Skocz do zawartości

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Stery chyba mam na dysku. Jak wrócę od lekarza to Ci zlinkuję.
Soft mialem najnowszy czyli chyba 1.12 wiec nie ściągałem.

 

 

edit

 

Sterowniki usb :

https://www.dropbox.com/s/dwuer2vzvty3u5r/20161115162018_6009.rar?dl=0

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, muszę zweryfikować to co wcześniej napisałem o połączeniu triple.fi z m1.

 

Posłuchałem tego połączenia, celowo wybierając te same utwory, które wówczas dawały to dudnienie basu i...niczego takiego nie słyszę. Prawdę powiedziawszy to połączenie jest bardzo dobre i chyba jest coś w tym, że m1 trzyma bas pod kontrolą. Jest dobrze zaznaczony, ale trzyma się w ryzach. Średnica przyjemna, wokale czyste, góra lekko wycofana, ale wyraźna. Całościowo - bardzo przyjemny odbiór.

 

Szukając przyczyny opisanej przypadłości wyeliminowałem złe ułożenie słuchawek w uchu - ich się po prostu nie da włożyć źle, albo niedokładnie, bo od razu czuć dyskomfort, a poza tym niewłaściwa aplikacja skutkować powinna raczej ubytkami w dolnym paśmie. Pobawiłem się natomiast eq i jak podkręciłem "basy" to było podobnie jak z tym dudnieniem. Wniosek z tego, że musiałem słuchać na włączonym i to nie na presecie, a na module custom. Jest to o tyle dziwne, że z eq nigdy nie korzystam (ale zawsze się pobawię żeby zobaczyć jakie przynosi efekty), a nawet gdybym go tak szpetnie ustawił i nie wyłączył, to przecież na ekranie powinna wyświetlać się informacja o tym, że jest włączony (no tak mi się wydaje przynajmniej), podczas gdy takowej na ekranie nie widzę. I to chyba cała tajemnica...

 

Koniec końców polecam połączenie m1 z triplami, a za zamieszanie przepraszam.

 

:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stery chyba mam na dysku. Jak wrócę od lekarza to Ci zlinkuję.

Soft mialem najnowszy czyli chyba 1.12 wiec nie ściągałem.

 

 

edit

 

Sterowniki usb :

https://www.dropbox.com/s/dwuer2vzvty3u5r/20161115162018_6009.rar?dl=0

 

Dzięki.

Okazuje się, że soft też mam, ale to jutro gdyby był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę mam - jest jakiś problem z podłączeniem m1 jako DACa. Raz mi się nawet udało ze dwa tygodnie temu, ale potem coś przestało działać i wyrzuciłem sterowniki w cholerę.

 

Więc tak - ściągnąłem drajwera ze strony producenta, wszystko się fajnie instaluje i na zakończenie wyskakuje komunikat, żebym odłączył i ponownie podłączył urządzenie, które chcę zainstalować. No to myk - m1 w trybie DAC, bezpiecznie go usuwam, podłączam ponownie i...nic. Wyskakuje komunikat, że jak chcę to zrobić później to mam kliknąć tak i po sprawie. No więc klikam, bo rozłączanie/podłączanie nie przynosi efektu, ale potem też nic nie mogę. Niby mam Shanling Audio Control Panel, a jak podłączę m1 do kompa to na ekranie wyskakują magiczne trzy litery (DAC, nie USB ;)), ale jak wchodzę w ten cały audio panel, to mam "no device connented".

 

No i co ???

 

Nie żebym nie mógł bez tego żyć, ale dla mnie jak coś ma daną opcję, to ona ma k@!$* działać, choćbym miał z niej nie korzystać :D...

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gourney - opiszę jak u mnie było, może komuś się przyda.

 

System Win 7 Home Premium/64, Shanling M1 ver.1.12

 

Pierwsze podejście - rozpakowałem stery USB, zainstalowałem, podpiąłem M1, wszystko śmigało, zarówno jako USB oraz DAC.

Stwierdziwszy, że nie będę z funkcji DAC korzystać wyłączyłem prawoklikiem ( opcja zamknij ) Shanling Audio Control Panel.

Po kilku dniach pomyślałem, że warto by sprawdzić czy są różnice w dźwięku jako DAC i DAP.

 

Zaczęły się schody czyli teraz ;

 

Podejście drugie - rozpakowałem stery USB, zainstalowałem, podpiąłem M1jako DAC i dooopa. Bez względu na to czy był podpinany jako DAC czy USB uruchamiał się jako USB, a Shanling Audio Control Panel wyświetlał tak jak u Ciebie "no device connented".

Trzykrotne odinstalowywanie i instalowanie sterów nie zmieniło sytuacji.

 

Za czwartym podejściem ( po odinstalowaniu sterów i skasowaniu katalogu Shanling z dysku C: ) rozpakowałem rar na C: i podłączyłem M1 jako DAC, ale nie instalowałem sterów.

Winda wyrzuciła komunikat, że przeszukuje katalogi, znalazła sobie stery i samodzielnie je zainstalowała.

Dac odpalił i działa bez problemu, właśnie sprawdziłem.

No i nie kombinuję już z zamykaniem Shanling Audio Control Panel.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S

 

Sprawę mam - jest jakiś problem z podłączeniem m1 jako DACa. Raz mi się nawet udało ze dwa tygodnie temu, ale potem coś przestało działać i wyrzuciłem sterowniki w cholerę.

 

Więc tak - ściągnąłem drajwera ze strony producenta, wszystko się fajnie instaluje i na zakończenie wyskakuje komunikat, żebym odłączył i ponownie podłączył urządzenie, które chcę zainstalować. No to myk - m1 w trybie DAC, bezpiecznie go usuwam, podłączam ponownie i...nic. Wyskakuje komunikat, że jak chcę to zrobić później to mam kliknąć tak i po sprawie. No więc klikam, bo rozłączanie/podłączanie nie przynosi efektu, ale potem też nic nie mogę. Niby mam Shanling Audio Control Panel, a jak podłączę m1 do kompa to na ekranie wyskakują magiczne trzy litery (DAC, nie USB ;)), ale jak wchodzę w ten cały audio panel, to mam "no device connented".

 

No i co ???

 

Nie żebym nie mógł bez tego żyć, ale dla mnie jak coś ma daną opcję, to ona ma k@!$* działać, choćbym miał z niej nie korzystać :D...

Ja też miałem problem wczoraj z rozpoznaniem DACa (sterowniki mam poprawnie zainstalowane), ale odkryłem że jak podepnę do kompa wyłączone urządzenie to wykrywa.

Przy podpięciu włączonego pokazuje się na nim DAC, ale w komputerze już ani śladu.

 

 

 

 

Stery chyba mam na dysku. Jak wrócę od lekarza to Ci zlinkuję.
Soft mialem najnowszy czyli chyba 1.12 wiec nie ściągałem.


edit

Sterowniki usb :
https://www.dropbox.com/s/dwuer2vzvty3u5r/20161115162018_6009.rar?dl=0


Dzięki.

Okazuje się, że soft też mam, ale to jutro gdyby był potrzebny.

 

Soft już mi kolega ściągnął dzisiaj i przesłał, ale dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być też kwestia złącza USB-C. Moduł LG HiFi plus też działał mi bardzo wybiórczo z PCtami - w chacie na DELL bezproblemowo na USB 2.0 i 3.0, w pracy na DELL nie chciał za nic rozpoznać urządzenia. W obu przypadkach Win10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być też kwestia złącza USB-C. Moduł LG HiFi plus też działał mi bardzo wybiórczo z PCtami - w chacie na DELL bezproblemowo na USB 2.0 i 3.0, w pracy na DELL nie chciał za nic rozpoznać urządzenia. W obu przypadkach Win10.

Weź pod uwagę, że w pracy prawdopodobnie masz systemową blokadę podłączania urządzeń pod usb. Zabezpieczenie systemu przed niepowołanym dostępem. Jeśli w domu ci gra to wszystko ok. Na służbowym sprzęcie zawsze możesz mieć problem większy lub mniejszy w zależności od paranoi IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety DAC nadal nie działa :( .

 

Sposób paratykusa - usunąłem sterownik, zresetowałem kompa, podłączyłem m1 w trybie DAC. Zaczął go wykrywać i instalować i o ile USB mass storage device poszło bez problemu, o tyle instalacja DAC zakończyła się niepowodzeniem (sterowniki były na dysku, ale co z tego, skoro system szukał ich w witrynie Win Update - mogłem przerwać, ale to chyba tylko wywoła konieczność ręcznej instalacji ściągniętego pliku; kiedyś było tak, że się wskazywało gdzie jest ściągnięty sterownik i wszystko robiło się samo...).

 

Oczywiście ręczna instalacja prowadzi do tego, o czym już napisałem. Rozłącz i podłącz urządzenie, czego przejść nijak nie mogę. Co bym nie zrobił, to na ekranie m1 mam tryb DAC, a komp nic nie widzi

 

A przecież działało... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety DAC nadal nie działa :( .

 

Sposób paratykusa - usunąłem sterownik, zresetowałem kompa, podłączyłem m1 w trybie DAC. Zaczął go wykrywać i instalować i o ile USB mass storage device poszło bez problemu, o tyle instalacja DAC zakończyła się niepowodzeniem (sterowniki były na dysku, ale co z tego, skoro system szukał ich w witrynie Win Update - mogłem przerwać, ale to chyba tylko wywoła konieczność ręcznej instalacji ściągniętego pliku; kiedyś było tak, że się wskazywało gdzie jest ściągnięty sterownik i wszystko robiło się samo...).

 

Oczywiście ręczna instalacja prowadzi do tego, o czym już napisałem. Rozłącz i podłącz urządzenie, czego przejść nijak nie mogę. Co bym nie zrobił, to na ekranie m1 mam tryb DAC, a komp nic nie widzi

 

A przecież działało... :angry:

nie lepiej w domu Linuksa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety DAC nadal nie działa :( .

 

Sposób paratykusa - usunąłem sterownik, zresetowałem kompa, podłączyłem m1 w trybie DAC. Zaczął go wykrywać i instalować i o ile USB mass storage device poszło bez problemu, o tyle instalacja DAC zakończyła się niepowodzeniem (sterowniki były na dysku, ale co z tego, skoro system szukał ich w witrynie Win Update - mogłem przerwać, ale to chyba tylko wywoła konieczność ręcznej instalacji ściągniętego pliku; kiedyś było tak, że się wskazywało gdzie jest ściągnięty sterownik i wszystko robiło się samo...).

 

Oczywiście ręczna instalacja prowadzi do tego, o czym już napisałem. Rozłącz i podłącz urządzenie, czego przejść nijak nie mogę. Co bym nie zrobił, to na ekranie m1 mam tryb DAC, a komp nic nie widzi

 

A przecież działało... :angry:

No u mnie sam "poszedł" do katalogu z rozpakowanymi sterami i sobie zainstalował, bo jak wcześniej napisałem kiedy podłączałem M1 do kompa z driverami zainstalowanymi przeze mnie to d... blada.

 

Spróbuj może przejść to kilka razy. Do 3x sztuka ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może to być też kwestia złącza USB-C. Moduł LG HiFi plus też działał mi bardzo wybiórczo z PCtami - w chacie na DELL bezproblemowo na USB 2.0 i 3.0, w pracy na DELL nie chciał za nic rozpoznać urządzenia. W obu przypadkach Win10.

Weź pod uwagę, że w pracy prawdopodobnie masz systemową blokadę podłączania urządzeń pod usb. Zabezpieczenie systemu przed niepowołanym dostępem. Jeśli w domu ci gra to wszystko ok. Na służbowym sprzęcie zawsze możesz mieć problem większy lub mniejszy w zależności od paranoi IT

 

 

No nie, ja w pracy testuje większość sprzętów :) cały czas tam podpinam nowe przetworniki i DAPy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może to być też kwestia złącza USB-C. Moduł LG HiFi plus też działał mi bardzo wybiórczo z PCtami - w chacie na DELL bezproblemowo na USB 2.0 i 3.0, w pracy na DELL nie chciał za nic rozpoznać urządzenia. W obu przypadkach Win10.

Weź pod uwagę, że w pracy prawdopodobnie masz systemową blokadę podłączania urządzeń pod usb. Zabezpieczenie systemu przed niepowołanym dostępem. Jeśli w domu ci gra to wszystko ok. Na służbowym sprzęcie zawsze możesz mieć problem większy lub mniejszy w zależności od paranoi IT

 

 

No nie, ja w pracy testuje większość sprzętów :) cały czas tam podpinam nowe przetworniki i DAPy...

 

w mojej też tylko konto użytkownika bez praw także daci w pracy odpadają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, śmiga - musiałem kilkukrotnie powtórzyć procedurę instalacji i w końcu załapał. Dzięki!

Stare przysłowia mądrością narodu ;)

Ja miałem wrażenie słuchając jako DAC, że było jakby troszkę lepiej niż DAP, ale co i dlaczego to już nie pamiętam.

Słuchane przez Foobar2000 z wasapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posłuchałem w porywach do 15 minut, więc zdanie nie mam.

 

Nie korzystam z takich funkcjonalności, a jedynie chciałem się przekonać, czy mam pełnowartościowe urządzenie.

;)

O widzisz, przypomniałeś mi, że jeszcze BT nie sprawdzałem.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BT pięknie chodzi, głównie tak go używam, zresztą większość muzyki po BT słucham, jak nie ma Dap BT to podłączam nadajnik i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji śmiga nawet jakby lepiej. IMO jednak szkoda czasu na słuchawki BT (no chyba, że do sportu). Nie ma jak kawał tradycyjnego audiofilskiego kabla ;) .

Ale jak ktoś słucha głównie w ruchu to jest bardzo dobre rozwiązanie. Pewnie, że w domu po kabelku ale jak się przemieszczam to wolę BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności