Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki portable za ~1000 zł


McDeDe

Pytanie

Witam.

Nadszedł ten czas by kupić nowe słuchawki, więc bez zbędnych dłużyzn zacznę.

 

Potrzebuję przenośne słuchawki głownie na miasto (spacer do autobusu, komunikacja miejska itp) i na wyjazdy. Najlepiej by były zamknięte, wokółuszne, w miarę lekkie, miały odłączalny kabel i fajnie by było jakby się składały do jakichś kompaktowych rozmiarów. Jestem gotowy poświęcić trochę jakości dźwięku na plus komfortu, mam "rozsądnej wielkości uszy", więc staram się pomijać wszystkie słuchawki w kategorii "są wokółuszne, ale są tak małe wokółuszne, że dla części ludzi będą słuchawkami nausznymi dociskowymi. Dlatego preferowałbym w miarę kompaktowe słuchawki wokółuszne. Będą to słuchawki tylko i wyłącznie do muzyki. W domu mam takstary pro80 które obrabiają filmy/seriale i gry (i które też pewnie przyjdzie wymienić).

 

Chciałbym aby słuchawki grały dobrze z przenośnych źródeł. Obecnie mam XDuuo X3 z którym będę głównie używał tych słuchawek, bardzo ew tel Motorola X Style. W najbliższej przyszłości nie planuję wymiany X3 (po słuchawkach na miasto zabrałbym się za modernizację setupu domowego i kupienie fajnych otwartych słuchawek i ampa), więc fajnie by było gdyby słuchawki działały dobrze z X3.

 

Nie jestem bassheadem i preferuje raczej brzmienie neutralne i wyraziste, ale zdaje sobie sprawę że w przenośnych słuchawkach może być odrobinę więcej bassu by pomóc wygluszać dźwięki z zewąnatrz.

 

Obecnie mam 2 modele na mojej wstępnej liście:

1. Momentum M2 over-ear. Wstępnie byłem zainteresowany 1 generacją, ale przeczytałem opinie że komfort i wielkość muszli leżą w 1.0, więc zdecydowałem się rozszerzyć zakres cenowy by zmieścić M2. Większe pady, skórzane, mięka gąbka z pamięcią kształtu, bardzo minimalistyczny pałąk, dzięki któremu słuchawki wydaja się nie tak duże. Wizualnie są spoko, mają odłączalny kabel i są składane, nie miałem przyjemności testować więc o dźwięku wnioskuje tylko z recenzji w necie.

 

2. ATH-MSR7, trochę brzydsze niż momentum, chyba gorszej jakości skóra na padach, ogólnie większe i nieskładane, martwi mnie komfort, ATH-M50X po ponad godzinnym odsłuchu mnie strasznie cisną, szczególnie pałąk, który wygląda bardzo podobnie w MSR7, dodatkowo podobno MSR7 bardzo ściska głowę. Na plus 3 kable w pudełku. A co do najważniejszego to chyba bardziej neutralny dźwięk i mniej bassu niż Momentum M2,

 

Patrzyłem na inne propozycje, ale te dwie chyba są najbardziej sensowne. Odrzuciłem Oppo PM3, które nie wiadomo czemu w Europie jest ponad 2x droższe niż w stanach, Nie jestem przekonany co do komfortu B&W P5.

 

Jeżeli macie jakieś rady, uwagi, spostrzeżenia, lub propozycje innych słuchawek lub inne rozwiązanie tej sytuacji to gorąco zapraszam do dyskusji. Wszystkie wypowiedzi mile widziane.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez McDeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja polecę Focal Listen. Fenomenalne granie i cena na odpowiednim poziomie. Dla mnie są wokół uszne. Powinny dobrze zagrać z X3 aczkolwiek dobrze skalują się ze źródłem. Dla mnie do tysiąca (może i więcej) złotych bestbuy zarówno w klasie zamknięte jak i portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jednak polecę używane PM-3 . Przekornie. Dobrze wykonane i solidne. I dobrze napędzane, dobrze grają.

PM3 - to genialne słuchawki. Pod warunkiem, że ktoś się skupia na średnicy. Przykładowo wokale żeńskie brzmią fantastycznie. Natomiast szara góra i anemiczny bas nie sprawdzą się w rocku, rapie itp. Wszystko zależy od repertuaru. Wygoda podobna jak w Listen z delikatnym wskazaniem na PM3.

Uzywane to jednak 1500-1600 zł więc jakby nie patrzeć są poza założonym budżetem

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam długo szukałem fajnych portable z przyzwoitym dźwiękiem. Po "przewaleniu" masy sprzętu zostałem przy amperiorach. Są lekkie, mimo że nauszne to nie cisną. Mają welurowe pady i o dziwo świetnie izolują. Mam "dużą głowę" i są naprawdę wygodne. No i najlepsze to dźwięk. Na kablu ze srebra wygryzły u mnie oppo pm3. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uwielbiam PM-3, ale nie wiem czy je Tobie polecać, bo nie są tak wyraziste, choć prezentują bardzo dobrą rozdzielczość, góra jest trochę wycofana, nie każdemu podejdą. Komfort na wysokim poziomie i całkiem dobrze tłumią dźwięki z otoczenia. Budżet też przekroczony, używki to ok 1500zł.

MSR7 miałem przez rok, nieźle mi głowę wygniotły, także odradzam, pomimo, że charakterystyka brzmienia pewnie by Ci się spodobała. Mało basu, góra wyrazista, może nawet za wyrazista.

Listeny mogą się okazać spoko, też wydają mi się niewygodne, ale nie aż tak jak msr'ki, dźwiękowo również wysoka półka i wyrazistość gwarantowana, mają obecną i rozdzielczą górę do tego bardzo dobre tłumienie. Przenośnie jak znalazł, choć do dłuższych odsłuchów w domu nie chciałbym ich.

Z alternatyw całkiem dobre są Sony 100AAP, Sony 1A(trochę więcej basu) i B&O H6.

Focale Spirit omijałbym szerokim łukiem, bo nie są wygodne i wokółuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie za wszystkie opinie. Szybko podsumowując. Oppo PM-3 wypadają na 100%, wiem że są świetne, ale jeszcze 2-3 tygodnie temu miałem kupić słuchawki za jakieś 450 zł i byłem prawie przekonany do M40X. Więc budżet do 1000 i tak już jest rozciągnięty do granic :). Nad PM-3 pomyślę przy zmianie setupu domowego.

 

Zapomniałem w 1 poście dodać czego słucham. Nie jest to jakiś super szeroki zakres, głównie leci muzyka gitarowa, od metalu (Iron Maiden Black Sabbath itp), przez jakiś hard rock i rock, i ogrom prog rocka w stylu Pink Floyd i sporo dodatków w stylu skrzypiec fletów w Kansas, King Crimson itp itd. Ostatnio jednak mam lekką zmianę na muzykę elektro, katuję Daft Punk i M83, soundtrack z Drive i Hotline Miami. Okazjonalnie jaka ś muzyka poważna, ale bardziej w stylu scorów filmowych.

 

W związku z potwierdzonymi moimi obawami o wygodę MSR7 wypadają z listy. Dochodzą Focal'e Listen i Sony MDR-1A. Głównie mnie ciekawi różnica brzmieniowa i w jakości dźwięku pomiędzy Momentum M2 i Listen'ami, bo to są chyba dwaj główni podejrzani. Które z tych słuchawek powinny być lepsze do tych zastosowań i mojego źródła. Na szybko znalazłem sporo wpisów że Focale też nie oferują super komfortu, szczególnie dla osób z duża głową i okularami. Moje pro80 V2 są rozsunięte prawie na maksa (na przedostatni zaczep), nie jestem w stanie założyć na głowę HD6000. Kilka osób pisało o Focalach że mają je mocno rozsunięte mimo że maja w miarę standardową głowę, plus clamp jest całkiem spory, co może być problemem dla osób z okularami. Po obejrzeniu kilku fotek faktycznie budowa słuchawek i ich wielkość trochę przypominają HD6000, co mnie trochę niepokoi. Dodatkowo "podobno" Focale są bardzo zależne od źródła i by grało to odpowiednio musi być jakaś minimalna synergia z torem (o czymś takim nie słyszałem odnośnie Momentumów, w nich lepsze źródło dodaje gęstości i jakości, ale nie wpływa mocno na charakterystykę). Co do MDR-1A nie jestem przekonany czy to ten sam poziom jakości co Momentum i Focale, ale wyglądają na trochę wygodniejsze ATH-MSR7, więc je wstępnie dodałem an listę.

 

W skrócie, czy ktoś ma jakieś przemyślenia odnośnie moich uwag, albo jakieś personalne predyspozycje w sprawie Momentum vs Focal Listen (ew. vs MDR-1A)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popatrz jeszcze na BossHifi B8. Po założeniu padów HM5 robią się wokółuszne, pałąk mają naprawdę duży, ja je noszę całkiem zsunięte, czasem jeden ząbek rozsunę, podczas gdy HD6000 były dla mnie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności