Skocz do zawartości

Fanklub odtwarzaczy grających analogowo, naturalnie, organicznie.


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ! Do listy szacownej dopiszcie Astell & Kern AK120 MK I. Superkałacha. W odrożnieniu od AK100, jest naprawdę analogowy. EQ Pro. Nie ma nic z cyfrowości. Natomiast na pewno nie AK100 i na pewno nie Sony ZX-1. Zaliczmy też Taczkę T4g. Natomiast raczej nie T5g. Za chłodna , mniej mięsista.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że mamy super sprzęty, a tych spapranych jest niewiele i prościej byłoby je wypisać.

Nie widzę fioo, ibasso..

Fajnie widać co znaczy "analogowy", "organicznie" ????? od organów? ;)

Na szczycie też powinien być DX80 bo sobie ładnie szumi w tle, DX90 już nie ?? bo ma czarne tło??

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ;) ...analogowe brzmienie z technicznego punktu widzenia to obecność parzystych harmonicznych i minimalna obecność nieparzystych harmonicznych (nie da się ich zlikwidować zawsze będą chociażby w minimalnej ilości). Równie ważny co brak harmonicznych jest niski poziom zniekształceń TIM. To tak z technicznego punktu widzenia ;) , a wy ten analogowy dźwięk postrzegajcie jak chcecie :D .

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowe brzmienie to takie które jest na płytach winylowych, kasetach magnetofonowych i na szpulach. Cyfryzacja przyniosła zminimalizowanie czy wręcz wyeliminowanie szumu który w powyższych występował, szersze pasmo oraz ogromną wygodę użytkowania (wczoraj dopchałem odtwarzacz i mam 300gb muzyki we flacach w kieszeni) ale słychać często cyfrowy nalot, ostrości, suchość dźwięku, labolatoryjną sterylność itd. Dźwięk analogowy jest gładki, plastyczny, soczysty, organiczny.

 

Najprostrze porównanie to takie jak jedzenie w samolocie czy innym badziewnym fast foodzie gdzie każdy hamburger czy inne mięso jest takie samo bo zostało przetworzone vs hamburger zrobiony własnoręcznie na grillu w ogrodzie z pomidorami i sałatą kupioną od chłopa na placu. Jedno ślicznie wygląda ale smakuje jak plastik a drugie nie wygląda ale smakuje. Kompletnie inne doświadczenie a niby to samo.

 

Oczywiście cyfrowy odtwarzacz plików to zawsze będzie cyfrowy odtwarzacz plików a nie prawdziwy analogowy sprzęt ale są odtwarzacze jak colorflaje czy pono które są gdzies w połowie drogi pod względem brzmienia między suchą cyfrą a soczystym analogiem.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest z kolei organiczne? Często chyba brzmienie analogowe rozumiane i kojarzone jest z lampowym, ciepłym. Ale dzisiejszy sprzęt przecież też może odtwarzać analogowe brzmienie.

Dla mnie analogowe to po prostu jak najbardziej naturalne, nie mające w sobie wyczuwalnej sztuczności, słyszalnych artefaktów. Podobnie jakby porównać zdjęcie wykonane dzisiejszą cyfrówką, w powiększeniu będzie widać piksele. Po powiększeniu zdjęcia z kliszy widać ziarno drobniejsze lub grubsze, ale jednak zaokrąglone. Tak samo jak obraz dla oka, tak i dźwięk taki bardziej przyjemny dla ucha.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organiczne ja rozumiem w ten sposób że nie czuć sztucznego podziału tylko wszystko się łagodnie przenika (zarówno poszczególne instrumenty jak i dźwięki z tła) tworząc jedną wspólną całość przez co czuć jakoby muzyka żyła i pulsowała.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi dapa który będzie grał nie!analogowo Jazz?

Toż to cowon E2 za 200zł sobie radzie z takim materiałem.

 

Nie rozumiem tego posta. Na clipie, telefonie, zintegrowanej karcie i chińskim radyjku tez da się słuchać jazzu a nawet dubstepu :) Ja kllka lat temu jako głównego źródła używałem xonara dx i grało dobrze. Potem przesiadłem się na NOS Daca przy którym xonar był męczący i cyfrowo brzmiący.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konstrukcji odtwarzacza, a konkretnie schematu układu wzmacniacza. Bez problemu da się zrobić dap który będzie grał "organicznym i analogowym" dźwiękiem. Wystarczy wykorzystać stopień quadikomplementarny, nie korzystać ze sprzężenia zwrotnego i gotowe ;) . Tylko producenci sprzętu nie chcą tego robić bo to pogarsza parametry, a dzisiaj się nie słucha, a patrzy na cyferki. Lekko odbiegając od tematu, ale nie tak bardzo ;)...jak chcecie taki stary oldschoolowy wzmacniacz to chyba naim jeszcze takie robi. Proste schematy, quasikomplementarne stopnie mocy itd. Ogólnie mówiąc to rzadko zdarza się żeby układ wzmacniacza na scalaku był zbudowany według "starej szkoły". Chyba tylko lm3886, 3875 i ich pochodne są tak zbudowane i dzięki temu grają takim, a nie innym dźwiękiem.

 

Może rozszerzymy temat poza dapy i będzie o wszystkich urządzeniach, źródłach, wzmacniaczach itd.? Wystarczyło by zmienić w tytule z odtwarzaczy na urządzenia i gotowe ;) .

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xduoo X3 to bez przesady, przyzwoity dap w swoich pieniądzach, nie jest wychudzony, jest neutralny, ale do analogowego grania to mu sporo brakuje.

 

Wspomniałbym tu Geek Out-a 450 choć to nie DAP, ale można nim go zastąpić na biedę. Dla mnie w tym tytułowym aspekcie Geek pobił Mojo.

Edytowane przez touok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności