Skocz do zawartości

Audio Video Show 2016 - strefa słuchawek


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Denony są równiejsze, grają bardziej naturalnie. Fostexy mają mocniej zaznaczone skraje pasm. Przestrzeń i głębia na MK2 również lepsza. Obie słuchawki bardzo muzykalne.

Jak na moje MK2 są przecenione. D7200 jak na zaprezentowany poziom best buy.

Ale tu dochodzą preferencje.

Ja jak miałbym kupić drugą słuchawkę, byłyby to Fostexy, ze względu na odmienną charakterystykę brzmienia od moich słuchawek oraz gatunku muzycznego (dubstep) w jakim miałyby się spełniać.

Jako jedyną i jak najbardziej uniwersalną słuchawkę wybrałbym Denona.

@Thar, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony są równiejsze, grają bardziej naturalnie. Fostexy mają mocniej zaznaczone skraje pasm. Przestrzeń i głębia na MK2 również lepsza. Obie słuchawki bardzo muzykalne.

Jak na moje MK2 są przecenione. D7200 jak na zaprezentowany poziom best buy.

Ale tu dochodzą preferencje.

Ja jak miałbym kupić drugą słuchawkę, byłyby to Fostexy, ze względu na odmienną charakterystykę brzmienia od moich słuchawek oraz gatunku muzycznego (dubstep) w jakim miałyby się spełniać.

Jako jedyną i jak najbardziej uniwersalną słuchawkę wybrałbym Denona.

@Thar, dzięki :)

W dużej mierze się zgadzam - chociaż słucham zupełnie innej muzyki. Denony to powrót na właściwą ścieżkę znana z D2k/5k/7k z nieco zmieniona barwa i przestrzenią ale w czuje się ze to ta sama filozofia dźwięku. Barwa najbardziej podobała mi się 610 ale niestety towarzyszyła jej najslabsza z całej trójki przestrzeń. 900 mk2 miały najlepsza przestrzeń ale graly też największą Vka co jak dla mnie wyklucza je z gry (zwłaszcza góra była zbyt ostra). Pewnie dałoby się to naprawić źródłem skupionym na środku ale osobiście preferuje bardziej płasko grające słuchawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Compton za porównanie, wygląda na to, że Denony będę musiał również wypróbować... Ciekawe które lepiej zagrałyby z Pioneerem XDP-100R :)

@Thar Ja słuchałem na Onkyo więc w zasadzie możesz to przenieść też na Pioneera

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie odnieśliście wrażenia, że AH-D7200, które były wystawiony na AVS miały jakiś problem z lewym przetwornikiem? Ja bezpośrednio po ich założeniu usłyszałem jakieś dziwne brzęczenie przy reprodukcji basu i tak było na kilku kawałkach odsłuchanych z rzędu. Problem był wyczuwalny tylko w lewej muszli co mnie dość mocno zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie odnieśliście wrażenia, że AH-D7200, które były wystawiony na AVS miały jakiś problem z lewym przetwornikiem? Ja bezpośrednio po ich założeniu usłyszałem jakieś dziwne brzęczenie przy reprodukcji basu i tak było na kilku kawałkach odsłuchanych z rzędu. Problem był wyczuwalny tylko w lewej muszli co mnie dość mocno zdziwiło.

Nie przypominam sobie nic takiego - kiedy i z czego ich słuchałes?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawindyk, czyli rozumiem, ze z Pionkiem/Onkyo lepiej zagraly od Fostexow Denony - rowniejsze granie bez sybilizacji. Zakladam, ze srednica tez blizej w D7200 :)

Srednica byla na pewno blizej w 7200 niz w 900mk2 - w stosunku do 610 juz tak duzej roznicy nie bylo. Szczerze mowiac gdyby 610 mialy wiecej przestrzeni to one podobalyby mi sie najbardziej z tej trojki. Denony sa tak po srodku jesli chodzi o przestrzen a biorac pod uwage cene sa IMHO najlepsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jak na razie z zamkniętych najbardziej spodobały mi się Beyery T5p v2. Z kolei wszelkie Ultrasone to nie moja bajka. W najbliższym czasie czeka mnie odsłuch Fostexów TH-900 i FAD Pandora Hope VI. Z Waszych opisów wynika jednak, że Fostexy mogą mi do gustu nie przypaść, a zaciekawiły mnie z kolei Denony. Ciężkie życie, ale już zdecydowałem, że przysłowiowego kota w worku więcej nie kupię :) Tym bardziej żałuję, że nie mogłem być na AVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie odnieśliście wrażenia, że AH-D7200, które były wystawiony na AVS miały jakiś problem z lewym przetwornikiem? Ja bezpośrednio po ich założeniu usłyszałem jakieś dziwne brzęczenie przy reprodukcji basu i tak było na kilku kawałkach odsłuchanych z rzędu. Problem był wyczuwalny tylko w lewej muszli co mnie dość mocno zdziwiło.

Beka byłą taka że ten driver był zepsuty, latał jak w pijany. Wiedział o tym wystawca i jakoś tego skrzętnie nie ukrywał, mi powiedzieli to na stoisku tophifi bo sie im wystawca denona przyznał xD Przynajmniej w poniedziałek tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jak na razie z zamkniętych najbardziej spodobały mi się Beyery T5p v2. Z kolei wszelkie Ultrasone to nie moja bajka. W najbliższym czasie czeka mnie odsłuch Fostexów TH-900 i FAD Pandora Hope VI. Z Waszych opisów wynika jednak, że Fostexy mogą mi do gustu nie przypaść, a zaciekawiły mnie z kolei Denony. Ciężkie życie, ale już zdecydowałem, że przysłowiowego kota w worku więcej nie kupię :) Tym bardziej żałuję, że nie mogłem być na AVS.

Pandore warto posluchac - z Onkyo brzmiala fajnie ale, jak ktos zwrocil mi uwage, warto jej posluchac na roznym materiale bo nie zawsze gra "prawdziwie"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brzmiące douszne to lab2

Z nauszników to wybrał bym audeze LCD 2 ,3,4 wszystkie super no i jeszcze hifiman he1000 i to by było na tyle:) najwieksze rozczarowanie to odtwarzacz sonego ponad 3000€ 1/2 kg i ciszej niż z nwz x-1060 kpina nawet spiral ears 5 nie dało się sensownie wysterowac ciekawe kto to kupi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie a nie odnieśliście wrażenia, że AH-D7200, które były wystawiony na AVS miały jakiś problem z lewym przetwornikiem? Ja bezpośrednio po ich założeniu usłyszałem jakieś dziwne brzęczenie przy reprodukcji basu i tak było na kilku kawałkach odsłuchanych z rzędu. Problem był wyczuwalny tylko w lewej muszli co mnie dość mocno zdziwiło.

 

Beka byłą taka że ten driver był zepsuty, latał jak w pijany. Wiedział o tym wystawca i jakoś tego skrzętnie nie ukrywał, mi powiedzieli to na stoisku tophifi bo sie im wystawca denona przyznał xD Przynajmniej w poniedziałek tak było.

Czyli jednak mi się nie wydawało. Kolega, który był ze mną i słuchał po mnie potwierdził moje dczucia. Ciekawe jest to że mieli tylko jeden egzemplarz i do tego wadliwy. Trochę słaba inauguracja nowego modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brzmiące douszne to lab2

Z nauszników to wybrał bym audeze LCD 2 ,3,4 wszystkie super no i jeszcze hifiman he1000 i to by było na tyle:) najwieksze rozczarowanie to odtwarzacz sonego ponad 3000€ 1/2 kg i ciszej niż z nwz x-1060 kpina nawet spiral ears 5 nie dało się sensownie wysterowac ciekawe kto to kupi...

Najdroższe na pewno - czy najlepiej brzmiące to można by się spierać. Dla mnie wszystkie słuchawki z tej serii brzmialy slabiej niż np. Heaven VI albo VIII. Od HE1000 to anie bardziej podobały mi się HE Edition X a największe wrażenie zrobiły na mnie Sony Z1r, być może dlatego że kolega miał zx2 i mogłem ich posłuchać na znanym repertuarze. Przede wszystkim świetna holografia i szczegółowosc ale przy utrzymaniu muzykalnosci. Cena wysoka ale bez abstrakcji jak w Hifimanach czy Audeze. Minusem był brak możliwości podpięcia ich do własnego sprzętu czy nawet włożeniu karty z własną muzyka (ten sam problem dotyczył również innych producentów chociaż zwykle w mniejszym stopniu bo dało się chociaż posłuchać własnych CD). Co do głośności grajka to niestety muszę potwierdzić - było bardzo słabo. Nie był za bardzo w stanie wysterowac Sine. Biorąc pod uwagę masę i cene to chyba najbardziej bezsensowny odtwarzacz ostatnich lat Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brzmiące douszne to lab2

Z nauszników to wybrał bym audeze LCD 2 ,3,4 wszystkie super no i jeszcze hifiman he1000 i to by było na tyle:) najwieksze rozczarowanie to odtwarzacz sonego ponad 3000€ 1/2 kg i ciszej niż z nwz x-1060 kpina nawet spiral ears 5 nie dało się sensownie wysterowac ciekawe kto to kupi...

 

Odtwarzacz "sonego" wg specyfikacji ma całkiem sporo mocy po balansie i przyzwoicie na single-endzie. Niestety po raz kolejny durne przepisy UE zadziałały. Ale mogę potwierdzić, że prawie wymaksowałem głośność na Harmony 8.2, a to bardzo skuteczne słuchafony... Gruba przesada.

Niemniej i odtwarzacz "sonego" i jego nowe flagowce nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia. A pozwoliłem sobie chyba na dobre 20 minut testów, co jak na warunki targowe całkiem nieźle.

 

Warunki targowe nie pozwalały za to dobrze ocenić żadnych otwartych czy kiepsko izolujących słuchawek. Można było jedynie zapoznać się z ogólną tonalnością i tyle...

 

Dla mnie największy pozytyw tych targów, to że nic mnie szczególnie nie zaskoczyło i nic szczególnego wrażenia nie zrobiło, więc nie ma pokusy na nowe zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że Xy zrobiły na mnie też duże wrażenie z, ale podpinająć Editiony do tego samego wzmaka co HEk, słuchać było między nimi różnicę na plus dla HE1000. ;)

To nie do końca cały było uczciwe porównanie bo jedne słuchawki były napędzane symetrycznie a drugie nie ale i tak było lepsze niż porównanie na innych wzmacniaczach :) żeby nie było wątpliwości HE1000 maja lepszą przestrzeń i separacje ale jest to również ich wada - w odsluchu brało udział kilka osób i wszyscy stwierdzili że Edition X słuchała się przyjemniej. Nie kluly w uszy wysokimi i były bardziej analogowe chociaż mniej szczegolowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tor pod HE1000 na AS to nie był szczyt marzeń (i nie mam na myśli ceny), dlatego u mnie to połączenie wylądowało na 3. miejscu.

Na odpowiednim wzmaku HEki grają cudownie rozdzielczo, przestrzennie i muzyklanie :)

 

Edit: ale do You Tuba i ogólnej papki też wolę mniej szczegółowe słuchawki.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności