Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, manuelvetro napisał:

aktualnie tylko mt603 + ZENstack i słuchawki,  d10s zasila duże stereo.

Proszę proszę, Robiny na samym szczycie. Najwyżej położonym piedestale. Górują samotnie nad resztą :D Lampa jak widzę, też się sprawdziła z ZenStawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał:

Proszę proszę, Robiny na samym szczycie. Najwyżej położonym piedestale. Górują samotnie nad resztą :D Lampa jak widzę, też się sprawdziła z ZenStawem :)

Rzadko słucham Robinów. Co do lampki - pre mt603 - absolutnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była dłuuuga noc- do 4 rano robiłem nowa koncepcję, w której nie znalazł się gramofon Technics- z powodu braku miejsca wylądował w szafie, dołączył do decka Akai GX-75.
Pozbędę się też tej drobnicy słuchawkowej (będę szedł wyżej a to nazbierałem spełniając zachcianki), mam ochotę wymienić też wzmacniacz stereo, ale funkcjonalność Onkyo TX-8390 zwycięża (pełna obsługa z tabletu- pliki lokalne z NAS, Tidal, MQA wreszcie działa po ostatniej aktualizacji, Tune In, hdmi) i brzmi też bardzo fajnie . Muszę wymienić kable głośnikowe Melodiki i nie wiem na co- może Chord Clearway. Liczę na więcej lekkości i mniej dołu. W planach dac R2R- może Denafrips Ares II, ale nikt nie chce sprzedać. Kolumny Fyne Audio F01 grają zjawiskowo, wielką sceną, ale dołu jest za dużo. Nie mogę ich bardziej wysunąć. Akustyka pomieszczenia jest satysfakcjonująca.  
Meble robione pod audio na zamówienie- musiały się tam zmieścić winyle i cd. Wzmacniacz Onkyo jest wysoki, ma trochę za mało przestrzeni, ale się nie grzeje. Do stereo podłączony jest IC Argentum dac SMSL M400 a do niego CD po optyku i Nas z Roon. Obsługa jednym pilotem Logitech Harmony One.

 

  • DAC: S.M.S.L (M400, SU-9), Topping (D10s, D30Pro)
  • AMP: S.M.S.L (SP400), Singxer SA-1, SinusAudio OTL 6AS7, xDuoo (XA-10, MT-602, MT-604)
  • Combo: Xduoo XA-10
  • Słuchawki: Ether Flow 1.1, Ether CX, Aeon 2C, Aeon Open, Beyerdynamic T1v2, Sendy Audio Peacock, Sivga P-II, Drop+ THX Panda, AKG K701
  • Okablowanie sluchawkowe:  DCA Vivo, JD Hybrid, JD Copper+Gold,
  • Interkonekty: Johnys Gold Reference Hybrid RCA, Johnys Gold Reference Cooper XLR Mogami NIII 2534, Neotech (Nei-1220, NEI-3003, NEI-3004)
  • Wzmacniacz stereoOnkyo TX-8390
  • Gramofony: Pro-Ject 2 Xperience + przedwzmacniacz Graham Slee Era Gold V, Technics SL-QD33
  • DECK: Akai GX-75
  • CD: Onkyo DX-C390, Akai CD-57
  • Kolumny: Fyne Audio F501
  • PC:  NAS QNAP TS-253Be 8GB Ram (Roon), NUC i7 (Roon, Audirvana 3.5, Foobar2000)
  • Zasilanie: listwa Tomanek Tap8, zasilacze liniowe BRZHIFI, kable zasilające: Isotek EVO3 Initium 1.5m, Taga Harmony TPS TC 1.5m., Melodika MDP15 1.5m

 

 

20211107_085713.jpg

20211107_085603.jpg

20211107_085613.jpg
20211107_085841.jpg
20211107_085822.jpg

20211107_085832.jpg
20211107_151730.jpg

20211107_101604.jpg

20211107_100006.jpg

20211107_095939.jpg

20211107_100050.jpg

20211107_100132.jpg

20211107_102317.jpg

20211107_102445.jpg

20211107_102456.jpg

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czuję teraz pełną harmonię (nie wiem jak długo), nie kombinuję, leżę na kanapie i rozpływam się muzyce, w kuszącym głosie Diany Krall…

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

Tak dla pewności sprawdziłem w nicku czy Ty nie masz djlobuz1 :P To przez ten piękny gramofon, pewnie…

Wyglada jak na jakimś audioszole, taki pokój odsłuchowy.

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lobuz1 napisał:

może Chord Clearway.

Kolumny Fyne Audio F01 grają zjawiskowo, wielką sceną, ale dołu jest za dużo. Nie mogę ich bardziej wysunąć. Akustyka pomieszczenia jest satysfakcjonująca.

 

polecam Chord Clearway, neutralny i przejrzysty, pokazuje więcej ale bez ostrości.

 

Kolumny Fyne, sprzętem i kablami chyba  nie opanujesz basu. Musisz przede wszystkim odsuną od ściany. Niby basreflex na dole, ale powinny być min 0,5 m. Jeśli odsuniesz na 1 m, to może się okazać, że basu zacznie Ci brakować, sprawdzone🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dj1978 napisał:

polecam Chord Clearway, neutralny i przejrzysty, pokazuje więcej ale bez ostrości.

 

Kolumny Fyne, sprzętem i kablami chyba  nie opanujesz basu. Musisz przede wszystkim odsuną od ściany. Niby basreflex na dole, ale powinny być min 0,5 m. Jeśli odsuniesz na 1 m, to może się okazać, że basu zacznie Ci brakować, sprawdzone🙂

Wiem, że trzeba odsunąć ale nie mam gdzie :). Wymienię na Chord- nie liczę, ze opanuję bas, ale powinno być lepiej niż z Melodika.

Byłem w Tophifi w Warszawie i chciałem zabrać do domu topowego Rotela, ale trafiłem na nieprzyjemnego, nieelastycznego, nieprofesjonalnego kolesia i mi się odechciało. Może jaśniejszy wzmacniacz niż Onkyo trochę poprawiłby ten bas- mam teraz ustawiony na -2 na Onkyo. Podłączyłem dac m400 ze stereo grubym kablem Argentum ze srebra i jest lepiej.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozacko

Witam z własnych doświadczeń wiem że w tym przypadku prawdziwe efekty da
1 adaptacja akustyczna ( wiadomo nie zawsze możliwe )
2 ustawienie kolumn , miejsca odsłuchowego
Przy problemach z dużym basem odsunięcie kolumn od ściany , wiem pisałeś że nie masz jak ale spróbuj dla nauki nagranie z dobrym basem i odjeżdżać kolumnami od ściany po 5cm i słuchać , skutek będzie na bank
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tommy66 napisał:

@manuelvetro Disulfiram polecam. Kolory stają się realne😉.

Na razie z farmakoterapii nie skorzystałem. Przez 15 lat miałem kilka nawrotów. 4 - 5? Niemniej skorzystam, jeśli zdarzy mi się kolejny nawrót. Tak się z żoną umówiliśmy. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 12:38, manuelvetro napisał(a):

Na razie z farmakoterapii nie skorzystałem. Przez 15 lat miałem kilka nawrotów. 4 - 5? Niemniej skorzystam, jeśli zdarzy mi się kolejny nawrót. Tak się z żoną umówiliśmy. :) 

Witaj w klubie abstynentów. Ja też tak miałem, że piłem bo lubiłem i umiałem wypić sporo….no może raz się przeliczyłem i żona mnie odratowała bo bym skończył jak John Bonham- widziałem już światełko w tunelu i nie mogłem się ruszyć. Od blisko 2 lat nie piję, nie mam takiej potrzeby, nie myślę o tym ale raczej nie jestem alkoholikiem- jak wielu w mojej robocie czy wśród znajomych, z którymi kontakt się urwał jak przestałem. Kiedyś regularnie rozładowałem napięcie alkoholem i muzyką- teraz zaaplikowałem sobie kilkukrotnie większą dawkę tego drugiego i też działa. 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem kolumny pod trochę innym kątem, pobawiłem się ustawieniami- pomierzyłem odległości i dałem korektę, wyłączyłem jakąś optymalizację dźwięku w Onkyo i jest bardzo dobrze. Jest przestrzennie, dynamicznie, z bardzo fajnym detalem, warstwowością. Po tym wszystkim zamówiłem sobie nowe kable 4x2.5m Chord ClearwayX w 2 różnych oplotach Viablue. Dac SMSL M400 z kablami Argentum to strzał w dziesiątkę. Cholera ciekawe jakby to zagrało z R2R Denafrips Ares II- i tak kupię, postanowione. Jest pięknie i chyba jestem blisko celu- takiego stanu nirvany :PStay tuned.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał:

Jest przestrzennie, dynamicznie, z bardzo fajnym detalem, warstwowością. 

Aby podnieść przynajmniej level w góre wymienione aspekty, obowiązkowo w kolumnach sprawdź jeszcze podkładki/izolatory IsoAcoustics Gaia III

Dla mnie to jeden z najlepszych zakupów audio, więcej wniosły niż najlepsze kable.

Aktualnie jest promka, w razie czego przy zakupie online odeślesz. Ważne aby instalować zgodnie z instrukcją.

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/isoacoustics-gaia-3.html

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dj1978 napisał:

Aby podnieść przynajmniej level w góre wymienione aspekty, obowiązkowo w kolumnach sprawdź jeszcze podkładki/izolatory IsoAcoustics Gaia III

Dla mnie to jeden z najlepszych zakupów audio, więcej wniosły niż najlepsze kable.

Aktualnie jest promka, w razie czego przy zakupie online odeślesz. Ważne aby instalować zgodnie z instrukcją.

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/isoacoustics-gaia-3.html

Już kiedyś je chciałem kupić, ale zapomniałem i mi przeszło :) Z line out OTL też pięknie.

20211107_162313.jpg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, szwagiero napisał:

@lobuz1 - ustawiłeś pod mniejszym kątem czy większym? Jak lepiej gra?

Trochę rozsunąłem kolumny i dalem do przodu, zmniejszyłem kąt. Dzięki temu kąt natarcia (odległość też) na tylną ścianę trochę się zmienił i na ławę też- wyolbrzymiony wariant 2 na żółto :)Powyłączałem też jakieś badziewia. Mam nadzieję, źe kable też się sprawdzą.

DC2B308B-9A4B-4400-ABBA-46D2FA3426B5.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności