Jump to content
AiVaN

Jasny, dynamiczny i przestrzenny kabelek do HD650

Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym poznać Wasze doświadczenia z kablami słuchawkowymi. Wiem, że na rynku mamy dwa rodzaje kabli do słuchawek:

- mikrofonowe typu Canare, Conuctfil itd

- kable połączeniowe, zazwyczaj jako plecionki z miedzi occ itd. 

Jednak efekt jest mocno niepewny i póki co nie widzi mi się wydawanie $$$ na drogi kabel,  który może totalnie nie zagrać. Pierwsza myśl to właśnie,  któryś z kabli mikrofonowych i tutaj pada pytanie, który z tych kabli ma jasną charakterystykę z Waszych doświadczeń? A może komuś akurat HD 650 się z czymś zgrały? 

Pozdrawiam. 

Kabelki nie grają. Najprostszy sposób - wymienić na HD600

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

• Like 2

Mnie najlepiej podeszły z kablem od Audeos-a. Jakbyś od Smoka wziął jakieś srebro to też powinno być dobrze. Perul robi kable na miedzi "medycznej" i fajnie wychodzi. Generalnie do "najjaśniejszych" zarówno HD650 jak i 600 (jak dla mnie hd600 są ciekawsze brzmieniowo) nie należą. Jeśli chcesz jasne słuchawki za mniejsze pieniądze to k701, ale "made in Austria" szukaj. 

2 godziny temu, AiVaN napisał:

Pierwsza myśl to właśnie,  któryś z kabli mikrofonowych i tutaj pada pytanie, który z tych kabli ma jasną charakterystykę z Waszych doświadczeń?

Jeśli masz trochę zdolności manualnych, spróbuj zrobić sobie przewód na bazie Mogami 2893, do tego niedrogi Jack 6,3 mm np. Amphenola i wtyczki do muszli np. takie:

https://allegro.pl/oferta/wtyczki-kabel-sennheiser-hd580-hd600-hd650-hd565-8298240249

Ten przewód powinien powinien dać to czego oczekujesz, za niewielkie pieniądze. Nie jest może bardzo jasny, ale gra bardzo czysto, przestrzennie, dla niektórych może nieco odchudzony, a to może mieć dobry wpływ na HD-650. Ktoś z forumowiczów kiedyś pisał, że wykonuje przewody na bazie Mogami. Niestety nie pamiętam który. W razie wpadki nie stracisz dużo pieniędzy.  

Edited by slawsim

Mi się HD600 świetnie zgrały z kablem ze srebra. Jest faktycznie dynamiczny, równy, referencyjny.

Edited by Pioj

11 minut temu, Pioj napisał:

Mi się HD600 świetnie zgrały z kablem ze srebra. Jest faktycznie dynamiczny, równy, referencyjny.

Srebrne nie nadają się do black metalu...

8 godzin temu, Pioj napisał:

Napiszesz coś więcej? To gotowy produkt czy DIY?

Ja ostatnio do HD650 robię kable na miedzi cynowanej, efekt rozjaśnienia jest mniejszy niż na srebrzonej, ale użytkownicy dla których je zrobiłem są zadowoleni.

IMG_20190226_110328.jpg

W dniu 28.09.2019 o 09:52, AiVaN napisał:

Napiszesz coś więcej? To gotowy produkt czy DIY?

To kabel produkcji użytkownika jimmidragon z forum mp3store. Polecam.

Edited by Pioj

W dniu 27.09.2019 o 17:49, badyl napisał:

Mnie najlepiej podeszły z kablem od Audeos-a. Jakbyś od Smoka wziął jakieś srebro to też powinno być dobrze. Perul robi kable na miedzi "medycznej" i fajnie wychodzi. Generalnie do "najjaśniejszych" zarówno HD650 jak i 600 (jak dla mnie hd600 są ciekawsze brzmieniowo) nie należą. Jeśli chcesz jasne słuchawki za mniejsze pieniądze to k701, ale "made in Austria" szukaj. 

Ale właśnie HD650 czy HD600 najlepiej podeszły Ci z kablem audeosa? Co do zasady OCC jeszcze bardziej łagodzi górę,  stąd  ciężko mi uwierzyć,  że poszło to w dobrą stronę z HD650. No chyba,  że ten seryjny kabelek jest bardzo zamulający. 

Seryjny kabel ma dźwięk jakiś taki zaolejony i z niezbyt ciekawym basem, tzn. może on być bardziej przestrzenny i z lepszą fakturą. Ja jak posłucham HD650 na lepszym kablu, to na firmowym mnie mdli przy szybkiej przesiadce. OCC nie lubię, bo świerszczy na średnicy, chociaż HD650 pewnie i tak to zamaskują, ale np. z takimi HD565 to jest kolizja brzmieniowa.

Ja do studiów nagrań pod HD650 sprzedawałem kable na linkach miedzianych, skręcane pary albo po jednym star-quad na stronę. 

Ten Star-quad ma 3.3mm średnicy. To nie jest takie coś jak Canare czy Mogami.

11 minut temu, AiVaN napisał:

Starquad

to układ czterech przewodników o odpowiedniej geometrii, a nie konkretny model kabla.

• Like 1

Akurat mam taki na sprzedaż, wykonany przez jimmidragona z tego forum, tylko przetestowany i spakowany. 4 żyłowa czysta miedź. Symetryczny XLR.

Już zdecydowałem się na kabelek wykonywany przez Perula. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

W każdym razie dziękuję za pomoc :)

W dniu 28.09.2019 o 21:04, Perul napisał:

Ja ostatnio do HD650 robię kable na miedzi cynowanej, efekt rozjaśnienia jest mniejszy niż na srebrzonej, ale użytkownicy dla których je zrobiłem są zadowoleni.

IMG_20190226_110328.jpg

A cyna z ołowiem? Bo chciałbym nieco dociążyć bas.

Edited by krzyzakov
  • Haha 1
  • Confused 1

No i co z wyszło?

pisane mobilnie

4 godziny temu, retter napisał:

No i co z wyszło?

Jeszcze nic