Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, neonlight napisał:

A trójkąt rownoboczny masz zachowany, bo to podstawa?! 😉

Jasne, o bokach około 2,8m. Z akustyką nie jest źle ale kolumny nie mogą stać na środku pokoju, paneli akustycznych i zasłon nie zamontuję, nie zamierzam przestawiać też kolumn za każdym razem. Pluszaki robią robotę jako bufor, ale nie lubię. :)  Moja koncepcja to pełen komfort i relaks- rzucam się na kanapę, biorę tablet, pilot i słucham :)

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby podnieść przynajmniej level w góre wymienione aspekty, obowiązkowo w kolumnach sprawdź jeszcze podkładki/izolatory IsoAcoustics Gaia III
Dla mnie to jeden z najlepszych zakupów audio, więcej wniosły niż najlepsze kable.
Aktualnie jest promka, w razie czego przy zakupie online odeślesz. Ważne aby instalować zgodnie z instrukcją.
https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/isoacoustics-gaia-3.html

Oo właśnie rozważam zakup tych izolatorów lecz w moim przypadku trzeba chyba Gaia II kolumna 36 kg napisz proszę kilka słów tych izolatorach jakie wnoszą zmiany do dźwięku
Mają trzy wymienne gwinty do montażu ?

Oo właśnie rozważam zakup tych izolatorów lecz w moim przypadku trzeba chyba Gaia II kolumna 36 kg napisz proszę kilka słów tych izolatorach jakie wnoszą zmiany do dźwięku
Mają trzy wymienne gwinty do montażu ?

W komplecie są 4 sztuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, blackromek napisał:


Oo właśnie rozważam zakup tych izolatorów lecz w moim przypadku trzeba chyba Gaia II kolumna 36 kg napisz proszę kilka słów tych izolatorach jakie wnoszą zmiany do dźwięku
Mają trzy wymienne gwinty do montażu ?
W komplecie są 4 sztuki

 

Tak, jest kilka rodzajów gwintów. Najpopularniejsze standardy w kolumnach.

Pierwsze to granie wyraźnie bardziej otwarte, obszerniejsza scena, lepiej ułożona lokalizacja instrumentów.

Barwa pod większą kontrolą, pasma nie włożą na siebie. Średnica tak rześka, świeższa i cały czas muzykalna. Wokale wydają się bardziej dopieszczone.

Wypożyczając, myślałem że to tylko gadżet, podszedłem sceptycznie. Jednak te fizyczne niuanse, tłumienie, izolowanie mikrodrgań okazują się mieć istotny wpływ na końcowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, jest kilka rodzajów gwintów. Najpopularniejsze standardy w kolumnach.
Pierwsze to granie wyraźnie bardziej otwarte, obszerniejsza scena, lepiej ułożona lokalizacja instrumentów.
Barwa pod większą kontrolą, pasma nie włożą na siebie. Średnica tak rześka, świeższa i cały czas muzykalna. Wokale wydają się bardziej dopieszczone.
Wypożyczając, myślałem że to tylko gadżet, podszedłem sceptycznie. Jednak te fizyczne niuanse, tłumienie, izolowanie mikrodrgań okazują się mieć istotny wpływ na końcowy efekt.

Tak myślałem od poniedziałku walczę z sobą czy je nabyć , czyli trzeba kupić dwa komplety ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

warto wznowić zainteresowanie😉

 

Kliknięte- jutro odbiorę w Warszawie. :)  

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szwagiero napisał:

Właśnie niekoniecznie, czasem warto sprawdzić mniejsze "dogięcie" kolumn - bardziej na wprost, żebym sweet spot był za słuchaczem (nawet, jeśli jest tam ściana :)

Ok, z dogięciem masz rację, ale ja piszę o równych odległościach pomiędzy samymi kolumnami i kolumnami, i słuchaczem. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się serduszka. Pięknie. Moźesz

dodać opis?

19 minut temu, blackromek napisał:

Dobra ja też się pokaże lecz sorry z góry mistrzem fotografii nie jestem

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szwagiero napisał:

Właśnie niekoniecznie, czasem warto sprawdzić mniejsze "dogięcie" kolumn

Wiele lat temu za bardzo zafiksowałem się na sprawdzaniu różnych "dogięć" kolumn. Na tyle, ze praktycznie nie słuchałem muzyki, tylko "scenę stereo" i "słyszałem" różnicę, gdy zmiana dogięcia była rzędu 1 mm. To jedna z przyczyn, dla której stałem się słuchawkowcem.

22 godziny temu, lobuz1 napisał:

Byłem w Tophifi w Warszawie i chciałem zabrać do domu topowego Rotela, ale trafiłem na nieprzyjemnego, nieelastycznego, nieprofesjonalnego kolesia i mi się odechciało. Może jaśniejszy wzmacniacz niż Onkyo trochę poprawiłby ten bas- mam teraz ustawiony na -2 na Onkyo.

Nie wiem, jak jest ze współczesnym sprzetem tych firm, ale miałem właśnie porównanie Rotel RA-840BX2 vs. Onkyo Integra A8670, przez kilka lat posiadałem oba te wzmacniacze (głównie dlatego, że dźwięk z Rotela lepszy, ale Onkyo miało regulację barwy). Bas z Onkyo był ciepły, misiowaty, rozlazły, a z Rotela sprężysty, dynamiczny "punch" - ale nie jakiś ledwo zauważalny punktowy, tylko solidne, ciepłe walnięcie. No i ten Rotel wciąż u mnie, a Onkyo poszło "do ludzi". PS. Ten Rotel wcale nie gra jaśniej, niż moje stare Onkyo - po prostu ma bardziej dynamiczny, "szybszy" dźwięk. 

W dniu 6.11.2021 o 22:48, MichalZZZ napisał:

Ja też nie gram w jakieś wymagające graficznie gry. Od tego mam konsole, choć i tak częściej na niej grają moje dzieciaki niż ja. W każdym razie w laptopie mi nie zależało na karcie graficznej. Potrzebowałem tylko możliwie jak najlepszy procesor, dużo miejsca na dysku SSD i Ram 32GB. Jestem fanem serii gier Football Manager i jest to aktualnie jedyna gra w którą gram. Żeby załadować pełną bazę danych i wgrać wiele lig, przy czym, żeby mi to szybko hulało, to potrzebne były mi w/w podzespoły. Grafika nie miała znaczenia. A plus tej gry jest taki, że można przy niej sluchac muzyki na słuchawkach :) Uwielbiam. 

Jeszcze o lapopach gamingowych - ja w ogóle nie gram w żadne gry, robię w pracy symulacje trójwymiarowe, tzw. dokowanie molekularne - interakcje białek z małymi cząsteczkami potencjalnych leków. Do tej pory robiłem to na lapoptach ze zintegrowaną grafiką i oba usmażyłem :) Dlatego musiałem zakupić jakiś laptop z porządną grafiką, a tak mają głównie gamingowe.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja kupując tego rodzaju laptop mialem zamiar od święta w coś czasami pograć (nie licząc FMa, bo to głównie dla tej gry był kupowany), ale jakoś tak się złożyło, że jeszcze w nic innego nie grałem - chyba się starzeje ;) W kazdym razie lapek gamingowy służy mi głownie do zabawy + odtwarzanie muzyki (Tidal). Do ważniejszych rzeczy używam stacjonarny komputer.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja kupując tego rodzaju laptop mialem zamiar od święta w coś czasami pograć (nie licząc FMa, bo to głównie dla tej gry był kupowany), ale jakoś tak się złożyło, że jeszcze w nic innego nie grałem - chyba się starzeje  W kazdym razie lapek gamingowy służy mi głownie do zabawy + odtwarzanie muzyki (Tidal). Do ważniejszych rzeczy używam stacjonarny komputer.
Ja kupiłem z pół roku temu gamingowego Legiona, bo może sobie w końcu w coś zagram, do niego kupiłem Wiedźmina 3... jak na razie nie udało mi się zagrać
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Moja uczelnia "nie potrafi" kupować dobrych komputerów, więc sam musiałem z własnej kieszeni zakupić laptop praktycznie służbowy, ponadto komp zakupiony przez uczelnię = brak praw administratora = nie mógłbym sobie instalować nic, w tym darmowych narzędzi, które potrzebuję do pracy (jest mnóstwo takowych z dziedziny bioinformatyki), nawet z aktualizacjami byłby problem. W efekcie tylko tablet mam służbowy - tam przynajmniej mogę wszystko instalować. A laptop zamiast stacjonarki z przyczyn praktycznych: pracuję trochę na uczelni, trochę w domu, zabieram też ten laptop na zajęcia ze studentami (wykłady, seminaria itp), naukowiec bez laptopa jak bez ręki.

W temacie: no dobrze, pokażę ten swój słuchawkowy low-end. To czarne z lewej strony Marantza do liniowy zasilacz do SMSL-a. W sumie chciałbym zmienić słuchawki na jakieś zamknięte, np. Beyery DT-150, DT-770 lub AKG K271. Wiem, że lepsze źródło też by się przydało, ale musiałoby to być coś, co odtwarza i płyty CD, i pliki, i jeszcze Spotify. 

smsl_m_akg.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szwagiero napisał:

Ja kupiłem z pół roku temu gamingowego Legiona, bo może sobie w końcu w coś zagram, do niego kupiłem Wiedźmina 3... jak na razie nie udało mi się zagrać emoji23.png

No to witaj w klubie :D Gier nakupowałem całe mnostwo i żadnej jeszcze nie odpaliłem od dłuższego czasu (oprócz FMa oczywiście). Zresztą ja i tak wolę tv + konsola, chyba że strzelanki lub strategiczne, albo RPG, to wtedy PC. Tak czy siak już mi zdaje się minęły fascynację grami, teraz stery przejmują powoli moje pociechy. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szwagiero napisał:

Ja kupiłem z pół roku temu gamingowego Legiona, bo może sobie w końcu w coś zagram, do niego kupiłem Wiedźmina 3... jak na razie nie udało mi się zagrać emoji23.png

Ciekawe - czy to Legion Y530? Coś jak mój?

hifi-gabinet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @lobuz1 Na Twoich fotach brakuje mi Etherów :D Fajny pomysł z tematem i rozkręca się jak ten z mobilnymi zestawami więc i ja wrzucę swoje 5 groszy. Mój aktualny zestaw SMSL-SU9 + Monolith THX 887 + Ether Flow 1.1

stacjonara.thumb.JPG.7702d0410a3aff42f2924d2ffee8cf84.JPG

 

Edytowane przez cpu1
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 [mention=82435]lobuz1[/mention] Na Twoich fotach brakuje mi Etherów  Fajny pomysł z tematem i rozkręca się jak ten z mobilnymi zestawami więc i ja wrzucę swoje 5 groszy. Mój aktualny zestaw SMSL-SU9 + Monolith THX 887 + Ether Flow 1.1
stacjonara.thumb.JPG.7702d0410a3aff42f2924d2ffee8cf84.JPG
 

Jak podobają ci się Ether masz wersję 1.1 czyli z wkładkami stosujesz któreś ? Pytam bo też mam Ether i mam z nimi tak że raz mi się podobają a raz nie z trzy razy już sprzedać je chciałem ale się broniły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności