Skocz do zawartości

Colorfly C200


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak bez echa przeszła recenzja więc wypada coś napisać. Czytałem i podobała mi się zarówno recenzja jak i sprzęt sam w sobie. Niestety ale coraz ciaśniej na rynku DAP w stosunku do dwóch-trzech lat wstecz więc i trudniej nowemu sprzętowi przykuć większą uwagę niż kiedyś. Najciekawsze czy Colorfly poprawi te błędy jakie były wymienione w recenzji.

A przepraszam, teraz spojrzałem na like :) więc odzew był :).

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.w. Przykładem chociażby B1, którą dopiero chyba po pół roku od recenzji zauważono tu na forum. C200 u mnie przynajmniej spokojnie czeka na swoją kolej. Dla bezpieczeństwa, póki nie domknę tekstu, pozwolę sobie jeszcze troszkę wstrzymać z lekturą tekstu @Inszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w takim kontekście jest nieźle. Mam wrażenie, że gdyby ludzie nam może troszkę więcej ufali, od razu po co ciekawszej recenzji braliby dobre wg nas produkty na własny celownik. Ale z drugiej strony ostatnio wręcz roi się od pseudorecenzentów stawianych zapleczowo, więc poniekąd rozumiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości @Maystra (raz jeszcze wielkie dzięki) miałem możliwość pobawienia się Colorflajem c200. Poniżej zamieszczam kilka spostrzeżeń dotyczących walorów użytkowo-dźwiękowych.

 

Opakowanie i akcesoria sobie daruję i od razu przejdę do wyglądu i budowy playera.

 

Pierwsze wrażenie - jest długi i gruby, generalnie spory, a do tego ma nietypowo pochylone boki. Nie mylą się Ci, którzy twierdzą, że dobrze leży w dłoni...ale tylko w prawej ;) . Układ przycisków wymaga przyzwyczajenia (jestem tradycjonalistą - jak przyciski do nawigacji, to na planie krzyża :) ), ale nawigacja po menusach i muzyce ostatecznie nie sprawia problemów. Na uwagę zasługują przyciski regulacji głośności - wystają poza bryłę odtwarzacza i mają nietypową budowę, przez co przykuwają wzrok. Ekran jest dość sporych rozmiarów, wyświetlanych jest na nim sporo informacji, a poza tym nieszczególnie ciekawa animacja potencjometru (choć w porównaniu do animacji serwowanej przez c10 i tak jest nieźle ;) ). Miejsce drewnianych, zdobionych plecków zajęła ekoskóra w kolorze czarnym o fakturze przypominającej pierwsze plecaki ze skaju.

 

Czas na menu - jest naprawdę czytelne, trochę mi przypomina któryś ze skinów z x5, ale to takie luźne skojarzenie. Na uwagę zasługuje możliwość zmiany gainu, co przyda się przy wymagających słuchawkach. Reszta opcji to standard - nie przypominam sobie, żeby mi czegoś brakowało, albo żebym był czymś pozytywnie zaskoczony.

 

Dźwięk - zacznę od konkluzji. Dźwiękowo c200 to taki mały c10 (zależność podobna jak w przypadku HSA Studio i Nova1). Jak dla mnie oba sprzęty odtwarzają dźwięk w podobny sposób - ich mocną stroną jest średnica, a różnica tkwi w poziomie szczegółowości przekazu. C200 jest jednak trochę uboższy w detale, a dźwięk serwowany jest z mniejszym...hmmm...rozmachem(?). Nie znaczy to, że jest źle - przeciwnie, jest bardzo dobrze zażywszy na różnicę w cenie obu produktów. Na tym zakończę, ponieważ nie chcę zmyślać, ani popłynąć w jakichś barwnych porównaniach i przenośniach ;) .

 

Czy warto? Powiem tak - jak go dostałem i trochę posłuchałem, to ręka sama sięgała do portfela. Po dłuższym czasie stwierdziłem jednak, że nie muszę mieć dwóch playerów grających podobnie. Gdybym jednak nie był posiadaczem c10, to zapewne długo bym się nie zastanawiał nad zakupem c200.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności