Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś testował PX8 na nowym sofcie (3.0.0)? Podobno grają zdecydowanie bardziej w stronę Px7 s2e, ale robią to lepiej na każdej płaszczyźnie.

Obecnie są w nawet dobrej cenie - 2299 pln.

Promocyjne ceny na Bowersy utrzymują się długo. Może to będzie ich stała cena.

Px7 s2e od dłuższego czasu stoi 1600.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2023 o 19:53, x86 napisał(a):

Powinny ;) Złapałem fajny kontakt na miejscu pod wydruk 3D i będę coś tam drukował dla siebie do słuchawek. Widzę, że jest gotowy projekt pod Pandy co by się nie bawić za dużo ze zrywaniem starych z pierścieni. Może to dobre ?

https://www.thingiverse.com/thing:4590890/files

Mam już i pierścienie i pady do Oppo. Ale wymienię jak odzyskam mobilność u Marcina. Patrząc na film o zdejmowaniu padów z Pand, wydaje się to trudne. 

 

 

Mam też obawy że pady mogą być ciut za małe.. Jak to nie spasuje się ze sobą to marnie. Pady orginalne z Pand łuszcza się coraz bardziej. Szkoda że tak olewają je chinole i nie zrobią zamienników. Dekoni albo cóś takiego 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Patrząc na film o zdejmowaniu padów z Pand, wydaje się to trudne. 

W którym miejscu filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

W którym miejscu filmu?

Od 6.15 jest zdejmowanie. W opisie filmu wyszczególniono jego  etapy czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

Od 6.15 jest zdejmowanie.

OK, z tego co widzę wystarczy pociągnąć i zatrzaski puszczają. Imo proste i szybkie.

Umiejscowienie zatrzasków jest takie, że nic się nie klinuje przy typowym "ciągnięciu", w przeciwieństwie np do HiFimanów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Perul napisał(a):

OK, z tego co widzę wystarczy pociągnąć i zatrzaski puszczają. Imo proste i szybkie.

Umiejscowienie zatrzasków jest takie, że nic się nie klinuje przy typowym "ciągnięciu", w przeciwieństwie np do HiFimanów.

Tak ale ty masz złote ręce !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kurop napisał(a):

Arturito przyjdziesz to ogarniemy wspólnymi siłami.


 

Panowie Marcin @kurop i Sebastian @Perul Wy chyba jesteście Jedi !!😃. Rączki u mnie  troszkę "lewe," ale zachęcony Waszym wsparciem ....zdjałem stare pady , założyłem nowe na obręcze z druku 3D (Thx ! @x86) i wcisnąłem na Pandy. Działa ! 

Obserwacja - pady są grubsze niż orginalne. W domu spoko, nie wiem jak to na dworze "wyglądać" będzie. Chyba że się ucisną.

IMG_20240229_193953.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak sądzicie, czy takie pady  Brainwavz 

https://www.amazon.com/Brainwavz-Velor-Replacements-Ear-Pads/dp/B07H4FF2G7/ref=cm_cr_srp_mb_bdcrb_top?ie=UTF8

Nadawałyby się do Pand ? Są chyba cieńsze od tych, które kupiłem na AliEx. Co ma co ma znaczenie przy używaniu słuchawek na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

Jak sądzicie, czy takie pady  Brainwavz 

https://www.amazon.com/Brainwavz-Velor-Replacements-Ear-Pads/dp/B07H4FF2G7/ref=cm_cr_srp_mb_bdcrb_top?ie=UTF8

Nadawałyby się do Pand ? Są chyba cieńsze od tych, które kupiłem na AliEx. Co ma co ma znaczenie przy używaniu słuchawek na dworze.

 

Welurowe pady mają kompletnie inne właściwości akustyczne niż te z ekoskóry. Jeśli odpowiada ci dźwięk (fabryczny i ten z padami z Ali, w obydwu przypadkach to ekoskóra) to nie rób tak drastycznych zmian. Jeśli to mają być słuchawki na zewnątrz to według mnie welur kompletnie odpada w przedbiegach, bo stracisz też sporo wyciszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Leairve napisał(a):

 

Welurowe pady mają kompletnie inne właściwości akustyczne niż te z ekoskóry. Jeśli odpowiada ci dźwięk (fabryczny i ten z padami z Ali, w obydwu przypadkach to ekoskóra) to nie rób tak drastycznych zmian. Jeśli to mają być słuchawki na zewnątrz to według mnie welur kompletnie odpada w przedbiegach, bo stracisz też sporo wyciszenia.

A nie, myślałem o ekoskórze od Brainwavz, bardziej chodzi o wymiary. Chyba że Brain nie robi z ekoskóry. I mają tylko welur, to wtedy kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

A nie, myślałem o ekoskórze od Brainwavz, bardziej chodzi o wymiary. Chyba że Brain nie robi z ekoskóry. I mają tylko welur, to wtedy kiszka.

Nie no, jasne że mają. Ale one do płytkich nie należą, w końcu mają oferować m.in. poprawę komfortu.

Screenshot_2024-03-09-16-16-56-03_64ef5fc2000c1caa954c114bb372e1d5.thumb.jpg.57b248bfe272e44ca513cf47fd12ad4b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli nie tędy droga. Z tekstów na forum Dropa znalazłem 

jeszcze "YAXI stPad 2." , które proponuje jeden z userów.

https://drop.com/buy/drop-wireless-headphones/talk/2567881

 

https://forum.hifiguides.com/t/drop-thx-panda/8492/447?page=23

 

1602641424169.399936289719133604039983-IMG20201013204250.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Rozumiem. Czyli nie tędy droga. Z tekstów na forum Dropa znalazłem 

jeszcze "YAXI stPad 2." , które proponuje jeden z userów.

https://drop.com/buy/drop-wireless-headphones/talk/2567881

1602641424169.399936289719133604039983-IMG20201013204250.jpg

 

Pady Yaxi są ogólnie super, choć tych konkretnych nie używałem. Z tego co widzę mają nawet wersję czarną, jeśli chcesz zachować bardziej dyskretny look. ;) Zamawiasz z ich strony yaxi.jp (https://www.yaxi.jp/product-gallery/stpad2/). Wysyłają Fedexem, dopłacisz jakieś 45 zł, więc wyjdzie cię około 210 zł. Jeśli chcesz poznać szczegóły jak to dokładnie wygląda z zamówieniem i Fedexem to zapraszam na PW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Leairve napisał(a):

 

Pady Yaxi są ogólnie super, choć tych konkretnych nie używałem. Z tego co widzę mają nawet wersję czarną, jeśli chcesz zachować bardziej dyskretny look. ;) Zamawiasz z ich strony yaxi.jp (https://www.yaxi.jp/product-gallery/stpad2/). Wysyłają Fedexem, dopłacisz jakieś 45 zł, więc wyjdzie cię około 210 zł. Jeśli chcesz poznać szczegóły jak to dokładnie wygląda z zamówieniem i Fedexem to zapraszam na PW.

Na Amazonie też sa. Koszt 180 zł. Wysyłka 4-5 dni.

Zastanawiam się czy zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Na Amazonie też sa. Koszt 180 zł. Wysyłka 4-5 dni.

Zastanawiam się czy zainwestować.

200 z wysyłką. Różnica niewielka, na stronie yaxi kod -15% przy zakupie dwóch zestawów padów. Ja bym brał, wziąłem pady do TH610 za więcej i zdecydowanie nie żałuję. ;) Jeśli jakieś pady mają nie popsuć dźwięku, to właśnie Yaxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwie ciekawe nowości w TWSach:

1. Moondrop Golden Ages - planarne TWSy z LDAC 

na HiFiGo najtaniej

 

image.png

Zajefajny dizajn oldskulowy 

 

2. BGVP Q3 - następca bardzo fajnych hybrydowych TWSów Q2S 

również na HiFiGo też najtaniej

image.png

image.png

 

 

 

 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm?

W przypadku tych planarnych Moondrop Golden Ages podają, że czas pracy przy AAC jest 6h.

przy bateryjce 37 mAh (na słuchawkę) i planarnym przetworniku nie jestem przekonany.

 W swoich TWS mam 70 mAh na słuchawkę i realnie nie wystarczy to nawet te 6 godzin - fakt, że jest to hybryda i jest tam tam wzmacniacz klasy A.

A przy LDAC, czy włączonym ANC będzie znacznie mniej (pewnie ze 20-25 %).

A zawsze słyszałem, że planary "lubią" prąd XD.

To na ile to będzie wystarczało? Na 3 h?

 

Edytowane przez Chesuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Sony WH-1000xm4, Sennheiser Momentum 4 i.. Apple AirPods Max. Pod względem SQ, według mnie, wygląda to następująco:

 

1. Sennheiser Momentum 4  9/10

2 i 3. Sony WH-1000xm4 oraz Apple AirPods Max  7/10

 

AirPods'y grają zauważalnie gorzej z Android'em, z iPhone'm jest zdecydowanie lepiej, jednakże zważywszy na cenę, to w porównaniu do Momentum 4.. słabo.

 

Sony również nic specjalnego i z EQ, nie udało mi się wydobyć z nich dobrego dźwięku, godnego flagowca.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio Melomania M100

https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/melomania/melomania-m100

 

  • Immersive Sound – with aptX Lossless and customisable EQ 
  • Extended Play Battery – up to 10hrs + 23 (ANC on), 16 + 36 (ANC off)
  • Active Noise Cancellation – adaptive hybrid with 3 modes + transparency
  • Comfort Fit – choice of 5 pairs of ear tips, in silicone and foam
  • aptX Adaptive – interruption-free sound up to 24bit/96kHz
  • Bluetooth 5.3 – with greater speeds & data capacity for music transmission
  • Clear Voice Capture – Qualcomm 3 mic cVc separates your voice from environmental noise
  • 199 Euro

231130_m100_pack_shot_png.webp

231130_m100_pack_shot_png.8.png

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pierwsze urządzenia z aptx lossless. Na przykład takie Bose Ultra earbuds (headphones raczej też) działają bez problemów z aptx lossless na 44 Khz mimo braki oficjalnej informacji, co może wskazywać, że każde urządzenie ze wsparciem aptx-adaptive będzie działać z lossless.

Jednym z pierwszych takich urządzeń jest te cudo -> https://www.flairmesh.com/Dongle/FMA120.html

Szkoda, że nie ma na razie w Europie.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Cambridge Audio Melomania M100

https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/melomania/melomania-m100

 

  • Immersive Sound – with aptX Lossless and customisable EQ 
  • Extended Play Battery – up to 10hrs + 23 (ANC on), 16 + 36 (ANC off)
  • Active Noise Cancellation – adaptive hybrid with 3 modes + transparency
  • Comfort Fit – choice of 5 pairs of ear tips, in silicone and foam
  • aptX Adaptive – interruption-free sound up to 24bit/96kHz
  • Bluetooth 5.3 – with greater speeds & data capacity for music transmission
  • Clear Voice Capture – Qualcomm 3 mic cVc separates your voice from environmental noise
  • 199 Euro

231130_m100_pack_shot_png.webp

231130_m100_pack_shot_png.8.png

A tu pierwszy test. Z pierwszych wrażeń godny następca Melomanii 1+.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Luqart napisał(a):

Pojawiają się pierwsze urządzenia z aptx lossless. Na przykład takie Bose Ultra earbuds (headphones raczej też) działają bez problemów z aptx lossless na 44 Khz mimo braki oficjalnej informacji, co może wskazywać, że każde urządzenie ze wsparciem aptx-adaptive będzie działać z lossless.

Jednym z pierwszych takich urządzeń jest te cudo -> https://www.flairmesh.com/Dongle/FMA120.html

Szkoda, że nie ma na razie w Europie.

Czyli jeśli telefon wspólpracuje z kodekiem aptX Adaptive to lossless też będzie miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności