Skocz do zawartości
  • 0

DT990 Pro i Focal Listen mnie już nie cieszą


Luk@s

Pytanie

Nie wiem czy to sprawa tego, że ostatnio dużo słucham muzyki w samochodzie i dużo filmów w 5.1 oglądam, ale przeżywam ostatnio audio kryzys. Moje DT990 Pro nadal uważam za świetne, tak samo Focal Listen, które również uwielbiam, a jeszcze bardziej moja żona, jednak czuję wielki niedosyt. Na każdych słuchawkach brakuje mi sceny i mam wrażenie, że dźwięk jakiś taki zmulony i gra bardzo w głowie. Myślałem o ATH MSR7, słuchałem ich wczoraj, ale to takie Focal Listen z mniejszą ilością wysokich. To bardzo dobre słuchawki (pamiętam jak szukałem Focali i przesłuchałem konkurencję), myślę że trudno o konkurencję w podobnej cenie, ale też mnie nie powaliły.

 

Czego szukam:

- ogromnej sceny, chociaż czasem jak Listen zaakceptuje słuchawki o mniejszej, niestety AKG odpada, miałem K550 i K601 - świetne, ale tego basu nigdy nie stoleruję

- bas a szczególnie bardzo niskie zejście, ale nie chcę też słuchawek zabijających jego ilością

- średnica nie może być bardzo wycofana, pamiętam kilka przypadków słuchawek bardzo dobrych tak grających - odpadły

- wysokie nie mogą być zbyt łagodne, ale też DT990 Pro czasem przeginają, ale spokojnie jestem w stanie zaakceptować taką ilość góry, ale nie więcej

 

Właściwie obojętne czy będą to doki (bardzo lubię armaturę, ale brak basu, może takie Fiio F9 mnie zaskoczą), czy słuchawki otwarte czy zamknięte. Chciałbym coś co zdeklasuje moje Beyerdynamic i Focale.

 

Słuchawki mają grać na iPadzie Air 2 + muszę zapewne dokupić coś w stylu Audioquest Dragonfly.

 

Teraz przechodzimy do sedna - macie jakieś pomysły i ile muszę wydać? Wiadomo im mniej tym lepiej, ale jestem w stanie zaakceptować fakt, że muszę wskoczyć na inną półkę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam staruszka... Bo prototyp level3. Ale z tego co rozmawiałem z konstruktorem to mówi że dźwiękowo wcale znacznie nie odstaje od najnowszych konstrukcji. Wolę nie sprawdzać sam i żyć w tym pięknym przekonaniu :)

A ile kosztuje... Wisi na allegro od paru miesięcy taki i nikt nie chce kupić. Choć trochę drogo woła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, grubbby napisał:

Ja mam staruszka... Bo prototyp level3. Ale z tego co rozmawiałem z konstruktorem to mówi że dźwiękowo wcale znacznie nie odstaje od najnowszych konstrukcji. Wolę nie sprawdzać sam i żyć w tym pięknym przekonaniu :)

A ile kosztuje... Wisi na allegro od paru miesięcy taki i nikt nie chce kupić. Choć trochę drogo woła.

http://www.lampizator.eu/Fikus/PRICE_LIST.html

"Trochę" kosztuje :)

Ja jako maruda, która najbardziej i najwyraźniej słyszy różnicę w samych słuchawkach, a dopiero potem w innych elementach toru - wolałbym w tej cenie jednak tor na flagowcach ze sprzętem towarzyszącym w cenie słuchawek :D 

A i tak taniej by wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Luk@s napisał:

Wy tu o lampizatorze a ja znowu słucham AKG. Eh dzisiaj jest jeszcze gorzej niż wczoraj. Gdzie jest bas? Chyba je zwrócę :/

 

Nie ma czegoś między AKG a Beyerami?

Dałeś szansę X2 i R70x? 

Spróbuj ich posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wyklikałem już na Thomannie zwrot AKG. Chyba dzisiaj X2 zamawiam z Amazona. Najwyżej wyćwiczę zwrot w kolejnym sklepie W kraju ich nie ma nigdzie
 
X2 na Allegro masz dwie sztuki

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale wiesz że X2 to tez V, górę to one niestety będą miały gorszą nie tak detaliczną bardziej krzykliwą, nie bez powodu wymienia się kabel aby uspokoić soprany. A jak będzie nówka to mogą zakłuć w uszy ...

Ale to też zależy jak grające masz dt990pro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie, którym na hedfaju brakuje basu w AKG (ale podoba im się scena) biorą K712 (jedne z ciemniej grających AKG) i robią im bassmoda. Ja mam K702 z bassmodem i nikt mi nie powie, że te słuchawki nie mają dołu ;) Można też spróbować wymienić pady na bardziej miękkie, które podbiją dół. HD650 słuchałeś? One mi pasują pod Twoje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już AKG nie chcę. Dzisiaj zaniosłem na pocztę. To było trzecie podejście - najpierw K601, potem K550 i na koniec K712. Bas pierwszych i ostatnich to tragedia nawet po EQ. K550 jeszcze jakoś ujdą. Niestety nie słyszałem nigdy HD600/650. Póki co czekam na Philipsy, jak znowu nie spasują to będę myślał :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, retter napisał:

Immo x2 vs dt990 może być remis a nie lepiej - gorzej, to będzie inaczej podany dźwięk z podobną tonalnością

 

Może tak być. Niestety Amazon trochę poleciał w kulki i mimo, że wybrałem droższą przesyłkę, to wysłali DHLem drogowym. Jutro powinny być, to napiszę jakie są wrażenia.

A jak znowu będzie rozczarowanie, to szukam czegoś z wyższej półki. Może Hifiman, może pomyślę jednak o HD800, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności