Jump to content

DAC/AMP do HD650/Fidelio X2

Recommended Posts

Cześć,

Jestem posiadaczem Philips Fidelio X2, Sennheiser HD 650 oraz głośników  Fenda R25BT po integrze intela. Jaki DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym polecacie do 700zł. Zastanawiam się nad Aune X1S(wersja nie 10th da radę z HD650?), NuForce Icon HDP lub Massdrop O2+ODAC.

Co myślicie o ww. propozycjach, a może uderzać w coś innego? Czym lepszy stosunek cena/jakość tym lepiej.

Muzyka jakiej słucham to rock, metal, jazz.

edit.

Jaki kabel/diy polecacie do HD650?

Edited by cav

Dzięki za radę, a coś w niższej cenie. 400zł za kabel to całkiem sporo.

A co myślicie o zamiennikach padów z ali?? Oryginalne kosztują ponad 200 i kieszeń boli przy wydawaniu takiej sumy.

Np: http://bit.ly/2FdgRNh

edit.

Co myślicie o nausznikach Dekoni:

https://www.massdrop.com/buy/dekoni-premium-ear-pads-for-sennheiser-hd-6xx

Cena też poraża.

O2 + ODAC byłby dobry do napędzania tych tych rzeczy, ale nie wiem czy optymalny, czy preferowany, czy dostępny i czy zmieścisz się w budżecie. 
X1S nie znam, ale z opinii to też kawał dobrego sprzętu (w tych pieniądzach, choć pewnie nie tylko). Ma dobry DAC, a to na pewno się przydaje. Jest podobno neutralny więc będzie pasować.

Icon HDP raczej nie znajdziesz w tej cenie chyba, ze uszkodzonego. Dobry sprzęt, ale nie wiem czy będzie pasował, z HD650 będziesz miał kolorowy dźwięk, a do X2 może się nie nadawać (trudno powiedzieć - wysoka impedancja na  wyjściu i X2 same w sobie są już ciepłe). 

O fidelio X2 do tej pory myślałem, że grają bardzo dobrze prawie ze wszystkiego, a z lepszych sprzętów trochę lepiej... to było do czasu aż posłuchałem ich z S16 i to nie po usb tylko spdif (teoretycznie trochę słabiej). To jak zagrały w takim połączeniu sprawiło, że mocno się zdziwiłem. Chciałem je sprzedawać, a teraz nie wiem... raczej nie. 

Tak na prawdę jest wiele opcji. Do 700zł ciężko będzie wybrać coś jednoznacznie lepszego. 

Z małych i tanich rozwiązań to Geek Out jest ciekawy. Ja lubiłem senki słuchać też z Lovely Cube'a

Co do kabli, to niektóre sprawiają, że dźwięk jest jakby bardziej "oczyszczony", miałem tak przy kablu od majkela przy denonach, oraz właśnie przy HD600 nie wiem przez kogo kabel był robiony, ale wyglądał podobnie. :P Ja osobiście za taką kasę bym się w kable nie bawił. W dodatku ten efekt "oczyszczenia" nie zawsze równa się przyjemniejszemu odsłuchowi. Niektórzy dla przyjemności słuchania stosują różne impedancje i filtry na kablach... więc tak to wygląda... Szczerze powiedziawszy, bawi mnie trochę kablowa alchemia jak się mówiło o namaczaniu ich w jakiś roztworach... no, ale to nie ja tu jestem specjalistą. ;)

Wymienionych nauszników nie znam. Brainwavzy welurowe wydaje mi się, że się dobrze sprawdzają. Choć pewnie można znaleźć lepsze jak te deconi, wszystko zależy od kasy i potrzeb. A by sprawdzić, które najlepsze trzeba samemu niestety spróbować. 

Edited by MrBrainwash

Dzięki za ww. rady.

Z kabla na pewno rezygnuje, gdyż za tą cenę jest to wydatek nieadekwatny to uzyskanych profitów.

Pady zamówiłem oryginalne, stare są już tak zmarnowane, że wkładki przebijają się na wylot i małżowina uszna dotyka membranę. Co do DAC'ów to rozglądam się za czymś z pokroju X1S AE lub S16 jeżeli wpadnie w dobrej cenie. 

• Like 1

• 3 weeks later...

Kupiłem oryginalne pady Sennheisera i jedno co mogę powiedzieć to... Niemiec płakał jak produkował(made in germany). Według mnie cena nieadekwatna do jakości. Kupiłem dodatkowo pady od BRAINWAVZ HM5 i wykonanie stoi na dużo wyższym poziomie. Musiałem tylko poświęcić stare pady, aby zamontować HM5.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By bols244
      Cześć,

Tym razem leci na sprzedaż moja kolekcja, którą nie zamierzałem sprzedawać... niestety życie ułożyło się trochę w innym kierunku jak się spodziewałem.
      Słuchawki są wystawione na aukcji allegro lokalnie, zaś każdy użytkownik MP3Forum może liczyć na rabat w wysokości 100zł na każdą parę słuchawek, jaką wystawię teraz oraz później.
      Niestety nie zamierzam wystawiać słuchawek za "pół darmo" dla kogoś kto uważa, że taka cena mu się "należy" więc wiadomości użytkowników typowych Januszy od razu blokuję.
      Negocjacja ceny nie istnieje, jedynie w przypadku wysyłki, którą mogę opłacić INPOST.

Zacznę od LCD-X oraz wstawię link do aukcji, na której są zdjęcia.
      Z góry przepraszam moderatorów za nie wstawienie zdjęć na aukcji, jednak uważam to za zbyteczne jeśli jest ich już tyle na aukcji.

Audeze LCD-X - Moje ulubione słuchawki, ulubiony model... miałem ich 3 pary i wiem, jak się zmieniały. 
      Moja pochodzi z rewizji 2018r według mnie jest to najlepsza rewizja, ponieważ w następnej słuchawki zostały odchudzone o 2 żeberka w fazorze, mam na to dowody w postaci zdjęć (dodane)
      oraz chudsze pady, które jak mniemam miały być po prostu wygodniejsze, jednak w rzeczywistości jest to po prostu sięgnięcie po oszczędność firmy, pady w środku są po prostu pustawe i ewidentnie tylko wyciągneli z nich gąbki, nie jest to przyjemne.
      Moja ma pełne grube pady.
      LINK: https://allegrolokalnie.pl/oferta/audeze-lcdx
      Dźwięk nowszych wersji z chudszym fazorem, nie jest już tak magiczny. LCD-X grają zupełnie inaczej.
      Do słuchawek jak widać na aukcji, sprzedam osobno kabelek 4.4mm bardzo solidny, stojak oraz specjalne drewniane dekle w celu transformacji Xy na XC

Kolejne słuchawki to legendarne FOSTEX TH-900 wersja pierwsza MK I.
      Słuchawki są w świetnym stanie, muszle nie są porysowane, jedyne zużycie widać na padach.
      Jednak na aukcji są do kupienia osobno nowe pady do nich od firmy Yaxi, które szczerze polecam, jak dla mnie najlepsze pady z wszystkich dostępnych.
      Dodam jeszcze, że miałem wersję MK2 dla porównania i dla mnie totalnie nie było różnic, jednak jestem jednym z tych, który nie inwestuje w złote kable oraz ich nie słucha.
      Do sprzedania osobno przejściówka ze sluchawek sennheiser.
      LINK: https://allegrolokalnie.pl/oferta/fostex-th900-mk1

Audioquest Nighthawk
      Słuchawki, które zna chyba każdy dłuższy użytkownik forum
      Powiem o nich tyle co znany Zeos:
      Strange, bizarre, unique, amazing? I really like these. That is why they are here in this list. Huge price drop if you are bored with all other headphones.
      LINK: https://allegrolokalnie.pl/oferta/audioquest-nighthawk-ay7
      Pełny zestaw.

Sennheiser hd650 nowa wersja 
      Link: https://allegrolokalnie.pl/oferta/sennheiser-hd-650-nowy-model
      Kabelek szary 4.4mm dodatkowo za 50zł tylko przy kupnie słuchawek.

Playstation 4 pro
      Nie używana od czasu premiery ps5.
      Pasta na procesorze wymieniona na thermal grizzly conductonaut- dzięki czemu konsola pracuje o wiele ciszej, testy można zobaczyć na yt, jest to jedyna pasta, która zmniejsza temperaturę pracy konsoli.
      Jeden oryginalny pad.
      3 gry.

Cena 900zł
      https://allegrolokalnie.pl/oferta/playstation-4-pro-conductonaut

Na koniec serdecznie zapraszam każdego użytkownika do siebie na kawę, który zamierza kupić jeden z modeli, przy okazji chętnie podyskutuję i dam przesłuchać inne słuchawki, które wystawione nie są.

• By babicz99
      Cześć!
      Szybka akcja,
      Philips Fidelio X2HR
      Stan co najmniej bardzo dobry
      Mam do nich oryginalny kabel oraz przejście na duży jack, niestety bez pudła
      Cena: Proponuje uczciwie 370+wybrany donosiciel
      Foto robione na szybko smartfonem, więc jakość bez szału.
      Słuchawki mają jakieś dwa miesiące, przez ten czas przegrały nie więcej jak 10h. Wysyłam w dobrze zabezpieczonym kartonie z wypełnieniem.
      Wszelkie dodatkowe informacje na pw

• By argian
      Do sprzedania 

--------- możliwość wysyłki paczkomatem lub kurierem (10-20 zło)
      --------- możliwość odbioru/obejrzenia osobistego w Krakowie (Ruczaj/Kampus UJ)

DAC: iFi Micro iDSD Black Label (czarny)

Nie będę się rozpisywał nad właściwościami. Recenzje:
      https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-ifi-micro-idsd-black-label/
      https://hifiphilosophy.com/recenzja-ifi-audio-idsd-bl/

Zestaw kupiony 6.10.2018 w Audioplaza w Poznaniu (dokument w zdjęciach) za 2600zł. 

W skład zestawu wchodzi:
      - pudełko z obwolutą, papierki
      - pokrowiec z aksamitu z logo iFi, gumka silikonowa, podkładka silikonowa
      - kabel USB żeński* - męski dłuższy
      - kabel USB żeński* - męski krótki, kątowy
      - kabel USB żeński* - USB-C męski bardzo krótki UGreen
      - przełączka USB żeński* - USB-B żeński
      - kabelek mini-jack męski - mini-jack męski 
      - przejściówka optyczna żeńska-męska (mini bodajże)
      - redukcja jack
      - DAC 
      Wszystko widać na jednym ze zdjęć. 

Zrobiłem test baterii ze słuchawkam HD800. Przy ustawieniu TURBO (najbardziej prądożerne) DAC pracował 4h i grał dalej. Na tym test zakończyłem uznając, że bateria jest OK. 

DAC był używany wyłącznie stacjonarnie (na biurku) i wyłącznie do słuchawek.

Więcej informacji/zjęć na priv. 

CENA jaka mnie interesuje to 1800 zł   UPDATE: 1500 zł 

• By Damix
      Mam kilka rzeczy na sprzedaż. Pewnie sukcesywnie będę dodawać kolejne. Wszystko można odebrać osobiście w Poznaniu lub możliwość wysyłki za opłatą. 

1. Fiio LC-BT1 adapter bluetooth by twoje ulubione IEMy mogły się łączyć bezprzewodowo że źródłem. Złącza mmcx. Dźwiękowo dużo lepszy niż Fiio UTWS1/TRN BT20S. Używany z dwa tygodnie. Jednak przesiadłem się na słuchawki z ANC do podróży. W zestawie adaptery, przewód do ładowania, malutkie etui by zmieścić taki zestaw w kieszeń.
      Cena: 110 zł + wysyłka 

2. Przejściówka  mini XLR >-< Jack 3.5mm, żeńskie z obu stron, na gniazdach Rean, z tego co pamiętam miedź srebrzona. Używana kilka razy z AKG K7XX żeby podpiąć przewód jack-jack.

Cena: 35 zł + wysyłka. 

3. Słuchawki TWS 1more Stylish. Kupione jakoś rok temu. W sumie rzadko z nich korzystam, przez pandemię niewiele podróży ;), więc nie ma sensu ich kisić w mieszkaniu. Wizualnie bez zarzutu poza małym ubytkiem na wypustce, gdzie zakłada się dodatkowe gumowe kołnierze, ale w niczym to nie przeszkadza. Pudełeczko może mieć jakieś drobne ryski. Tipsy i kołnierze z zestawu nieużywane, korzystałem tylko ze swoich spiraldots.
      Cena: 90 zł + wysyłka 

4.  Hiby W5 - Bluetooth DAC/AMP jeden z lepszych, a już na pewno w swojej cenie wymiata, choć nie jest zbyt popularny ze względu na nietypową konstrukcję. Sensowna moc, duża dynamika i rozdzielczość. Obsługa LDAC, aptx HD, aptx LL itd. stan dobry, ale jest trochę malutkich zarysowań ze względu na błyszczącą obudowę. Wszystko co w zestawie: klips, kabel do ładowania, etui ładujące,  samo urządzenie, gumowe etui na etui ;).
      Cena: 249 zł + wysyłka

5. Ultimate ears Triple.Fi - jedna słuchawka, sprawna. Jako, że pozostałą część kiedyś zgubiłem w czasie spaceru, została mi jedna słuchawka. Była raz klejona przednia część i jak widać dalej się odkleja, filtry w tulejce były wymieniane na nowe. Może komuś się przyda na dawce, lub jak ja, zgubi jedną. 
      Cena: za darmo + wysyłka. 

6.  Westone Startips. Chyba najlepsze  tipsy na tulejkę T100.  Największą para piankowych sprzedana, reszta w komplecie. Chyba tylko czerwonych gumowych używałem. Reszta nowa, nie miałem nawet okazji później słuchawek z tulejką t100 żeby używać.  
      Cena za komplet: 60 zł + wysyłka 

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy