Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

@Play 

Nie bój się, nie dam Ci ich, tak że nie będziesz miał problemu z ich ceną i porównywaniem ich do innych.

Daj się nacieszyć tym, którym chcą mieć takie słuchawki i nie muszą sobie wiązać pętli na szyi aby je kupić...

 

Pozdro chłopie i złap trochę luzu... :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 14:59, Compton napisał(a):

 

Mi również dźwiękowo bardziej odpowiadają Bathysy, szczególnie jeżeli chodzi o przestrzeń, to na MAXach córki też lubię sobie od czasu do czasu posłuchać. ;) 

Focal Airpods.JPG

 

😍😍😍 Piękne te maxy. I fajny jest ten ich fabryczny zapaszek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Compton napisał(a):

@Play 

Nie bój się, nie dam Ci ich, tak że nie będziesz miał problemu z ich ceną i porównywaniem ich do innych.

Daj się nacieszyć tym, którym chcą mieć takie słuchawki i nie muszą sobie wiązać pętli na szyi aby je kupić...

 

Pozdro chłopie i złap trochę luzu... :)

 

 

 

 

 

Jesooooo, toż ja też żartowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Compton napisał(a):

Dziś Max'y odpoczywają, więc katuję Bathysy

Co prawda po kablu, wiec mają luz w transmisji ale przetwornik dostaje swoje mW

20230721_185746.jpg

 

@Play, to żartuj poważniej, bo niektórzy na żartach tu się nie znają...  ;) 

Ciekawe jak grają maxy po kablu z jakiegoś hiendowego toru hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Compton napisał(a):

 

@Play, to żartuj poważniej, bo niektórzy na żartach tu się nie znają...  ;) 

A jak się żartuje poważniej? Bo pierwszy raz o czymś takim słyszę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Widocznie przegapiłem. I jak wrażenia? Bezprzewodowo lepiej? 

 

Lepsze brzmienie bezprzewodowo wynika z bardzo prostej przyczyny - większość słuchawek z ANC do optymalnego strojenia wykorzystuje DSP, które działa tylko gdy słuchawki są "włączone". Słuchając ich pasywnie, przewodowo tracimy całą magię cyfrowej obróbki dźwięku ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrSheep napisał(a):

 

Lepsze brzmienie bezprzewodowo wynika z bardzo prostej przyczyny - większość słuchawek z ANC do optymalnego strojenia wykorzystuje DSP, które działa tylko gdy słuchawki są "włączone". Słuchając ich pasywnie, przewodowo tracimy całą magię cyfrowej obróbki dźwięku ;)

Dobrze rozumiem, że takie słuchawki nie są strojone poprzez odpowiedni dobór padów, materiałów i kształtu muszli, tylko programowo? I ta cyfrowa obróbka dźwięku daje lepsze efekty niż podpięcie do dac/ampa za 10000zł jak hugo?

image.gif

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Dobrze rozumiem, że takie słuchawki nie są strojone poprzez odpowiedni dobór padów, materiałów i kształtu muszli, tylko programowo? I ta cyfrowa obróbka dźwięku daje lepsze efekty niż podpięcie do dac/ampa za 10000zł jak hugo?

image.gif

 

Hugo2 nie ma equalizera więc nie naprawisz nim słuchawkowych dziwolągów wymagająch ciężkiej equalizacji. To samo jest z Audeze isine i lcd-i4. Pasywnie grają jak staroszkolna słuchawka telefoniczna z dziurami w paśmie. Z dsp i equalizerem to dobre brzmienie a dobrze na nie reagują bo ich przetworniki mają niskie zniekształcenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Dobrze rozumiem, że takie słuchawki nie są strojone poprzez odpowiedni dobór padów, materiałów i kształtu muszli, tylko programowo? I ta cyfrowa obróbka dźwięku daje lepsze efekty niż podpięcie do dac/ampa za 10000zł jak hugo?

image.gif

 

Spójrz na przykład na pomiary Bose QC45 - https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/bose-quietcomfort-45-headphone-review.46500/

 

W trybie pasywnym - dno, syf, tragedia. Po włączeniu elektroniki mamy już w miarę sensowne słuchawki ;)

 

58 minut temu, Spawn napisał(a):

 

Hugo2 nie ma equalizera więc nie naprawisz nim słuchawkowych dziwolągów wymagająch ciężkiej equalizacji. To samo jest z Audeze isine i lcd-i4. Pasywnie grają jak staroszkolna słuchawka telefoniczna z dziurami w paśmie. Z dsp i equalizerem to dobre brzmienie a dobrze na nie reagują bo ich przetworniki mają niskie zniekształcenia.

 

Dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Dobrze rozumiem, że takie słuchawki nie są strojone poprzez odpowiedni dobór padów, materiałów i kształtu muszli, tylko programowo? I ta cyfrowa obróbka dźwięku daje lepsze efekty niż podpięcie do dac/ampa za 10000zł jak hugo?

image.gif

 

giphy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 11:09, bakus1233 napisał(a):

Widocznie przegapiłem. I jak wrażenia? Bezprzewodowo lepiej? 

Dużo lepiej. Po kablu nie ma takiej separacji, detali, traci się czystość dźwięku i kontrolę na basie. Im lepiej zrealizowane nagranie, tym większa różnica. 

 

13 godzin temu, Markonelli napisał(a):

Czy Technics az80 są dużo lepsze od pierwszych az60? Bardzo lubię az60 i zastanawiam się czy taki upgrade byłby upgradem czy może w zasadzie tylko zamianą siekierki na kijek

Długo nie mam już AZ60, ale tak z pamięci, to grają bardziej rozrywkowo, z większym drivem, AZ80 są bardziej kulturalne i szlachetne w brzmieniu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, The Grand Wazoo napisał(a):

 

 

Długo nie mam już AZ60, ale tak z pamięci, to grają bardziej rozrywkowo, z większym drivem, AZ80 są bardziej kulturalne i szlachetne w brzmieniu. 

Tak. 60 to granie cieplejsze, zaangażowane, analogowe i muzykalne. Ale jest to wysoki poziom. 80 takie bardziej neutralne, mniej ciepła, bardziej rozdzielcze, zwracają uwagę na lepsze realizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zaskakujące jak różnie odbieramy te same słuchawki :) Ja AZ60 odebrałem jako bardzo dobre technicznie ale właśnie 0 w nich muzykalności. Nudne, neutralne, sterylne w brzmieniu. Dodatkowo u mnie bardzo niestabilne w uszach bo ciągle wypadały i były ciężkie. Niestandardowe tipsy z którymi owszem grały najlepiej ale jak przyjdzie do wymiany to nie wiem skąd i za ile można je zdobyć. Tylko dlatego, że z sentymentem podchodziłem do Technicsa to wytrzymałem z nimi tydzień czasu. 

 

Po nich zrobiłem jeszcze jedną próbę z TWSami dorzucając za grosze do paczki u Chińczyka outletowe Vivo TWS 2e. Strzał w 10. Tu jest oczekiwana muzykalność. Gorsze technicznie od AZ60 ale o wiele przyjemniej mi się ich słucha.  Są wygodne i stabilne bo wzorowane na ejplach. Mam je od pół roku i zamknęły mi definitywnie temat TWSów. W cenie 159 zł bo za tyle są na Allegro to kocury.

 

Aha te Vivo mają jedną zasadniczą wadę - nie posłuchasz na nich bardzo głośno z innym sprzętem jak Vivo. W sumie może to być zaletą dla ochrony słuchu :D 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, euter napisał(a):

Bawiliście się tymi ustawieniami w Airpodsach?

Tak:

W dniu 20.06.2023 o 11:00, audionanik napisał(a):

jest płynna regulacja dźwięku; może być jaśniej, ciemniej, dźwięk „zrównoważony” (średnicowy bardziej), a nawet dostosowanie do audiogramu użytkownika.:D

To dostosowanie do audiogramu jest w niestandardowej konfiguracji dźwięku, ale jeszcze nie bawiłem się.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności