Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.03.2023 o 12:09, Methuselah napisał(a):

 

Grają naprawdę dobrze. To trochę takie strojenie na DF, ale bardziej w kierunku serii XR Etymotika. Bardzo klarowne i czyste brzmienie z wysuniętymi wokalami i wyższą średnicą. Ogromną zaletą jest to, że;

- wokale i wyższe instrumenty są żywe i energiczne, ale gładkie i słucha się ich przyjemnie;

- bas nie jest specjalnie podbity (co nieco zależy od tipsów), ale uderzenia się wyraźne i dosadne (w takim progu w ogóle mi go nie brakowało);

- w porównaniu do etymotików, scena ma lepszą głębię. Holografia jest dobra, RE-2 nie tylko nie wpychają się z dźwiękiem w twarz, ale grają całkiem przestrzenie.

 

Stockowe tipsy są lepsze niż w RE-1/RE-1 Pro, ale sam korzystam zazwyczaj ze SpinFitów (CP-100, CP-100+, W1 w zależności od nastroju).

 

re2 1.jpg

 

Na plus jakość wykonania metalowe obudowy o ładnie odrobionej, matowej powierzchni. Fajne jest również wyprowadzenie tulejki pod kątem, co ułatwia aplikację, oraz 4-żyłowy kabelek SPC. Ogólnie, bardzo fajna opcja za ok. 100 USD.

 

BTW. Ucotech rozmawiał z trzema polskimi dealerami i wkrótce ma pojawić się w sprzedaży na naszym rynku.


Wiesz może kiedy mniej więcej można się ich spodziewać na polskim rynku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta do moich ostatnich wrażeń, jeśli to kogoś interesuje.

Monarch Mk2 nadal są niepobite. Masa dźwięku, realizm barwy, zagęszczenie średnicy, lepsza równość tonalna w problematycznych nagraniach (Genesis, Sia i takie takie), to nadal niedościgniony wzór jak dla mnie.

Ale Meteor wcale nie są gorsze, tylko mają po prostu inny tuning. Są cudowne i nadal utrzymuję, że to najlepsze, co słyszałem poniżej 1k dol. Po prostu Monarch to jest END GAME totalny (stawiam je osobiście odrobinę wyżej niż u12t, które uwielbiam). Więc poprzeczka jest zawieszona b wysoko w moim osobostym rankingu i Meteory to jest najlepszy iem z tuningiem w typie U jaki słyszałem. Tutaj też preferencje będą miały wielkie znaczenie, więc nie napiszę, że Monarch są lepsze, po prostu dają mi trochę więcej realizmu.

W skrócie- Monarch 2 to neutral i ralizm. Wymagający od słuchającego uwagi i tego, żeby doceniać muzę w każdym najdrobniejszym aspekcie.

Meteor to bardzo gustowny fun, z super równym strojeniem, świetną sceną, napowietrzeniem i cudownym basem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2023 at 1:27 PM, Nazar70 said:

Musze przyznać, że większość  "hajpów" to po jakimś czasie można o kant pewnej części ciała potłuc. Simgoty są - póki co - wyjątkiem. Z dnia na dzień - tak jak @Mr Krzychoo - czuję się coraz bardziej oczarowany. 


jak nie będziesz sprzedawał za dwa miesiące to zobaczymy. hexa też wszyscy zachwalali w styczniu - hm hm hm co to to nie jest - a potem przyszły luty, po nim marzec i słuchawki wyrzucane na bazar bo "nudne".

ja tam już żadnym hajpom nie wierzę.

Edytowane przez fero415
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, fero415 said:


jak nie będziesz sprzedawał za dwa miesiące to zobaczymy. hexa też wszyscy zachwalali w styczniu - hm hm hm co to to nie jest - a potem przyszły luty, po nim marzec i słuchawki wyrzucane na bazar bo "nudne".

ja tam już żadnym hajpom nie wierzę.

Nudne to akurat największy komplement jeśli chodzi o iemy wg mnie. Wystarczy spojrzeć na u12t i Monarch 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fero415 Już abstrahując od tego jak subiektywny jest odbiór dźwięku i jak wiele czynników ma na niego wpływ to jak ktoś siedzi w temacie tzn. czyta fora itp. to z reguły co jakiś czas ulega hajpowi i kupuje nowe zabawki. Cały proces od poszukiwania, przez zamówienie, oczekiwanie, wreszcie odbiór nowego nabytku to przyjemność (przynajmniej dla mnie), a jeszcze pozostał przecież odsłuch. W sumie nieraz miałem tak, że oczekiwania były ogromne, a jak wreszcie czegoś posłuchałem to stwierdzałem, że gra bardzo podobnie do X, ale jest droższe i szybko sprzęt leciał na sprzedaż. Było też na odwrót, że coś zrobiło efekt wow, a z biegiem czasu traciło w moich oczach. Niejednokrotnie wystawiałem także coś, co miałem długo i byłem z tego zadowolony, ale zabawek było za dużo albo chciałem jakiejś zmiany - choćby wizualnej.

 

Inna kwestia to naganiacze i rynek zalewany nowościami, gdzie każde IEM-y są lepsze od poprzednich, a co miesiąc jest nowy król opłacalności w niższych przedziałach cenowych. Jakby tak rzeczywiście było to modele sprzed kilku lat powinny brzmieć tragicznie, a tak przecież nie jest, choć postęp jest widoczny i mamy piękne czasy by cieszyć się dźwiękiem o świetnej jakości za grosze.

Edytowane przez Hustler
Literówka.
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fero415 napisał(a):


jak nie będziesz sprzedawał za dwa miesiące to zobaczymy. 

Ale co chcecie oglądać? 😅 Przecież wyraźnie napisałem, co sądzę o hype. Napisałem również, że słuchawki robią na mnie coraz większe wrażenie, nie napisałem jednak, że są to najlepsze/najwspanielasze/najlepiejbrzmiące doki, jakie miałem w uszach.

I owszem może się zdarzyć, że się ich pozbędę za jakiś czas, bo taką zabawę sobie wymyśliłem (z resztą jak wielu z nas tutaj), że od czasu do czasu kupię coś nowego i będę sprawdzać, jak to "nowe" brzmi. Mam sporo słuchawek, których się nie pozbywam, raczej eksploatuję do całkowitego zużycia, były też takie, których pozbyłem się stosunkowo szybko, a jest też para, która jest dla mnie całkowicie niezbywalna, a jak się "skończy" to kupie kolejną.

Taki lajf - ale póki co - nie narzekam ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny zestaw - "oszukane" przez producenta, który sam nie wie, jaki w nich wsadza driver słuchaweczki 😅 i niepozorny dongle - Fosi Audio DS1 na architekturze ES9038Q2M, który zaskoczył mnie brzmieniem i niesamowicie czarnym tłem, przy bardzo przystępnej cenie. 8-gzrErhrRE4JxDrO9_eW8wGEe-lGDVix7n3eIDB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nazar70 napisał(a):

Dziwny zestaw - "oszukane" przez producenta, który sam nie wie, jaki w nich wsadza driver słuchaweczki 😅 i niepozorny dongle - Fosi Audio DS1 na architekturze ES9038Q2M, który zaskoczył mnie brzmieniem i niesamowicie czarnym tłem, przy bardzo przystępnej cenie.

 

Takie nieoczywiste połączenia, których suma wynosi więcej niż pojedyncze elementy, cieszą najbardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, side napisał(a):

A propos hajpów, to mi się przypomina książka "Niewolnicy dopaminy".

Dziękuję za podzielenie się tą książką, bo temat mnie interesuje, choć z tego co się dowiedziałem treść to głownie historie pacjentów i anegdoty, a mało jest konkretów tzn. neurobiologii i praktycznych porad jak naprawić rozregulowany układ nagrody.

 

O tej samej tematyce jest książka "Mózg chce więcej. Dopamina. Naturalny dopalacz", lecz też można byłoby ją bardziej streścić, gdyż są w niej banały, niewiele wnoszące historie itd. Pewnie to celowy zabieg, bo tytuły mają trafić do jak najszerszego grona odbiorców.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 09:08, MrSheep napisał(a):

Jeżeli kogoś interesują Meteory to w Europie ma je sklep Elise Audio (sklep w UK, także VAT i cło niestety może być doliczony):

 

https://eliseaudio.com/products/symphonium-meteor?_pos=1&_sid=7ec227a7d&_ss=r&variant=43615924420826

 

Standardowo egzemplarzy z drugiej ręki polecam szukać przy pomocy strony HiFiShark (wpisujemy produkt, który nas interesuje, ustawiamy filtr „Europe” i liczymy na dobre oferty :)https://www.hifishark.com

 

IEM-y Symphonium niebawem mają trafić do Polski. Sam miałem już okazję bawić się modelami Helios i Triton. Fajne opcje o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Methuselah napisał(a):

 

IEM-y Symphonium niebawem mają trafić do Polski. Sam miałem już okazję bawić się modelami Helios i Triton. Fajne opcje o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Ooo, jakieś konkrety? Od kogo dystrybucja/ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał(a):

 

O słuchawkach więcej napiszę w wolnej chwili. Nie tylko tych zresztą. 

Można prosić o informacje gdzie można poczytać te opinie/recenzje słuchawek i innych sprzętów o których wspominasz? Pamiętam, że kilka lat temu wspominałeś o starcie swojej platformy, gdzie planowałeś publikować recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał(a):

@Palpatine plany się nie zmieniły (audioreverse.pl kiedyś ruszy z kopyta), potrzeba czasu. Musisz cierpliwie czekać. Poza tym tu na forum sporo się pojawi, może nawet jakieś fankluby wrzucę nowe w wolnej chwili, aby było przejrzyście.

Trzymam kciuki. Wciąż czekam na obiecaną recenzje HiBy RS6.

Może już w porównaniu z RS8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Palpatine napisał(a):

Trzymam kciuki. Wciąż czekam na obiecaną recenzje HiBy RS6.

Może już w porównaniu z RS8 ;)

 

Dziękuję! RS8 bardzo chcę posłuchać, bo ciekawi mnie ta "bardziej techniczna" wersja Darwina. Realnie, to szybciej trafi do mnie pewnie FC6. Teraz sporo z RS2 słucham.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcelmtbmx napisał(a):

@bigmarasMożna uzyskać jakieś informacje o dostępności/cenach symphonium audio? Od razu zapytam o dunu sa6 mk2, będą w sprzedaży w Polsce?

 

Liczę na koniec przyszłego tygodnia o ile dzielni celnicy nie będą zbyt długo dokumentów weryfikować. Dostępne będą na początek Helios, Triton oraz Meteor oczywiście, na balansie 4.4. Co do cen to w przyszłym tygodniu więcej szczegółów ale czy było kiedyś u mnie drożej niż gdziekolwiek indziej? ;)

 

SA6 mk2 - jeżeli tylko będzie oficjalnie dostępny to także krótko potem i u nas w PL. Konkretnej daty jeszcze nie jestem w stanie potwierdzić.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Methuselah napisał(a):

 

Dziękuję! RS8 bardzo chcę posłuchać, bo ciekawi mnie ta "bardziej techniczna" wersja Darwina. Realnie, to szybciej trafi do mnie pewnie FC6. Teraz sporo z RS2 słucham.

FC6 jest świetny. Mi osobiście barwa bardziej podoba się niż w RS6. Nowy R2R jest bardziej techniczny ale z zachowaniem organiczności charakterystycznej dla R2R. 

12 godzin temu, side napisał(a):

 

Proszę, porównaj z S2.

O to to 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wycenie Blessing 2, zastanawiam się, ile uczciwie warto by było za nie żądać - problem polega na tym, że lewa słuchawka kiedyś mi spadła i pękła, tam gdzie widać bardziej 'mleczny' fragment na powierzchni najbliżej aparatu. Tutaj jeden z użytkowników forum zrobił kawał dobrej roboty, łatając to żywicą UV. Nie ma różnicy w fakturze pod palcem, czyli jest gładko, wszystko się solidnie trzyma, skaza ledwo widoczna (mniej niż niż na zdjęciu). Ale jakby nie było, bezwypadkowe nie są, więc zastanawiam się, czy opłaca się to w ogóle sprzedawać za jakieś grosze, bo słuchawki nadal są świetne. ed006730b237fac399b3320f24db2206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności