Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, mykupyku napisał:

Panowie w tophifi powiedzieli, że dziś święta i że każdy lubi prezenty... To ja wyskoczyłem do żabki a oni sprzedali mi czerwone cudo z mega rabatem. Czerwone, wełniane... do sypialni.

 

 

 

 

IMG_20191224_113333.jpg

Niby KVADRAT a KOŁO. Ale mi specjaliści w tej vifie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, John Grado napisał:

Kawałek Witchcraft z tej płyty miażdży mnie zawsze na gradosach ;) "I got pendulum shaped hole in heart" :) A może to nie z tej płyty? Hmmm

:) Dziś tą płytą zamknąłem dyskografię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mykupyku napisał:

Panowie w tophifi powiedzieli, że dziś święta i że każdy lubi prezenty... To ja wyskoczyłem do żabki a oni sprzedali mi czerwone cudo z mega rabatem. Czerwone, wełniane... do sypialni.

 

 

 

 

IMG_20191224_113333.jpg

Ciekawe, jak by wypadł w porównaniu do Ikea Eneby 30, ten drugi miałem i zaskakująco dobrze brzmiał, tym bardziej w swoich pieniądzach (400zł). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, neonlight napisał:

Ciekawe, jak by wypadł w porównaniu do Ikea Eneby 30, ten drugi miałem i zaskakująco dobrze brzmiał, tym bardziej w swoich pieniądzach (400zł). :)

 

A nie wiem, w Ikea jeszcze na odsłuchach nie byłem. Czerwonego wełniak posłuchałem po BT z Tidala przed zakupem.

 

Ten poza brakami w stereo - jednak rozstaw głośników robi swoje, gra zaskakująco dobrze - bardzo dobra dynamika, barwa, nie ma roll offu ani na dole ani na górze, sygnatura nie opiera się na basie, ani na średnicy, tylko koherentnie gra całym pasmem, dobra rozdzielczość i kontrola. Kulturalnie zestrojony, basem nie wali.

 

W porównaniu z iriverem ls150, którego mam od dawna gra zdecydowanie lepiej, nie skupia się na średnicy, lepsza góra, zwarty wyrazisty bas, wyższa rozdzielczość i dynamika. A oba muzykalne i przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mykupyku napisał:

A nie wiem, w Ikea jeszcze na odsłuchach nie byłem. Czerwonego wełniak posłuchałem po BT z Tidala przed zakupem.

No to polecam się wybrać, bo myślę, że będziesz zaskoczony, pozytywnie rzecz jasna. :) Eneby 20 jest mniejszy i przenośny, ale mocy zdecydowanie mniej, przy większej głośności zmienia się trochę charakterystyka, czyli góra wyostrza i basu ubywa. W Eneby 30 jest taka moc, że spokojnie imprezę można rozkręcić, bas ma uderzenie i zejście, jak z subwoofera, dodatkowo jest regulacja wysokich i niskich tonów w pokrętle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwashDziękuję za wyczerpującą odpowiedź i życzę wesołych Świąt 🎁🎄🎁🎅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adriano2510 napisał:

Gratki. Ten Noir to zwykła miedź czy hybryda? Jeśli hybrydka to skrobnij coś o niej, jak to gra względem jakiegoś stocka.

 

Hybryda. Musi pograć i skrobnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwałę swoim zakupem, który dotarł przed samymi świętami. Moduł BT20s od TRN bo o nim mowa (P1 już od dłuższego czasu mają u mnie niezagrożoną pozycję), kupiłem zupełnie z ciekawości, bardzo sceptycznie podchodząc do połączenia z P1 z racji tego, że one potrzebują niezłego kopa żeby pokazać swój potencjał. No i w końcu przyszedł, podłączyłem przez BT i muszę przyznać, że jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczony. P1 zagrały na naprawdę dobrym poziomie. Nie jest to ich szczyt możliwości jak można się było spodziewać, ale outdoorowo naprawdę niczego więcej nie potrzeba. Do tego znakomity komfort i stabilne połączenie, a to wszystko za ok 30$. 


9E6186A4-AD03-48D5-A40C-FCC01C6F19B1.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LuQi napisał:

 Do tego znakomity komfort i stabilne połączenie, a to wszystko za ok 30$. 


9E6186A4-AD03-48D5-A40C-FCC01C6F19B1.jpeg

A jak z wygodą noszenia ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MrSheep napisał:

pr_2019_10_29_12_8_10_847_00.jpg
 

Jaki budżet, taki NW-WM1A :D 

Bardzo dobrze go wspominam - jak załapiesz synergię że słuchawkami to będziesz Pan zadowolony :)

 

btw. Wzmacniacz słuchawkowy to S-Master HX (CXD3778GF) - niby ten sam co w WM1A (ale pewno na innych prądach i obwodzie zasilania)

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy co prawda nie moje, a od św. Mikołaja w postaci mojego brata :D

Niesamowita jest doza energii muzycznej kryjącej się w tych niepozornie wyglądających słuchaweczkach. Cenowo odstają kilkanaście razy od innych moich skarbów, jednakże jakbym miał ilościowo określić ile są 'gorsze' to więcej jak 2x by to nie było. Wykres cena/SQ w audio jest chyba wykładniczy i to jeszcze do kwadratu... Brat jak ich posłuchał zaraz wpadł na pomysł, że musi sobie kupić takie same 😜

 

image.thumb.png.502127bc876129e0c31582fa4795ac39.png

Edytowane przez pabloj
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabloj napisał:

Zakupy co prawda nie moje, a od św. Mikołaja w postaci mojego brata :D

Niesamowita jest doza energii muzycznej kryjącej się w tych niepozornie wyglądających słuchaweczkach. Cenowo odstają kilkanaście razy od innych moich skarbów, jednakże jakbym miał ilościowo określić ile są 'gorsze' to więcej jak 2x by to nie było. Wykres cena/SQ w audio jest chyba wykładniczy i to jeszcze do kwadratu... Brat jak ich posłuchał zaraz wpadł na pomysł, że musi sobie kupić takie same 😜

 

image.thumb.png.502127bc876129e0c31582fa4795ac39.png

Wszystko, co powyżej to prawda, gdyby jednak miały lepszą rozdzielczość, to poza kompletnym brakiem izolacji, byłyby najlepszymi portable na rynku, imo. ;) Pamiętam, jak kiedyś porównywałem sobie KPP, KSP, KSC75 i KTX Pro1, to pomimo tego samego przetwornika, podobały mi się w takiej kolejności: KSP>KSC75=KTX Pro1>KPP. Ale to dawno temu było, więc teraz inaczej mógłbym to sklasyfikować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Chcieć więcej za te 150zł to już chyba nie wypada :D

W ogóle one przecież grają dźwiękiem wielkim jak konstrukcje pełnowymiarowe, co od razu zaskakuje po ich założeniu i załączeniu muzyki.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=76918]neonlight[/mention] Chcieć więcej za te 150zł to już chyba nie wypada
W ogóle one przecież grają dźwiękiem wielkim jak konstrukcje pełnowymiarowe, co od razu zaskakuje po ich założeniu i załączeniu muzyki.
Muszę ich kiedyś spróbować. To takie Rolling Stones wśród słuchawek. Tak brzydkie że aż piękne.


Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabloj napisał:

@neonlight Chcieć więcej za te 150zł to już chyba nie wypada :D

W ogóle one przecież grają dźwiękiem wielkim jak konstrukcje pełnowymiarowe, co od razu zaskakuje po ich założeniu i załączeniu muzyki.

Oj tam, od razu "nie wypada". ;)

 

Jest to konstrukcja w pełni otwarta, więc nic dziwnego, że grają z oddechem. Tak na prawdę, to jak komuś nie przeszkadza brak izolacji, to nie słyszałem słuchawek portable (K24P jedynie), w podobnych pieniądzach, grających z takim drajwem, a na zewnątrz gorsza rozdzielczość i tak jest niesłyszalna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight @Nicodem Po ich założeniu i włączeniu jakiegoś utworu z konkretną dolną średnicą i dołem zachodzi taka konsternacja: "a skąd dobiega ten bas?", a niskie i niskośrednie zakresy są tu rysowane naprawde grubą krechą :D

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności