Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarły do mnie ISN H40, które zakupiłem z polecenia drogich Forumowiczów :) .

 

Ogólnie jest dobrze, ale standardowo mam kilka "ale" ;).

 

Jeśli chodzi o wygodę, to mogłoby być lepiej. Są dość duże, co w moim przypadku powoduje dyskomfort. Ogólnie w tej kwestii wygodniejsze dla mnie są zarówno Moondrop Aria, jak i FiiO FH3, o których można zapomnieć, że ma się je w uszach. Zastanawiam się też nad dodatkowymi tipsami, możecie coś polecić? Obecnie używam pianek z kompletu, ale trochę "grzeją" w kanały ;).

 

Czy ktoś, kto posiada ten model, mógłby napisać, w jakim stopniu po wygrzaniu zmieniają się niskie tony? Obecnie w porównaniu do FH3 oraz Arii są nieco twardawe, brakuje nieco sprężystości (źródło: ES100).

 

Jednak ogółem brzmieniowo zdecydowanie przebijają wspomniane modele. Mają lepszą dynamikę, rozdzielczość, scenę, są bardziej angażujące, muzykalniejsze. Średnica i góra są szczegółowe i jednocześnie gładkie, co dla wrażliwych na sybilanty jest prawdziwym wybawieniem.

 

Zastanawiam się, czy jest jakaś ciekawa alternatywa dla ISN H40 w tym samym przedziale cenowym, z podobnym strojeniem, ale z nieco lepszą ergonomią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie ISN H40, które zakupiłem z polecenia drogich Forumowiczów  .
 
Ogólnie jest dobrze, ale standardowo mam kilka "ale" .
 
Jeśli chodzi o wygodę, to mogłoby być lepiej. Są dość duże, co w moim przypadku powoduje dyskomfort. Ogólnie w tej kwestii wygodniejsze dla mnie są zarówno Moondrop Aria, jak i FiiO FH3, o których można zapomnieć, że ma się je w uszach. Zastanawiam się też nad dodatkowymi tipsami, możecie coś polecić? Obecnie używam pianek z kompletu, ale trochę "grzeją" w kanały .
 
Czy ktoś, kto posiada ten model, mógłby napisać, w jakim stopniu po wygrzaniu zmieniają się niskie tony? Obecnie w porównaniu do FH3 oraz Arii są nieco twardawe, brakuje nieco sprężystości (źródło: ES100).
 
Jednak ogółem brzmieniowo zdecydowanie przebijają wspomniane modele. Mają lepszą dynamikę, rozdzielczość, scenę, są bardziej angażujące, muzykalniejsze. Średnica i góra są szczegółowe i jednocześnie gładkie, co dla wrażliwych na sybilanty jest prawdziwym wybawieniem.
 
Zastanawiam się, czy jest jakaś ciekawa alternatywa dla ISN H40 w tym samym przedziale cenowym, z podobnym strojeniem, ale z nieco lepszą ergonomią?
H40 jak dla mnie to jedne z najwygodniejszych IEM jakie miałem (jak nie najwygodniejsze). U mnie akurat pod tym kątem spisywały się doskonale, leżały jak przyklejone. Jeśli chodzi o tipsy do nich to polecam Ci SpinFit CP100 lub AZLA Sedna Earfit (zwykłe lub Light)

Po wygrzaniu słychać zmianę na dole pasma, właśnie szczególnie w sprężystości. Na początku są kluchowate. Pierwsze zmiany powinny być słyszalne już po około 15-20h z tego co pamiętam, bynajmniej u mnie tak było. Możesz też pokombinować z kablami, zmieniają dół. Odnośnie kabli zapewne doradzi kolega@Nazar70

Właśnie to co w nich jest najpiękniejsze to ta muzykalność i scena - dają mnóstwo ukojenia dla duszy Uczta dla uszu.

W tych pieniądzach nie spotkałem alternatywy, a przesłuchałem już kilkadziesiąt różnych pozycji. One w mojej opinii królują w tym przedziale cenowym i zdecydowanie biją sporo dużo droższych modeli. Także polecam Ci pokombinować z tipsami, a się polubicie i zostaną z Tobą na dłużej I tego Ci życzę!

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie :) .

 

 

7 godzin temu, requal napisał:

Isn H40 + tipsy JVC SpiralDot = 🔥

 

Chodzi o model JVC EP-FX9M-B, zgadza się?

 

Z tego co widzę, to poza Ebayem są dostępne w Penon Audio.

 

7 godzin temu, dweet napisał:

Dokładnie tak.
A z pianek: https://a.aliexpress.com/_mqWoviH

 

W który rozmiar celować, jeśli chodzi o te pianki - 4.5 mm czy 4.9 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, requal napisał:

Isn H40 + tipsy JVC SpiralDot = 🔥

To jest dobre połaczenie ale imo to co teraz zapodam jest jeszcze lepsze czyli H40+ePro Horn-Shaped(dostępne w audeos)

Np ze spin fitami nie łapie seala.Za to ePro w rozmiarze M to jest kosmos

 

 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie  .
 
 
 
W który rozmiar celować, jeśli chodzi o te pianki - 4.5 mm czy 4.9 mm?
Tak, koledze chodziło dokładnie o ten model JVC Spiral Dot. Miał je BigMaras u nas (możesz go podpytać czy będą). Są jeszcze dostępne w MTMT Audio w Hongkongu (wersja pierwsza, tutaj wspominana, i druga - nowsza, sporo droższa, która nic nie zmienia, więc wg. mnie nie ma sensu dopłacać. Mam jedne i drugie). U mnie akurat one się kompletnie nie sprawdziły, są za płytkie i nie mogłem złapać szczelności. Także musisz sobie pokombinować, potestować i sam wybrać z naszych propozycji, wszystko zależy od Twoich preferencji i budowy kanałów słuchowych.

Jeśli chodzi o szerokość wlotów - 4.5mm to max, 4.9mm pewnie będą się zsuwać. Wspomniane przez mnie SpinFit CP100 mają 4mm i trzymały się świetnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Spiralki nadal dostępne na Allegro.. 

ePro jakoś nie pamiętam z ISN, a miałem je wtedy. 

Ogólnie jak pasują ePro, to ePro zagra lepiej z reguły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H40 jak dla mnie to jedne z najwygodniejszych IEM jakie miałem (jak nie najwygodniejsze). U mnie akurat pod tym kątem spisywały się doskonale, leżały jak przyklejone. Jeśli chodzi o tipsy do nich to polecam Ci SpinFit CP100 lub AZLA Sedna Earfit (zwykłe lub Light)

Po wygrzaniu słychać zmianę na dole pasma, właśnie szczególnie w sprężystości. Na początku są kluchowate. Pierwsze zmiany powinny być słyszalne już po około 15-20h z tego co pamiętam, bynajmniej u mnie tak było. Możesz też pokombinować z kablami, zmieniają dół. Odnośnie kabli zapewne doradzi kolega[mention=80056]Nazar70[/mention]

Właśnie to co w nich jest najpiękniejsze to ta muzykalność i scena - dają mnóstwo ukojenia dla duszy Uczta dla uszu.

W tych pieniądzach nie spotkałem alternatywy, a przesłuchałem już kilkadziesiąt różnych pozycji. One w mojej opinii królują w tym przedziale cenowym i zdecydowanie biją sporo dużo droższych modeli. Także polecam Ci pokombinować z tipsami, a się polubicie i zostaną z Tobą na dłużej I tego Ci życzę!

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Nie miałem wygodniejszych i lepiej "układających" się w uszach iemów niż H40.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gentillo napisał:

Nie miałem wygodniejszych i lepiej "układających" się w uszach iemów niż H40.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Na samym początku miałem pewien dyskomfort - po jakimś czasie zaczynałem odczuwać ból. Potem minęło i do dzisiaj nie wiem, czy rozciągnąłem małżowiny, czy ścisnąłem skorupy w H40 😂 W każdym razie, po krótkim czasie z problemami, wszystko się "dopasowało" i do dzisiaj cieszę się z tych słuchawek, a martwię się tylko tym, że następca na którego czekam będzie minimum 2 razy droższy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego.. jak ktoś lubi cieple rozdzielcze granie z dobrze kontrolowanym basem, to może sobie odsłuchać BGVP DM8. Po ISN jestem z nich bardzo zadowolony, nadal potrafią mnie zaskoczyć.. i doceniam je coraz bardziej za to. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego.. jak ktoś lubi cieple rozdzielcze granie z dobrze kontrolowanym basem, to może sobie odsłuchać BGVP DM8. Po ISN jestem z nich bardzo zadowolony, nadal potrafią mnie zaskoczyć.. i doceniam je coraz bardziej za to. 
To, że rozdzielcze i nadzwyczaj czyste brzmienie z kapitalną średnicą to się zgodzę. Ale na pewno nie ciepłe moim zdaniem. Anemiczny bas z armatury, choć to fakt - dobrze kontrolowany.

Trzeba zaznaczyć, że to zupełnie inne granie niż H40, nigdy nie dały mi tyle przyjemności co H40. DM8 są po prostu bardzo dobre technicznie, analityczne. W przeciwieństwie do H40 muzykalności w nich nie uświadczyłem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SeagaL napisał:

To, że rozdzielcze i nadzwyczaj czyste brzmienie z kapitalną średnicą to się zgodzę. Ale na pewno nie ciepłe moim zdaniem. Anemiczny bas z armatury, choć to fakt - dobrze kontrolowany.

Trzeba zaznaczyć, że to zupełnie inne granie niż H40, nigdy nie dały mi tyle przyjemności co H40. DM8 są po prostu bardzo dobre technicznie, analityczne. W przeciwieństwie do H40 muzykalności w nich nie uświadczyłem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Nie ciepłe? Nie będę się sprzeczał, bo to wszystko jak widzenie kolorów.. 

Analityczne to są.. np. Blessing2 dla mnie. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce się mieć lepszy bas niż w DM8, wystarczy Shanling AE3 - to było pierwsze wrażenie, jakie miałem. Rozdzielczość jest gorsza ale granie bardziej funowe. Taki trochę "krakowski targ:" między DM8, a H40.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje są różne. Słucham elektroniki i dla mnie liczy się tekstura. Ilość to sprawa do podbicia lub przyzwyczajenia się. 

Najlepiej w tym pasmie w każdym razie znoszę braki ilościowe. 

Co innego braki na górze - stąd out ISN..

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciepłe? Nie będę się sprzeczał, bo to wszystko jak widzenie kolorów.. 
Analityczne to są.. np. Blessing2 dla mnie. 
Dokładnie tak, to tylko nasze osobiste odczucia, według mnie nie są ciepłe. Ale to oczywiście każdy powinien ocenić swoim słuchem i preferencjami. Ocenę pozostawmy każdemu zainteresowanemu

Blessing 2 nie słuchałem, słuchałem tylko Blessing 2 Dusk - analityczne z urzekającą tonalnością i bardzo równo grające każdym pasmem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2 to materiał dobry - świetna precyzja, a wady pominę, bo nie moje. Ciekawe co w Dusk na plus poszło.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fanów H40.Jakie kable bardziej wam do nich leżą, miedź czy może hybryda? próbowaliście je z czymś droższym łączyć?
Jak dla mnie zdecydowanie hybryda miedź + srebro. Na czystej miedzi robi się zbyt powolnie, ciepła klucha.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Najner napisał:

Zezwalam i zachęcam do wskazywania wad moich słuchawek :)

 

Aetam, w koncu i tak je szarpne, bo odkładam i zaraz wracam. Jabłka i pomarańcze.  Cytujac kogoś z Head-Fi.. if you are someone who likes neutral sounding IEM then Blessing 2 can be your affair otherwise if you like a little warmer sound with great bass DM8 is the way to go!

Edytowane przez requal
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem czystą miedź i w parze z Fiio BTR5 brzmiały rewelacyjnie. Lepiej niż na hybrydzie.
Słusznie, jeszcze dochodzi kwestia źródła. U mnie wtedy to był AudioQuest DragonFly Red, potem Earmen Sparrow. Zarówno BTR5 jak i moje sprzęty latają na ESS Sabre, więc co do zasady wnioski powinny być podobne, a jednak są inne. Konkluzja jest taka, że chyba każdy musi sobie sprawdzić z tym czym dysponuje i wybrać po prostu taki kabel, z którym subiektywnie zagrają lepiej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoimi słowami Dm8 vs B2 opisałbym tak:

 

Dm8 wieksza scena, nieco bogatsza i zniuansowana średnica. Wysokie tony są lepiej rozciągnięte i gladsze. Bas jest bliższy i schodzi niżej. Dźwięk jest ogólnie pogrubiony i ma analogowy sznyt-tembr. 

 

B2: bardzo dobra holografia, ma nieco przewagę przez dokładność, dokładność, rzeczywiste dźwięki. 

 

B2 wady: nieco oschłe i tyczy się to wszystkich zakresów, na szczęście rzadko w tym samym czasie, a czesto nie slyszy się tego. Trudniejsze do znalezienia synergii z grajkami przez neutralne strojenie. 

Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności