Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie mamy ciepłostrojone słuchawki, o małej ilości detalu i wąskiej scenie. O ergo nie pisze bo to mocno indywidualna kwestia.


Co do szumu, ja go nie słyszę (szumy uszne). Co do SQ, nie obraź się, ale w obliczu tylu pozytywnych opinii na ich temat, brałeś pod uwagę, że to nie ze słuchawkami jest problem? Miewałem słuchawki, które wszystkim się podobały, a mi w ogóle. Słowo klucz przy iemach - anatomia. No bo jak inaczej można wytłumaczyć to, że dla mnie ZE8K mają najlepszy detal i scenę wśród TWSów, ale też wyprzedzają pod tym względem wiele droższych kablowych zestawów? I pod tym względem Airpods Pro 2 są sporo w tyle. A przecież też mam trochę doświadczenia i nikt mi nie karze ich słuchać? A Ty nadal piszesz, że ZE8K to ciepłe kluchy i chcesz żebyśmy przyznali Ci rację. Tyle osób nie może kłamać, nie?
default_smile.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzeba airpodsom pro przyznac: wycinają dźwięki tła w rozmowach telefonicznych kapitalnie.
Co do brzmienia w muzyce, to na podstawie barfzo pobieżnych testów jak dla mnie są bardzo blisko brzmienia Bose, które lubię mobilnie - są efektowne, z nieco napompowqnym basem i robią wrażenie (z naciskiem na robią wrazenie default_wink.png ) przestrzennych i szczegółowych (czyli wychodzi ze to V lub U default_wink.png ), co szybko można zweryfikować zakładając KSE1200 albo T1 podpięte pod Majkela. No ale to słuchawki bt, więc porównanie nie fair.
Gdybym był jabłkarzem, to z pewnością bym był zadowolony z ux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ergonomii ZE8000 to się zgadzam - ten produkt nie powinien w takiej formie trafić na rynek i jest kpiną z klienta, który przecież nie ma możliwości przetestowania go przed zakupem. Jeśli w zestawie mam bodajże 4 pary tipsów i żadne nie pasują, a nie mam możliwości założenia swoich własnych tipsów, to coś tutaj zdecydowanie poszło nie tak. 

 

Jakość dźwięku względem AirPods ciężko mi porownać, bo nigdy na ZE8000 nie udało mi się złapać dobrego seala oprócz momentu gdy wcisnąłem je paluchem do ucha - ale co z tego jak po 3-4 sekundach wypadały. Airpodsy na pewno grają bardziej mainstreamowo, ZE8000 wydawały się bardziej "dla konesera" który wie czego szuka. Ale też dla mnie brzmiały jakoś sucho i bez polotu na domyślnym EQ - męcząco i bez frajdy z odsłuchu. Zgadzam się jednak, że nic tutaj niczym nie zamiata podłogi w kwestii samego dźwięku - w kwestiach użytkowych, ANC czy nawet głupiego etui - tu Airpodsy są o kilka dużych kroków do przodu.

 

@bakus1233 - słuchałem chwile Airpods 3, znajomy w robocie posiada i chciał sprawdzić jak moje Pro2 grają to się na chwilę wymieniliśmy. Generalnie wg mnie Pro2 grają trochę lepiej, przede wszystkim bas jest taki bardziej sprężysty, daje więcej frajdy z odsłuchu. Pewnie to wynika z samej dokanałowej konstrukcji, bo w Trójkach ten bass sobie trochę ucieka przez brak szczelności. Ogólnie jednak obie pary są dobre i nie powiedziałbym, że Pro2 grają jakoś super lepiej - moze tak o jedno-półtorej oczka wyżej w skali 0-10. Raczej wybierałbym na zasadzie - czy wolę słuchawki dokanałowe czy jednak douszne. 

 

 

btw. co do AAC i lepszych kodeków, przed chwilą zrobiłem sobie test na kilku kawałkach między iPhone 13 Pro + Focal Bathys vs dongle Creative (aptx Adaptive HQ) i lapek z Windowsem + oczywisice też Bathysy. Słuchane na Amazon Music, wszystkie utwory wersja Ultra HD. Wg mnie dongle Creative pod każdym względem wypadł lepiej - dźwięk jest bardziej nasycony, trochę cieplejszy. Z iPhona grało mi to nadal dobrze, ale z mniejszą dawką emocji i chyba trochę mniej szczegółowo. Tak jakby Bathysy grały nie do końca tak jak potrafią. Nie jestem fanem wypisywania cudów jak to kodeki grają, ale z jakiegoś powodu jednak na aptx Adaptive HQ Bathysy podobały mi się bardziej, niż przy AAC. Ale może to już kwestia samego sprzętu i tego, jak Bathysy odskakują jakością dźwięku od większości bezprzewodowej konkurencji. Na jakichś tańszych TWS-ach czy nawet Airpodsach różnice pewnie będą sporo mniejsze.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik

 

Ty też o zegarku? Za pomawianie i zniesławienie jest odpowiedni artykuł. To raz. Dwa, mogę to udowodnić sądownie, jego autentyczność, jeśli sobie życzysz. Posiadam wszelką dokumentację wraz z dowodem zakupu. Dysponuje również odpowiednimi zdjeciami. Zresztą poruszyłem juz ten temat z moderacją i mogę iść dalej, skoro mi zarzucasz, że mam podróbę/replikę. Zegarek sygnowany prawdziwą nazwą i logiem jest uważany jako niezgodny z prawem. Jest to przestepstwo. Śmiało, zarzuć mi, że to podróba.

 

Co do reszty, to pozwól, że się nie odniosę, bo mnie nie dotyczy :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Roo_Volt napisał(a):

Ale gdyby był wątek o motoryzacji to byłoby tak.

 

IMG_20230620_164617.jpg

I by pytali, czy właściciel auta, czy może stało na ulicy i podróbka klucza z allegro ☝️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lord Rayden napisał(a):


 

Cytat

Słuchawki grają ciepło – to może cieszyć


Moje aż tak ciepło nie grają. 😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden dzięki za zmianę tematu. Czuję, że moderator już się zbliża ;) 

@lobuz1 one grają jak ja to nazywam "analogowo", czyli gładko, przyjemnie, bez ostrości i krzykliwości, co może się kojarzyć z ciepłym graniem. W porównaniu z ZE8000 to aż tak ciepło nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@Lord Rayden dzięki za zmianę tematu. Czuję, że moderator już się zbliża ;) 

@lobuz1 one grają jak ja to nazywam "analogowo", czyli gładko, przyjemnie, bez ostrości i krzykliwości, co może się kojarzyć z ciepłym graniem. W porównaniu z ZE8000 to aż tak ciepło nie jest. 

No tak, dokładnie jak piszesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Czuję, że moderator już się zbliża

O szczęście niepojęte,

dziś Mod odwiedzi mnie…

19 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

dzięki za zmianę tematu.

Sam popsuł (jakimiś tam ciulami) to niech teraz naprawia - słusznie.👍

 

A w temacie, to przed chwilą dokupiłem erpodsom gejfonika 11 (bo najtańszy z nówek)

image.jpg

…i tera  to już będą najlepsze łajerlisy na świecie, lepsze niż hd800 podpięte pod hajend.

Edytowane przez audionanik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy porównywac Apple z audiofilskimi sprzętami. W Jabolu mamy jawne robienie ludzi w konia poprzez niedawanie im konkretnych rzeczy, zabieranie innych ze specyfikacji i tłumaczenie że tak jest lepiej.

Sprzęt audiofilski to grzaski temat. Tam się obiecuje wrażenia dając rózne rzeczy, czasem dziwne, czasem mające uzasadnienie, innym razem bez pokrycia, choć nie mnie to osądzać. 

Kupa ludzi ma tu słuchawki i tory audiofilskie i jakoś nawet chwali się nimi. 

 

Co do Technics 80 to rzeczywiście, i dla mnie ciepłe nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Nie należy porównywac Apple z audiofilskimi sprzętami.

Słusznie. To są produkty do pracy i z tej roli wywiązują się znakomicie. Niczego nie robią najlepiej, ale każdy element funkcjonalności jest bardzo dobry co powoduje przyjemne użytkowanie ich sprzętów na co dzień. Tylko tyle. Sprzęty audiofilskie to niestety jeszcze nie w słuchawkach bezprzewodowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palpatine napisał(a):

Słusznie. To są produkty do pracy i z tej roli wywiązują się znakomicie

Na codzien widzę sprzęty profesjonalne. Nie ma w nich nic z Apple. Tylko Windows , ewentualnie systemy z przekształconym linuksem. Jedyny Mac jakiego widuje to prywatny lapek kolegi.

 

Zgadzam się że "audiofilia" ;) jeszcze nie wchodzi do TWS . Trudno być audiofilem z MP3 lub AAC. Poza tym bezprzewodowosc w opinii ogólnej kojarzy się z ANC (a to zmienia sygnał), rozmowami telefonicznymi, muzyką jako tłem a nie głównym motywem.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzien widzę sprzęty profesjonalne. Nie ma w nich nic z Apple. Tylko Windows , ewentualnie systemy z przekształconym linuksem. Jedyny Mac jakiego widuje to prywatny lapek kolegi.
 
Zgadzam się że "audiofilia" jeszcze nie wchodzi do TWS . Trudno być audiofilem z MP3 lub AAC.
Nieno, w niektórych dziedzinach maki rządzą od lat. Kiedys w grafice, ale już nie, niemniej do edycji filmów i do różnych zastosowań muzycznych są wykorzystywane, nie ma co dyskutować.
Tylko wtedy raczej nie z airpodsami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

.
Tylko wtedy raczej nie z airpodsami.

Wtedy muszą być Maksiki.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

W Jabolu mamy jawne robienie ludzi w konia poprzez niedawanie im konkretnych rzeczy, zabieranie innych ze specyfikacji i tłumaczenie że tak jest lepiej.

Aż z ciekawości sprawdziłem jak to wyglądało w 2022r. Potwierdziło się moje przekonanie o tym, że świat pełen jest głupich ludzi ;) 

Lista najlepiej sprzedających się smartfonów 2022 z podziałem na modele (za https://antyweb.pl/lista-najlepiej-sprzedajacych-smartfonow-2022-zdominowala-jedna-firma😞

iPhone 13 – 5%

iPhone 13 Pro Max – 2.6%

iPhone 14 Pro Max – 1.7%

Samsung Galaxy A13 – 1.6%

iPhone 13 Pro – 1.6%

iPhone 12 – 1.5%

iPhone 14 – 1.4%

iPhone 14 Pro – 1.2%

iPhone SE (2022) – 1.1%

Galaxy A03 – 1.1%

 

oraz https://www.gsmmaniak.pl/1375319/iphone-sprzedaz-q4-2022-najlepszy-wynik/

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.denon.com/en-us/product/wireless-earbuds/perl-pro/300898.html
 
Do gry wchodzi Denon, ciekawy bajer z personalizacją profilu dźwiękowego pod uszy użytkownika, pytanie czy to rzeczywiście działa i czy nie robi z dźwięku kaszany
Moje bosiaki tak mają od dawna. Po włożeniu do ucha robią "plum" i na podstawie tego ponoć aplikują korekcję.


Edit: "Technologia CustomTune" default_smile.png
https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/earbuds/quietcomfort-earbuds-ii.html#v=qc_earbuds_ii_black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrSheep napisał(a):

https://www.denon.com/en-us/product/wireless-earbuds/perl-pro/300898.html

 

Do gry wchodzi Denon, ciekawy bajer z personalizacją profilu dźwiękowego pod uszy użytkownika, pytanie czy to rzeczywiście działa i czy nie robi z dźwięku kaszany ;)

Nie chciałbym kija w mrowisko... ale Apple ma już tą personalizację dźwięku "pod uszy". Oczywiście jak to u Apple dostępna tylko z iPhonami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności