Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@pabloj Ja też jestem zaskoczony :D A tak na serio, nie jestem bogaty w doświadczenie ze stacjonarką. Miałem Zen Stacka, Mojo 2 i EF400. Jak się ma łatwo napędzalne słuchawki dokanałowe albo niewymagające pełnowymiarowe dynamiki, albo ma się w d...pie Volty i Watty, to jak najbardziej dongiel jest okej i nie słyszę dużych różnic między nimi.

Ale za to zawsze słyszę różnicę w graniu dongla z telefonu (Xiaomi Redmi nie jest hojny w prąd po wyjściu usb-c) a z komputera, dlatego bez wahania kupiłem rozdzielacz i od teraz, jak nie chcę, to nie zużywam baterii w telefonie, a i dźwięk jest dla mnie fajniejszy, głównie w basie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, side napisał(a):

@pabloj Ja też jestem zaskoczony :D A tak na serio, nie jestem bogaty w doświadczenie ze stacjonarką. Miałem Zen Stacka, Mojo 2 i EF400. Jak się ma łatwo napędzalne słuchawki dokanałowe albo niewymagające pełnowymiarowe dynamiki, albo ma się w d...pie Volty i Watty, to jak najbardziej dongiel jest okej i nie słyszę dużych różnic między nimi.

Ale za to zawsze słyszę różnicę w graniu dongla z telefonu (Xiaomi Redmi nie jest hojny w prąd po wyjściu usb-c) a z komputera, dlatego bez wahania kupiłem rozdzielacz i od teraz, jak nie chcę, to nie zużywam baterii w telefonie, a i dźwięk jest dla mnie fajniejszy, głównie w basie.

To ciekawe co w nich siedzi w tych donglach. Ogólnie to mam Dragonfly - Red ale grają jakby z podbiciem i są krzykliwe, znaczy dźwięk przerażający bez equalizera ani rusz. Mam też drugi dongle u-green i tam jakość dźwięku lepsza.

Nie wiem o co chodzi w tych reklamowanych drogich, jak tanie potrafią zagrać na poziomie a jeżeli różnice są nikłe jeżeli ma się słuchawki 32ohm - 80ohm. Czytałem też że te dongle cenowo podrożały ktoś pisał.

Tutaj cenowa przecena 66%

https://www.aliexpress.com/item/1005002003179693.html?spm=a2g0o.productlist.main.9.4a77vycAvycAkK&algo_pvid=167798e2-166c-4397-8104-950d68f060fb&aem_p4p_detail=202402100334324030664962834300004791848&algo_exp_id=167798e2-166c-4397-8104-950d68f060fb-4&pdp_npi=4%40dis!NOK!1164.54!395.95!!!110.00!37.40!%402101fb0b17075648719876908e304e!12000032831003729!sea!NO!160300691!&curPageLogUid=PyjvYcryWeG5&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A&search_p4p_id=202402100334324030664962834300004791848_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek siekierkę na kijek?
Hawki zastąpiły Sony z7 (potrzebowałem słuchawek zamkniętych). Hifimana ef400 zastąpił mały r2r dongiel - Hiby fc6 (ma piękniejszą, a może po prostu bliższą średnicę). Do tego ibasso cb19, dzięki któremu dongiel dostaje więcej mocy i napięcia, przez co słuchawki grają, dla mnie, zauważalnie lepiej.
 

1707554337273.thumb.jpg.6e95a10cc7752d9f145996f1641702fc.jpg

Jaka jest różnica dźwięku między Hawkami a Z7?
Szukam alternatywy dla Owli i myślałem o tych Sony, ale nie miałem okazji ich przesłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vonBaron napisał(a):

Grają naprawdę bardzo dobrze choć do pełni szczęścia chciałbym mniej basu a więcej góry, na szczęście EQ na "wysokie+" daje rade. 

EQ w apce mogłoby być bardziej rozbudowane, a nie tylko 5 pasm. Całe szczęście PowerAMP EQ już jest odpowiednim kombajnem do korekcji.
Ja właśnie pierwsze co to nieco zbiłem bas, ale i ciutkę górę. Choć lubię dużo jasności i iskierek to jednak dla pełni szczęścia zabrałem trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RIH napisał(a):

Jaka jest różnica dźwięku między Hawkami a Z7?
Szukam alternatywy dla Owli i myślałem o tych Sony, ale nie miałem okazji ich przesłuchać.

 

Chętnie bym róznicę w brzmieniu opisał, ale naprawdę nie potrafię, zwłaszcza, że Hawki sprzedałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pabloj napisał(a):

@sideTe dongle serio teraz takie dobre robią, że zastępują mid-fi stacjonarke?

iBasso Elite jest hypowany mocno jako zastępstwo dużo droższych dapów

6 godzin temu, pabloj napisał(a):

@sideTe dongle serio teraz takie dobre robią, że zastępują mid-fi stacjonarke?

iBasso Elite jest hypowany mocno jako zastępstwo dużo droższych dapów

6 godzin temu, pabloj napisał(a):

@sideTe dongle serio teraz takie dobre robią, że zastępują mid-fi stacjonarke?

iBasso Elite jest hypowany mocno jako zastępstwo dużo droższych dapów

6 godzin temu, pabloj napisał(a):

@sideTe dongle serio teraz takie dobre robią, że zastępują mid-fi stacjonarke?

iBasso Elite jest hypowany mocno jako zastępstwo dużo droższych dapów

6 godzin temu, pabloj napisał(a):

@sideTe dongle serio teraz takie dobre robią, że zastępują mid-fi stacjonarke?

iBasso Elite jest hypowany mocno jako zastępstwo dużo droższych dapów

6 godzin temu, pabloj napisał(a):

@sideTe dongle serio teraz takie dobre robią, że zastępują mid-fi stacjonarke?

iBasso Elite jest hypowany mocno jako zastępstwo dużo droższych dapów

6 godzin temu, pabloj napisał(a):

@sideTe dongle serio teraz takie dobre robią, że zastępują mid-fi stacjonarke?

iBasso Elite jest hypowany mocno jako zastępstwo dużo droższych dapów

  • Thanks 1
  • Haha 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubachim napisał(a):

Ależ to petardy, a myślałem, że AZ60 to fajowe TWS...
Technics EAH-AZ80

 

az80.png

AZ60 to nadal fajowe TWS :)🎧

 

5 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Grają naprawdę bardzo dobrze choć do pełni szczęścia chciałbym mniej basu a więcej góry, na szczęście EQ na "wysokie+" daje rade. 

Muszę spróbowac. Ja słucham zwykle FLAT albo DYNAMIC czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

AZ60 to nadal fajowe TWS :)🎧

Oczywka, bardzo dobre dokanałówki, zwłaszcza że można używki w fajnych cenach dorwać. AZ80 w zasadzie dopełnia całości i dodaje to, czego mi brakło w 60-tkach, i dźwiękowo i użytkowo.

 

4 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

Muszę spróbowac. Ja słucham zwykle FLAT albo DYNAMIC czy jakoś tak.

Ja tylko w apce w EQ ostatni słupek daję ze 2 poziomy w dół i jest ideolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrewek napisał(a):

Final ZE8000 - to jest sprzęt, którego od dawna szukałem! TWSy które grają tak jak bym chciał a do tego są wygodne!

Ktora wersja?

W dniu 10.02.2024 o 15:03, vonBaron napisał(a):

Grają naprawdę bardzo dobrze choć do pełni szczęścia chciałbym mniej basu a więcej góry, na szczęście EQ na "wysokie+" daje rade. 

Kurcze, dla mnie na flacie maja za malo basu przy wlaczonym ANC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucarto Audio LPS na Mundorfach z wysokoprądową sekcją i redukcją strat zasilania. Zamówiłem dzis, ale będzie dopiero za miesiąc. Niby to długo, ale nie mogłem wytrzymieć to myślę, a co tam pochwalę się. A więc jak to zakrzyknął parafianin po młodzieżowemu,  do księdza, pewnego razu w odezwie na "pochwalony" - pochwa! Będzie zasilał Qutesta i Anni naraz. 

 

 

 

 

 

125 (1).png

Edytowane przez rudy1997
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pabloj napisał(a):

Rozumiem, że wystarczy bo portfel już pusty. Zobaczymy na jak długo :D

DT990 miałem dwa lata i chyba 4 miesięcy szukałem następców. Następne chyba by musiało być coś pokroju th900, a na taki wydatek na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności