Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, docentore napisał:

Co sprzedajesz?

Odchudzam kolekcję i póki co na wylocie są Fostexy T50RP, Whizzery, Urbanfuny i wkrótce dołączą do nich kolejne IEM-y oraz jakieś pchełki. Po powrocie z naprawy mój stary lampowiec zmierzy się z nowszym Loxjie P20 i przegrany zostanie sprzedany, a później jeszcze jakieś słuchawki pełnowymiarowe pójdą na handel. :)

Godzinę temu, telemach napisał:

pewnie nerkę 😉

Aż tak źle nie jest i staram się zachować zdrowy rozsądek. :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hustler napisał:

@Kuba_622 Z chęcią skonfrontowałbym wykresy z odsłuchem, ale póki co cykl zakupowy zakończyłem i wchodzę w tryb sprzedażowy. ;)

 

Słuszne podejście! Kupowanie każdych kolejnych chińskich IEMów naprawdę jest jedną z bardziej bezsensownych czynności :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Nie mnie to oceniać, ale sam rekonesans, potem zakup, oczekiwanie, wreszcie info o paczce gotowej do odbioru, rozpakowanie i odsłuch, a następnie wystawienie ogłoszenia o sprzedaży jednak mają coś w sobie, a przynajmniej nie rujnują budżetu w sposób tak zauważalny jak zakup DAC-ów, wzmacniaczy czy słuchawek pełnowymiarowych. ;)

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem teraz ochotę zamówić coś z pojedyńczym DD w niezadużym budżecie,zachęcony opiniami z netu zamówiłem wczoraj AUDIOSENSE AQ0

 

przykładowa recka


 

Cytat

 

Sygnatura brzmienia:

 

    Zrównoważona - ciepła. W zależności od dopasowanego źródła, czasami może brzmieć w kształcie litery "U". Duży, kontrolowany bas, czyste średnie tony i dobrze rozciągnięte wysokie tony bez podbicia.


Niskie tony:

 

    Niskie tony są podniesione i głębokie, z dużą ilością. Jednak AQ0 wykonał świetną robotę w prezentacji niskich tonów. Subbas jest częścią podwyższoną, nie średnim basem. Pokazuje przyzwoite dudnienie subbasu, gdy jest to potrzebne. Ogólnie rzecz biorąc, bas jest mocny, z szybkim i dobrze kontrolowanym wybrzmieniem. Bassheadzi będą zachwyceni tym IEM przy utworach EDM i ciężkich basach.

 

Średnie tony:

 

    Średnie tony są, powiedziałbym, bliskie neutralności, ale mogą cierpieć na lekkie recesje w zależności od sparowanego źródła, szczególnie ze smartfonem non-hifi. Niższy środek ma przyzwoitą wagę i przejrzystość. Górny środek wykazuje ponadprzeciętną przejrzystość z wystarczającą ilością iskier. Nie występują przypadki szczytów ani sybilancji.

 

Wysokie tony:

 

    Wysokie tony są również przyzwoicie rozciągnięte i nie brakuje im powietrza. Nie są też zrolowane ani jaskrawe. Powiedziałbym, że jest w "słodkim punkcie". Odzyskiwanie szczegółów jest ponadprzeciętne jak na ten pułap cenowy. Mikrodetale są łatwo słyszalne, bez bycia analitycznym.


Scena dźwiękowa, obrazowanie i separacja:

 

    Scena dźwiękowa jest przeciętna, szersza niż głęboka. Separacja jest również przeciętna, może cierpieć z powodu lekkiego zagęszczenia, ale nie jest to złe czy nie do zniesienia na tym konkretnym utworze (Cö shu Nie - Asphyxia). Obrazowanie jest również niemal precyzyjne i przyzwoicie radzi sobie z pięcioma lub więcej instrumentami i wokalami.


Plusy:

 

-Wszechstronnie brzmiący IEM
-Ponadprzeciętne odwzorowanie detali jak na swoją cenę (100usd)
-Dobrze wykonane strojenie na niskich tonach
-Czyste średnie tony
-Wolne od zmęczenia, ale przyjemne wysokie tony
-Ponadprzeciętne dopasowanie i izolacja (subiektywnie)
-Bardzo dobry zestaw akcesoriów. W zestawie 3 pary fabrycznych końcówek, 3 pary OEM-owych końcówek EP-EX11, płócienny futerał na IEM z wełnianą wyściółką w środku oraz narzędzie do zdejmowania MMCX.
-Bardzo dobry kabel IEM. Mocno opleciony i nie plącze się, jak wynika z mojego doświadczenia. Posiada również wbudowaną nawijarkę.


Wady:

 

Brak, jak na swoją cenę wywoławczą, mówimy o IEM, który może brzmieć dobrze z większością gatunków (100usd), naprawdę.


Werdykt:

 

Na podstawie moich wyników i ogólnego doświadczenia, Audiosense AQ0 okazał się być niedoceniony. Od pakietu do akcesoriów do jakości, Audiosense robi dobrą robotę z AQ0. Jeśli mówimy o "najlepszych" IEM-ach pod względem akcesoriów, opakowania i jakości dźwięku, które wypożyczałem, posiadałem i przesłuchiwałem, to dołączają one do TFZ King 2, Kinera Idun, FiiO FA1 i Sennheiser IE40 Pro na mojej liście rekomendacji poniżej 100$.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Azakiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

Gdy ktoś pisze, że słuchawki nie mają wad, to już mu nie wierzę.

oczywista oczywistość , trzeba po prosty przymknąć na to oko, bo 90% recek w necie to bicie piany, należy też zwrócić uwagę na słowo-klucz: "....jak na swoją cenę" bo tutaj jest bardzo szerokie pole do interpretacji 🤭

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest żadne słowo-klucz. 100 dolców, to już spora konkurencja, więc garść wad na bank się znajdzie.

Więc albo ktoś nie ma żadnego porównania, albo recenzja jest niewiele warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

Dla mnie to nie jest żadne słowo-klucz. 100 dolców, to już spora konkurencja, więc garść wad na bank się znajdzie.

Więc albo ktoś nie ma żadnego porównania, albo recenzja jest niewiele warta.

jak słuchawki zagrają to usłyszysz dopiero jak je założysz na głowę, żadna recenzja ci tego tak naprawde nie powie, trzeba podchodzić do tego z dystansem, w tym wątku wiele słuchawek w róznych przedziałach cenowych ma recenzje w stylu OH i AH tak zawsze było i tak zawsze będzie po wsze czasy Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 08:36, Inszy napisał:

Gdy ktoś pisze, że słuchawki nie mają wad, to już mu nie wierzę.


Święta prawda, chyba sobie to dziarnę na bicku.

Edytowane przez docentore
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Św. Patryka się szykują. Albo będzie to reklamówka RyanAir.

1 dynamik (LCP), cena wychodzi ok 70$ na TaoBao, collab z Moeyu (ktokolwiek to jest). Na redicie mówią, że to przemalowana Aria

https://shopee.ph/Moondrop-Elven-Maiden-In-Ear-10mm-LCP-LCD-Diaphragm-Dynamic-Driver-Earphone-with-Detachable-Cable-0.78-2pin-Earbuds-Headset-i.64655310.12752688052

 

https://jp.weibo.com/2462905490/Kw8WPqs9i

 

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak strojenie ale to faktycznie wygląda jak jakaś waifu limitka dla fanów vocaloid. jeżeli poszłoby w inną stronę to może byłbym zainteresowany chociaż poza pudełkiem to nieładne te lakierki strasznie.

*nippony pono bardzo lubią limitki

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 Na obiektywną ocenę się nie zdobędę, ale subiektywnie uważam, że gra bardzo dobrze zważywszy na cenę. Podoba mi się cyfrowa regulacja głośności (brak problemów z balansem) oraz liczbowy wskaźnik głośności (łatwiej jest porównać ze sobą słuchawki o różnym apetycie na prąd). Moc na wyjściu 6,35 mm jest wystarczająca dla większości słuchawek, a wyjścia zbalansowanego nawet nie używałem, bo nie mam ani zbalansowanego źródła, ani słuchawek z wtykiem XLR. Wydaje mi się jednak, że jak ktoś szuka typowo lampowego brzmienia z przyjemnymi zniekształceniami to może się nieco rozczarować, bo ten wzmacniacz gra dość przejrzyście, a przynajmniej ja tak go odbieram.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiby Seeds II doszły :) 

 

i muszę powiedzieć że są trochę dziwne :P

dziękowo, za wcześnie aby oceniać, ale jest bardzo ok (ale to strojenie podobne do IT01) 

wykonanie, pierwsza klasa, 

ergonomia mimo wagi też, 

ale to nie są słuchawki dla ludzi o małych uszach :) kabel jest tak wyprofilowany że u mnie z ledwością idzie on za uszami, dla samej ergonomi na razie nie ma to wpływu, kopułki są świetnie wyprofilowane, i opierają się na wew. częsci małżowiny, ale samo rozwiązanie jest dziwne, i dla mnie jako laika nietypowe :)

 

zobaczymy jak będą grac jak się wygrzeją :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Play napisał:

Pisz, proszę emoji4.png

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Wieczorem napiszę coś więcej niż że...

 

14 godzin temu, Azakiel napisał:

a mnie ciekawi ile Crinacle przytulił za ten filmik

... mam nadzieję że jak najwięcej bo co chłopu żałować, a słuchawki w swojej cenie są naprawdę tego warte. Nie są idealne ale osobiście podobają mi się bardziej niż Sundara :) I część moich droższych iemów się kurzy ostatnio...

Edytowane przez Beh0lder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, docentore napisał:

Shuoer wypuszcza nowe doki planarne, w przedsprzedaży 129$

 

https://letshuoer.net/product/iem/s12-hi-fi-earphones-in-ear-monitors/

Nawet 119 z kupnem.

A niech mnie, kupiłem. FR podobne do Timeless wg pomiarów wersji przedprodukcyjnej (nazwanej Shuoer Soloist 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 119 z kupnem.
A niech mnie, kupiłem. FR podobne do Timeless wg pomiarów wersji przedprodukcyjnej (nazwanej Shuoer Soloist 2)

Jakim kuponem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności