Skocz do zawartości

Co Mnie Irytuje W D2?


mp3fan

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut pójdzie wejście słuchawkowe. Przez swoją lokalizację nadaje się tylko do giętych 90 stopni mini-jacków. Niestety ja w zen aurvana mam prostą (tylko takie robią), zabezpieczoną moim patentem, (na ewentualne uszkodzenia kabla) sprężynką. Wygląda to mniej więcej tak:

 

kabel_d2_1.jpg

kabel_d2_2.jpg

 

Jak widać sam kabel do momentu zgięcia zajmuje jeszcze raz tyle mejsca, co sam odtwarzacz. Przy używaniu go w kieszeni może to nieciekawie skończyć się dla słuchawek/playera.

 

O dziwo oryginalne słuchawki też mają taki prosty wtyk.

 

kabel_d2_4.jpg

kabel_d2_5.jpg

 

Przecież przez takie rozwiązanie łatwo uszkodzić słuchawki, bądź wejście w samym odtwarzaczu. Dużo lepiej wyglądają łamane wtyki:

 

kabel_d2_3.jpg

 

Druga sprawa to tagowanie i sortowanie artystami, wprowadzone do najnowszego oprogramowania. Wygląda bardzo dobrze, lecz zdarzyło mi się w kilku przypadkach, iż tego samego artystę pokazuje dwa razy:

 

kabel_d2_6.jpg

 

Gdzie na Clix, ten sam album wygląda normalnie:

 

kabel_d2_7.jpg

 

Ktoś wie czym to może być spowodowane? Oczywiście wrzucone katalogi z tym samym artystą do obu odtwarzaczy są identyczne. Mimo wszystko taki kwiatek w D2. Sprawdzałem na kompie, czy czasem, nie ma jakiegoś znaku (typu spacja) po "Eldo" we wszystkich tych plikach, i co by mogło wyglądać tak "Eldo ". Wszystko jest jednak ok, więc nie wiem na czym polega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Muszę stwierdzić, że o ile ergonomia pracy na playerze w domu jest doskonała (ekran dotykowy naprawdę świetny) o tyle na dworze to już o wiele gorzej. Wtyk na słuchawki powinien być dokładnie po drugiej stronie. A tak przycisk Play/Pause mamy na samym dole i sięganie do niego w kieszeni (a już tym bardziej wyczucie wśród trzech przycisków z milimetrowym odstępem) to nie lada sztuka. No i dłuższe przytrzymanie, by się włączył, to też nie najlepszy pomysł. Lepsze by było normalne zdefiniowanie - albo "play/pause", albo "menu" jednym przyciśnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o dublwanie artysty to mam pewna teorie.

 

Podejrzewam, ze czesc muzyki danego tworcy masz w np. w OGG a czesc w MP3 i player czyta to jako 2 wykonawcow.

 

W sprawie jack'a zas stwierdze, ze sie zupelnie nie zgadzam - uwazam, ze prosty jack pasuje b. dobrze np. w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o dublwanie artysty to mam pewna teorie.

 

Podejrzewam, ze czesc muzyki danego tworcy masz w np. w OGG a czesc w MP3 i player czyta to jako 2 wykonawcow.

 

w tym przypadku jest to jedna plyta (album) cala jest zachowana w formacie mp3.

 

 

A jack? To już jak widzę chyba kwestia gustu. Fakt, nawigowałoby się lepiej z kieszeni, gdyby przyciski miały większy odstęp, bądź miały różne wymiary. Na szczęście przy włączonym HOLD krótkie przyciśnięcie M pauzuje, krótkie przyciśnięcie + bądź - zmienia ścieżkę (oczywiście przy odpowiednich ustawieniach w opcjach, o których pisał Ksy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w PMX-ach 100 tez mam prostego jack-a i mi to pasuje, a co do powielania artystów to miałem ten problem gdy włożyłem kartę do odtwarzacza, a następnie ją wyjąłem i włożyłem tą antrapę/zaślepkę co była w zestawie. Player twierdził, że w sumie jest więcej wykonawców niż było w rzeczywistości(liczył tych z własnej pamięci i tych z rzekomej karty której już nie było w odtwarzaczu). Wyjąłem antrapke wyłączyłem i włączyłem ponownie odtwarzacz, spowrotem wsunąłem antrapę i po kłopocie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna z rzeczy ktore tutaj chlopaki wymieniliscie mnie nie irytuje kompletnie.

Playera obsluguje bez wzrokowo. Na dworze z D2 uzywam tylko UM1 ktore jak wiadomo maja lamany wtyk. Jesli chodzi o jakies przypadkowe wciskanie przyciskow to takze nie mam problemu. Ogolnie chyba kwestia wyczucia sprzetu :) Aha bezwzrokowo obsluguje D2 w kieszeni spodni zeby nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie intryguje w playerze to ze za kazdym razem jak podlaczam go do USB bateria sie laduje :/ co zapewne w znacznym stopniu wplynie na jej zywotnosc w negatywny sposob oczywioscie, wiec staje przed dylematem zgrywac cos nowego czy nie :/ co oczywiscie nie jest pozytywnym zjawiskiem :P

 

ps chyba ze da w jakis sposob zarzadzac ladowaniem przez port USB off/onn

jesli tak oswieccie mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie intryguje w playerze to ze za kazdym razem jak podlaczam go do USB bateria sie laduje :/ co zapewne w znacznym stopniu wplynie na jej zywotnosc w negatywny sposob oczywioscie, wiec staje przed dylematem zgrywac cos nowego czy nie :/ co oczywiscie nie jest pozytywnym zjawiskiem :P

 

ps chyba ze da w jakis sposob zarzadzac ladowaniem przez port USB off/onn

jesli tak oswieccie mnie :P

Baterii na pewno nic się nie stanie :)

 

Współczesne akumulatory np. Li-Pol nie mają efektu pamięciowego

i mogłyby być ładowne w zasadzie na okrągło .

 

Taka sama sytuacja jest na przykład w przypadu laptopów > przecież

one także z reguły są podpiete do gniazdka a ich akumulator jest stale ładowany

bez wiekszej szkody dla jego parametrów eksploatacyjnych i zywotności .

 

Nie ma się czym przejmować . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobię taki delikatny OT

wracając do wtyku i wejścia słuchawkowego, według mnie identyczna sprawa ma miejsce w T10, którą nie dawno kupiłem sobie

używam słuchawek z prostym wtykiem konkretnie ep 630 i playera noszę w kieszeni, kabel od słuchawek praktycznie cąły czas jest "załamany" w miejscu wychodzenia z wtyczki

teraz mam pytanie widzieliście może gdzieś taką przejściówkę kątową w formie wtyczki do gniazda słuchawkowego?

 

mam nadzieje że jasno mniej więcej wyjaśniłem o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie problemow z "podwojnymi wykonawcami", to u mnie tez wystepuja, ale jako ze praktycznie zawsze nawiguje po folderach(stare przyzwyczajenia z czasow T10 ;) ), to zupelnie mi to nie przeszkladza. Pozostaje tylko liczyc, ze w nastepnym fw znajda sie konkretne usprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobię taki delikatny OT

wracając do wtyku i wejścia słuchawkowego, według mnie identyczna sprawa ma miejsce w T10, którą nie dawno kupiłem sobie

używam słuchawek z prostym wtykiem konkretnie ep 630 i playera noszę w kieszeni, kabel od słuchawek praktycznie cąły czas jest "załamany" w miejscu wychodzenia z wtyczki

teraz mam pytanie widzieliście może gdzieś taką przejściówkę kątową w formie wtyczki do gniazda słuchawkowego?..

 

Faktycznie, w T10 to już w ogóle jest prawie niemożliwością stosowanie prostych wtyków.

 

Takich przedłużaczy jest sporo na allegro:

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=pr...0&country=1

 

niestety wszystkie z prostymi wtykami ;/

 

Odnosnie problemow z "podwojnymi wykonawcami", to u mnie tez wystepuja, ale jako ze praktycznie zawsze nawiguje po folderach(stare przyzwyczajenia z czasow T10 wink.gif ), to zupelnie mi to nie przeszkladza. Pozostaje tylko liczyc, ze w nastepnym fw znajda sie konkretne usprawnienia.

 

też wolę nawigację po folderach, lecz skoro tu już takowa jest, to chciałem choć spróbować się na nią przerzucić. Jest bardzo wygodna, gdy ma się porządnie przygotowane id3tagi, a ja takowe właśnie mam. Ten rodzaj sortowania muzyki sprawdza się na razie, przy katalogowaniu muzyki gatunkiem, gdzie jak mam ochotę posłuchać czegoś mocniejszego, to biorę metal i leci tylko taka muzyka, bez względu na wykonawcę. Od katalogowania poprzez id3tagi zawsze odrzucał mnie też MTP, a tu wrzucam sobie przez TotalCommandera, i wszystko ładnie jest uporządkowane..no właśnie, prawie ładnie. Dochodzę powoli do wniosku, że to wina firmware i mam nadzieje, ze z następnym to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łamany wtyk o_O ???? przeciez umiejscowienie tego gniazda w d2 nadaje się właśnie idealnie do prostych, nie czaje zbytnio o co chodzi. przeciez wkladasz go do kieszeni stroną dziurki na smycz/stylusa, a strna z kablem jest od zewnetrznej strony kieszeni-wtyk nie ma nijak się zagiąć... chyba, ze wkładasz cowona do góry nogami o_O

 

co do dublowania-czytałem o tym, ale u mnie nie występuje, pozatym i tak dla mnie świetnie rozwiązana jest nawigacja po folderach(jezeli ktos ma porzadki w tagach, a burdel w nazwach, niech synchronizuje przez mediamonkey, wtedy nazwy plikow/folderow brane sa z tagów właśnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łamany wtyk o_O ???? przeciez umiejscowienie tego gniazda w d2 nadaje się właśnie idealnie do prostych, nie czaje zbytnio o co chodzi. przeciez wkladasz go do kieszeni stroną dziurki na smycz/stylusa, a strna z kablem jest od zewnetrznej strony kieszeni-wtyk nie ma nijak się zagiąć... chyba, ze wkładasz cowona do góry nogami o_O

Ja też uważam, że do D2 to prędzej prosta wtyczka. Ponadto mądrze zrobili, że to gniazdo jest mniej więcej po środku tego boku.

Playery noszę w kieszeni z reguły pionowo, gniazdem słuchawkowym do góry. No chyba, że ktoś nosi playera poziomo, wtedy rzeczywiście L-jack będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy chodzeniu prosty wtyk dawałby radę. Ja jednak dużo jeżdżę rowerem, gdy D2 jest w kieszeni, wtyk zgina się i prostuje za każdym razem gdy zginam/prostuje biodro. Stąd moje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzaski... jak podgłaszam, to przy przekroczeniu każdej kolejnej dychy - trzask; jak włączam lub wyłączam jakieśefekty BBE -trzask... px100 i hd595... reszta?? super, tylko jakośtak głośniej słucham niż na t10, dziwnie... i nie chodzi mi o cyferki tylko wrażenia słuchowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie traszki są przy 35, 40, 45 (takie głośniejsze). Sprawdzałem na spauzowanym utworze, bo na dokanałówkach w życiu do takiej skali bym nie doszedł. Wystarcza mi do 10. Reszta to na duże słuchawki, a takich nie używam poza domem (w domu wieża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności