Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Takich trudnych to chyba nie mam. Synergię łapie z Oppo PM-2 i AKG K550 II. I to znakomicie. Bez wzmacniacza dodatkowego (tego AMP 380)

Często robiłem (i aktualnie cały czas robię) porównania na różnych albumach muzycznych (chodzi mi o to, że słucham z AMP-em, a potem go wyłączam i słucham samego AK380). Czy mógłbym słuchać bez AMP-a? Odpowiedź brzmi: ABSOLUTNIE NIE!

To już nie chodzi o to, że poprawia się bas, dynamika, średnica, wysokie tony, ale jak pięknie wybrzmiewają do samego końca instrumenty w przestrzeni! Z samym AK380 sporo rzeczy jest "ucinane" (wybrzmiewanie, pogłos i przestrzeń), gaszone i nie wybrzmiewa do końca.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan wybacz, ale dodatkowy wzmak do 380 i to jeszcze do doków, świadczy o słabości 380.

Może wzmak jest super ale w takim razie 380 jest słaba.

AK380 sam w sobie wydaje się świetny (oczywiście to moje zdanie). Z AMP-em 380, AK380 robi się genialny!

To tak, jakby przy stacjonarnym, hi-endowym sprzęcie audio (bardzo dobrze brzmiącym), wymienić okablowanie z takiego z przeciętnej klasy na takie odpowiadające klasie elektroniki.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale 380 w swojej cenie powinna grać genialnie bez wzmaka, a on to to 70 ewentualnie 300 powinien być

no i rozumiałbym jak mówimy o słuchaniu w domu na dużych nausznikach, ale dedykowane doki ?

 

No i koniec offtopa, bo to wątek o 300.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale 380 w swojej cenie powinna grać genialnie bez wzmaka, a on to to 70 ewentualnie 300 powinien być

no i rozumiałbym jak mówimy o słuchaniu w domu na dużych nausznikach, ale dedykowane doki ?

 

No i koniec offtopa, bo to wątek o 300.

W przypadku (sporo tańszych) T8iE (w pierwszej wersji) efekt po zastosowaniu AMP-a 380 do AK380 jest nawet jeszcze większy, niż w przypadku Layli I i Layli II !!!

 

Z mojej strony również koniec offtopa.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę zgadzam się z saudio,że dodatkowy wzmacniacz powinien dawać odtwarzaczowi moc dla trudnych i bardzo trudnych słuchawek i tworzyć taką namiastkę zestawu stacjonarnego. A może nawet w miarę realne zastępstwo (biorąc pod uwagę posiadane nauszniki). Jeśli player jest dobry to po co mu pomoc do słuchawek łatwiejszych, doków (no chyba,że doki też potrafią być trudne).

Mi jakoś nie chce zgrać się uniwersalny przecież wzmaczek Aune B1 z AK300. Wszędzie świetnie a tu jakoś tak... nie za bardzo. A w przypadku AK120 współpraca z B1 była owocna i świetna !

Na posiadanych przeze mnie słuchawkach nie miałem specjalnych różnic przy parze 300/380 i samotnej 300tce. Ale to pewnie wina tego,.że obie pary nie są zaliczane do trudnych.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli player jest dobry to po co mu pomoc do słuchawek łatwiejszych, doków (no chyba,że doki też potrafią być trudne).

Widzisz Lordzie Rayden... Należę do ludzi, którzy za drobną zmianę na plus w dźwięku stacjonarnego sprzętu audio, potrafią wydać sporą kasę.

Być może dla Ciebie zmiana po zastosowaniu AMP-a 380 nie wydała się duża. Natomiast dla mnie jest to zmiana, która w 100% uzasadnia cenę AMP-a.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wulkanie - Ja Cię nie potępiam ;) (najwyżej za to, co kiedyś powiedziałeś, że sprzedasz AK bo przestajesz jeździć komunikacją miejską - dla mnie to nie powód do pozbycia się takiego zestawu). Dobrze,ze masz własne zdanie i potrafisz je uzasadnić. Wcale nie twierdze,że nie ma słuchawek do których AMP by mi się nie przydał. Szczęśliwie jednak ich nie mam, co powoduje,że niekoniecznie muszę kupować AMP380 - starcza mi sam 300. W domu mogę 300tke podpiąć po LineOut do FCL II (tylko musiałbym kabel skombinować) i miałbym PowerMana !

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO 300 gra inaczej niż reszta rodzinki . Słuchając 320/380 na PM1 wybrałem 300 ze względu na lepsza synergie . Ciagle stacjonarka gra inaczej i nie wyobrażam sobie by 320/380 z dodatkami była wstanie zastąpić to co mam.

BTW czy ktoś wie czy na AS można posłuchaj Brystona BHA albo Taurusa i gdzie ?:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziś miałem okazję na avs podpiąć spiral ear 5 ultimate I musze powiedzieć ze łapał synergię ładnie dociazony dźwięk natomiast podpięte pod ak380 + AK amp dźwięk był słaby to samo było z ak320 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra mam pytanie, ale internet nie moze mi pomóc, a szukalem sporo... Pilot Iriver IAA01. Niech ktos mi powie po co jest klawiatura numeryczna oprocz wprowadzenia kodu przy parowaniu?

Merci

 

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pytanie, ale internet nie moze mi pomóc, a szukalem sporo... Pilot Iriver IAA01. Niech ktos mi powie po co jest klawiatura numeryczna oprocz wprowadzenia kodu przy parowaniu?

Merci

 

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Klawiatura numeryczna służy tylko do parowania urządzeń (pilota i DAP-a).

Mam i używam go już ponad dwa lata. Spisuje się rewelacyjnie. Na razie baterie wymieniałem tylko raz przy pilocie stale na stanie czuwania (bo można w ogóle go wyłączyć przesuwaną wajchą). Moim zdaniem na ten kawałek plastiku Astell&Kern wystawił bardzo dobrą cenę. Remołcik na pewno jest jej wart.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności