Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 minuty temu, zdzichon napisał(a):

Na plus czy na minus? :)

momentum4 > accentum

 

póki co mają przytłumioną górę, trzeba im dać pograć bo dopiero rozpakowałem

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kurop napisał(a):

jak ktoś ma ochotę to zapraszam ;)

 

słuchając na świeżo to różnica w brzmieniu jest dość wyraźna, dam im parę godzin żeby pograły

 

 

Sennheiser_Accentum_MP3Store_Wrocław.jpg

Ojej....to ja muszę posłuchać  🎧

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mihu83 napisał(a):

Pany,
ktoś posiada/słuchał Freebuds Pro 2?
Zastanawiam się czy warte to uwagi, szczególnie że tanie nie są.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Mam Freebuds 5 i jeśli grają tak lub lepiej (na pewno ergonomia lepsza bo 5 nie dogadują się z moimi uszami) to warto. Dźwiękowo 5 są bardzo dobre (wg mnie czołówka TWS ów) i gdyby nie ergonomia to by zostały ze mną 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus czy na minus?
Raczej na minus, choć to będzie w dużej mierze kwestia preferencji. Właśnie testuję i tak z pudełka jest ciepławo, mniejsze zejście na dole, mniej góry ale nie jest źle.
Konstrukcja jest leciutka, no i chyba są mniejsze niż Momentum. Wygoda bez zarzutu, przynajmniej dla mnie.
Co ciekawe, w przeciwieństwie do Momentum, Accentum nie trzeszczą, choć pewnie może być różnie, zależnie od egzemplarza.
Tłumienie pasywne znośne, ANC ujdzie.
ANC nie da rady wyłączyć, można co najwyżej przejść w tryb Transparentny.

Na duży plus, fizyczne przyciski zamiast paneli dotykowych.

Na minus, brak gniazda jack.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mihu83 napisał(a):

Pany,
ktoś posiada/słuchał Freebuds Pro 2?
Zastanawiam się czy warte to uwagi, szczególnie że tanie nie są.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Mam od ponad roku. 

Na stronie huawei bywają po 600 pln :

 

https://consumer.huawei.com/pl/headphones/freebuds-pro-2/buy/?tduid=4b89aad513352e30b90146dbef64c39c&utm_medium=affiliate&cid=480001&utm_source=http%3A%2F%2Fpepper.pl+(PL)

 

 

Nie mam porównania do innych tws(do biegania, na rower zazwyczaj używam jakichś budżetowych edifier ) = nie będę ściemniał że są lepsze od Sony, technics, Apple. 

 

 

Nie potrafię również opisywać dźwięku = nie będę ściemniał jakie mają brzmienie. 

 

Zapodam tylko trzy linki które przekonały mnie do zakupu:

 

 

https://www.qucox.com/airpods-pro2-vs-huawei-freebuds-pro2/?amp=1

 

 

 

 

https://www.qucox.com/huawei-freebuds-pro-2-review/?amp=1

 

 

 

https://www.qucox.com/huawei-freebuds-pro-2-teardown/?amp=1

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W temacie wireless jestem zupełnie zielony. Przyjaciel poprosił mnie o pomoc w wyborze słuchawek dokanałowych bezprzewodowych.

Wstępnie podesłałem mu listę - https://crinacle.com/rankings/iems/ , ale nie jestem fanem takich rankingów i uważam, że należy wybrać słuchawki pod repertuar.

Przykładowe zespoły, których słucha Iron Maiden, Kiss, Arya, Led Zeppelin

Kupił Sony 1000xm5 i mówił, że grają kiepsko. Jego żona ma buds 2 i ponoć dużo lepsze pod kątem ANC.

Wydawało mi się, że to raczej Sony robi jedne z lepszych słuchawek jeśli chodzi o ANC.

 

Czy możecie coś polecić do takiego repertuaru z dokanałówek bezprzewodowych? Kwota około 500-1500, chyba, że jest coś wybitnego co jest tylko odrobinę droższe. Bardzo proszę o chociaż 2-3 propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Crina Buds2 Pro to podobno najlepiej grające TWS. Pytanie więc, czy jego żona ma Buds2 czy Buds2 Pro, i czy mu pasują dźwiękowo, bo nawet najlepsze ANC samo z siebie nie zagra.

 

Jeśli chce coś wyraźnie lepszego dźwiękowo od Buds2 Pro, to pewnie zwyczajnie takowych nie znajdzie.

 

Opcją też może być coś pokroju Moondrop Little White i do tego standardowe doki z odpinanym kablem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch T5 II McLaren Edition,  JVC HA-FW1000T (ale mimo dobrego dźwięku nie nadają się do użycia przy intensywniejszym ruchu), SoundCore Space A40. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BearPL napisał(a):

Jego żona ma buds 2 i ponoć dużo lepsze pod kątem ANC.

Porównywałem ANC Sony do ANC Buds2, które posiadam i mi wyszło odwrotnie. Wydaje mi się, że Twój kolega musi gorzej łapać seala z Sonkami, co się oczywiście zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy Zen Hybrid Pro... i damn, nie jest dobrze.

https://www.head-fi.org/threads/aptx-adaptive-aptx-lossless-usb-transmitters.961856/page-111#post-17773571

 

Jeśli taki jest koszt LC3+, to do filmów czy zwłaszcza gier bluetooth jeszcze długo nie dogoni kabli 😕

 

Zen Hybrid Pro same z siebie też najwyraźniej szału nie robią, ale tego się niestety spodziewałem, biorąc pod uwagę wypadkową ceny i fakt, że to wireless z dongle w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Okazało się, że wymiana "pianek" na większe, które na początku wydawały się za duże dała bardzo dużą poprawę i pod kątem muzyki i tez ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bezprzewodowe IEMy polecacie z dobrym zejśćiem w subbas, bez mocarnego podbicia w subbasie, bez wycofanej średnicy i z dobrą sceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 17:00, pabloj napisał(a):

I jak tam to mierzenie? :)

Przepraszam wypadło mi z głowy. Dzisiaj po pracy, o 23 wrzucę pełne wymiary.

W dniu 5.10.2023 o 17:01, kurop napisał(a):

momentum4 > accentum

 

póki co mają przytłumioną górę, trzeba im dać pograć bo dopiero rozpakowałem

No to Momentum 4 są warte dopłaty. Chociaż z drugiej strony accentum są za 699 pln. 

Aż takiej różnicy raczej miedzy nimi nie ma?

 

Dzisiaj w Euro do 23:45 macie Momentum 4 za 999 pln. Tej ceny są zdecydowanie warte.

Edytowane przez Luqart
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was posiada Huawei Freebuds Pro?

 

Zaobserwowałem pewne problemy i jestem ciekaw czy to kwestia egzemplarza czy one wszystkie takie mają:

1. Beznadziejna jakość dźwięku bez ANC

2. ANC w najsłabszym trybie podbija mocno bas

3. Im mocniejszy tryb ANC tym bas jest tak podbijany, że jest to asłuchalne

 

Chyba pierwsze słuchawki gdzie ANC aż tak zmienia jakość dźwięku (zawsze z ANC są jakieś różnice ale tutaj są monstrualne i wręcz niedorzeczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 15:06, donpedro1979 napisał(a):

Ktoś z Was posiada Huawei Freebuds Pro?

 

Zaobserwowałem pewne problemy i jestem ciekaw czy to kwestia egzemplarza czy one wszystkie takie mają:

1. Beznadziejna jakość dźwięku bez ANC

2. ANC w najsłabszym trybie podbija mocno bas

3. Im mocniejszy tryb ANC tym bas jest tak podbijany, że jest to asłuchalne

 

Chyba pierwsze słuchawki gdzie ANC aż tak zmienia jakość dźwięku (zawsze z ANC są jakieś różnice ale tutaj są monstrualne i wręcz niedorzeczne)

A skąd takie herezje? :D Jak włączysz ANC to z basu znika dobre kilka decybeli. Tyle. To co przytoczyłeś to jakieś herezje.

 

Tak, dźwięk sie zmienia wyraźnie, ze słuchawek z mocną basową linią na wręcz jasne granie. Samo ANC w Freebudsach jest solidne.

Edytowane przez Luqart
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2023 o 13:47, PsiCore napisał(a):

Ktoś się orientuje, czy AZ60 a AZ60 Mk II różnią się jakoś dźwiękowo?

Gdzieś trafiłem na info,że to tylko lifting, a na czym polega nie wiem. Sam posiadam pierwszą wersję i jak dla mnie są świetne. Dopóki nie padną mają u mnie dożywocie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szugary68 napisał(a):

Gdzieś trafiłem na info,że to tylko lifting, a na czym polega nie wiem. Sam posiadam pierwszą wersję i jak dla mnie są świetne. Dopóki nie padną mają u mnie dożywocie :)

Tak z grubsza, to chyba tylko kwestie techniczne:

AZ60

- multipoint - 2 urządzenia, Bluetooth 5.2, czas pracy w etui 17h

AZ60 MK2 - 3

- multipoint - 3 urządzenia, Bluetooth 5.3, czas pracy w etui 24h

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności