Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Żona kazała, to kupiłem :) 

 

IMG_1239.jpeg

Niech służą jak najlepiej! Już to pisałem Ci na PW, ale warto to podkreślić, że zwyczajnie nie wypadało odmówić w tym wypadku kobiecie. Do mnie też już coś jedzie na osłodę po Bathys'ach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES Lab ES-R10... i temat słuchawek zamknięty na dłuższy czas.
[mention=78715]radzik55[/mention] i [mention=80196]Tytus1988[/mention] dzięki piękne!
IMG_20240220_151453625.thumb.jpg.414411852d538f8dd305c07ac441fdbb.jpg

No to jest ciekawy okaz! Napisz coś o nich, chociaż nie wiem czy one mają swój osobny wątek…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Jakbyś je ocenił brzmieniowo na tle Airpods Max? 

Krótko w jednym zdaniu Focale to jakieś 20-30% lepsze granie, a AirPods Max na ich tle to jakieś 20-30% lepsze ANC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudy1997 napisał(a):

Doczytalem tylko ze sa "very bass light"

Zgadza się, ja ich słuchałem z korektorem, taką "zjeżdżalnią", to wtedy były dla mnie naturalne.

image.png

 

Co ciekawe ilość basu zależy od stopnia dokręcenia podkładek sprężynujących - jak są mocniej dokręcone, to wszystko się uszczelnia i przybywa ze 3dB basu - ten korektor to już był po uszczelnieniu ;) .

 

Godzinę temu, rudy1997 napisał(a):

One brzmieniem maja przypominac tamte legendy

Dokładnie tak, i ponoć nieźle im "przypominanie" wychodzi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudy1997 napisał(a):

Doczytalem tylko ze sa "very bass light" i zrezygnowalem zdalszych poszukiwan. One brzmieniem maja przypominac tamte legendy czy to jest cos innego?

 

Tak, to jest konstukcyjnie i materiałowo 1 do 1 replika Sony R10 robiona przez gości, którzy maczali palce przy tworzeniu Soniaczy.

Czy dźwiękowo grają tak samo? Ponoć bardzo podobnie ale oryginały mają ponoć jeszcze słodszą średnicę i są na niej jeszcze bardziej nasycone. Jeśli tak jest w rzeczywistości to... muszą być faktycznie fenomenalne bo już repliki grają znakomicie. Co do basu - też na początku miałem wrażenie, że dołu jest za mało i musiałem zmienić lampy, co pomogło na tyle, że już nie marudzę, choć wciąż nie są to słuchawki dla bassheadów. Pady są dość płytkie i choć konstrukcja jest zamknięta to w praktyce nie do końca - dźwięk lekko ucieka, nie ma 100% seala.

 

Ja Sony R10 nie słuchałem ale @Tytus1988 tak i ma porównanie, bo sam jest posiadaczem ES Lab ES-R10.

Także w kwestii opisu ich brzmienia - Przemku, oddaję pałeczkę :)

Osobiście uważam, że są po prostu ******ste :P

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, side napisał(a):

 

Life is short, PAY more. :D

 

@Weird_O Wow, wow, wow!

Co do "life is short" miałem sen, koszmar audiofila -  śniło mi się , że umarłem i mam cały sprzęt muzyczny w trumnie   ale bez żadnych słuchawek i spytałem się się czy mogę wrócić do domu po słuchawki, okazało się że nie można (#$@!!!!!!);  pff  słabo mi się zrobiło i na jawie i we śnie ;)

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

 

Skrobniesz coś jak to gra? Jak z wagą, nie za ciężkie?

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-maxwell/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, waski napisał(a):

W końcu mam przystawkę do Hugo2.

Moim zdaniem to must have dla każdego miłośnika H2.

Jak sobie pomyślę, że tyle się męczyłem podłączać H2 kabelkiem do komputera, telefonu to aż mnie mdli!

Jeszcze tylko etui brakuje.

 

20240309_115104.jpg

Truthear Red? One takie dobre czy przypadkowy mezalians?

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, waski napisał(a):

W końcu mam przystawkę do Hugo2.

Moim zdaniem to must have dla każdego miłośnika H2.

Jak sobie pomyślę, że tyle się męczyłem podłączać H2 kabelkiem do komputera, telefonu to aż mnie mdli!

Jeszcze tylko etui brakuje.

 

20240309_115104.jpg

No to pięknie. Etui były niedawno dostępne u oficjalnego przedstawiciela z Krakowa.  Warto kupić bo cała ta konstrukcja jest wtedy sztywniejsza bo montaż na ten kołek i robaczki jest taki sobie- wiem co mówię bo robie w przykręcaniu śrubek 😅.Gratulacje.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

Truthear Red? One takie dobre czy przypadkowy mezalians?

 

 

Bawię się teraz żąglując różnymi słuchawkami od "majfrenda" i Redy jak dla mnie są genialne.

Dzięki @Praedo za polecenie.

Nie są to jakieś ultra techniczne, szczegółowe IEMy z bardzo szeroką sceną, ale to bardzo równe przyjemne i bardzo dobrze zestrojone granie.

Nie są tak jak inne bardzo wymagające w stosunku do źródła.

Nie szumią mi z starym telefonem od Samsunga.

W cenie za trochę ponad 200pln (Amazon niemiecki) nie wiem czy można coś lepszego kupić.

Ja nie znalazłem jeszcze, a mamy super słuchawki, fajny ergonomiczny kabel nie pachnący taniochą z kilometra i etui.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności