Skocz do zawartości

Fanklub odtwarzaczy grających analogowo, naturalnie, organicznie.


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Na szczęście Sony można już trochę taniej znaleźć - pojawia się na allegro za 3k, a na brytyjskim Amazonie obecnie około 4k, przy czym pojawiają się promocje jeszcze obniżające tą cenę.

Trzeba też zwrócić uwagę że Sony to najlepiej wykonany DAP z jakim miałem przyjemność obcować.

3k to już cena za niego, którą uważałbym za przyzwoitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Spawn napisał:

Roznica w cenie 3 krotna wiec tak ze ten choc mozna powiedziec ze sony nadrabia wykonaniem, ergonomia, ekranem, systemem, obsluga plikow, dzialaniem na baterii (20-30 godzin w zaleznosci jak geste pliki).

 

jedyne to bym chetnie zapozyczyl z tych "swiecidelek" do aliena to te dzialanie na baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

IMAG2247~01.jpg

 

Polowa wygrzewania za mna. 106 godzin i dopiero 4 razy ladowalem :D

Dlatego kiedyś wrócę do jakiegoś grajka Sony. Super baterie :)

Widzę, że "analogowość" głównie w najwyższej klasie :)
Wg mnie z tak zwanej budżetówki Shanglina M1 i Fiio X1II bym to aspirujących do analogowego grania zaliczył.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tawek33 napisał:

Nie połowa lecz 1/5 do 500h są zmiany :)

 

Słyszałem o tym ale ja dobije do 200 i sie skonfrontuje z Alienem+ żeby był równy przebieg i wtedy zobaczymy czy to ja będe dobijał do tych 500 czy już nowy właściciel ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio X1 II nie gra analogowa, Shanling M1 też nie, to że jest ciepły i wygładzony, to wcale nie jest określenie że gra analogowo. A X1II jest bardziej technicnzy z cyfrowym nalotem.
Z najtańszych grających analogowo to Alien Silver czy Gold i Sony A35.

3 minuty temu, misiekkb napisał:

Fiio X1 II nie gra analogowa, Shanling M1 też nie, to że jest ciepły i wygładzony, to wcale nie jest określenie że gra analogowo. A X1II jest bardziej techniczny z cyfrowym nalotem.

Z najtańszych grających analogowo to Alien Silver czy Gold i Sony A35.

 

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb akurat Aliena Gold analogowym bym nie nazwał - podkoloryzowanym co najwyżej. 

Co do M1 to się zgadzam - no i dobre chociaż to, że nie ma cyfrowego nalotu. To już dużo w świecie aktualnych odtwarzaczy :).

A35 musiałbym posłuchać, chociaż może niepotrzebnie założyłem że Sony "stemperuje" jakość dźwięku żeby nie kanibalizować ZX100 czy ZX2.

5 minut temu, robertos napisał:

@misiekk

Jak gra ten A35 na tle Aliena? Jest tam możliwość zdjęcia blokady?

 

Generalnie w każdym w miarę nowym Sony blokadę zdejmuje się tak samo i równie łatwo. Chyba że jest to Sony oparty na Androidzie- wtedy raczej się nie da (ZX1, ZX2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, robertos napisał:

Jest tam możliwość zdjęcia blokady?

 

Sciqgawka ponizej w czym sie da a w czym nie. Proces banalny, sciagasz jeden plik, otwierasz linie komend, wpisujesz sciezke i wybierasz sobie literke ze sciagawki ktora odpowiada danemu regionowi ktory chcesz i enter. Z menu resetujesz ustawienia i juz masz odtwarzacz z innego regionu.

 

 

NWZ-A10 Series

nwz-a10 DONE Works  
NW-A20 Series nw-a20 DONE Works  
NW-A30 Series nw-a30 question Should work Needs confirmation from tester
NWZ-A850 Series nwz-a850 DONE Works  
NWZ-A860 Series nwz-a860 DONE Works  
NWZ-E360 Series   choice-no No (never)  
NWZ-E370 Series   choice-no No (never)  
NWZ-E380 Series   choice-no No (never)  
NWZ-E390 Series   choice-no No (never)  
NWZ-E440 Series   choice-no No (never)  
NWZ-E450 Series nwz-e450 DONE Works  
NWZ-E460 Series nwz-e460 DONE Works  
NWZ-E470 Series nwz-e470 DONE Works  
NWZ-E580 Series nwz-e580 DONE Works  
NW-WM1 nw-wm1 DONE Works  
NW-ZX1 Series   choice-no No (never)  
NW-ZX2 Series   choice-no No (never)  
NW-ZX100 nw-zx100 DONE Works  

 

 

Tez nie nazwalbym shozjego golda ani plusa analogowym ale naturalnym i organicznym to i owszem, owszem :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiekkb napisał:

Fiio X1 II nie gra analogowa, Shanling M1 też nie, to że jest ciepły i wygładzony, to wcale nie jest określenie że gra analogowo. A X1II jest bardziej technicnzy z cyfrowym nalotem.
Z najtańszych grających analogowo to Alien Silver czy Gold i Sony A35.

Widocznie takie miałem impresje porównując do choćby Fiio F1 1G i Xduoo X3. Dlatego też napisałem, że bardziej aspirują, bo do poziomu Aliena choćby jest dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertos napisał:

@misiekk

Jak gra ten A35 na tle Aliena? Jest tam możliwość zdjęcia blokady?


Słuchałem wersji japońskiej. Od Aliena Gold i Silver jest bardziej nasycony na średnicy i bardziej plastyczny na niej. Bas jest tak samo miękki, Gold ma więcej wysokich torów i jest bardziej szorstki na górze.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, japońską można załatwić na meeta, ale europejską, nawet nie wiem, kto ma. I czy się różni tylko tym że japońska nie ma blokady nie wiem, ZX2 różnił się trochę, mimo że w polskiej była zdjęta blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, misiekkb napisał:

Ciężko powiedzieć, japońską można załatwić na meeta, ale europejską, nawet nie wiem, kto ma. I czy się różni tylko tym że japońska nie ma blokady nie wiem, ZX2 różnił się trochę, mimo że w polskiej była zdjęta blokada.

Jakby Ci się udało tego Soniaka na październikowy meet załatwić, to byłbyś miszcz!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności