Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że nie mam wyjścia i muszę kupić ER4XR xD

Powtarzam Ci to odkąd masz er4s na występach.

Gdyby smsl idol tak nie siał piachem na górze, to był dla nich (4s)kompan idealny. Tak dopakowywał bas, że aż głowa się kiwała.

Recepta to XR. Oczywiście dla tych co chcą więcej kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda na to, że nie mam wyjścia i muszę kupić ER4XR xD

Powtarzam Ci to odkąd masz er4s na występach.

Gdyby smsl idol tak nie siał piachem na górze, to był dla nich (4s)kompan idealny. Tak dopakowywał bas, że aż głowa się kiwała.

Recepta to XR. Oczywiście dla tych co chcą więcej kopa.

 

i stracić tak dobre wokale i skrzypce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakies dylematy w tych sluchawkach... Na szczescie tutaj mamy wybor miedzy cudowne, zniewalajace a rewelacyjne ;) A tak serio to dla mnie zalezy jaki album. W wiekszosci wole xr a w czesci S. SR nie znam ale tez pewnie kiedys przygarne.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Wam chłopcy psuć zabawy, ale to jednak nie są słuchawki dla każdego, jak ktoś tu zasugerował. Nie ma takich słuchawek i zawsze wskazany jest odsłuch przed zakupem. Szczególnie w tej półce cenowej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakies dylematy w tych sluchawkach... Na szczescie tutaj mamy wybor miedzy cudowne, zniewalajace a rewelacyjne ;) A tak serio to dla mnie zalezy jaki album. W wiekszosci wole xr a w czesci S. SR nie znam ale tez pewnie kiedys przygarne.

Lajki wyszli więc uczczę cytatem.

Od hfX wzwyż jest tylko dylemat pomiędzy dobrze a lepiej :)

Oczywiście jak ktoś lubi czopki w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Wam chłopcy psuć zabawy, ale to jednak nie są słuchawki dla każdego, jak ktoś tu zasugerował. Nie ma takich słuchawek i zawsze wskazany jest odsłuch przed zakupem. Szczególnie w tej półce cenowej.

Pewnie, zalezy kto czego oczekuje. W etach o tyle bezpiecznie ze technikalia otwieraja prawie kazdemu szczeke do podlogi. To tak sie da w iemach to standardowe pytanie przy pierwszym kontakcie. Nie ma tez mydlenia oczu jakimis czarami z powykrecanym pasmem, jest neutralnie i realistycznie bez znaczenia jaki model po prostu w jednym bardziej w innym mniej. Sa oczywiscie wady uzytkowe jak gleboka aplikacja, kabel ktory mikrofonuje ale nie tyle da sie z tym zyc co warto z tym zyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wypisać z tego tematu bo nachodzą mnie szalone myśli powrotu do Etymotic. Najbardziej żałuję, że sprzedałem swoje HF3, mogłem je trzymać na czarną godzinę. A jak sobie przypomne, że nowe kupiłem za 220 złociszy to smuteczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kłopoty z aplikacją i sealem do znudzenia będę polecał custom tipsy od CA. Przy cenie nowych modeli naprawdę warto zainwestować jeśli komuś pasuje brzmienie.

 

 

ale na custom tipsach dużo tracą z dźwięku jaki mają na triplach, jak dla mnie tylko triple do nich, żadne custom tipsy, startipsy i itd.

 

Potwierdzam, custom tips to brzmieniowo jednak nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy żeby oddać charakter przetwornika i rozkochać w sobie amatorów takiego brzmienia. A przy okazji uniknąć osławionego gwałtu na uchu :)

A potem upgrade, bo dźwięk się nie degraduje, tylko polepsza na choinkach.

Dokładnie taki był scenariusz u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z tym, jeśli chodzi o armaturowe przetworniki. Ale dla mnie 4s tracą czy to na innych tipsach/piankach czy na białych filtrach to co jesty najbardziej istotne dla mnie od nich, to co mają na plus ze stosunku do reszty serii, czyli pazur na wysokiej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam ER4S od @ZenekHajzer, które chociaż są u mnie już od parunastu tygodni, dopiero teraz zaczęły przyciągać. Ciężko mi się było do nich przekonać nie z uwagi na aplikację, bo z tą nie mam problemu, lecz na brzmienie. Można powiedzieć, że krok po kroku, małymi dawkami, doszedłem do obecnego przekonania, że są to jednak słuchawki fantastyczne, choć nie do wszystkiego. Musiałem założyć duże choinki, żeby jednak uzyskać te 100% szczelności kanału i przyznam, że są to wygodne słuchawki. Sztywny kabel odrzuca wrażeniami przy jego dotykaniu, mikrofonując jak wściekły. Przydałby się na nim jakiś suwak pod brodę, bo może to by nieco załagodziło problem, a tego klipsa do ubrania jakoś nie używam z braku przyzwyczajenia do tego akcesorium.

 

Anyway, dźwiękowo jeszcze się nie wypowiem poza tym, że kocham w nich brzmienie damskich wokali. Do ekstremalnego metalu dla mnie średnio się nadają przy obecnym setupie (Pionek) bo o ile werbel jeszcze ma uderzenie, to stopa już nie ma impaktu, którego mi trzeba. Dzisiaj będę zgłębiał brzmienie talerzy i gitar :D

A, jeszcze scena. Może nie niesamowicie szeroka, ale separację mają tak zarypistą, że gdyby poszerzyć scenę, dźwięki byłyby chyba zbyt od siebie oderwane, a nie lubię braku spójności. O głębi się, jeszcze, nie wypowiem. Ciężko słuchać obecnie, bo grzeją się IT03, a źródło tylko jedno i Etysze tylko w pracy, jak chcę się odciąć od plotera wycinającego kaszerowane makiety z grubej tektury :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER4XR mają kabel podobny do HF3 które też chwilkę słuchałeś - jest poprawa, ale martwię się o jego trwałość (ten mój w hf3 też widziałeś :) )

Za to stopa i werbel walą jak opętane. Wygar jest, kosztem delikatnego zgaszenia góry (góry nadal więcej niż w R70X np. i MK5).

Ogólnie trudno mi sobie wyobrazić, żeby (pomijając aplikację) żaden z trzech obecnie oferowanych modeli serii ER4 nie podszedł.

Chyba tylko bassheadom nie podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie trudno mi sobie wyobrazić, żeby (pomijając aplikację) żaden z trzech obecnie oferowanych modeli serii ER4 nie podszedł.

Chyba tylko bassheadom nie podejdą.

"te nowe skutecznie nie podchodzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na standardowych zielonych mi w ogóle nie sybilizują, gładziutko.

 

W er4pt które tez mam też się bawiłem filtrami tylko że czerwnonymi i pomarańczowymi bo tam chciałem dodać basu przez ucięcie wysokich i też mi to nie podeszło i nasuwa mi się taka refleksja. Inżynierowie etymotica sa jednak nie w ciemię bici i wiedzą co robią. Przy próbach ich poprawiania okazuje się że takie a nie inne zestrojenie nie jest przypadkowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności