Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, dweet napisał:

A co jeszcze, twoim zdaniem, jest "resztą z" w tej cenie? ;)

Pytasz o moje preferencje? W przedziale do 200$ jest gęsto, bardzo gęsto. Dobrych doków jest zatrzęsienie - Fiio FH5, FH3, Ikko, Moondrop Aria, Kbear Believe, TinHifi P1 itd. H40 to stosunkowo stare doki ale dla mnie wciąż się bronią. Nawet dół jakoś mi się w nich ułożył. Poza tym ja nie słuchałem setek iemów. To tylko moje, subiektywne odczucie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o moje preferencje? W przedziale do 200$ jest gęsto, bardzo gęsto. Dobrych doków jest zatrzęsienie - Fiio FH5, FH3, Ikko, Moondrop Aria, Kbear Believe, TinHifi P1 itd. H40 to stosunkowo stare doki ale dla mnie wciąż się bronią. Nawet dół jakoś mi się w nich ułożył. Poza tym ja nie słuchałem setek iemów. To tylko moje, subiektywne odczucie. 
Właśnie pułap 200$ ostatnio sobie upatrzyłem i zbieram listę rzeczy do sprawdzenia. Dzięki.
Ps. póki co bardzo udane strzały to ibasso it01x i audiosense dt200 - mogę śmiało polecić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiosense dt200 jaki mają bas w stosunku do H40
Mówię z pamięci, bo pozbyłem się ISNów jakiś czas temu. H40 ma mocniejszy, DT200 ma niezły, równy, ale brakuje jednak tej mocy, co w dynamiku. W sumie to nawet it01x mają go więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie wszystkim pasują i to nie są doki do wszystkiego. Mi akurat bardzo podpasowały. Ale teraz siedzę w czymś nowszym  
 
IMG_20210820_165927.thumb.jpg.a56bb91c4a3a67bac76ea2e92cb387f3.jpg
Z tego co pamiętam, to przetwornik tej samej konstrukcji co w Tanchjim Oxygen. Są do nich podobne? Czy to zupełnie inna szkoła brzmienia?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obecnie wyglądają opłaty podatek/cło/działka dla PP przy kupieniu czegoś z Ebay za około 1K PLN w sytuacji kiedy sprzedawca wysyła tylko chińskim EMS ?

 

Bo wydaje się że obecnie chyba taniej wyjdzie sprowadzić z Chin do USA a stamtąd do Europy bo opłaty które nakłada UE zniechęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, telemach napisał:

Jak obecnie wyglądają opłaty podatek/cło/działka dla PP przy kupieniu czegoś z Ebay za około 1K PLN w sytuacji kiedy sprzedawca wysyła tylko chińskim EMS ?

 

Bo wydaje się że obecnie chyba taniej wyjdzie sprowadzić z Chin do USA a stamtąd do Europy bo opłaty które nakłada UE zniechęcają.

EMS to prawdopodobnie dostawa w PL Pocztą Polską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, telemach napisał:

tak, EMS to Pocztex Poczty Polskiej, jest jeszcze DHL ale oni to walą cła i inne bzdety jak leci

Poczta też obecnie wali jak leci a co gorsze nie wie za co i dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta też obecnie wali jak leci a co gorsze nie wie za co i dlaczego
Potwierdzam, PP teraz zawsze bierze hajs przy dostarczeniu i nawet nie wie co konkretnie składa się na tę opłatę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SeagaL napisał:

Z tego co pamiętam, to przetwornik tej samej konstrukcji co w Tanchjim Oxygen. Są do nich podobne? Czy to zupełnie inna szkoła brzmienia?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Zbyt dawno i zbyt krótko słuchałem Tleny, żeby jednoznacznie i kategorycznie się wypowiedzieć. Ale chyba Tanchjimy były cieplejsze w odbiorze - bardziej wygładzone. TForce ma jakiegoś takiego pazura i sporo agresywności w przekazie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 11:50, Nazar70 napisał:

Zbyt dawno i zbyt krótko słuchałem Tleny, żeby jednoznacznie i kategorycznie się wypowiedzieć. Ale chyba Tanchjimy były cieplejsze w odbiorze - bardziej wygładzone. TForce ma jakiegoś takiego pazura i sporo agresywności w przekazie.

Zawsze można nadrobić i porównać na żywca (bądź na Żywcu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakteria "Konrad" przyczyniła się do jakichś nowych opłat i nie tylko w PL na ebay-u też. Mnie rozwalił ten podatek z e-commerce gdzie zakup online to w PL skasowali mnie 50zł. Jak tak podliczyć co ludzie kupują na necie to 50zł od każdego bez jakiegokolwiek kuriera,poczty tylko za samą transakcję a w 2019 nie płaciłem nic. Podatki w pl nie ma tylko opodatkowanego podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Podatki w pl nie ma tylko opodatkowanego podatku.


Jest, nazywa się akcyza.

Co do zamawiania z poza Europy to poczta pobiera sobie opłatę w kwocie 8.5 zł za przedstawienie paczki do kontroli celnej bez znaczenia ile przedmiotów się w niej znajduje. (teraz bardziej opłaca się kupować zbiorczo niż tak jak wcześniej dzielić zamówienie na paczki bo opłata jest mniejsza) Do 150 euro pobiera sprzedawca VAT doliczając do ceny produktu od 150 do 1000 euro, VAT jest pobierany przy dostawie paczki a powyżej 1000 euro odprawę i opłaty musisz zrobić sam lub komuś zlecić (koszt od 200 zł jeśli dobrze pamiętam)


Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rafik87 napisał:


 

 


Jest, nazywa się akcyza.

Co do zamawiania z poza Europy to poczta pobiera sobie opłatę w kwocie 8.5 zł za przedstawienie paczki do kontroli celnej bez znaczenia ile przedmiotów się w niej znajduje. (teraz bardziej opłaca się kupować zbiorczo niż tak jak wcześniej dzielić zamówienie na paczki bo opłata jest mniejsza) Do 150 euro pobiera sprzedawca VAT doliczając do ceny produktu od 150 do 1000 euro, VAT jest pobierany przy dostawie paczki a powyżej 1000 euro odprawę i opłaty musisz zrobić sam lub komuś zlecić (koszt od 200 zł jeśli dobrze pamiętam)


Drapnięte z Mi 10
 

 

To jak wyjaśnisz tą opłatę za którą zapłaciłem online bez żadnej poczty i kurierów podając kraj Polska? W 2019 kupując wersję poprzednią płaciłem tylko za sam produkt bez podatku.

taz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, chico99 napisał:

Ciekawe droższe słuchawki z Chin !!!

No widzisz bo tutaj dzwięk w tym oprogramowaniu to taki surowy trzeba dodatkowo się dokopać na stronach i popracować nad terminalem aby wydobyć dźwięk jak krwisty stek i wtedy poczujesz że jednak masz droższe słuchawki z Chin.:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał:

To jak wyjaśnisz tą opłatę za którą zapłaciłem online bez żadnej poczty i kurierów podając kraj Polska? W 2019 kupując wersję poprzednią płaciłem tylko za sam produkt bez podatku.

 

Historia "tego" co zapłaciłeś sięga 1993r i nazywa się podatek VAT, który zastąpił podatek obrotowy. 

 

39 + 23% (8,97) = 47,97

 

Jest też w Polsce wiele innych podatków - dochodowy, pit, cit, od nieruchomości, od spadków, od wygranych, od czynności cywilno-prawnych, akcyza i wiele wiele innych.

 

Jak będziesz duży i pójdziesz do pracy to jeszcze dojdą inne ciekawe rzeczy jak składka na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe oraz zdrowotne, a także składka na Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

 

Panie, i jak żyć...

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Historia "tego" co zapłaciłeś sięga 1993r i nazywa się podatek VAT, który zastąpił podatek obrotowy. 

 

39 + 23% (8,97) = 47,97

 

Jest też w Polsce wiele innych podatków - dochodowy, pit, cit, od nieruchomości, od spadków, od wygranych, od czynności cywilno-prawnych, akcyza i wiele wiele innych.

 

Jak będziesz duży i pójdziesz do pracy to jeszcze dojdą inne ciekawe rzeczy jak składka na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe oraz zdrowotne, a także składka na Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

 

Panie, i jak żyć...

tak pamiętam kwity z pracy na co poszło zus , składki zdrowotne, emerytalne te trzy pamiętam i netto i brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może Kbear Believe? Pytam, bo kupiłem te słuchawki, gdyż miały być niby takie niezwykłe z racji użytego materiału do produkcji przetwornika, a gra to kurczę bardzo przeciętnie. Najgorzej jest z basem, bo wszędzie pełno  informacji o berylowym basie, super zejściu fakturze itd., a tu bas jest najsłabszy tzn. brakuje mu zejścia, subbas jest słabiutki, midbas podbity. Średnica jest lekko wycofana, przełom z górą trochę krzykliwy. Czytałem, że niby potrzebują sporo prądu, ale nie uwierzę, że skuteczne dokanałówki wymagają stacjonarki i nie wystarczy im dongle na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności