Skocz do zawartości

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam ani sprzętomaniakiem ani zakupoholikiem nie jestem - cóż każdy ma prawo mieć jakieś złudzenia, nie ?

No, ale biorąc powyższe za prawdę i patrząc na moje 3 punkty w stopce i pisząc z tej perspektywy to M1 jest małym, funkcjonalnym skurczybykiem.

Brakowało mi czegoś takiego od czasu kiedy pozbyłem się Clipów.

 

Jest tak nieupierdliwy w noszeniu ( ma ekran - dla mnie bez ekranu ciężka sprawa ), że mam go zawsze przy sobie.

To u mnie przeważyło wszystkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiar został przekroczony, jak M1 trafił na listę czterech najlepszych grajków pod względem sq, wyprzedzając przy okazji C4 ;)

Właśnie tak.

 

A ja po prostu zapytałem Ichrisa, dlaczego x3 nie wystarcza, a odp. mi Jaro, że m1 lepszy. To już wiem po wpisie, o którym wspomniał Inszy.

 

To gwoli wyjaśnienia źródła mojego komentarza. Nic więcej. Peace and love :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak z mocą tego grajka? Szukam czegoś do max 7 stów i myślałem o powrocie do nano 6g... Generalnie szukam czegoś w ludzkiej cenie do IT03...

X3 nie wystarcza?

 

 

Już nie mam X3 Xduoo. SQ na rockboxie było spoko ale coś mnie denerwowało w obsłudze grajka dlatego puściłem dalej.

 

PS. Ciekawe czy SQ w M1 będzie lepsze od X3 rockboxed. Alternatyw nie ma za wiele... nano 6g, Shozy Alien, A15... Może używka Pono? Tylko nie podoba mi się jego bryła :/

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewyższa zapewne iPody Touch (choć brak dotyku) odtwarzaniem flac, gęstych flac i dsd. Bez kombinacji. I pewnie mocniejszy jest. Ipod wszystkiego nie napędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mogę ci odradzić Sony A15, na pewno przegrywa z kretesem (info dla side'a- nie jest to tylko moje zdanie), ale również kolegi, który jest właścicielem Sony A15 i pobawił się chwile M1 i sam orzekł, że Sony nie ma szans.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Ciekawe czy SQ w M1 będzie lepsze od X3 rockboxed. Alternatyw nie ma za wiele... nano 6g, Shozy Alien, A15... Może używka Pono? Tylko nie podoba mi się jego bryła :/

 

 

Ja mam tak samo z Pono. Już widzę, jak wygodnie mości się w kieszeni. Ja również szukam dapa do 6, 7 stówek. I mam bardzo podobną listę: Alien, M1 i Lotoo Paw Pico. Ew. Xduoo x10. Bo A15 odpuściłem. Po wpisie Jaro, za który jestem mu wdzięczny :)

Edytowane przez side
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miło wspomina cowona e2. Nawet chyba kiedyś mi go polecałeś na forum, dobrych parę lat temu. Teraz mam szufelkę i lubię tę prostotę obsługi. A propos klipsa, to zobacz sobie zdjęcia lotoo paw pico, jeśli nie widziałeś. Mam dedykowany klips w zestawie i wygląda to naprawdę przednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł case do M1.
Jestem chyba bardziej zdziwiony jego jakością niż jakością M1.
Jeśli goście się nie zmanierują cięciem kosztów to sobie spokojnie i bez spiny wejdą tylnymi drzwiami na europejski rynek.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co @ paratykusie, prawdę prawiliśmy z @gourney'em? M1 chyba ci się spodobał? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze Shanling Up zrobili też porządna rzecz(tak jest w recenzji Fatso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster, właśnie sobie czytam o CD Shanling :woot:

 

http://tech.wp.pl/odtwarzacz-cd-shanling-cdt-2000-narodziny-gwiazdy-6034877577269889a

 

Wychodzi na to, że M1 u nich to taka "popierdółeczka", niejako przy okazji.

No, ale widać, że oni dbają o jakość nawet jeśli chodzi o małe grajki czy nawet case do nich.

 

Głupio to pisać, ale sprawiedliwość muszę oddać - absolutnie nie odczuwam tzw."taniego chińskiego plastiku".

Gdyby nie napisy to by mi do głowy nie przyszło, a przecież tak jak mówię - przy tym co oni robią to jest dla nich zabaweczka dla dzieciaków.Widać po prostu, że zależy im na podtrzymaniu dobrego wizerunku firmy.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka recenzji i podobnie jak M1 pochlebne do bardzo pochlebnych. Jeśli wszystko poziomem jest jak M1 i UP to na pewno warte swojej ceny. Bo wykonanie i wyposażenie jest raczej na wysokim i bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster, właśnie sobie czytam o CD Shanling :woot:

 

http://tech.wp.pl/odtwarzacz-cd-shanling-cdt-2000-narodziny-gwiazdy-6034877577269889a

 

Wychodzi na to, że M1 u nich to taka "popierdółeczka", niejako przy okazji.

No, ale widać, że oni dbają o jakość nawet jeśli chodzi o małe grajki czy nawet case do nich.

 

Głupio to pisać, ale sprawiedliwość muszę oddać - absolutnie nie odczuwam tzw."taniego chińskiego plastiku".

Gdyby nie napisy to by mi do głowy nie przyszło, a przecież tak jak mówię - przy tym co oni robią to jest dla nich zabaweczka dla dzieciaków.Widać po prostu, że zależy im na podtrzymaniu dobrego wizerunku firmy.

 

Błąd w cenie mają - ma być 2150€ Aż zacząłem szukać o co chodzi, czy przez te kilka lat tak ceny wzrosły czy co :D

 

Akurat ten model 'trochę' wyglądem mi nie pasuje, wolałbym coś klasycznego typu CD 3.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie,

tytułem wstępu: to mój pierwszy post, chociaż na forum jestem od 2005 roku, gdy szukałem swojego pierwszego odtwarzacza mp3 :)

 

Wtedy zdecydowałem się na Iriver IFP-795, z którego przez długi czas byłem bardzo zadowolony - wraz z pchełkami Sennheiser MX400, dla mnie grało to to bardzo dobrze ;) Niestety niewielka pojemność (512MB) spowodowała, że musiałem rozejrzeć się za czymś innym (w między czasie miałem jeszcze Ipoda Touch 1G, jako odtwarzacz do auta) - zachęcony pozytywnymi opiniami na forum zdecydowałem się na zakup Shanlinga M1.

 

Pierwsze odsłuchy i pytanie do Was - dlaczego to to gra tak cicho? Czy jest to kwestia słuchawek - Sennheiser MX400 (podobny poziom dźwięku uzyskuję na M1 przy poziomie głośności ~80/100 i na Iriverze przy ~ 15/40)? Dodatkowo na Iriverze bas jest dużo mocniejszy niż na M1 (nie grzebałem w EQ, natomiast gain ustawiłem na low).

 

Czy powyższe kwestie rozwiąże dobór odpowiednich słuchawek? Choć na Iriverze pchełki całkiem "dają radę".

 

Być może pytanie jest głupie, ale nie mam odpowiedniej wiedzy żeby samemu znaleźć na nie odpowiedź.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych Sennheiserów, ale ja nie mam problemu z nawet 150 Ohm słuchawkami. Gram do 80/100 na LO i wtedy łeb chce rozerwać.Przeważnie 60-65 wystarcza (słuchawki 64 Ohm a więc 2x bardziej obciążające niż te MX400) Może od BigMarasa kup Monki. Za małe pieniądze rozwiążesz problem. A wtyk jaki jest? Z każdym sprzętem współpracuje? Może wina wtyku- jeśli układ podłączeniowy jest starego typu to za miast na słuchawki część prądu na masę idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu - m1 jest w tym aspekcie oszczędny, więc albo basowe słuchawki, albo zabawa z eq.

Bas jest wtedy kiedy ma być przynajmniej u mnie. Jeśli jest to M1 na pewno go pokaże, a jeśli go nie ma to nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych Sennheiserów, ale ja nie mam problemu z nawet 150 Ohm słuchawkami. Gram do 80/100 na LO i wtedy łeb chce rozerwać.Przeważnie 60-65 wystarcza (słuchawki 64 Ohm a więc 2x bardziej obciążające niż te MX400) Może od BigMarasa kup Monki. Za małe pieniądze rozwiążesz problem. A wtyk jaki jest? Z każdym sprzętem współpracuje? Może wina wtyku- jeśli układ podłączeniowy jest starego typu to za miast na słuchawki część prądu na masę idzie.

 

Wtyk jest taki jak tutaj: http://monta.moe.in/article/img/mx400_01.jpg

Nie wiem dokładnie o co pytasz, technicznie leżę, więc za dużo nie powiem.

 

Słuchawki działają z każdym sprzętem, aczkolwiek najlepiej z Iriver'em - tutaj mocy jest aż nadto. W przypadku Ipoda Touch 1G, jest podobnie jak z Shanlingiem - dość cicho i "płasko".

 

Spróbuję potestować na jakichś innych słuchawkach, choć nie mam dostępu do jakiegoś lepszego sprzętu - ale może zobaczę jakiekolwiek różnice.

 

Czy wspomniany Iriver ma większą "moc" niż M1? Podłączyłem obydwa odtwarzacze do głośników komputerowych i znowu dużo głośniej grają z IFP-795.

 

Edit: podłączyłem do jakichś badziewnych słuchawek, które dostałem w komplecie z telefonem i na poziomie 100 da się normalnie słuchać - a nie jestem zwolennikiem głośnego słuchania - na IFP podobny poziom osiągam przy ok 20/40.

Edytowane przez bo8ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności