Skocz do zawartości
  • 0

Doki do 1,5 kzł


Whooy

Pytanie

Szukam dokanałówek do 1,5-2 klocka. Preferowane brzmienie: neutralne, obiektywne, czyste, napowietrzone, liniowy bas a la K701 czy 1990Pro (żadnej ciemnej piwnicy i basiora jak z suba), piękny środek jak w K701, HD600 czy Amiron, dobra stereofonia, ważna jest także jakość wykonania i trwałość sprzętu.

 

Proszę o jakieś typy. Thx in advance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te słuchawki po prostu są strojone do diffuse field (zwłaszcza HD600, bo Amirony to jeden wielki dźwiękowy bałagan) a Blessing 2 jest blisko harman target. Tak na marginesie ten wykres K701 nie ma sensu, bo był robiony bez zastosowania sztucznych małżowin, a idea tych słuchawek już przy ich projektowaniu opierała się na silnym oddziaływaniu na małżowinę. I w rzeczywistości będą brzmiały znacznie bardziej płasko, niż to wygląda na tym wykresie, zwłaszcza nie będzie tej dziury w okolicach 4 kHz bo te częstotliwości zostaną podbite przez małżowinę.

3 minuty temu, espe0 napisał:

No pacz. Nawet mam takie k701 dokanałowe. Nazywają się Astell$Kern Diana. 

 

 

Diana jak K701? Serio? Słuchałem ich tylko chwilę, ale były dokładnym przeciwieństwem K701, ciemne i przebasowione do granic (mojej) wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@espe0 No nie wiem, te DIany jakoś niebardzo tu pasują
JH Audio Diana – In-Ear Fidelity

 

 

 

Przykłady, które mogą grać wedle wymagań OPa.

 

Craft Ears Two

Shure SE535

image.png

 

Itsfit R3 ( @Methuselah już polecał)

Westone UM Pro 10

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Diany są ciemniejsze od Billie Jean które są dużo ciemniejsze od K701 i mają wręcz złagodzoną wyższą średnicę w przeciwieństwie do AKG. Więc jak odjąć tym Dianą z 15 dB niskiego basu i dodać pik na 2,5 kHz na 15 dB to może zagrają jak K701 ;)

 

Teoretycznie dość blisko K701 powinny grać Moondrop Solis i SSR - jeśli chodzi o strojenie, ale nie miałem okazji posłuchać, to nie wiem jak to naprawdę wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minutes ago, Inszy said:

Tyle że porównywanie wykresów dużych słuchawek z dokami jest mocno... Nieprecyzyjne.

Wiem, że to nie jest takie proste, ale zawsze to jakiś wyznacznik, do którego można sie odnieść. Sam mam teraz trochę doświadczenia w tej materii i takie przekłamane te wykresy wcale nie są. Wiadomo, że inaczej powietrze pompuje słuchawka wokół uszna a inaczej IEM, w wokółuchach mamy jeszcze atak na małżowine uszną i kości czaszkowe co też ma swoje znaczenie. Stąd uczucie wielkości dźwięku może być większe w pełnowmiarowcach, co trudniej odtworzyć IEMami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, espe0 napisał:

No pacz. Nawet mam takie k701 dokanałowe. Nazywają się Astell$Kern Diana. 

Bas w kierunku wysokiego basu.

Wyeksponowana mocna średnica.

Lekkie i zwiewne wysokie.

Niezła scena.

 

Wypisz, wymaluj. Mi ogólnie średnio pasują i leżą, więc jak ktoś coś to PW. Mogę na nie zrobić zaskakującą cenę :D

 

Niestety mam alergię na marketing A&K, firma niepoważna, co dwa tygodnie nowy hi-end z wyższą ceną. Jeśli coś jest wzorcowe, to chyba ten wzorzec nie zmienia się co chwila. Przykładem odwrotności są niektóre niemieckie marki czy amerykańskie Shure. Mają słuchawki te same od lat:HD600/650, HD800, są wersje nieco zmienione np. HD660, ale filozofia ta sama - coś jest dobre, to jest dobre (co zresztą widać po wklejonej wyżej ch-ce HD600, są ultraliniowe), a nie na bezczela co miesiąc nowy model jak u Koreańczyków. Tak samo Beyer, i tu dokładnie widać, kim są audiofile. Seria dla nich, co chwila inne brzmienie, właściwie z modelu na model, coraz gorsze: Tv1, a T1v2 i v3 to zupełnie inna bajka, pozostałe modele, profesjonalne od DT880 do 1990Pro, brzmią bardzo podobnie względem siebie.

Godzinę temu, Inszy napisał:

Tyle że porównywanie wykresów dużych słuchawek z dokami jest mocno... Nieprecyzyjne.

 

 A to dlaczego?

 

Edytowane przez Whooy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W dalszym ciągu polecam Moondrop Blessing 2, ale jeśli chcesz coś stricte strojonego pod diffuse filed nie ma na rynku nic lepszego niż Etymotic ER-4SR. Pytanie czy będziesz w stanie zaakceptować dość inwazyjny sposób umieszczenia ich w uchu (optymalnie za drugi zakręt w kanale słuchowym) oraz precyzyjną, ale jednak dość płaską scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, Whooy napisał:

 

Niestety mam alergię na marketing A&K, firma niepoważna, co dwa tygodnie nowy hi-end z wyższą ceną.

 

 

Akurat te słuchawki to z A&K nie mają nic wspólnego poza nazwą (A&K chyba w ogóle słuchawek samo nie robi), tylko robi je Jerry Harvey Audio.

 

Jak tak lubisz neutralne brzmienie, to Blessing 2 raczej Cię nie rozczaruje. Choć sceny z rozmachem i dźwiękami niosącymi się daleko jak w K701 to one oczywiście nie mają. Za to mają super precyzyjne "obrazowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności