Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, rev napisał:

Jak Peacock?

Bardzo je lubię- dają dużą frajdę ze słuchania. Nie są tak techniczne jak Ether i bardziej muzykalne. Jak dla mnie mają wszystko na swoim miejscu- scenę, detal, rozdzielczość, taką swobodę i fun.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bednaar napisał:

@lobuz1 Super sprzęcik. Jakie to AKG, bo nie mogę się dopatrzeć? K701?

Tak, to K701 ze wystawionymi gniazdami 3.5mm i wewnętrznym  okablowaniem JD.

 

Serce systemu audio.

Wszystie dacki podłączone pod NAS QNAP z 2 dyskami po 4TB każdy, z zainstalowanym Roon pracujacym w trybie dsp- upscaling do dsd (pliki lokalne, Tidal). Muzyczka dostępna natychmiast, w każdej chwili z tabletu na kanapie :) . Jeden dac m400 ma podpięte line out pod duże stereo.

Jest jeszcze Nuc i7 z zainstalowaną Audirvana 3.5.

97D96C73-CE25-4C10-9F19-4CF59063730E.jpeg


 

Wrzucajcie swoje foty! :)  

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

Tak, to K701 ze wystawionymi gniazdami 3.5mm i wewnętrznym  okablowaniem JD.

 

Wrzucajcie swoje foty! :)  

Dzięki, to jedne z moich kandydatów na zastąpienie K530 - w sumie logiczna kontynuacja (nie mogę dawać "lajków" od wczoraj).

A miejsce na fotki zostawiam innym, moje stereło to nic ciekawego. Moje fotki są w wątku o zwierzakach ;)

 

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Serce systemu audio.

Wszystie dacki podłączone pod NAS QNAP z 2 dyskami po 4TB każdy, z zainstalowanym Roon pracujacym w trybie dsp- upscaling do dsd (pliki lokalne, Tidal). Muzyczka dostępna natychmiast, w każdej chwili z tabletu na kanapie :) . Jeden dac m400 ma podpięte line out pod duże stereo.

Jeszcze pytanko: czy w takim razie za źródło służy Tobie Tidal i pliki, nie masz odtwarzacza CD?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiłem się na słuchawkowcach. Mam cd Onkyo na 6 płyt podpięty optykiem do dac m400, ze 2 gramofony, sporo cd zgranych też do flac/vinyli, decka Akai Gx-75 schowanego w szafie i inne klocki...

20211105_094253.jpg

20211105_094349.jpg

20211105_094401.jpg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat 👍 U mnie wszystko jest w stopce więc nie musze opisywać, jedynie dodam, że dojdzie nowy, porządny, rozkladany fotel (bo to też element toru audio ;) ) i w miejscu gdzie jest lapek dojdzie niedługo nowy wzmacniacz - Niimbus US5 Pro albo Woo WA33. Dojdzie też pewnie Roon Nucleus. To chyba tyle z klocków. Choć rozważam jeszcze kondycjoner sieciowy, ale to nic pilnego, bo prąd mieszkając na wsi mam czyściutki.

 

Pozwolę sobie skopiwać to co mam w stopce, bo dużo ludzi mimo wszystko korzysta z tel przegladając forum :

 

 

Źródło : Matrix X-Sabre Pro MQA + Matrix X-Spdif 2, Pathos Aurium z lampami Mullard E88CC, IFI Zen Dac + Zen Can.

Słuchawki : Abyss 1266 Phi TC (zamówione), ZMF Verite LTD African Blackwood (zamówione), Meze Empyrean Copper, ZMF Verite Closed Sapele, ZMF Atticus, Audioquest Nighthawk Carbon, ATH DSR9BT, oraz Sennheiser HD555 - od nich sie wszystko zaczęło i mają wartość sentymentalną :)

Zasilanie : Liniowy zasilacz Keces P8 zasilający Aurium i Matrixa Spdif, listwa Tomanek TAP6, kable zasilające Wireworld Silver Electra.
Kable : Interkonekty Tellurium Q Black Diamond XLR, Signature One AF RCA, słuchawkowe AC3B AF, Fanatum Emmoni, Argentum Extreme duży jack, Argentum Extreme XLR, FAW Noir Hybrid, cyfrowe Monkey Connoisseur 
HDMI (IIS).

 

Trzy foteczki na szybko, resztę porobię jak dojdzie cała reszta klamotów :

 

 

 

 

 

IMG_3475.JPG

IMG_3464.JPG

IMG_3437.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Podobnie jak wcześniej Kolega, fajny sprzęcik - ale pytanie o laptop: to gamingowy Acer Predator? Jaką masz kartę graficzną?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gamingowy: Lenovo Legion Y530 - ale nie gram, po prostu potrzebuję dobrej grafiki do pracy (Nvidia GeForce GTX 1050).

OK, pokażę swoje graty z gabinetu. Rotel bardzo dobrze się sprawdzał jako wzmacniacz słuchawkowy - czas przeszły, bo ma ok. 30 lat (u mnie ok. 20 lat, kupiłem w komisie) i trafo mu buczy, co było uciążliwe przy nocnym słuchaniu na słuchawkach, dlatego kupiłem SAP-2. Tannoye M1 też wiekowe: 23 lata, od nowości u mnie. Denonek z zepsutą szufladą (wysuwa się, a potem od razu się chowa - dlatego raczej słucham Spotify z laptopa). 

hifi-gabinet2.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie gram w jakieś wymagające graficznie gry. Od tego mam konsole, choć i tak częściej na niej grają moje dzieciaki niż ja. W każdym razie w laptopie mi nie zależało na karcie graficznej. Potrzebowałem tylko możliwie jak najlepszy procesor, dużo miejsca na dysku SSD i Ram 32GB. Jestem fanem serii gier Football Manager i jest to aktualnie jedyna gra w którą gram. Żeby załadować pełną bazę danych i wgrać wiele lig, przy czym, żeby mi to szybko hulało, to potrzebne były mi w/w podzespoły. Grafika nie miała znaczenia. A plus tej gry jest taki, że można przy niej sluchac muzyki na słuchawkach :) Uwielbiam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Na starszych częściach FMa przegrałem życie:P

Nic mi nie mów. Ile razy się małżonka rano budziła i z tekstem do mnie, że ledwo się obudze, to już gram w FMa... A tak naprawdę, to poprostu nie spałem całą noc :D

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Nic mi nie mów. Ile razy się małżonka rano budziła i z tekstem do mnie, że ledwo się obudze, to już gram w FMa... A tak naprawdę, to poprostu nie spałem całą noc :D

To mnie się dawno temu też tak zdarzało. Tylko, że ja akurat piłem. I nie miałem jeszcze żonki.

Tylko takie tam, narzeczonki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

To mnie się dawno temu też tak zdarzało. Tylko, że ja akurat piłem. I nie miałem jeszcze żonki.

Tylko takie tam, narzeczonki.

Serduszko dostałeś za to, że nie miałeś jeszcze żonki, a nie za to, że piłeś 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichalZZZ napisał:

Moje najszczersze i najserdeczniejsze gratulacje! Lubię ludzi z silną wolą. Brawo Ty. 

Słabą mam tą silną wolę, niestety. Parę nawrotów zaliczyłem. Na szczęście przeżyłem. Ja jak zacznę pić, to mam brak kontroli, nie mogę przestać, co powoduje bezpośrednie ryzyko zejścia, w ten, czy w inny sposób.

Ad meritum:

aktualnie tylko mt603 + ZENstack i słuchawki,  d10s zasila duże stereo.

472E072B-6387-48F1-9C3B-91852A90CBCE.jpeg

10768151-6B86-4327-8B0A-4922CEA19AEC.jpeg

5376D172-8407-4DDD-845C-032223818423.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności