Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×
maciux

Test odtwarzacza iBasso DX150

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle świetna recenzja. Gratulacje.

A w porównaniu z AK300+AMP jak wypada 150-tka? 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dobre pytanie, ale nie mam już bezpośredniego porównania, więc trudno mi konkretnie odpowiedzieć :)

Odebrałem samego AK300 jako grającego naturalnie i średnicowo. Z AMP-em brzmienie stawało się trochę bardziej klarowne mocniej zarysowane. Powiedziałbym, że DX150 jest gładszy od AK300 i bardziej nasycony, także w porównaniu do AK300+AMP. Kreska jest może trochę mocniejsza, a średnica bliżej po stronie Astell&Kerna, natomiast DX150 jest bardziej barwny i muzykalny, mniej "surowy". Pewnie DX150 wypadłby też jako opcja brzmiąca gęściej i masywniej. Holografię i rozdzielczość pominę - nie odważę się na werdykt :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha, również dobre pytanie! :D 

Mimo że DX90 nadal posiadam, to postanowiłem usunąć odtwarzacz z platformy testowej. Nie z pobudek sonicznych (bo to nadal zacny DAP), ale ze względu na ilość sprzętu/porównań do sprawdzania przy każdym teście.

Mam DX90 na stockowym oprogramowaniu. DX150 brzmi bardziej klarownie, jaśniej w sopranie (o dziwo), szerszej w scenie i bardziej dynamicznie. Ma więcej werwy, lepszy PRaT i brzmi bardziej naturalnie/angażująco. DX90 wydaje się przy nim być trochę ospały, powolniejszy w basie (którego jest więcej w średnim zakresie) i mniej zarysowany - np. werble/kotły/talerze i wokale są bliżej na DX150. DX90 ma też gorszą holografię - słychać, że rozstawia instrumenty bardziej w szerokości (ale nadal dosyć wąsko w porównaniu do DX150), gdy DX150 równoważy poszczególne płaszczyzny i buduje bardziej kulistą, a tym samym większą przestrzeń. Ogólnie moim zdaniem na starszych wersjach DX90 brzmiał lepiej, na tej najświeższej zrobił się jakiś napompowany w basie, mniej zrównoważony i mniej bezpośredni.

Więc moim zdaniem DX150 > DX90 (rozdzielczość, holografia, kontur, ilość powietrza). DX90 nadal wypada nieźle i pewnie na jakimś customowym sofcie dystans byłby mniejszy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ciągle liczę że ten DX150 pojawi się normalnie w PL, przecież DX200 jest dostępny.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno się pojawi, w końcu mp3store.pl jest dystrybutorem iBasso.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mp3store od ponad pół roku... nie ma kontaktu z iBasso...

mój DX200 kupiony i serwisowany w mp3s po ponad 3 miesiącach wrócił od iBasso - paczka nie była nawet otwarta, a DX200 oczywiście nie został naprawiony, a mp3s nie miał ani jednego DX200, żeby mi wymienić na nowy...

też bym chciał, żebo coś się ruszyło w dystrybucji iBasso w PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, mykupyku napisał:

mp3store od ponad pół roku... nie ma kontaktu z iBasso...

mój DX200 kupiony i serwisowany w mp3s po ponad 3 miesiącach wrócił od iBasso - paczka nie była nawet otwarta, a DX200 oczywiście nie został naprawiony, a mp3s nie miał ani jednego DX200, żeby mi wymienić na nowy...

też bym chciał, żebo coś się ruszyło w dystrybucji iBasso w PL

czyli miales gwarancje mp3store i nie uwzglednili jej? troche lipa... po co kupowac w polsce jak nie ma gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, krisi79 napisał:

czyli miales gwarancje mp3store i nie uwzglednili jej? troche lipa... po co kupowac w polsce jak nie ma gwarancji

po kilku miesiącach dostałem zwrot kasy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, jakie roznice w sygnaturze miedzy Shozy Alien+ , Pionkiem 100 a DX150 w kontekscie parowania z Oppo pm3? Czy z dx150 nie bedzie tak jak z FiiO X5-3 pod oppo, ze sciana potwornie zamazanego, zmiekczonego sklejonego srodka odbiera przyjemnosc/mozliwosc sluchania ? Czy shozy nie jest jednak zdecydowanie lepszym wyborem pod PM3 od dx150? . Moim zdaniem oppo potrzebuja grajka grajacego "pelna" i jednak bliska! srednica (bez wycofania gornej sredni itp.) ale za tym wszystkim musi isc bardzo, bardzo wysoka rozdzielczosc srodka i absolutnie zadnego ocieplania przez DAP. Maciux jak Ty bys to widzial? Dziekuje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak DX 150 spisuje się z Fiio BTR 1? Lepszy czy gorszy dźwięk niż z Fiio X5 III gen? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.08.2018 o 14:34, wichu79 napisał:

Czy może ktoś porównać DX150 z Opusem 1?

I jak porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez porównania? To znaczy nie ma co porównywać.....Inny wymiar?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, wichu79 napisał:

Bez porównania? To znaczy nie ma co porównywać.....Inny wymiar?

to czemu sprzedajesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DX150 rakieta - wszystko czego wymagam od małego audio. Musze koniecznie spróbować na innym module. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Superata napisał:

Musze koniecznie spróbować na innym module. 

Koniecznie na AMP-8:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak w porównaniu do Pionka xdp-100r?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda! DX150 jest bardzo fajny. Do kwoty 2.000 zł mój faworyt.

Miałem go przez parę dni u siebie, dzięki uprzejmości Super(T)aty. Ale... Maciux, jeśli uważasz, że DX150 jest tak muzykalny, posłuchaj Astell&Kerna SR15😉 Myślę, że szybko zmienisz zdanie😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi