Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Home-office'owe biurko zmieniło lokalizację na z dala od klimy.

Stacjonarna Susvara jest teraz delikatnie poza zasięgiem, wyciągnłem więc HE1000se z pudełeczka.

I tak oto mam dwa miejsca odsłuchowe.

Naturalnie zaczęło mnie korcić by je podrasować, a po ostatnich namowach @adriano2510postanowiłem spróbować padów Dekoni Hybrid. Cel - zmiękczyć, ugładzić, ususvarzyć ;)

 

DekoniHE1000se.thumb.png.a6d6adef54f068a477c311654293407d.png

Edytowane przez RadekBe
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RadekBe napisał(a):

Dekoni Hybrid. Cel - zmiękczyć, ugładzić, ususvarzyć

Na moich HE1000se tez od kilku dni są

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Corvin74 napisał(a):

Na moich HE1000se tez od kilku dni są

 

I jak?

Ja swoje będę montował jutro - próbowałem przed chwilą ale cierpliwość mi się dziś już wyczerpała. Widzę, że nie będzie tak prosto. One chyba mają jeszcze więcej punktów mocowania niż oryginał (że o Susvara nie wspomnę) - w sam raz dla ludzi o mocnych nerwach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RadekBe napisał(a):

Ja swoje będę montował jutro - próbowałem przed chwilą ale cierpliwość mi się dziś już wyczerpała.

Zacznij z boku wpychając pada do środka aby wyskoczył pierwszy zaczep, z następnymi podobnie ale będzie już łatwiej. Tak samo przy zakładaniu po załapaniu kilku ząbków trzeba z czuciem wpychać pada do środka aby wskoczyły kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RadekBe napisał(a):

ususvarzyć

Przeczytałem "usmażyć" 🤣🤣🤣

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saudio napisał(a):

Najlepszy jest patent z kartą kredytową, wciska się do środka za zaczep dosiskając z góry, aż zaskoczy.

 

Dzięki, przeszło mi przez myśl by właśnie pchnąć każdy zaczep w jakiś sposób. Patent z kartą wydaje się idealny. Świetnie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RadekBe napisał(a):

 

Dzięki, przeszło mi przez myśl by właśnie pchnąć każdy zaczep w jakiś sposób. Patent z kartą wydaje się idealny. Świetnie, dzięki.

 

Okazało się, że jest jeszcze prościej  - poszedłem za sugestią z YT z montażu padów na Arya. Wystarczy pad położyć na słuchawce i dogniatać mocno każdy z zaczepów, same wskoczą. Dwie minuty i oba zamontowane. 

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RadekBe napisał(a):

I jak?

Za mało jeszcze słuchałem, bo w domu miałem na testach: Focal Stelia oraz Clear MG. 

Ja generalnie lubię na skórkach pady, trochę więcej dołu tak na szybko.

1 godzinę temu, RadekBe napisał(a):

Okazało się, że jest jeszcze prościej  - poszedłem za sugestią z YT z montażu padów na Arya. Wystarczy pad położyć na słuchawce i dogniatać mocno każdy z zaczepów, same wskoczą. Dwie minuty i oba zamontowane. 

Dokładnie tak - też się kierowałem tym YT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrbudyn napisał(a):

W końcu weekend w dobrym odbiorze 😁✌.

 

rps20230901_211334.jpg

 

Wreszcie ktoś go kupił. Będę wdzięczny za opis jak gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

 

Dziękuję!🙂👍🥇 Przepraszam za późną odpowiedź. Niestety, nie miałem u siebie nigdy wspomnianych Tung Soli i musiałbym podpytać @fallow o możliwość ich podesłania do porównań, o ile je jeszcze posiada w swoich zasobach.

Nie musisz prosić Michała, coś tam znajdę :) 

11 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

W przypadku WE miłe zaskoczenie pojawiło się od pierwszych chwil odsłuchu. Po ich zaaplikowaniu, rozgrzaniu wzmacniacza optymalną dla mnie głośność już otrzymywałem przy gałce potencjometru ustawionej na godzinę 9-10.00 przy Denonach D7000 oraz przy AWKT, L5000, czy ES-R10. Przy lampach 6AS7G ustawiałem je zawsze przynajmniej na godzinę 12.00. Też ma to swoje przełożenie na dynamikę przekazu. O ile Fivre były w tym względzie lepsze od GE, to różnica względem nich, a WE jest znacznie większa. Przekaz nabiera na nich ogromnej żywiołowości oraz bezpośredniości. Szczególnie tyczy się to basu, które uzyskuje lepszą kontrolę, jest bardziej zwarty, twardszy niż na Fivre, są lepiej ukazane jego warstwy oraz zapuszcza się odczuwalnie głębiej niż na włoskich lampach, co jest szczególnie słyszalne na nagraniach z elektroniką na L5000. Impakt potrafi być bardzo mocny.

WE mają niską rezystancję katod i wysoką transkonduktancję, dlatego nadają się w OTL-ach także do słuchawek o niższej impedancji. Stąd takie brzmienie tej lampy. I oczywiście to endgame w rodzinie lamp 6as7. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności