Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Na Samsungu masz świetną opcję dostosowywania własnych słuchawek i ich opóźnienia do obrazu. Nazywa się to Bluetooth metronome i działa z każdymi słuchawkami, z każdym codekiem. Wystarczy poświęcić 30 sekund na konfigurację i nie masz żadnych opóźnień
 
1987197668_Screenshot_20230113_114301_SoundAssistant.thumb.jpg.e3c674626541f704bbb3077d16250ce3.jpg
Zbyt mało dokładnie opisałem. Opóźnienia są w pobraniu i przemieleniu przez system aż rozpoczyna grać. Czy utwór idzie od początku czy przesuwasz do przodu jest opóźnienie względem ios bo jest szybciej.

Nie chodzi o opóźnienie audio względem obrazu tylko czasu na przemielenie i rozpoczęcie odtwarzania samego audio.



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał(a):

Zbyt mało dokładnie opisałem. Opóźnienia są w pobraniu i przemieleniu przez system aż rozpoczyna grać. Czy utwór idzie od początku czy przesuwasz do przodu jest opóźnienie względem ios bo jest szybciej.

Okay, ale to w jakimś serwisie streamingowym konkretnym czy lokalne pliki z apki? Muszę przyznać, że jestem zdziwiony, bo mam w domu iPada i Samsunga i zdarza mi się porównywać dźwięk różnych urządzeń z nich i nie zauważyłem różnic, o których piszesz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal także w wersji master.
Starsze i nowsze zabawki apple.
Starsze i nowsze zabawki z androidem.

Najgorzej wypada stary android, najlepiej nowe ios. Płynność to jeden aspekt.

SQ to drugi niestety albo jedno albo drugie.
Albo LDAC albo acc

Tylko pytanie czy te acc jest tak słabe?
Albo jestem głuchy

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

Ja naprzykład różnicę słyszę, ale tylko w idealnych warunkach, właściwie tylko w nocy, w absolutnej ciszy i przy pełnym skupieniu na muzyce. 

 

mam podobnie. w absolutnej ciszy i skupieniu mp3 320 w porównaniu do FLAC 16/44 brzmi jakby pokryte kurzem (nie znajduję lepszego określenia) choć różnica nie jest kolosalna, tylko że w tym przypadku chodzi o urban warfare, i dociekanie z jakiego tworzywa są wykonane podeszwy butów żołnierskich chyba mija się z celem.

 

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

W takich PX8 siedzi na tyle dobry DAC/AMP, że nawet nie czułem za bardzo potrzeby sprawdzania jak to gra po kablu. Mimo to sprawdziłem z Link 2 Bal - skórka nie warta wyprawki. Może z czymś lepszeym by się skalowało - nie wiem.

 

no właśnie to miało być kolejne pytanie: czy takie PX8 z DAC na pokładzie nadają się tylko do streamingu z telefonu, bo przecież same przetwarzają i wzmacniają dźwięk, czy podłączenie przyzwoitego DAP'a (nie wiem czy mój Shanling M5s zasługuje na to miano) ma jakiś sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów, sprawdź :)

Jeśli masz i lubisz P7W to PX8 są lepsze od każdym względem, a do tego zachowują ich szkołę grania, fantastyczną organiczność i energię. 

 

Bas jest mocny, ale absolutnie pod kontrolą. 

Edytowane przez zdzichon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, retter napisał(a):

Tylko pytanie czy te acc jest tak słabe?
Albo jestem głuchy emoji38.pngemoji38.png

Im gorszy mastering nagrania tym różnice są mniejsze. Żywe instrumenty i głosy przekazują więcej informacji niż elektroniczne sample - z mojego doświadczenia wynika, że w przypadku muzyki elektronicznej codeki grają mniejszą rolę niż przy słuchaniu skomplikowanych aranżacji z wieloma instrumentami i wokalami. Najlepiej samemu spróbować i zadecydować, ja akurat jestem typem człowieka, dla którego najważniejsze jest to, co odbiera mój mózg. Często gorszy na papierze sprzęt, gorszy codec, gorszy software daje mojej głowie więcej radości, więc nie zamierzam przepłacać za jakieś cyferki albo technologie, których sam nie słyszę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poszukuje słuchawek dousznych lub dokanałowych, zależy mi na:

 

- dobrej jakości rozmowach. Mam dużo calli w pracy

- żeby się dało sensownie posłuchać muzyki, gdy nie mam calli :D . Nie jestem znawcą, korzystam ze Spotify. Nauszne słuchawki mam ATH-SR30BT i są super do muzyki, do rozmów się nie nadają

- żeby dobrze łączyły się z iPhone 11 i macbookiem 

- nie zależy mi na jakiś dodatkowych bajerach

- budżet do 400 pln 

 

wstępnie myślałam o AG COTSUBU by Final Audio (mało opinii w internecie) lub jakimś modelu Edifier, ale nie wiem który łączy się stabilnie i zapewnia dobrą jakość rozmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anker Soundcore Liberty 4 bo mają dual conect czyli mogą być podłączone pod dwa urządzenia jednocześnie. Za to w tej cenie masz anc. Mają 6 mikrofonow więc już całkiem nieźle.

Bez to airpodsy ew pro 2 tylko tu kasa ponad 2x.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian @The Grand Wazoo jak tam z ergonomią FAD ZE8000 ? Można chodzić w czapce ?

.Nawiasem mówiąc do końca nie rozumiem problemu z czapką. Czy jeśli jest sztywna, gruba to zaczepia o 8k i je wyciąga z uszu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jane877546 napisał(a):

Cześć,

poszukuje słuchawek dousznych lub dokanałowych, zależy mi na:

 

- dobrej jakości rozmowach. Mam dużo calli w pracy

- żeby się dało sensownie posłuchać muzyki, gdy nie mam calli :D . Nie jestem znawcą, korzystam ze Spotify. Nauszne słuchawki mam ATH-SR30BT i są super do muzyki, do rozmów się nie nadają

- żeby dobrze łączyły się z iPhone 11 i macbookiem 

- nie zależy mi na jakiś dodatkowych bajerach

- budżet do 400 pln 

 

wstępnie myślałam o AG COTSUBU by Final Audio (mało opinii w internecie) lub jakimś modelu Edifier, ale nie wiem który łączy się stabilnie i zapewnia dobrą jakość rozmów

Tylko AirPods Pro, masz „jedynki” na bazarku lub używki Technics az60 lub poluj w różnych media marketach, Allegro itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

@Dirian @The Grand Wazoo jak tam z ergonomią FAD ZE8000 ? Można chodzić w czapce ?

.Nawiasem mówiąc do końca nie rozumiem problemu z czapką. Czy jeśli jest sztywna, gruba to zaczepia o 8k i je wyciąga z uszu ?

 


W bejsbolowce można, ale zimowej zakrywającej uszy już bez szans. Za mocno wystają i będzie je czapka wyciągać z ucha / będzie niekomfortowo. 
 

Tyle fajnie, ze są na tyle eleganckie, ze mimo ze mocno wystają to nie wyglada się jak kosmita ;) 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał(a):

Anker Soundcore Liberty 4 bo mają dual conect czyli mogą być podłączone pod dwa urządzenia jednocześnie. Za to w tej cenie masz anc. Mają 6 mikrofonow więc już całkiem nieźle.

Bez to airpodsy ew pro 2 tylko tu kasa ponad 2x.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, na nie się właśnie zdecydowałam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na nie się właśnie zdecydowałam 
Daj znać jak tam działają grają i ogólnie.

L2 były fajne ale brakowało tego podwójnego łączenia. Chyba najlepszy feel jeśli chodzi ETUI wśród marek.

Jeśli kasa nie jest problemem to aap 2.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 14:12, Lord Rayden napisał(a):

@Dirian @The Grand Wazoo jak tam z ergonomią FAD ZE8000 ? Można chodzić w czapce ?

.Nawiasem mówiąc do końca nie rozumiem problemu z czapką. Czy jeśli jest sztywna, gruba to zaczepia o 8k i je wyciąga z uszu ?

 

 

ja chodzę, ale mi prawie nie wystają z uszu, jedynie ten płaski słupek - jeśli komuś wystają to będą się zaczepiały o czapkę przy jej zakładaniu/zdejmowaniu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 14:12, Lord Rayden napisał(a):

@Dirian @The Grand Wazoo jak tam z ergonomią FAD ZE8000 ? Można chodzić w czapce ?

.Nawiasem mówiąc do końca nie rozumiem problemu z czapką. Czy jeśli jest sztywna, gruba to zaczepia o 8k i je wyciąga z uszu ?

 

Chodzę w takiej rozciągniętej czapce, to nie przeszkadza, ale jak za bardzo kręcę głową i czapka zahacza o kurtkę, to wtedy lekko ciągnie słuchawki. Przy zdejmowaniu, muszą najpierw czapkę z uszu na boki i wtedy do góry. W ciasnej czapce bardzo średnio, za bardzo naciska i ciągnie słuchawki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie, że podobno nie odbiegają zbytnio od flagowych senków hd800s. Teraz dodajcie sobie do tego wygodę bezprzewodowych słuchawek, mniejszą cenę, plus brak konieczności dalszych inwestycji w daca czy wzmacniacz. Screenshot_20230120_152345_YouTube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Play napisał(a):

Wie ktoś ile realnie trzymają na baterii Airpodsy Max? W ogóle grają one jakoś jakoś? Znajomy chce je kupić do ipada

Te 20 godz. to myślę, że spokojnie wytrzymają. Ja nigdy nie dałem rady ich rozładować. Ze sprzętem Apple grają bardzo dobrze. A do tego dźwięk przestrzenny w filmach, czy w muzyce (Dolby Atmos) robi wrażenie. 

 

No i kto powiedział, że nie grają po kablu :) 

 

IMG_2287.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakie byście polecili tipsy/gumki do AirPods Pro 1gen, które porządnie uszczelnią kanał słuchowy? Oryginalne mi nie pasują i testu dopasowania też nie mogę zdać ;). Anc jest tak kiepskie, czy tylko mi się tak wydaje? Nie słyszę prawie żadnej różnicy jak jest włączone, a wyłączone. Na zewnątrz muszę słuchać prawie na max głośności, żeby zagłuszyć hałasy, bo praktycznie wszystko słychać. Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, ale jakby się dało coś zrobić, to byłoby miło. Mam jeszcze Jays m-seven i sama izolacja pasywna jest w nich nieporównanie lepsza niż w airpodsach z anc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności