Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktośz forumowiczów miał kontakt z ThieAudio model Clairvoyance i/lub ThieAudio  model Monarch a jak tak to czy może powiedzieć coś więcej?

58 minut temu, docentore napisał:

Ale to raczej ekonomiczne jest, prawda? Taki imperial to jakieś >12%.
Moje *PA to maks 9%.

(wiem wiem, do na*bki to Królewskie, nie kraftowe browary ;) )

od 9 do nawet 37% (wymrażane) , ale owszem IPA, APA, kwasy też są świetne :)

 

Niestety obecnie nie mam ani smaku ani węchu tak więc szkoda nawet *ęby moczyć no i chyba pro zdrowotnie to by nie podziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 20:45, docentore napisał:

Generalnie jestem kablosceptykiem, stąd mój komentarz. Jeśli wierzysz w to, że kabel za 20$ polepszy Ci dźwięk o 300% to super :)

Sparingi słyszałem 2 razy, za każdym razem podobały mi się. Raczej ciepłe granie, dosyć dociążone, ale z fajną górą.

Kupiłem taki kabelek z czystej miedzi za dwadzieścia kilka dolców i różnica jest przynajmniej 200%. :)  Z SE 3.5 przeszedłem na zbalansowane 4.4 i moje P1 dostają wreszcie więcej prądu. Nie jest za ostro (sycząco w górze), mocniejszy bas, dynamiczniej. Posrebrzany z miedzi z aliexpress i ten tani z „czystego srebra” zbytnio wyostrza. P1 grają teraz pięknie choć jeszcze się wygrzewają bo to nowy zakup. Odstawiłem ME700 i słucham z M6 Pro na P1 a to o czymś świadczy: że jest lekko, pięknie, świeżo...lub że jestem głuchy jak pień :)

 

 

8A2B1362-2665-47E3-9BC0-988030120F1D.jpeg

W dniu 9.11.2020 o 18:00, pysiaDK napisał:

Jeśli chodzi o Tiny P1 to z pewnością odnajdziesz w nich bardzo dobry poziom szczegółowości, wręcz w tej cenie powiedziałabym, że wybitny - w szczególności jeśli chodzi o górę, gdzie brylują. Basu mają całkiem sporo, chociaż nie można ich oczywiście nazwać mocno basowymi, przy czym bas ten jest bardzo szybki. Scena też by spełniła Twoje wymagania - jest dość szeroka, chociaż nie jest to jakiś top level, za to pozycjonowanie źródeł jest wybitne. Bez najmniejszego problemu odnajdziesz umiejscowienie poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej. Do tego w świetny sposób oddają cechę, która przy klasyce sprawdza się idealnie - dźwięk nie jest zlepkiem nieokreślonej ilości instrumentów, a oddaje wielość pozornych źródeł dźwięku.

Natomiast z jednego musisz sobie zdawać sprawę - te słuchawki mają bardzo dużo góry, a słuchawki mają jasne brzmienie. Dla większości osób będą się wydawały sykliwe, chociaż jak dla mnie (lubię górę) są tak w sam raz, a ich sykliwość jest uzależniona od źródła. Dla przykładu, na DC01 w ogóle nie mają tendencji do sybilizacji, a na DX220 z kolei trafiają się utwory, w których sybilizacja się pojawi.

Jak dla mnie te słuchawki są wręcz wybitne do klasyki, gdzie sprawdzają się znakomicie. Czasem brakuje mi lepszej średnicy, ale za to rekompensuje to poziom szczegółowości, scena i pozycjonowanie poszczególnych źródeł pozornych. Do jazzu są spoko, ale tutaj z kolei czasem na prawdę brak lepszych wokali i ogólnie lepszej średnicy. Jest ona całkiem niezła, żebym nie została źle zrozumiana, ale w porównaniu do IEMów Shure żadne słuchawki nie będą miały takiej barwy na wokalach ;) Prawdę mówiąc nie wiem czy by się one sprawdziły do muzyki elektronicznej, bo zbytnio jej nie słucham. Podejrzewam jednak, że może Ci brakować trochę basu. Jeśli chodzi o pop to może być ciężko - P1 potrafią bezlitośnie obnażyć słabość realizacji, sybilizować i wyciągać na wierzch wszystko, co złe. Niestety trzeba im przyznać, że jak włączysz muzykę, na której się średnio sprawdzają to Cię nie zachwycą, to są słuchawki bardzo zadaniowe, jeśli można to tak ująć. No chyba, że lubisz jasne brzmienie z na prawdę dużą ilością góry.

W kwestii napędzenia warto jeszcze wspomnieć, co już koledzy wyżej pisali - są bardzo, bardzo wymagające. Na DX220 muszę ich słuchać na high gainie, rozkręcając go na poziom 80-100 (w skali do 150) na klasyce, która jest raczej cicho nagrywana, przy jakimś współczesnym popie dla odmóżdżenia są to poziomy w okolicach 60-70. Dla porównania, Shure SE846 na low gainie na głośności 80 byłyby już dla mnie absolutnie nie do słuchania ;)

Pięknie to napisałeś i zgadzam się z Tobą. Mam je od kilku dni i są genialne. Jak dla mnie sprawdzają się też w pop/rock, ale nie wszystko bo jak napisałeś są wrażliwe na kiepską jakość nagrania np. słuchanie Dźem remastered to czysta przyjemność a Absolute live 1986 to kupa. Simply Red czy R.E.m. w Mqa też super... Do testowania słuchawek (głównie niskiego zakresu) z muzyką elektroniczną używam tego kawałka. Wiadomo, że są do słuchania takiej muzyki lepsze, ale nie ma tragedii choć dołu brakuje. Przyjemnie się słucha.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Kupiłem taki kabelek z czystej miedzi za dwadzieścia kilka dolców i różnica jest przynajmniej 200%

Ładny kabel, fajnie rozwiązane MMCX.

Co to jest? Podeślesz link?

Do mnie też idą P1 to jak dobrze się z nimi zgrywa to sobie zamówię sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kabel, fajnie rozwiązane MMCX.
Co to jest? Podeślesz link?
Do mnie też idą P1 to jak dobrze się z nimi zgrywa to sobie zamówię sprawdzić.

Ty już się uspokój bo zanim P1 dojdą to będziesz mieć trzydzieści kabli do nich


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SeagaL napisał:

Ładny kabel, fajnie rozwiązane MMCX.

Co to jest? Podeślesz link?

Do mnie też idą P1 to jak dobrze się z nimi zgrywa to sobie zamówię sprawdzić.

To ten kabelek. Konektory mogłyby być delikatnie bardziej ciasne, ale to szczegół.

https://www.aliexpress.com/item/33001952636.html

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FranticPhil napisał:


Ty już się uspokój bo zanim P1 dojdą to będziesz mieć trzydzieści kabli do nich emoji1.pngemoji23.pngemoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ciii 🤫 Nie pogrążaj publicznie mojej choroby. Ponadto uznaję to za nieczystą prowokację. 30 to taka ładna liczba.

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

To ten kabelek. Konektory mogłyby być delikatnie bardziej ciasne, ale to szczegół.

https://www.aliexpress.com/item/33001952636.html

Super, dzięki. Zamówione.

@FranticPhil To dopiero siódmy, do 30-stu jeszcze tak daleko 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lobuz1 napisał:

Kupiłem taki kabelek z czystej miedzi za dwadzieścia kilka dolców i różnica jest przynajmniej 200%. :)  

Używam aktualnie P1 z Satinem Theia 8-mio żyłowym i nie powiedziałabym, żeby to spowodowało upgrade o 10%, a co dopiero o 200% 😂 Chciałabym mieć taki kablo-optymizm jak niektórzy tutaj :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pysiaDK napisał:

Używam aktualnie P1 z 8-mio żyłowym i nie powiedziałabym, żeby to spowodowało upgrade o 10%, a co dopiero o 200% 😂 Chciałabym mieć taki kablo-optymizm jak niektórzy tutaj :D

Z tymi procentami to taki żarcik :)  Po przejściu z 3.5 na 4.4 mam dwukrotnie większą moc co w przypadku P1 jest bardzo pożądene. Nie chodzi mi o magiczne wlaściwości chińskiego kabla bo to zwykła miedź jak stockowe w P1, ale o moc, która przekłada się (w moim przekonaniu) na poprawę brzmienia. Dywagacje ile to jest procent jest śmieszne bo jak miałbym to policzyć... :)

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBear Believe miały być dostępne tylko w oficjalnym sklepie producenta, a tu niespodzianka. 
W AK Audio Store dzisiaj się pojawiły Ze zniżką są za 149$, ale sugerowałbym negocjować jak ktoś chce je kupić

Mówili że w 11.11 będzie tylko u nich dostępny ten model. Z kuponami itd można było je kupić za 108$ (przynajmniej ja miałem taką cenę w koszyku).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FranticPhil napisał:


Mówili że w 11.11 będzie tylko u nich dostępny ten model. Z kuponami itd można było je kupić za 108$ (przynajmniej ja miałem taką cenę w koszyku).


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Faktycznie, było info, że 11.11 tylko u nich :D

Też miałem tą cenę, wychodziło coś ponad 400 zł, bodajże 430 jak dobrze pamiętam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Faktycznie, było info, że 11.11 tylko u nich
Też miałem tą cenę, wychodziło coś ponad 400 zł, bodajże 430 jak dobrze pamiętam

A skusiles się?
Będzie recka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tutaj czytał jakieś inne recenzje Starlight oprócz tej na headfi?
Ogłaszają je jako EJ07 z lepszym basem ale totalna cisza w mediach


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Choć jest to niepopularna opinia, ale Starlight, Yinyoo ST7, Shuoer EJ07 i Penon Volt to ten sam OEM - widać to po konfiguracji, armatury i EST są te same, tylko możliwe, że dynamik się zmienia. No i pewnie lekko strojenie.

 

Co do EJ07 i basu - niestety w tych słuchawkach jest różnica pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami - znam kolesia, który posiada 4 tą parę i twierdzi, że każda ma inny bas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Choć jest to niepopularna opinia, ale Starlight, Yinyoo ST7, Shuoer EJ07 i Penon Volt to ten sam OEM - widać to po konfiguracji, armatury i EST są te same, tylko możliwe, że dynamik się zmienia. No i pewnie lekko strojenie.
 
Co do EJ07 i basu - niestety w tych słuchawkach jest różnica pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami - znam kolesia, który posiada 4 tą parę i twierdzi, że każda ma inny bas.

Dzięki, to sobie skreślam z listy


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas na liście EJ07. Choć jak dobrze pójdzie jutro będę miał na testy Volty. Zobaczymy czy porwą moje serce i uszy.

Skrobnij co nieco jak będą


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas na liście EJ07. Choć jak dobrze pójdzie jutro będę miał na testy Volty. Zobaczymy czy porwą moje serce i uszy.

Skrobnij co nieco jak będą


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ryankgb napisał:

KBear Believe miały być dostępne tylko w oficjalnym sklepie producenta, a tu niespodzianka. 

W AK Audio Store dzisiaj się pojawiły :D Ze zniżką są za 149$, ale sugerowałbym negocjować jak ktoś chce je kupić :D

 

W promocji 11.11 razem z kuponami wziąłem je za 105$, do takiej kwoty chyba AK nie zjedzie. Na razie czekam na dostawę.

 

1 godzinę temu, Jot R napisał:

Piszą, że Belive to mają być mniej basowe Diamondy

 

124027955_10158434244384792_6556007217772949614_o.jpg.2e2e89d943e855b356f435b8df7e916c.jpg

 

IMHO to dobrze, bo w Diamondach było go za dużo, przykrywał inne pasma, a po jakimś czasie po prostu męczył. Robiłem 2 podejścia do Diamondów, ale za każdym razem leciały dalej.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

IMHO to dobrze, bo w Diamondach było go za dużo, przykrywał inne pasma, a po jakimś czasie po prostu męczył. Robiłem 2 podejścia do Diamondów, ale za każdym razem leciały dalej.

 

Diamondy świetnie się spisywały w mieście czy komunikacji miejskiej, gdzie bas musi być podbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności