Jump to content

Recommended Posts

• Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dodam jeszcze tylko, co Hawki zyskują po podpięciu do SMSL SP200: - utwardzenie basu, jego lepsza kontrolę i szybkość, czuć w końcu kick! - lepsza separację dźwięków, - znacznie lepszą

https://www.monoprice.eu/collections/receivers/products/monolith-by-monoprice-thx-aaa-balanced-headphone-amplifier-featuring-thx-aaa-887-technology   887 w końcu do kupienia z wysyłką do nas

Chyba jestem jedynym tutaj posiadaczem wzmacniacza opartego na technologii THX. Więc zakładam jednoosobowy i jednopostowy klub .  I dobrze. Lubie swoje towarzystwo    To zaczynamy od SMS

Posted Images

Zasilacz w SMSLu jest w środku.

Mam na myśli to co jest w środku, ma +-18 V, chyba impulsowy, jakieś ich własne rozwiązanie, nawet patentują.

Wyciągnąłem z szafy Hawki Carbony.

Ależ one grają z SP200!

IMG_7569.JPG

Te słuchawki powinny być sprzedawane z SMSLem w komplecie.

Świetna synergia i kompletne zgranie.

Jak za nimi nie przepadam, tak posłuchach dziś ich dłużej. ;) 

• Like 2
Teraz, Compton napisał:

Wyciągnąłem z szafy Hawki Carbony.

Ależ one grają z SP200!

Jak czytałem o sygnaturze tego wzmaka, też od razu przyszło mi na myśl, by sparować go z Hawkami, Sony z1r i Pioneerami Master. 

• Like 1
7 minut temu, euter napisał:

Jak czytałem o sygnaturze tego wzmaka, też od razu przyszło mi na myśl, by sparować go z Hawkami, Sony z1r i Pioneerami Master. 

Nie wiem Pawle jaką sygnaturę mają Mastery 1, ale z pozostałymi wymienionymi absolutna zgoda.

Pioneerów słuchałem kiedyś na AVS, na firmowym combo U-05 i wydawały mi się dosyć jasne.

Nie wiem na ile to sprzęt a na ile słuchawki rozjaśniały brzmienie?

Dodam jeszcze tylko, co Hawki zyskują po podpięciu do SMSL SP200:

- utwardzenie basu, jego lepsza kontrolę i szybkość, czuć w końcu kick!

- lepsza separację dźwięków,

- znacznie lepszą przestrzeń i napowietrzenie,

- rozciągłość ich z natury przyciemnionych wysokich tonów, to już nie są ciemne i duszne słuchawki,

- ogólnie dynamikę, słuchawki są żywsze, bardziej reagują na impulsy, są szybsze, bardziej motoryczne, rytmiczne.

No, podobają mi się jak nigdy!

• Like 5

Byłby ktoś skory pożyczyć SP200 na odsłuchy na weekend? Zrobiłbym mały "duel" z Bacillusem i HD600 w roli głównej ;)

Dwie dziurki w mojo aż proszą się o taki pojedynek :D

EDIT: Wątek zamarł. Mam nadzieję, że nie po moim zapytaniu. Jeśli komuś coś ciekawego przyszło do głowy odnośnie w.w. sprzętu a nie zamierza go pożyczać, to naprawdę nie ma w tym nic złego, a mój wpis niech zwyczajnie zignoruje. Jesteśmy dorośli i nikt się nie będzie obrażał ;) 

Edited by zolwinho

Interesuje mnie jeden z ampów Monoprice (887), ale na ich stronie nie widzę opcji wysyłki do Polski. Jak to tutaj ściągnąć? :D

Just now, pabloj said:

Interesuje mnie jeden z ampów Monoprice (887), ale na ich stronie nie widzę opcji wysyłki do Polski. Jak to tutaj ściągnąć? :D

Jakis czas temu próbowałem się z nimi kontaktować w tej sprawie zanim kupiłem smsl SP200 ale odpowiedz w tamtym czasie była przepraszamy ale nie ma opcji zakupu tego ampa w Polsce w tej chwili wiec dałem sobie spokój . Aczkolwiek mp3 store posiada teraz niektóre produkty monoprice wiec może maja możliwość ściągnięcia wszystkich produktów ale nie wiem, zapytaj Mateusza w Bydgoszczy moze udzoeli odpowiedzi ;)

• Like 1
  • 1 month later...

Czy ktoś z właścicieli SMSL SP200 zaobserwował/miał problem z pulsującą diodą zasilania? Dzisiaj odebrałem wzmacniacz, podłączyłem i wszystko działało bez problemów przy krótkich testach, wracam wieczorem do domu włączam elektrownie, a tam pulsującą dioda zasilania i wzmacniacz nie daje dźwięku. Ściągam sluchawki, a tam słychać cichy dźwięk cykania dochodzący z urzadzenia nawet jak wzmacniacz jest wyłączony.

3 hours ago, sokkorn said:

Czy ktoś z właścicieli SMSL SP200 zaobserwował/miał problem z pulsującą diodą zasilania? Dzisiaj odebrałem wzmacniacz, podłączyłem i wszystko działało bez problemów przy krótkich testach, wracam wieczorem do domu włączam elektrownie, a tam pulsującą dioda zasilania i wzmacniacz nie daje dźwięku. Ściągam sluchawki, a tam słychać cichy dźwięk cykania dochodzący z urzadzenia nawet jak wzmacniacz jest wyłączony.

U mnie wszystko jest w porządku żadnych wad fabrycznych nie ma. słucham codziennie po kilka godzin jedyne co to się dość grzeje, ale to normalne ;) 

Problem rozwiązany. MP3Store Wrocław wymieniło od ręki wzmacniacz za co serdecznie dziękuję, jak zwykle obsługa klienta na najwyższym poziomie!

• 4 weeks later...

https://www.monoprice.eu/collections/receivers/products/monolith-by-monoprice-thx-aaa-balanced-headphone-amplifier-featuring-thx-aaa-887-technology

887 w końcu do kupienia z wysyłką do naszego grajdołka :)

Niezmiernie jestem go ciekaw bo SMSL SP200 bardzo mi się podoba, ale chciałbym prawdziwy balans oraz 3 stopniowe sterowanie wzmocnieniem też się przyda jak się ma słuchawki o skrajnie różnych impedancjach i czułościach :D

• Like 5

Kurcze 887 zniknął ze strony monoprice.eu. Ale nadal go mam w karcie zakupowej 😜 Coś wiecie? Zniknął bo cały zapas został wykupiony czy może przez pomyłke wcześniej dodali?

U mnie to samo. Jak przejdziesz do płacenia to dostaniesz info "sold out". Pisałem z monoprice i twierdzili, że wzmacniacze siedzą w Holandii, tylko jest mały problem - wysłali im partię z wtyczkami US i oferowali przejściówkę do zestawu. Może jednak zrezygnowali z tej opcji i czekają na dostawę z właściwą wtyczką? Ogólnie support sprawnie tam działa, więc informacje są w zasięgu ręki.

Waham się tylko, jak z tym Euro się potoczy, więc nie zawracam im więcej głowy, jak nie jestem zdecydowany.

• Sad 1
2 godziny temu, Decks84 napisał:

Też jestem ciekawy bo noszę się z zamiarem zakupu tego maleństwa. Z zagranicznych recenzji wynika że to totalny killer w tej cenie ale wolałbym usłyszeć opinie kogoś z forum. 

Tam siedzi układ AK - czyli jak dla mnie wybitnie mdłe i nieciekawe granie. Mam wrażenie, że wszystkie Asahi Kahei grają za wielkim kocem przeciwpożarowym. 

30 minut temu, Sorjonen napisał:

Tam siedzi układ AK - czyli jak dla mnie wybitnie mdłe i nieciekawe granie. Mam wrażenie, że wszystkie Asahi Kahei grają za wielkim kocem przeciwpożarowym. 

AK są nudne od kiedy przeszli z technologii TTL na CMOS. Ostatni bipolarny Mohikanin AK4393 był świetny. Hegel HD25 też gra nieźle, jak się mu dobry sygnał coaxem puści i ustawi filtr na slow.

1 godzinę temu, Sorjonen napisał:

Mam wrażenie, że wszystkie Asahi Kahei grają za wielkim kocem przeciwpożarowym. 

jestem dość wyczulony na wszelkie formy koca, i ja osobiście koca nie słyszę w AK. 
Może było dużo słuchane ess? :)

20 godzin temu, roger987 napisał:

jestem dość wyczulony na wszelkie formy koca, i ja osobiście koca nie słyszę w AK. 
Może było dużo słuchane ess? :)

Owszem. I Burr Brown. Słuchanie potem AK, to jak słuchanie zza szyby. Nuda i bez polotu niestety.

Edited by Sorjonen