Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, requal napisał:

Zależy, które SpinFit.

CP100:Eksponuje górę, a przełom średnicy i wysokich oraz bas obniża, średnica w poz. neutralnej. 

Mają sztywniejszą, grubszą tulejkę. Przydają się, gdy są problemy z zakresem 3-5khz
CP145: Spójniejsze od 100, nie odcinają przełomu średnicy i góry, więcej basu, mniej wysokich, bardziej zbalansowane niż SD. 

Odbiór tipsów może się różnić względem słuchawek i osoby. 

Kiedyś z @chico99musiałem pod tym względem zapisać protokół niezgodności, ale nie przypominam sobie żebyśmy ustalili, które SpinFit porównywaliśmy :D 

 

100 by zrobiła dobrze 3-5 na shozy cp ale wincyj góry to nie chcę(dx200)

145 może mieć sens 

 

zamówiełem spiraldotsy, zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kuman napisał:

 

Ach ten subiektywny świat audio.....

no nic samemu trza będzie próbować

Taka prawda, wszystko jest jakąś wypadkową. 

Chociaż cechy ogólne powinny się zgadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RIH napisał:

Np "obrane" z pianki symbio były chwalone i u mnie też się dobrze sprawdziły :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Masz na myśli te? - Symbio W Peel. 

Mam wrażenie, że one trochę podobne są do SD rozłożeniem akcentów. Trochę więcej dołu, a reszta zbalansowana. 

 

Final E są bardzo fajne, jak ktoś chce jeszcze zbalansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, requal napisał:

Zależy, które SpinFit.

CP100:Eksponuje górę, a przełom średnicy i wysokich oraz bas obniża, średnica w poz. neutralnej. 

Mają sztywniejszą, grubszą tulejkę. Przydają się, gdy są problemy z zakresem 3-5khz
CP145: Spójniejsze od 100, nie odcinają przełomu średnicy i góry, więcej basu, mniej wysokich, bardziej zbalansowane niż SD. 

Odbiór tipsów może się różnić względem słuchawek i osoby. 

Kiedyś z @chico99musiałem pod tym względem zapisać protokół niezgodności, ale nie przypominam sobie żebyśmy ustalili, które SpinFit porównywaliśmy :D 

 

Odbiór SpinFitów może być różny, ale zasadniczo: wszystkie poprawiają zejście w basie (pojawia się więcej subbasu, dół jest pełniejszy), sopran jest złagodzony, ale góra jest jednocześnie nieco lepiej rozciągnięta. Basu na CP-145 jest mniej, ale jest on bardziej zwarty niż na CP-100, stąd może być takie wrażenie podbicia, ale CP-100 dają go więcej. Wyższa średnica nieco mocniej wypchnięta na CP-145. Jeżeli SpinFity CP-100 obniżyły bas, to nie było dobrego seala.

 

SpinFity ze względu na wąską tulejkę w słuchawkach, które mają duże tulejki, mogą nieco akcentować sybilanty. To świetne tipsy, ale nie ma idealnych i uniwersalnych.

 

2 godziny temu, kuman napisał:

apropos tipsów:

czy Spiraldoty przez swój szeroki wylot nie zmniejszają ilości basu ?

 

2 godziny temu, kuman napisał:

dzięki panowie za opinie, czas zweryfikować składając zamówienie u biga.

Jak się będą miały Spirale do Spinfitów 100 albo 145 ? 

 

 

Spiral Doty dodają basu i poprawiają rozciągnięcie góry, wygładzając ją jednocześnie. Względem SpinFitów dają więcej góry, ale jest on łagodna i więcej środkowego basu. Wokale gładsze zazwyczaj, a góra nieco lepiej napowietrzona. Też nie będą uniwersalną opcją, ale są świetne do większości modeli z szerokimi tulejkami.

 

37 minut temu, kuman napisał:

100 by zrobiła dobrze 3-5 na shozy cp ale wincyj góry to nie chcę(dx200)

145 może mieć sens 

 

zamówiełem spiraldotsy, zobaczymy.

 

Nie dostaniesz mocniej zaakcentowanej góry na SpinFitach CP-100. Jest jej mniej niż na CP-145. Spiral Doty nie wejdą na tulejkę w CP. CP-145 też nie są optymalne do ich tulejek.

 

16 minut temu, requal napisał:

Masz na myśli te? - Symbio W Peel. 

Mam wrażenie, że one trochę podobne są do SD rozłożeniem akcentów. Trochę więcej dołu, a reszta zbalansowana. 

 

Final E są bardzo fajne, jak ktoś chce jeszcze zbalansowane.

 

Symbio W peel mają inne akcenty. Podbijają niższy bas przede wszystkim i nieco mocniej akcentują wyższą średnicę. Spidal Doty w zasadzie cały bas podbijają, a do tego dodają wyższej góry, ale efekty mogą się nieco różnić między słuchawkami.

 

Finale Type E - ucinają nieco góry, wyciągają lekko wokale. Z basem bywa różnie :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Methuselah napisał:

Spiral Doty dodają basu

Też tak myślałem, dopóki SD nie założyłem na andromedy. Bardzo się wychudziły miętuski, nieprzyjemnie aż. Final Audio albo Sonkowe hybrydy dużo lepiej z andro współpracowały, więc tu też pewnie nie ma ogólnej zasady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te? - Symbio W Peel. 
Mam wrażenie, że one trochę podobne są do SD rozłożeniem akcentów. Trochę więcej dołu, a reszta zbalansowana. 
 
Final E są bardzo fajne, jak ktoś chce jeszcze zbalansowane.
Nie wiem czy to efekt autosugestii ale bardziej mi odpowiadają obrane własnoręcznie niż gotowe... ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden mały szczegół, CP100 mam natomiast z Chin, a Cp145 od BigMarasa. 

@Methuselah a jak jest u Ciebie w CP100, czy tulejka jest sztywniejsza i jakby z innego materiału niż CP145? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Najner napisał:

Też tak myślałem, dopóki SD nie założyłem na andromedy. Bardzo się wychudziły miętuski, nieprzyjemnie aż. Final Audio albo Sonkowe hybrydy dużo lepiej z andro współpracowały, więc tu też pewnie nie ma ogólnej zasady ;)

 

Inne ciśnienie na tipsach z dużym otworem :) Spiral Doty nie są dobre do Andromed czy Atlasów. W pierwszych bas może nie znika, ale góra zaczyna dominować (jest jej sporo więcej), w drugich znacznie przybywa basu (robi się też nieprzyjemnie).

 

16 minut temu, RIH napisał:

Nie wiem czy to efekt autosugestii ale bardziej mi odpowiadają obrane własnoręcznie niż gotowe... ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

Hahahaha, nawet nie przyszło mi go głowy, by je porównać :D Dzięki za sugestię!

 

11 minut temu, requal napisał:

Jest jeszcze jeden mały szczegół, CP100 mam natomiast z Chin, a Cp145 od BigMarasa. 

@Methuselah a jak jest u Ciebie w CP100, czy tulejka jest sztywniejsza i jakby z innego materiału niż CP145? 

 

 

Jest mała różnica między chińską, a globalną wersją SpinFitów - mała różnica w grubości płaszcza lub twardości rdzenia.  W globalnych rdzeń w CP-100 jest sztywniejszy niż w CP-145.

 

DUNU, które zajmuje się dystrybucją SpinFitow w Chinach, ma do tego swoją własną wersję CP-145.

 

DUNU SpinFit.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Methuselah napisał:

 

Odbiór SpinFitów może być różny, ale zasadniczo: wszystkie poprawiają zejście w basie (pojawia się więcej subbasu, dół jest pełniejszy), sopran jest złagodzony, ale góra jest jednocześnie nieco lepiej rozciągnięta. Basu na CP-145 jest mniej, ale jest on bardziej zwarty niż na CP-100, stąd może być takie wrażenie podbicia, ale CP-100 dają go więcej. Wyższa średnica nieco mocniej wypchnięta na CP-145. Jeżeli SpinFity CP-100 obniżyły bas, to nie było dobrego seala.

  

SpinFity ze względu na wąską tulejkę w słuchawkach, które mają duże tulejki, mogą nieco akcentować sybilanty. To świetne tipsy, ale nie ma idealnych i uniwersalnych.

  

 

 

Spiral Doty dodają basu i poprawiają rozciągnięcie góry, wygładzając ją jednocześnie. Względem SpinFitów dają więcej góry, ale jest on łagodna i więcej środkowego basu. Wokale gładsze zazwyczaj, a góra nieco lepiej napowietrzona. Też nie będą uniwersalną opcją, ale są świetne do większości modeli z szerokimi tulejkami.

 

 

Nie dostaniesz mocniej zaakcentowanej góry na SpinFitach CP-100. Jest jej mniej niż na CP-145. Spiral Doty nie wejdą na tulejkę w CP. CP-145 też nie są optymalne do ich tulejek.

 

 

Symbio W peel mają inne akcenty. Podbijają niższy bas przede wszystkim i nieco mocniej akcentują wyższą średnicę. Spidal Doty w zasadzie cały bas podbijają, a do tego dodają wyższej góry, ale efekty mogą się nieco różnić między słuchawkami.

  

Finale Type E - ucinają nieco góry, wyciągają lekko wokale. Z basem bywa różnie :) 

 

"Wyższa średnica nieco mocniej wypchnięta na CP-145"- zgadzam się, reszta jest dla mnie inna i seal ten sam nie od wczoraj.

 

Symbio W Peel - Bass jeśli chodzi o szczegóły podbijają bardziej ten niższy, i akcentują wyższą średnicę, a tonują wysokie.

akcenty są więc podobne do SD czyli bass + środek +, góra -

 

Final E - ucinają nieco góry,  eksponują, ale nie przybliżają jakoś zbytnio, dół tonują, ale fakt, że nie stosuję ich na codzień, więc nie znam ich zwyczajów ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Kiedyś z @chico99musiałem pod tym względem zapisać protokół niezgodności, ale nie przypominam sobie żebyśmy ustalili, które SpinFit porównywaliśmy :D 

 

Ty nie przypominasz sobie ... A to ja jestem stary sklerotyk.

Chodziło zdaje się o wprost proporcjonalną zależność wielkości dziurki od ilości basu. Hmm ... Jakkolwiek to brzmi.:D

Godzinę temu, Najner napisał:

Też tak myślałem, dopóki SD nie założyłem na andromedy. Bardzo się wychudziły miętuski, nieprzyjemnie aż. Final

 

Andro to suchotniki, coby im nie ubrać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chico99 napisał:

 

Ty nie przypominasz sobie ... A to ja jestem stary sklerotyk.

Chodziło zdaje się o wprost proporcjonalną zależność wielkości dziurki od ilości basu. Hmm ... Jakkolwiek to brzmi.:D

 

Tak, coś w tym stylu. Mi jak nie dodawały basu, tak nie dodają. Nie przyszło mi do głowy wtedy, że mogą się różnić w odbiorze od CP145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah Napisz coś trochę o ePro. Myślę, że to TOP tipsów z jakimi miałem styczność.

* W każdym razie bardzo jestem zadowolony z rezultatów z full BA słuchawkami. 

IMO robią troszkę v-kę, ale skraje są gładkie i armatury tracą w nich tą specyficzną twardawość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza recka Tin P1 Thecontraptionist

 

@Sir Nick Może lepiej jednak odłożyć na BGVP dms, nową hybrydę. 

 

Edit: I jeszcze tutaj rozwinięte wrażenia - https://www.antdroid.net/2019/06/tin-hifi-p1-planar-iem-extended.html?m=1

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ePro są mega dobre. Dobrze dopasowują się do kanału i - jak SpinFity - gwarantują mocny subbas i pełny bas, ale bez nadmiernego podbijania, nieco wysunięte i "pogrubione" wokale oraz świetnie rozciągniętą górę i sporo powietrza. Nie sprawdzą się z każdym modelem jednak (tak, jak Spiral Doty, SpinFity, Final type E i inne :). Może zdarzyć się, że najwyższa góra zniknie lub scena skurczy się na szerokość.
 
Każdemu polecałbym skompletować ze zwykłych silikonów:
- SpinFit CP-100
- SpinFit CP-145/CP-155 (w zależności od tulejki)
- SpinFit CP-500
- JVC Spiral Dot EP-FX9 (nowe FX10 podobno jeszcze lepsze, ale bardzo drogie)
- ePro horn-shaped
- Acoustune AET07a
- Acoustune AET08a
- RHA (o podwójnej gęstości)
- Final type E (czarne, ale półprzezroczyste, które są nieco inne, też spoko)
- MandarineS Symbio W Peel
- dopasowane Sony Hybrids - ze słuchawkami Sony (najpewniejsza opcja)
 
Liczę, że uda się sprawdzić jeszcze AZLA Sedna Eartips i Sedna Light. Dobre tipsy były z Tenhz T5, ale nie wiem czy je osobno sprzedają.
 
Z pianek: Crystalline Audio Crystal Tips, INAIRS Air, Dekoni Bulletz i Campfire Audio Marshmallow.
 
Oczywiście, zawsze najlepiej sprawdzić na tych dodawanych w zestawie. W teorii modele uniwersalne powinny być strojone pod te tipsy, ale w praktyce różnie bywa.
Za kwotę przeznaczoną na zakup tych wszystkich tipsów można kupić dobre słuchawki.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Ros said:
15 hours ago, Methuselah said:
 
ePro są mega dobre. Dobrze dopasowują się do kanału i - jak SpinFity - gwarantują mocny subbas i pełny bas, ale bez nadmiernego podbijania, nieco wysunięte i "pogrubione" wokale oraz świetnie rozciągniętą górę i sporo powietrza. Nie sprawdzą się z każdym modelem jednak (tak, jak Spiral Doty, SpinFity, Final type E i inne :). Może zdarzyć się, że najwyższa góra zniknie lub scena skurczy się na szerokość.
 
Każdemu polecałbym skompletować ze zwykłych silikonów:
- SpinFit CP-100
- SpinFit CP-145/CP-155 (w zależności od tulejki)
- SpinFit CP-500
- JVC Spiral Dot EP-FX9 (nowe FX10 podobno jeszcze lepsze, ale bardzo drogie)
- ePro horn-shaped
- Acoustune AET07a
- Acoustune AET08a
- RHA (o podwójnej gęstości)
- Final type E (czarne, ale półprzezroczyste, które są nieco inne, też spoko)
- MandarineS Symbio W Peel
- dopasowane Sony Hybrids - ze słuchawkami Sony (najpewniejsza opcja)
 
Liczę, że uda się sprawdzić jeszcze AZLA Sedna Eartips i Sedna Light. Dobre tipsy były z Tenhz T5, ale nie wiem czy je osobno sprzedają.
 
Z pianek: Crystalline Audio Crystal Tips, INAIRS Air, Dekoni Bulletz i Campfire Audio Marshmallow.
 
Oczywiście, zawsze najlepiej sprawdzić na tych dodawanych w zestawie. W teorii modele uniwersalne powinny być strojone pod te tipsy, ale w praktyce różnie bywa.

Za kwotę przeznaczoną na zakup tych wszystkich tipsów można kupić dobre słuchawki.

 

Ja polecam natomiast custom tipsy za 200zł do swoich ulubionych słuchawek i temat zamknięty. Ale to dla tych co już wybrali i nie chcą wachlować kolejnymi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsy są relatywnie tanim sposobem dzięki, któremu można polepszyć dźwięk słuchawek. 

Jeśli siedzisz w temacie szybko odkryjesz, że niektóre doki grają najlepiej z tymi, czy innymi i zamiast rotować słuchawkami dobierzesz sobie tipsy. Dzięki temu, że mam już sporą kolekcję tipsów, to rzadko, które doki odbieram jako złe par excellence

@Ros

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności