różnych miejscach i rewolucyjnych zmian na plus nie usłyszałem.

To samo powiedział mi kiedyś producent polskich głośników Audio Academy, pokój w mieszkaniu to nie salon odsłuchowy, ani studio nagrań. Zawsze coś można poprawić, tylko warto sobie uczciwie odpowiedzieć na pytanie czy poniesione nakłady dadzą oczekiwany rezultat. Można oszpecić pokój, wydać dużo kasy, a różnica będzie trudna do usłyszenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Elhaz_77 napisał(a):

To samo powiedział mi kiedyś producent polskich głośników Audio Academy, pokój w mieszkaniu to nie salon odsłuchowy, ani studio nagrań. Zawsze coś można poprawić, tylko warto sobie uczciwie odpowiedzieć na pytanie czy poniesione nakłady dadzą oczekiwany rezultat. Można oszpecić pokój, wydać dużo kasy, a różnica będzie trudna do usłyszenia.

Podbudowaliscie mnie. Ostatnio zarzucilem z różnych przyczyn odsłuchy stereo na rzecz słuchawek. Także z powodu (moim zdaniem) jakichś "wrażen" przy odsłuchach. Zestaw mam w miarę... Kolumny Monitor Audio , wzmacniacz Roksan Kandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam w ogóle fatalną sytuację bo biurko mam w salonie na lewo od TV i mam wybór albo stłoczyć kolumny przy biurku i wtedy słucha w miarę przy biurku ale słabo z kanapy, albo postawić jedną po lewej stronie biurka a drugą po prawej stronie TV i wtedy się słucha świetnie z kanapy ale słabo przy biurku :P  

 

25 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Kolumny Monitor Audio

 

Które masz? Kupiłem kiedyś Bronze i sprzedałem po tygodniu. Doł miały świetny ale górę jakby mi ktoś tarł tłuczonym szkłem o uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zdzichon napisał(a):

 

Które masz? Kupiłem kiedyś Bronze i sprzedałem po tygodniu. Doł miały świetny ale górę jakby mi ktoś tarł tłuczonym szkłem o uszy.

MA GS20 podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał(a):

U mnie akustyka pomieszczenia jest taka, że najlepszy bas słyszę w pokoju obok 😅

Bo ty miałeś tylko altusy. Powinieneś coś mniejszego sprawdzić + odstęp od ściany lub BR z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Fajny zestaw na różne okazje.

 

Budżetowy, ale dający bardzo wiele satysfakcji. Zróżnicowanie sprzętowe, pozwala natomiast stale odkrywać coś nowego w muzyce. Grado polecam (kol. @Perul zainstalował gniazda). Z ZEN DAC'a po balansie grają doskonale. HD650 to klasyk. Z OTL dźwięk jest aksamitny, relaksujący :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam w ogóle fatalną sytuację bo biurko mam w salonie na lewo od TV i mam wybór albo stłoczyć kolumny przy biurku i wtedy słucha w miarę przy biurku ale słabo z kanapy, albo postawić jedną po lewej stronie biurka a drugą po prawej stronie TV i wtedy się słucha świetnie z kanapy ale słabo przy biurku   
 
 
Które masz? Kupiłem kiedyś Bronze i sprzedałem po tygodniu. Doł miały świetny ale górę jakby mi ktoś tarł tłuczonym szkłem o uszy.
Wywal biurko Pracuj z kanapy wilk syty i owca cała

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za monitor oled 75" są już nawet apki do dzielenia ekranu z TV.
Klawa + mszy jakiś mobilny stolik i pilot do audio

Ale popatrz masz 8h dodatkowo na słuchanie

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zdzichon napisał(a):

w sumie, jakieś ramię do ściany przymocować na monitor i klawierkę :) I tak siedzę przy biurku jak paralityk.

 

Ja to bym takie chciał

 

image.png

Wygodne tylko na zdjęciu. W rzeczywistości leżenie godzinami w takiej jednej pozycji nie jest przyjemne 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodne tylko na zdjęciu. W rzeczywistości leżenie godzinami w takiej jednej pozycji nie jest przyjemne
Próbowałeś? Czy jakąś mumie pytałeś?

To jest trening na później kiedy położysz się na wieki owijają w bawełnę i dalej do pracy gonią

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, retter napisał(a):

Próbowałeś? Czy jakąś mumie pytałeś?

To jest trening na później kiedy położysz się na wieki emoji1787.pngemoji12.pngemoji1787.png owijają w bawełnę i dalej do pracy gonią emoji1787.png

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Leżę tak codziennie z tabletem i w takiej pozycji nie da się zbyt długo wytrzymać. Na sofie da się zmienić pozycje, a na tym leżaku ze zdjęcia nie bardzo. Wyobraź sobie, że leżysz cały czas na fotelu dentystycznym przez kilka godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Wyobraź sobie, że leżysz cały czas na fotelu dentystycznym przez kilka godzin. 

mogę się założyć że ten fotel pozwala na nieporównanie większą regulację i zmianę pozycji pacj... użytkownika niż fotel dentystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności