Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, dweet napisał(a):

Tylko niestety ich kształt dla niektórych jest mocno problematyczny :((

A co się niektórym dzieje?

 

3 godziny temu, Rigatio napisał(a):

Komfort na razie bardzo dobry a nie wyjmuję ich praktycznie z uszu od kilku dni, więc może mam farta.

 

Ja też mogę nie wyjmować z uszu aż do zmęczenia :D ...niestety nie mam czasu na sesje więcej niż pół godziny :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, espe0 napisał(a):

A co się niektórym dzieje?

 

W moim przypadku za żadne skarby nie byłem w stanie ich dobrze ułożyć w uchu. Ciągle się przesuwały i uwierały. Mam wielkie pudło tipsów (Spinfit, SpiralDot, Symbio, Sedna, Finale, Comply i sporo innych), spróbowałem chyba wszystkich i żaden nie dały sobie z tym rady. Kształt tulei i obudowy, a dodatkowo ich dość mocne wygięcie w tył mnie pokonały. 

Bardzo żałuję, bo to absolutnie jedne z najlepszych IEMów jakie słyszałem :(

Edytowane przez dweet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dweet napisał(a):

 

W moim przypadku za żadne skarby nie byłem w stanie ich dobrze ułożyć w uchu. Ciągle się przesuwały i uwierały. Mam wielkie pudło tipsów (Spinfit, SpiralDot, Symbio, Sedna, Finale, Comply i sporo innych), spróbowałem chyba wszystkich i żaden nie dały sobie z tym rady. Kształt tulej i obudowy, a dodatkowo ich dość mocne wygięcie w tył mnie pokonały. 

Bardzo żałuję, bo to absolutnie jedne z najlepszych IEMów jakie słyszałem :(

Widocznie zbudowane dla reptylian lub innych gatunków o innej budowie małżowiny usznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dweet napisał(a):

 

W moim przypadku za żadne skarby nie byłem w stanie ich dobrze ułożyć w uchu.

 

Faktem jest że płytkie tipsy powodują zbliżenie się obudowy do małżowiny. Jako że akurat moje ulubione tipsy właśnie takie są, zastosowałem taką oto gumeczkę w celu zwiększenia dystansu. Żadna część obudowy podczas słuchania nie opiera się o nic, kontakt z uchem ma tylko tips.

 

IMG_20231016_225644.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał(a):

 

Faktem jest że płytkie tipsy powodują zbliżenie się obudowy do małżowiny. Jako że akurat moje ulubione tipsy właśnie takie są, zastosowałem taką oto gumeczkę w celu zwiększenia dystansu. Żadna część obudowy podczas słuchania nie opiera się o nic, kontakt z uchem ma tylko tips.

 

IMG_20231016_225644.jpg

 

Ja właśnie preferuję kiedy obudowa dobrze i stabilnie opiera się w środku małżowiny, jak np. w MEST Mk2, czy absolutnie skrojonych pod moje ucho TinHifi T3 Plus (choć beznadziejne dźwiękowo). Nawet IER-Z1R były spoko, co się rzadko zdarza. Twilighty wisiały i kreciły się bez składu i ładu

Edytowane przez dweet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikko OH10 dostały inny kabel, który się nie plącze. Wygoda stoi na bardzo wysokim poziomie, choć dopiero dłuższy odsłuch - myślę że ponad godzinny pokaże czy waga słuchawek nie będzie przeszkodą, gdyż te są naprawdę ciężkie. Odnośnie brzmienia to jest to lekko chłodna V-ka - mocny, skoczny bas z solidnym subbasem, średnica klarowna, choć wycofana, męskie wokale mogłoby być nieco bardziej dociążone, góra wyrazista, mocno rozciągnięta, przekazuje dużo detali, sybilizacji brak, scena szeroka oraz bardzo czytelna. W sumie teraz rozumiem ich niezwykłą popularność jak na tak stary model (pojawiły się w 2019 r.) - wciąż ludzie o nich piszą, podczas gdy obecne nowości często popadają w zapomnienie już po kilku tygodniach od premiery.

PANA0576.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły Penony Serial. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, na dniach napiszę porównanie z 10th, Yanyin Moonlight i może nawet o Mestach MKII wspomnę. Niestety sprzedający nie raczył zaznaczyć, że brakuje siatki w prawej słuchawce i jest po prostu dziura zaklejona chyba filtrem słuchawkowym. Od biedy można kupić jakąś taśmę mikroporową i to zaklejać na bieżąco, ale denerwuje mnie, że można o czymś takim nie napisać. 

Może ktoś wie, czy da się kupić takie siatki i jakoś to estetycznie naprawić? @espe0

20231020_170257.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły Penony Serial. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, na dniach napiszę porównanie z 10th, Yanyin Moonlight i może nawet o Mestach MKII wspomnę. Niestety sprzedający nie raczył zaznaczyć, że brakuje siatki w prawej słuchawce i jest po prostu dziura zaklejona chyba filtrem słuchawkowym. Od biedy można kupić jakąś taśmę mikroporową i to zaklejać na bieżąco, ale denerwuje mnie, że można o czymś takim nie napisać. 
Może ktoś wie, czy da się kupić takie siatki i jakoś to estetycznie naprawić? [mention=79330]espe0[/mention]
20231020_170257.thumb.jpg.77f142f3db6ba4ffc74c2e35ca3b34f6.jpg
Ja kupiłem na aliexpress o różnych średnicach. Jak chcesz szybciej to opłać wysyłkę i podaj rozmiar to ci wyślę. Na wszelki wypadek wyślę 3 rozmiary.

Edit.
Chyba źle zrozumiałem. Tu nie mowa o filtrach w tulejkach na tipsy?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tutaj chodzi o ten otwór wentylacyjny, jak widać w lewej słuchawce jest niebieska obramówka, a w prawej powinna być czerwona, ale jest zerwana ta siatka więc jest po prostu dziurka. Oczywiście to w niczym nie przeszkadza, tylko nieestetycznie wygląda. Poza tym budzi we mnie niesmak to, że można z czystym sumieniem coś takiego sprzedać nie pisząc o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tutaj chodzi o ten otwór wentylacyjny, jak widać w lewej słuchawce jest niebieska obramówka, a w prawej powinna być czerwona, ale jest zerwana ta siatka więc jest po prostu dziurka. Oczywiście to w niczym nie przeszkadza, tylko nieestetycznie wygląda. Poza tym budzi we mnie niesmak to, że można z czystym sumieniem coś takiego sprzedać nie pisząc o tym. 
Co prawda to prawda... Nie powinien

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Dzięki, tutaj chodzi o ten otwór wentylacyjny, jak widać w lewej słuchawce jest niebieska obramówka, a w prawej powinna być czerwona, ale jest zerwana ta siatka więc jest po prostu dziurka. Oczywiście to w niczym nie przeszkadza, tylko nieestetycznie wygląda. Poza tym budzi we mnie niesmak to, że można z czystym sumieniem coś takiego sprzedać nie pisząc o tym. 

Filtry na otworach wentylacyjnych mogą wpływać na brzmienie (a różne w L i R mogą wpływać na brak balansu tonalnego), więc tym bardziej perfidne zachowanie sprzedającego... A sam chciałem je kupić od niego, tylko mnie uprzedziles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

ejjjj zaraz...

Jaki brak siateczki? Przecież jej tam oryginalnie nie ma. on sobie to sam dołożył.

Ale z tego co rozumiem brakuje tego fabrycznego filtra w czerwonej obramowce pod tą ręcznie przyklejona siatka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Zaburzonego balansu nie słyszę, a słuchawki są super, dużo za nie też nie zapłaciłem ale takiego cwaniactwa nie mogę znieść... Będę jeszcze rozmawiał ze sprzedającym jak to rozwiązać. 

20231020_230612.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda paskudnie - nie owijając w bawełnę.

Karygodne zachowanie sprzedawcy. Opisz dokładnie sytuację na stosownym forum, bo takie praktyki nie powinny być tolerowane.

 

Dobrze, że chociaż jesteś z nich zadowolony pod względem dźwiękowym, bo gdyby i na tym polu byłoby nieciekawie, to człowiekowi pozostaje się tylko pociąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pylaczynski napisał(a):

perfidne zachowanie sprzedającego... A sam chciałem je kupić od niego, tylko mnie uprzedziles :)

Napisał, że nie był to dla niego problem i po prostu zapomniał o tym wspomnieć, przeprosił i zaproponował obniżenie ceny lub pełny zwrot. Zgodziłem się na zwrot, ponieważ na dodatek napisał, że jest pełny komplet akcesoriów, a tam dosłownie jest jedna para zielonych tipsów Penona i trzy tipsy (nawet nie pary) jakichś białych 😀, które nawet nie należą do tego zestawu. Rozumiem, że poprzedni właściciel mógł go zapewnić, że jest pełny komplet (to już nie pierwsza taka sytuacja), mnie to nawet nie obchodzi bo i tak nie cierpię tych twardych Penonowych tipsów, ale jak jest taka ilość tipsów, która powoduje, że jedno ucho jest stratne, to już należałoby o tym wspomnieć. Ja wypisuję w ogłoszeniach wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, na które większość ludzi nawet nie zwróci uwagi, bo jak ktoś ma mi potem pisać, że coś jest nie tak, to ja już wolę sprzedawać dłużej i mieć potem spokój. Także mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy z tym zwrotem, bo to nie w moim stylu pisać potem w ogłoszeniu 'słuchawki w pełni sprawne, mają tylko małą skazę wizualną, no właściwie to mają dziurę ale w niczym nie przeszkadza' 😀

A z tym gościem mam pozytywne poprzednie doświadczenia więc powinno być ok. 

 

A porównanie i tak napiszę, jak tylko będę miał chwilę, czyli nie prędzej niż we wtorek. Krótko mówiąc nie są do każdej muzyki, ale w niektórych gatunkach opadła mi szczęka i są, moim zdaniem, lepsze niż 10th i Fan 2.

Edytowane przez LeonidK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Napisał, że nie był to dla niego problem i po prostu zapomniał o tym wspomnieć, przeprosił i zaproponował obniżenie ceny lub pełny zwrot. Zgodziłem się na zwrot, ponieważ na dodatek napisał, że jest pełny komplet akcesoriów, a tam dosłownie jest jedna para zielonych tipsów Penona i trzy tipsy (nawet nie pary) jakichś białych 😀, które nawet nie należą do tego zestawu. Rozumiem, że poprzedni właściciel mógł go zapewnić, że jest pełny komplet (to już nie pierwsza taka sytuacja), mnie to nawet nie obchodzi bo i tak nie cierpię tych twardych Penonowych tipsów, ale jak jest taka ilość tipsów, która powoduje, że jedno ucho jest stratne, to już należałoby o tym wspomnieć. Ja wypisuję w ogłoszeniach wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, na które większość ludzi nawet nie zwróci uwagi, bo jak ktoś ma mi potem pisać, że coś jest nie tak, to ja już wolę sprzedawać dłużej i mieć potem spokój. Także mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy z tym zwrotem, bo to nie w moim stylu pisać potem w ogłoszeniu 'słuchawki w pełni sprawne, mają tylko małą skazę wizualną, no właściwie to mają dziurę ale w niczym nie przeszkadza' 😀

A z tym gościem mam pozytywne poprzednie doświadczenia więc powinno być ok. 

 

A porównanie i tak napiszę, jak tylko będę miał chwilę, czyli nie prędzej niż we wtorek. Krótko mówiąc nie są do każdej muzyki, ale w niektórych gatunkach opadła mi szczęka i są, moim zdaniem, lepsze niż 10th i Fan 2.

Kolega carrow wystawił jeszcze raz na head fi, opis nadal nic nie wspomina o tym defekcie :(

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pylaczynski napisał(a):

Kolega carrow wystawił jeszcze raz na head fi, opis nadal nic nie wspomina o tym defekcie :(

 

Kurde, gość jest mówiąc delikatnie niepoważny. Może go jednak zgłosić do adminów?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, no bardzo słabo. Dalej pisze w komentarzach o tym, że są akcesoria, a jest w sumie 5 tipsów. A filtra nie przykleiłem ja, tylko tak już do mnie dotarły. Nie mam takich filtrów odkąd sprzedałem Blessing 2.

Ja zapłaciłem za nie €160, jeśli ktoś chce to oczywiście mogę odsprzedać, powiedzmy 680zl z wliczonym Paczkomatem. Jak nie, to spróbuję mu odesłać na początku przyszłego tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po półtora tygodnia ciągłego słuchania i porówniań Twilight z u12t i Monarch 2, stwierdzam, że Twilight to dla mnie idealne iemy, które zostaną ze mną na bardzo długo. Można nawet powiedzieć, że to pierwsze iemy, które brzmią tak, jak zawsze wyobrażałem sobie idealny dla mnie dźwięk- ekscytujący, żywy, detaliczny, ale i ciepły, baardzo naturalny i realistyczny, ze świetnym basem i ogólną głębią. Na początku myślałem, że przydałoby się odrobinę więcej subbasu, dosłownie +2/3 dB w okolicach 50Hz, ale po dłuższych odsłuchach i próbach z EQ, to jednak nie jest mi potrzebne. Bas jest wręcz idealny, mocno detaliczny, oteksturowany i co najważniejsze, mocno kopie i jest bardzo fizykalny. Odczuwam go nawet mocniej niż kiedy porównywałem z Xelento 2, które są bassheadowe. Tamte miały basu ilościowo więcej ale mocniej zalewał i nie czułem takiej mocy, był jakby lżejszy.

Monarch 2 są jakby odchudzoną wiersją Twilight, z genialną średnicą, ale brakuje im muzykalności i mają trochę mniejszą scenę.

Najdłużej się wahałem między Twilight i u12t, bo oba sety są do siebie w miarę podobne jeśli chodzi o ogólne ciepło.

U12t są genialne, szczególnie jeśli chodzi o technikalia i budowanie warstw, ale wolę Twilight. Z nimi mam bardziej przekonywujące wrażenie bycia na prawdziwym koncercie, w czym pomagają genialna barwa, odczuwalna fizyczność dźwięku oraz mocna wentylacja.

Moje u12t idą więc na sprzedaż. Są w stanie idealnym (za miesiąc kończy się gwarancja), ze wszystkimi akcesoriami- nieużywanymi. Jutro powinny się pojawić na head-fi.

Dodam, że cena będzie atrakcyjna, bo zależy mi na szybkiej sprzedaży.

Edytowane przez Rigatio
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności